Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029038 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5835 Dátum: 2005.06.24 06:49:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A kereskedésben (mint már annyiszor) most is jó nagy hülyeséget mondtak .

Azért gondolj csak a Carina szegénykeverékes vitánkra... Nem kell rögtön hülyeségnek venni azt, amit a kereskedés mond. Rengeteg tanfolyamon és oktatáson vesznek részt a szerelők és egyéb alkalmazottak. És igazuk van, hogy a mai motorok egyáltalán nem igénylik a szó szerinti bejáratást.  :!:  Az első 2-3ezer kilométeren valóban nem érdemes szétpörgetni, de különösebben kímélni sem kell. Utána pedig teljesértékűen lehet használni minden fordulatszám-tartományban.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5836 Dátum: 2005.06.24 10:49:21 »
Idézetet írta: "Gryllus"
Idézet
Üdv. a Fórumon!

Köszi, üdv nektek is!
Első hozzászólásom volt, és két gyors választ is kaptam! :)


Csak hát annyira gyönyörű kívül-belül az Avensis... nagy dilemma, ha van kedvetek segítsetek dönteni. 1-2 hónapom még van filózni, míg összejön az induló pénz, meg míg eladom a mostani jószágot.

Én a C. Verso-t venném. Amire neked kell, arra jobb, és szép bordó színben.... hmmmm...

Gryllus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5837 Dátum: 2005.06.24 11:10:49 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Én a C. Verso-t venném. Amire neked kell, arra jobb, és szép bordó színben.... hmmmm...


Igen, én is pont itt tartok. Nagyon szép lenne az Avensis, de így családdal jobban ki tudjuk a COV sokoldalúságát használni. A metál bordó szerintem is a legszebb, szerintem asszonypajtást se kell sokat győzködni.

Azért ki akarom próbálni, hogy mennyire zajos. Az avensis próbavezetésen sajnos csak a debreceni csúcsforgalomban mehettem pár saroknyit, nem igazán tudtam komolyabban felgyorsulni.
vensis Liftback 2.0 D4D

DonRobert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Corolla TS modellkód
« Válasz #5838 Dátum: 2005.06.24 22:26:00 »
Sziasztok!

Már jó ideje gondolkozok egy TS vásárlásán, s azóta rendszeresen látogatom ezt a jó kis fórumot.
Most hogy már konkrétumok és kérdések elé nézek, rászántam magam hogy kérdezzek is.
A kiszemelt TS áldozattal bajban vagyok, mert nem tudom behatárolni hogy milyen modell. 2001-ben gyártották, 2002-ben helyezték üzembe. A modell és felszereltség kódja: ZZE123L-DHFGFW
Ezt a modellkódot sehol nem találom meg, csak orosz és cseh honlapokon. Magyarországon és az EU-ban általában ZZE122L-eseket értékesítenek. Ez lenne a kisebb probléma, mert biztos vmi orosz piacra szánt egyed, viszont sehol nem láttam olyat, hogy a DHFGFW felszereltségkódú Corolla TS ne 4 légzsákkal rendelkezzen, hanem csak 2-vel. ????  Kiszedték volna belőle üléssel együtt?
Valóban gyanús az autó, vagy elképzelhető ilyen modell?
Ezek után már abban se vagyok biztos hogy láncos és hogy a menetstabi benne van .... :-(
Érdeklődéssel várom véleményeiteket, hozzászólásaitokat!

Kösz, R

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Corolla TS modellkód
« Válasz #5839 Dátum: 2005.06.24 22:29:27 »
Idézetet írta: "DonRobert"
Ez lenne a kisebb probléma, mert biztos vmi orosz piacra szánt egyed, viszont sehol nem láttam olyat, hogy a DHFGFW felszereltségkódú Corolla TS ne 4 légzsákkal rendelkezzen, hanem csak 2-vel. ????  Kiszedték volna belőle üléssel együtt?

Üdv a fórumon!

Simán elképzelhető alacsonyabb felszereltség ott.
A Carina E-ből sehol máshol sem értékesítettek anno katalizátor nélküli verziót, csak Oroszországban :D  Fura egy piac az orosz, még árérzékenyebb és még igénytelenebb, mint a mienk.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

DonRobert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla TS modellkód
« Válasz #5840 Dátum: 2005.06.24 22:54:18 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "DonRobert"
Ez lenne a kisebb probléma, mert biztos vmi orosz piacra szánt egyed, viszont sehol nem láttam olyat, hogy a DHFGFW felszereltségkódú Corolla TS ne 4 légzsákkal rendelkezzen, hanem csak 2-vel. ????  Kiszedték volna belőle üléssel együtt?

Üdv a fórumon!

Simán elképzelhető alacsonyabb felszereltség ott.
A Carina E-ből sehol máshol sem értékesítettek anno katalizátor nélküli verziót, csak Oroszországban :D  Fura egy piac az orosz, még árérzékenyebb és még igénytelenebb, mint a mienk.


És vajon pontosan meg lehet tudni valahol hogy miféle modellkód ez, melyik piacra szánták a kocsit? És hogy miért jelöl E11-et a kocsi identity label-je holott E12-es kasznis?

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5841 Dátum: 2005.06.25 23:33:04 »
totalcar.hu boltjabol rendelt mar valaki? Lattam csomagter vedo muanyag talcat, van ilyen valakinek? Erdemes kiadni a 7 rugot ra?

http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=product&ps_id=30898&category=2874,2901&prodfilter=

Ugyanott vannak 4 ezerert "kromozott" disztarcsak, ranezesre szepek, de mielott belevagok, jol jonne vmi tanacs. Megvegyem vagy sem?

http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=products&category=2316,3241&from=category&prodfilter=

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5842 Dátum: 2005.06.25 23:35:24 »
Idézetet írta: "StrongBad"
Ugyanott vannak 4 ezerert "kromozott" disztarcsak, ranezesre szepek, de mielott belevagok, jol jonne vmi tanacs. Megvegyem vagy sem?

http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=products&category=2316,3241&from=category&prodfilter=

Őszinte legyek? Minden ilyen alufelnit utánzó dísztárcsa elég gagyi élőben. Nem tudom pontosan milyen és milyen évjáratú a kocsid, de szerintem vacakul nézne ki rajta. Helyivagány zsigulikon szoktam látni ehhez hasonló dísztárcsákat  :?
SZERK: felülről az ötödik úgy ahogy kinéz. ÉN azt próbálnám ki :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5843 Dátum: 2005.06.26 01:01:58 »
Látszólag hülye kérdés: egy 98-as Corolla gyári ködlámpáit be lehet szakszerüen pakolni a 94-esem lökhárító alatti réseibe??
Megvegyem, vagy ne? Egyáltalán mennyit ér?
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5844 Dátum: 2005.06.26 13:38:40 »
Idézetet írta: "Apu"
Látszólag hülye kérdés: egy 98-as Corolla gyári ködlámpáit be lehet szakszerüen pakolni a 94-esem lökhárító alatti réseibe??
Megvegyem, vagy ne? Egyáltalán mennyit ér?

Az új árát tudom mondani, az olyan 25-30 körül van.
Ennek a felét érheti max, én kb. 10-et adnék érte.
Ha jól emlékszem, a Te Corolládba kerek pici ködlámpa való, nem ilyen nagy fajta.   :?  
Ettől függetlenül mindent be lehet szerelni, csak kicsit igazítani kell a műanyagokon.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5845 Dátum: 2005.06.26 17:00:07 »
Idézetet írta: "Apu"
Látszólag hülye kérdés: egy 98-as Corolla gyári ködlámpáit be lehet szakszerüen pakolni a 94-esem lökhárító alatti réseibe??
Megvegyem, vagy ne? Egyáltalán mennyit ér?

Szerintem, nekem jo lenne  :lol:
10e -ert En megvennem, de nem fogok radlicitalni  8)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5846 Dátum: 2005.06.26 18:52:31 »
Idézetet írta: "StrongBad"
totalcar.hu boltjabol rendelt mar valaki? Lattam csomagter vedo muanyag talcat, van ilyen valakinek? Erdemes kiadni a 7 rugot ra?

http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=product&ps_id=30898&category=2874,2901&prodfilter=

Ugyanott vannak 4 ezerert "kromozott" disztarcsak, ranezesre szepek, de mielott belevagok, jol jonne vmi tanacs. Megvegyem vagy sem?

http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=products&category=2316,3241&from=category&prodfilter=


http://csomagtertalca.com

Hasonló utánzó tárcsa van tesco gazdaságos verzióban is, pár száz ft.ért.

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5847 Dátum: 2005.06.26 19:50:48 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "Apu"
Látszólag hülye kérdés: egy 98-as Corolla gyári ködlámpáit be lehet szakszerüen pakolni a 94-esem lökhárító alatti réseibe??
Megvegyem, vagy ne? Egyáltalán mennyit ér?

Szerintem, nekem jo lenne  :lol:
10e -ert En megvennem, de nem fogok radlicitalni  8)

Bíztam benned... :)
Ha nem tudok megegyezni a sráccal, küldök egy privit, és csapj rá nyugodtan...
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5848 Dátum: 2005.06.26 19:51:43 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Apu"
Látszólag hülye kérdés: egy 98-as Corolla gyári ködlámpáit be lehet szakszerüen pakolni a 94-esem lökhárító alatti réseibe??
Megvegyem, vagy ne? Egyáltalán mennyit ér?

Az új árát tudom mondani, az olyan 25-30 körül van.
Ennek a felét érheti max, én kb. 10-et adnék érte.
Ha jól emlékszem, a Te Corolládba kerek pici ködlámpa való, nem ilyen nagy fajta.   :?  
Ettől függetlenül mindent be lehet szerelni, csak kicsit igazítani kell a műanyagokon.


Szerintem bele férne. Meglátjuk...  :wink:
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5849 Dátum: 2005.06.26 22:09:17 »
Idézetet írta: "Apu"
Szerintem bele férne. Meglátjuk...  :wink:

Biztosan belefér  :wink:
Csak talán a Te gyárid pici és kerek. Mint a jó popsi.
Kicsit reszelni kell a műanyagokat és be lehet eztet is rakni :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D