Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6769694 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Carina
« Válasz #11115 Dátum: 2007.12.07 21:44:57 »
Idézetet írta: "axl"
Hmm, konkretan mire szamitsak? ...


... hat azt nem tudom, hogy mire szamitsak hoszutavon, de, hogy most poccintesre robban a kicsike, az eccé biztos ;)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11116 Dátum: 2007.12.08 01:14:22 »
Idézetet írta: "axl"
Idézetet írta: "Palaczk"
44 Ah-s akksi túl kicsi ebbe az autóba. 55 Ah szerepel a kezelési utasításban, asszem, és ehhez érdemes is ragaszkodni. (Persze ma már lényegesen drágábbak sajnos az akksik, a fenti hsz-ban írtakhoz képest.)


Hmm, konkretan mire szamitsak? Ugyanis, sikerult megvennem megiscsak a 44Ah-s (340A) akksit. Telen surun lemerulhet ha sokaig all minusz fokokban, vagy ha sok a fogyaszto, hamar lemerul? ... most egy picit izgulok, hogy nagy hulyeseget csinaltam! :(
... most hoztak meg, le is megyek, mindjart beszerelem.


Igazából arra számíthatsz, hogy viszonylag hamar tönkre fog menni. Illetve ha adódik valami kritikus szitu (teszem azt, sokszor egymás után indítás és utána egészen rövid táv megtétele), akkor hamar le fog merülni. Azért nagy para nincs, optimális esetben ez is kibírhatja jópár évig, ha nem teszed ki az átlagosnál nagyobb igénybevételnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11117 Dátum: 2007.12.09 12:43:25 »
Megint elõjönnék ezzel a termosztát dologgal, ha lehet ...  :nagymosoly:

Az öcsém megvette a Civic-jéhez a termosztátot, de még nem cserélte ki. Viszont azt vettem észre, hogy feltételezve, hogy az enyémben is roszz, mégis a Carinában kb 1/4-ig felmelegszik a víz, az övében meg szinte alig mozdul meg! Ez miért lehet? Lehet hogy az enyém nem is rossz? Hogy lehet megállapítani, hogy a termosztátom jó-e?

Köszi!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Carina
« Válasz #11118 Dátum: 2007.12.09 14:21:53 »
Idézetet írta: "cujethu"
Megint elõjönnék ezzel a termosztát dologgal, ha lehet ...  :nagymosoly:

Az öcsém megvette a Civic-jéhez a termosztátot, de még nem cserélte ki. Viszont azt vettem észre, hogy feltételezve, hogy az enyémben is roszz, mégis a Carinában kb 1/4-ig felmelegszik a víz, az övében meg szinte alig mozdul meg! Ez miért lehet? Lehet hogy az enyém nem is rossz? Hogy lehet megállapítani, hogy a termosztátom jó-e?

Köszi!

A termosztát akkor jó, ha a mutató középen áll. A termosztát helyes mûködése esetén, a visszatérõ vízcsõ addig nem lesz forró amíg el nem éri az üzemi fokot. A termosztát 80-84 °C-on nyit.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11119 Dátum: 2007.12.09 14:32:57 »
Idézetet írta: "Jency"
Idézetet írta: "cujethu"
Megint elõjönnék ezzel a termosztát dologgal, ha lehet ...  :nagymosoly:

Az öcsém megvette a Civic-jéhez a termosztátot, de még nem cserélte ki. Viszont azt vettem észre, hogy feltételezve, hogy az enyémben is roszz, mégis a Carinában kb 1/4-ig felmelegszik a víz, az övében meg szinte alig mozdul meg! Ez miért lehet? Lehet hogy az enyém nem is rossz? Hogy lehet megállapítani, hogy a termosztátom jó-e?

Köszi!

A termosztát akkor jó, ha a mutató középen áll. A termosztát helyes mûködése esetén, a visszatérõ vízcsõ addig nem lesz forró amíg el nem éri az üzemi fokot. A termosztát 80-84 °C-on nyit.


És ugye akármilyen hidegben is fel kell mennie a mutatónak félig ?!

Akkor nagy valószínûséggel csere...
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Carina
« Válasz #11120 Dátum: 2007.12.09 14:39:40 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézetet írta: "Jency"
Idézetet írta: "cujethu"
Megint elõjönnék ezzel a termosztát dologgal, ha lehet ...  :nagymosoly:

Az öcsém megvette a Civic-jéhez a termosztátot, de még nem cserélte ki. Viszont azt vettem észre, hogy feltételezve, hogy az enyémben is roszz, mégis a Carinában kb 1/4-ig felmelegszik a víz, az övében meg szinte alig mozdul meg! Ez miért lehet? Lehet hogy az enyém nem is rossz? Hogy lehet megállapítani, hogy a termosztátom jó-e?

Köszi!

A termosztát akkor jó, ha a mutató középen áll. A termosztát helyes mûködése esetén, a visszatérõ vízcsõ addig nem lesz forró amíg el nem éri az üzemi fokot. A termosztát 80-84 °C-on nyit.


És ugye akármilyen hidegben is fel kell mennie a mutatónak félig ?!

Akkor nagy valószínûséggel csere...
Fel kell mennie, de minél hidegebb a környezeti hõmérséklet annál lassabban melegszik fel. Mint írtam akkor érdemes cserélni ha a visszatérõ csõ forró és még nincs üzemi hõfokon. Gondolom az alapjárat se áll be a 750-re.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11121 Dátum: 2007.12.09 16:23:52 »
Idézetet írta: "Jency"
Fel kell mennie, de minél hidegebb a környezeti hõmérséklet annál lassabban melegszik fel. Mint írtam akkor érdemes cserélni ha a visszatérõ csõ forró és még nincs üzemi hõfokon. Gondolom az alapjárat se áll be a 750-re.


Melyik a visszatérõ csõ ? Bocsi, de én így nem tudom! Amelyik a hûtõbe alul megy be, vagy amelyik feül ?  :nagymosoly:
Az alapjárat is magasabban marad a nyárinál! igazad van!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11122 Dátum: 2007.12.09 18:46:21 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézetet írta: "Jency"
Fel kell mennie, de minél hidegebb a környezeti hõmérséklet annál lassabban melegszik fel. Mint írtam akkor érdemes cserélni ha a visszatérõ csõ forró és még nincs üzemi hõfokon. Gondolom az alapjárat se áll be a 750-re.


Melyik a visszatérõ csõ ? Bocsi, de én így nem tudom! Amelyik a hûtõbe alul megy be, vagy amelyik feül ?  :nagymosoly:
Az alapjárat is magasabban marad a nyárinál! igazad van!


Az alsó a visszatérõ. De egyébként tökmindegy: ha jó a termosztát, akkor a két csõ nem egyszerre melegszik föl :otlet: ... Ha egyszerre melegszenek, akkor a termosztát rossz (állandóan nyitva van).

Ha a mutatód negyedig megy föl, az egyébként is kevés. Kb. félig föl kéne mennie, méghozzá (a mostani külsõ hõmérsékleteken, teljesen hideg motorral indulva) legfeljebb 3-4 km alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11123 Dátum: 2007.12.09 21:21:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Az alsó a visszatérõ. De egyébként tökmindegy: ha jó a termosztát, akkor a két csõ nem egyszerre melegszik föl :otlet: ... Ha egyszerre melegszenek, akkor a termosztát rossz (állandóan nyitva van).

Ha a mutatód negyedig megy föl, az egyébként is kevés. Kb. félig föl kéne mennie, méghozzá (a mostani külsõ hõmérsékleteken, teljesen hideg motorral indulva) legfeljebb 3-4 km alatt.


Köszönöm, hogy újra tanultam tõletek valamit! örülök, hogy ráakadtam erre a furomra, ti mindenre tudjátok a választ! Örülök nektek!  :szivecske:

Holnap megnézem együtt melegszik-e a két csõ, de abból, hogy nem megy fel negyed fölé a víz, elégge valószínû, hogy csere...

Mit érdemes belerakni, gyárit v. utnágyártott is jó?
A Unix honlapjánt találtam hozzá pár típust:
- TRUPART - 2429
- BEHR-TOHMS - 6341
- WAHLER - 3820
- GATES - 5001 (ezt ajánlották már)
- BEHR-ITALY - 7569 (olaszt ingyen se vennék! - bocs, ha valakit megsértettem ezzel)
- ASHIKA - 3990
- JAKOPARTS - 5991 (ilyent rendeltünk egy hete az öcsém Civicjébe, ami állítólag japán utángyártott cucc, és amikor megjött a dobozon meg ott figyelt a MADE IN GERMANY felirat)
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11124 Dátum: 2007.12.10 01:35:14 »
Idézetet írta: "cujethu"
Mit érdemes belerakni, gyárit v. utnágyártott is jó?
A Unix honlapjánt találtam hozzá pár típust:
- TRUPART - 2429
- BEHR-TOHMS - 6341
- WAHLER - 3820
- GATES - 5001 (ezt ajánlották már)
- BEHR-ITALY - 7569 (olaszt ingyen se vennék! - bocs, ha valakit megsértettem ezzel)
- ASHIKA - 3990
- JAKOPARTS - 5991 (ilyent rendeltünk egy hete az öcsém Civicjébe, ami állítólag japán utángyártott cucc, és amikor megjött a dobozon meg ott figyelt a MADE IN GERMANY felirat)


Termosztátból teljesen jó az utángyártott.

A Jakoparts japán és koreai autókhoz való utángyártott alkatrészeket forgalmazó cég. Korántsem feltétlenül japán gyártású az, ami Jakoparts (bár gyakran tényleg az). A kereskedõk szeretik ezt mondani, de tévednek.

Én a listádról a Gatest venném.

Az olasz alkatrész pedig nem feltétlenül rossz, gondoljunk itt pl. a Brembora. Azért az olaszok leraktak sokmindent az autóipar asztalára, amivel bizonyítottak. Amúgy infóim szerint az európai gyártású Carinák motorja olasz gyártmány. Ezek nem eszik az olajat, míg a japán Carina motorok igen. Na jó, abbahagyom :wink: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Joe Kawasaki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Carina
« Válasz #11125 Dátum: 2007.12.10 07:25:38 »
Hali.
Olvasgatom az írásaitokat a termosztátról és elgondolkodtam :hmm: Az enyém most teljesen jól mûködik, de azér mer (elég romános, de kívülrõl nem látszik) a hûtõ elé raktam egy karton dobozból aõplikált hûtõtakarót. Így teljesen jó. Amig nevolt elõtte városban nem volt gáz, de városon kívül feküdt a vízhõfokmutató. Aztán félig letakaírtam a hûtõt, akkor már megmozdult, de nem voltam elégedett, majd "teljesen" letakartam a hûtõt, így korrektül felmegy a vízhõfok mutató. Lehet hogy nem jó a termosztátom, nem is kéne "hivatalosan" elé a takarás???? :hmm:
oe

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11126 Dátum: 2007.12.10 08:31:22 »
Idézetet írta: "Joe Kawasaki"
Hali.
Olvasgatom az írásaitokat a termosztátról és elgondolkodtam :hmm: Az enyém most teljesen jól mûködik, de azér mer (elég romános, de kívülrõl nem látszik) a hûtõ elé raktam egy karton dobozból aõplikált hûtõtakarót. Így teljesen jó. Amig nevolt elõtte városban nem volt gáz, de városon kívül feküdt a vízhõfokmutató. Aztán félig letakaírtam a hûtõt, akkor már megmozdult, de nem voltam elégedett, majd "teljesen" letakartam a hûtõt, így korrektül felmegy a vízhõfok mutató. Lehet hogy nem jó a termosztátom, nem is kéne "hivatalosan" elé a takarás???? :hmm:


Szvsz. termosztát hiba miatt viselkedik így. Ha minden ok. a verdán nem kell elé takaró.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Joe Kawasaki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Carina
« Válasz #11127 Dátum: 2007.12.10 10:19:54 »
Trotter! A termosztát csréje mennyi munka? kb mennyibe kerül? A kawasakimon cseréltem vizet, nagyon nehezen lehetett légteleniteni a vízrendszert! A tojcsinál kell ilyennel vergõdni?
oe

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11128 Dátum: 2007.12.10 10:26:53 »
Idézetet írta: "Joe Kawasaki"
Trotter! A termosztát csréje mennyi munka? kb mennyibe kerül? A kawasakimon cseréltem vizet, nagyon nehezen lehetett légteleniteni a vízrendszert! A tojcsinál kell ilyennel vergõdni?

Ha kicsit fenntebb olvasol, én irtam pár tipust és árat, amit találtam (bár ez 1.6-oshoz való, de szerintem nem lehet nagy különbség) !
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Joe Kawasaki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Carina
« Válasz #11129 Dátum: 2007.12.10 10:44:43 »
Nem igazán az ár miatt izgulok, hanem hogy rendesen lel ehet e légteleníteni, vagy ezt "maga" oldja meg valahogy, mer tényleg sokat szoptam a motor légtelenítésénél. Az ár is érdekel ,de inkább fizetek érte többet, de legyen japó, vagy vmi hasonló... Bár kell jobboldali belsõ féltengejgumiharang és azt mondták a toyotánál!  11020 Ft azér az elég horror.
oe