Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6025990 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5910 Dátum: 2005.07.05 16:28:46 »
Bár most jut eszembe, hogy egyszer nekem is jött ki 4,8-as városi átlag úgy, hogy vasárnap zöld hajnalban végigporoszkáltam a főúton villogó sárgák mellett, de az csak kb. 5 km volt, és ezt nem igazán nevezném városi fogyasztásnak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5911 Dátum: 2005.07.05 16:40:16 »
Nekem 6.1 az utolsó fogyim, szintén 45% város, 45% pálya, 10% országút. Teljesen jó - egyébként OMV benzinnel.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5912 Dátum: 2005.07.05 20:54:38 »
Idézetet írta: "veze"
Nekem most fogyasztott hosszabb távon 5,8-at a kocsi, de most az asszony vezetett. A múltkor az 5,6-nál is ő vezetett. Pedig 8 alatt nem nagyon szokott lenni. Lehet, hogy nem véletlen?

Hááááááát...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5913 Dátum: 2005.07.05 20:56:39 »
Egyébként eszembe jutott valami a klíma kapcsán. Országúton, autópályán - most persze nyárról beszélek - nem igazán okoz többletfogyasztást a klímahasználat, mert ha nincs klíma, akkor az ember lehúzza egy kicsit az ablakokat, és akkor már ugyanott vagyunk :!:
music     

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5914 Dátum: 2005.07.05 22:25:37 »
Idézetet írta: "music"
Egyébként eszembe jutott valami a klíma kapcsán. Országúton, autópályán - most persze nyárról beszélek - nem igazán okoz többletfogyasztást a klímahasználat, mert ha nincs klíma, akkor az ember lehúzza egy kicsit az ablakokat, és akkor már ugyanott vagyunk :!:

Fél lityi lenne egy lehúzott ablak? Nemá'...  :roll:

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5915 Dátum: 2005.07.05 22:27:20 »
Idézetet írta: "Random_"
Nekem 6,1 az átlag város és országút ahol megnyomom 160-ig. Szóval nem kímélem és klíma is megy rendesen.

Az valami protekciós autó lehet. :lol: Én elképzelhetetlennek tartom, hogy városban és autópályás 160-nál klímával 7 liternél kevesebbet egyen egy 1,4-es E12 Corolla.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5916 Dátum: 2005.07.05 22:41:10 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
Egyébként eszembe jutott valami a klíma kapcsán. Országúton, autópályán - most persze nyárról beszélek - nem igazán okoz többletfogyasztást a klímahasználat, mert ha nincs klíma, akkor az ember lehúzza egy kicsit az ablakokat, és akkor már ugyanott vagyunk :!:
Fél lityi lenne egy lehúzott ablak? Nemá'...  :roll:

Egyrészt demá', (kérdés: mennyire van lehúzva, és én nem egy ablakról beszéltem, hanem többről),  másrészt a klíma sem fél liter plusz, hanem kevesebb.
music     

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5917 Dátum: 2005.07.05 23:26:01 »
Idézetet írta: "music"
Egyrészt demá', (kérdés: mennyire van lehúzva, és én nem egy ablakról beszéltem, hanem többről),  másrészt a klíma sem fél liter plusz, hanem kevesebb.


OK. A tapasztalatom egészen mást mond, de mindez mellékes. Legyen igazad :)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5918 Dátum: 2005.07.05 23:55:18 »
Ma tankoltam tele a kocsit. Az utóbbi másfél hétben Zénóka módszert alkalmazva utaztam (kicsit módosítva a módszerét, mert általában 80-90 között autóztam.) 770km-t mentem, 42 litert tankoltam. Ez 5,45l/100km-es átlag. Ebben volt egy 300km-es szakasz, amit temposan és szlalomozva az autók között mentem, a fogyasztás 6 fölött volt rendesen.

A fed. comp is 5,4-t mutatott. A fed comp a nullázástól számolja folyamatosan az átlagfogyasztást, vagy csak az utolsó 100km-t?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5919 Dátum: 2005.07.06 08:10:50 »
Idézetet írta: "molnarl"


A fed. comp is 5,4-t mutatott. A fed comp a nullázástól számolja folyamatosan az átlagfogyasztást, vagy csak az utolsó 100km-t?

Véleményem szerint a fed comp a nullázástól számol km megkötés nélkül.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5920 Dátum: 2005.07.06 08:21:39 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "molnarl"


A fed. comp is 5,4-t mutatott. A fed comp a nullázástól számolja folyamatosan az átlagfogyasztást, vagy csak az utolsó 100km-t?

Véleményem szerint a fed comp a nullázástól számol km megkötés nélkül.


Még nem volt időm megnézni a könyvet, de nekem mintha úgy rémlene, hogy az utolsó 100km-t nézi.  :crazy:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5921 Dátum: 2005.07.06 08:30:42 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
Egyrészt demá', (kérdés: mennyire van lehúzva, és én nem egy ablakról beszéltem, hanem többről),  másrészt a klíma sem fél liter plusz, hanem kevesebb.
OK. A tapasztalatom egészen mást mond, de mindez mellékes. Legyen igazad :)

Melyik esetről más a tapasztalatod?
Többek tapasztalata szerint a klíma Toyoták esetében 3-4 deci pluszt okoz folyamatos üzemben.
A lehúzott ablak természetesen ha csak egy ujjnyira van lehúzva, az gyakorlatilag semmit, de ha 35 fok meleg van, akkor nem egy ablakot húzol le és nem egy ujjnyira - különösen ha előtte a kocsi a tűző napon állt. Az már megjelenik a fogyasztásban is.
music     

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5922 Dátum: 2005.07.06 09:45:49 »
Idézetet írta: "music"
Melyik esetről más a tapasztalatod?

Mindkettő esetben.

Nálam a klíma alacsony sebességnél, mondjuk városban simán fél liter plusz; országúton 4 deci; sztrádán megint inkább fél liter.

A letekert ablak az előző, nem klímás autóimban pedig gyakorlatilag csak akkor jelent meg a fogyasztásban, ha az egész tankot letekert ablakkal autóztam, városon kívül, akkor is olyan 1, max. 2 deci pluszt jelenthetett. Nagyapám szerint (másfél milliót vezetett) Ladáknál, Volgáknál országúton teljesen mindegy, hogy letekered-e az ablakot; sztrádán számít nagyon sokat, ott pedig úgysem húzod le őket, legfeljebb résnyire.

Nem azt akarom mondani, hogy nem számít a lehúzott ablak, mert természetesen számít, amennyiben megnöveli a légellenállást. De az ésszerű mértékig lehúzott ablak jóval "kevesebbet fogyaszt", mint a klíma.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5923 Dátum: 2005.07.06 09:46:30 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "molnarl"


A fed. comp is 5,4-t mutatott. A fed comp a nullázástól számolja folyamatosan az átlagfogyasztást, vagy csak az utolsó 100km-t?

Véleményem szerint a fed comp a nullázástól számol km megkötés nélkül.


Még nem volt időm megnézni a könyvet, de nekem mintha úgy rémlene, hogy az utolsó 100km-t nézi.  :crazy:


Le kell nullazni. Ez tutibiztos.

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5924 Dátum: 2005.07.06 09:47:18 »
Idézetet írta: "molnarl"
...Az utóbbi másfél hétben Zénóka módszert alkalmazva utaztam...

Ez mit takar egész pontosan?  :)