Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6022498 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6000 Dátum: 2005.07.26 08:59:21 »
Idézetet írta: "whis"
Azt gondoltam, hogy bármely szerviz elvégzi, csak felötlött bennem ez a lehetőség.  :roll: Akkor a levél a TMH-tól jön...


Vagy nemes egyszerűséggel felhívnak telefonon.
Engem most hívtak, igaz más okból (hihetetlen, hogy ezeket a csekkeket fel kell adni a postán. Szólhattak volna  :D  :D )
Szóval lehet, hogy a szervíz miatt is telefonálnak egyeseknek
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6001 Dátum: 2005.07.26 11:02:52 »
Mondjuk a TMH nyilvántartásáról csak annyit, hogy már kétszer jeleztem nekik, hogy a Yarist eladtuk, megírtam azt is, hogy kinek (névvel címmel). De továbbra is nekem küldik az emlékeztetőket (zöldkártya, műszaki, átvizsgálás ...)  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6002 Dátum: 2005.07.26 17:31:41 »
Ma azon rágtam be, hogy mikor lementem lecserélni a rendszámtartót, nem vittem szerszámot, mer' alapkészlet az úgyis van - hát nem volt. :shock:
Felhívtam a kereskedést, ahol lenyomták a reklámdumát, hogy "Egy Corolla soha nem hagy cserben...", meg hogy még egy izzócserével is be kell vinni a szervizbe.  :lolmen:  Magyarul nem jár szerszámkészlet, csak ami kerékcseréhez kell.  :evil:
Visszajövök :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6003 Dátum: 2005.07.26 20:32:52 »
Ez is azt mutatja, hogy a Toyota jó autó, mert még nem volt szükséged szerszámra, csak a karbantartás házi kivitelezés részben nem szereplő rendszámtartó cserénél.-)))

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6004 Dátum: 2005.07.26 23:28:48 »
Akár azt is mutathatja, de pl. az előző Corollához adtak szerszámkészletet. A csillagcsavarhúzó és a 10-es csillag-villás jól jött akkor is a klubos rendszámtartó csréjéhez, valamint a sima csavarhúzó jól jött kerékcserénél a dísztárcsa leapplikálásához.  :!:
Máskor valóban nem volt rá szükség. Illetve még egyszer, feleségem nagyijánál egy konnektor felszerelésénél.  :D  De az valóban nem Toyota buzerálás volt...   :roll:
Visszajövök :)

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6005 Dátum: 2005.07.27 08:34:50 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Ez is azt mutatja, hogy a Toyota jó autó, mert még nem volt szükséged szerszámra, csak a karbantartás házi kivitelezés részben nem szereplő rendszámtartó cserénél.-)))

Ezért nem indultam az alkatrész felismerő versenyen. Gőzöm nincs milyen alkatrészek vannak a Corollámban.  :D
No persze, ha off Trabant alkatrészeket kellett volna felismerni... 8)  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6006 Dátum: 2005.07.27 09:20:20 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "Agyarka"
Ez is azt mutatja, hogy a Toyota jó autó, mert még nem volt szükséged szerszámra, csak a karbantartás házi kivitelezés részben nem szereplő rendszámtartó cserénél.-)))

Ezért nem indultam az alkatrész felismerő versenyen. Gőzöm nincs milyen alkatrészek vannak a Corollámban.  :D
No persze, ha off Trabant alkatrészeket kellett volna felismerni... 8)  :D


Én is igen kevés dolgot ismertem fel, pedig elég rendesen szerelgettem az előző gépeimet, Wartburg, Lada, Még némilegf a D Kadettet is kellett, a Vectrát meg elég sokszor. - De ebbe még nem mélyültem el - remélem nem is lesz rá szükség!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6007 Dátum: 2005.07.27 09:23:53 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "Agyarka"
Ez is azt mutatja, hogy a Toyota jó autó, mert még nem volt szükséged szerszámra, csak a karbantartás házi kivitelezés részben nem szereplő rendszámtartó cserénél.-)))

Ezért nem indultam az alkatrész felismerő versenyen. Gőzöm nincs milyen alkatrészek vannak a Corollámban.  :D
No persze, ha off Trabant alkatrészeket kellett volna felismerni... 8)  :D


Én is igen kevés dolgot ismertem fel, pedig elég rendesen szerelgettem az előző gépeimet, Wartburg, Lada, Még némilegf a D Kadettet is kellett, a Vectrát meg elég sokszor. - De ebbe még nem mélyültem el - remélem nem is lesz rá szükség!

Ja... amikor az autót mentünk megnézni a régi tulajhoz, akkor kívűl-belül átvizsgáltuk, kipróbáltuk, stb... a motorháztetőt felnyítottuk, belenéztük, és mindenki vonta a vállát: nicsak, ez úgy néz ki, mint egy motor... megnéztem a folyadék szinteket, azt azonnal le is csuktuk... Pedig nem egy mai darab ez se.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6008 Dátum: 2005.07.27 14:21:33 »
A visszahívásos témához hoztam egy idézetet a Márkakereskedők topikból:
"Ez a szerviz kampány csak a 2003-tól gyártott diesel motorral szerelt Corollákra, illetve Avensisre vonatkozik."
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6009 Dátum: 2005.07.27 14:43:43 »
Szerencsére engem nem érint a visszahívás. Néha azért örülök, hogy nincs annyira új autóm, hogy nagyon legyen az esélye valamilyen elektronikus kütyü meghibásodásának.  :roll:

Más. Megnéztem és azt láttam, hogy H4-es izzó kell a fényszóróimba. Azt meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség az egy és a kétfonalú között, illetve melyik kell vajon egy '98-as Corollába?

Előre is köszi!
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6010 Dátum: 2005.07.27 21:30:05 »
Idézetet írta: "whis"
A visszahívásos témához hoztam egy idézetet a Márkakereskedők topikból:
"Ez a szerviz kampány csak a 2003-tól gyártott diesel motorral szerelt Corollákra, illetve Avensisre vonatkozik."

Ott van a totalcaros cikk alján is az információ, én is átsiklottam fölötte.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6011 Dátum: 2005.07.28 08:54:23 »
Nem lehet, hogy ezt csak utólag írták hozzá? Első olvasáskor én sem láttam...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6012 Dátum: 2005.07.28 08:59:28 »
Idézetet írta: "whis"
Nem lehet, hogy ezt csak utólag írták hozzá? Első olvasáskor én sem láttam...  :roll:


En se lattam!
Pedig figyelmesen atolvastam!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6013 Dátum: 2005.07.28 09:12:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "whis"
Nem lehet, hogy ezt csak utólag írták hozzá? Első olvasáskor én sem láttam...  :roll:


En se lattam!
Pedig figyelmesen atolvastam!

Most hogy mondjátok.
Én egyből felhívtam apámat, hogy mi az alvázszám első két betűje és meg is állapítottuk, hogy őt is hívják majd.
Ha eleve benne van a diesel, akkor meg sem fordul a fejemben, hogy felhívjam mert benzines.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6014 Dátum: 2005.07.28 09:17:46 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "whis"
Nem lehet, hogy ezt csak utólag írták hozzá? Első olvasáskor én sem láttam...  :roll:


En se lattam!
Pedig figyelmesen atolvastam!

Most hogy mondjátok.
Én egyből felhívtam apámat, hogy mi az alvázszám első két betűje és meg is állapítottuk, hogy őt is hívják majd.
Ha eleve benne van a diesel, akkor meg sem fordul a fejemben, hogy felhívjam mert benzines.


Nem a te apukadnak van ugyanolyan autoja mint nekem? Bordo wagon.