Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6025990 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5925 Dátum: 2005.07.06 09:50:16 »
Idézetet írta: "molnarl"
Még nem volt időm megnézni a könyvet, de nekem mintha úgy rémlene, hogy az utolsó 100km-t nézi.  :crazy:

A könyvre nem emlékszem, de szerintem ha csak az utolsó 100 km-t nézné, akkor a tank vége felé is ugyanolyan gyorsan reagálna az átlag egy-egy nagyobb hajszára, mint a tank elején. Ez pedig nem így van. Szerintem nullázástól nullázásig mér.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5926 Dátum: 2005.07.06 10:09:09 »
Idézetet írta: "veze"
Idézetet írta: "Random_"
Nekem 6,1 az átlag város és országút ahol megnyomom 160-ig. Szóval nem kímélem és klíma is megy rendesen.


Ne vedd sértésnek, de nekem az ilyen adatok egy kicsit gyanúsak. Milyen város az, ahol 6,1-et fogyaszt a kocsid? Nekem a 800 cm3-is Maruti is 7 körül fogyasztott városban, az 1,2-es Corsa meg 9 körül. Meg aztán 140 felett már megint 8 liter fölött járunk, úgyhogy nem értem hogy jönnek ilyen fogyasztások ki.


Jó hát lehet hitetlenkedni én a melóba időnként a kocsival járok és ott van egy 8km 4 sávos főút és 4 km város amit azért több szokott néha lenni pár km-el mert akkor megyek kocsival dolgozni ha intézni kell dolgokat és a tömegközlekedés macerás lenne.

Igazából nem áll érdekembe se kevesebbet se többet írni szóval nem is látom értelmét szépíteni az eredményt. A télen 8,2 volt ahogy anno ezt beszéltük ahogy jött a nyár lement 7,2-re majd 6,6-ra ahol sokáig megmaradt azután most nagyon lassan megy le 6,1-ig. Én is meglepődtem az eredményen mert sose volt ilyen alacsony az áltagom. A vezetési stílusom nem változott és az útvonal se sőt még a múlt héten volt útfelbontás is ahol araszolni kellett a dugóban.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5927 Dátum: 2005.07.06 10:11:16 »
Idézetet írta: "music"
Egyébként eszembe jutott valami a klíma kapcsán. Országúton, autópályán - most persze nyárról beszélek - nem igazán okoz többletfogyasztást a klímahasználat, mert ha nincs klíma, akkor az ember lehúzza egy kicsit az ablakokat, és akkor már ugyanott vagyunk :!:


Erről végeztek tesztet 2 egyformán megtankolt és azonos tömegű autóval mentek köröket egy pályán az egyik klímával a másik letekert ablakkal és a klímás előbb leállt. Discowery-n van ilyen műsor ahol ilyen dolgokat tesztelgetnek.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5928 Dátum: 2005.07.06 11:32:40 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "molnarl"
...Az utóbbi másfél hétben Zénóka módszert alkalmazva utaztam...

Ez mit takar egész pontosan?  :)


Zénóka módszer - Yaris topicban már Zénóka leírta. Ő 60-70km/h-s sebességgel utazik. Igy a fogyasztása 3,2-3,5körül van, remélem jól emlékszem. Féket minimálisat használtam, előzgetésnél nem ugraltam az autók között mint eddig.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5929 Dátum: 2005.07.06 11:59:12 »
A fedcomp nullázástól nullázásig mér. (Azt nem tudom, ha valaki több ezer km-n át nem nulláz, az belefér-e a memó-ba)
A klíma nekem 0,2-0,3 liter többletet ad. Ezt mindenki kipróbálhatja: sík egyenes úton tartod a sebességet, klíma be, majd fugyeled a fedcompon a pillanatnyi fogyit. Amikor a kompresszor bekapcsol, a pillanatnyi érték megugrik 2-3 tizedet.
Amúgy ez a többlet bőven megéri azt a komfortot, hogy nem izzadsz, mint egy ló, nem zúg be a levegő, hogy leviszi a fejed és nem kapsz huzatot, nem beszélve a zajról.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5930 Dátum: 2005.07.06 12:58:26 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "veze"
Idézetet írta: "Random_"
Nekem 6,1 az átlag város és országút ahol megnyomom 160-ig. Szóval nem kímélem és klíma is megy rendesen.


Ne vedd sértésnek, de nekem az ilyen adatok egy kicsit gyanúsak. Milyen város az, ahol 6,1-et fogyaszt a kocsid? Nekem a 800 cm3-is Maruti is 7 körül fogyasztott városban, az 1,2-es Corsa meg 9 körül. Meg aztán 140 felett már megint 8 liter fölött járunk, úgyhogy nem értem hogy jönnek ilyen fogyasztások ki.


Jó hát lehet hitetlenkedni én a melóba időnként a kocsival járok és ott van egy 8km 4 sávos főút és 4 km város amit azért több szokott néha lenni pár km-el mert akkor megyek kocsival dolgozni ha intézni kell dolgokat és a tömegközlekedés macerás lenne.

Igazából nem áll érdekembe se kevesebbet se többet írni szóval nem is látom értelmét szépíteni az eredményt. A télen 8,2 volt ahogy anno ezt beszéltük ahogy jött a nyár lement 7,2-re majd 6,6-ra ahol sokáig megmaradt azután most nagyon lassan megy le 6,1-ig. Én is meglepődtem az eredményen mert sose volt ilyen alacsony az áltagom. A vezetési stílusom nem változott és az útvonal se sőt még a múlt héten volt útfelbontás is ahol araszolni kellett a dugóban.


Hát nem tudom. Egy 8,4-es városi, és 5,7-es országúti fogyasztású autó szerintem nem tud 6,1-et fogyasztani úgy, hogy közben 160-nal is megy. Vagy, ahogy már írtam, mást értünk városi közlekedésen. Egy 1,1 tonnás autó állandó gyorsítgatásához ennél több energia szükséges. Nem azt vonom kétségbe, hogy 6,1-et mutat a fedcompod, hanem hogy Neked ugyanazt jelenti a "város" és a "160", mint nekem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5931 Dátum: 2005.07.06 13:06:14 »
Valószínüleg neki az országúti szakaszok viszik le az átlagot, és lehet, hogy a város neki nem ugyanaz, mint itt Pesten. A 160 meg nem általános, csak néha csúszik be. Így hihető a 6.1. Nekem is volt már 5.5 teljes tankra, sok országúttal és kevés várossal  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5932 Dátum: 2005.07.06 13:14:27 »
A 160 tényleg nem mindig van általában 120-140 szokott lenni, de utoljára 184 volt a vége csak mert elfogyott az út.

A 8 km felénél van egy körforgalom addig gyorsulok azután újra gyorsulok aztán a vége majd valahol lesz.

A városra meg mit mondjak múlt héten volt útépítés akkor egy lámpánál 3-4 zöldre mentem át amúgy általában mindig törekszem arra, hogy zöldhullámba menjek.

Azza befele a melóva van 5-6 variáció a lámpáktól függően amerre zöldet kapok és ha zöldet érek akkor törekszek arra, hogy azzal végig tudjak haladni.
Plusz motorfék nem mindig satufék és előrelátó haladás a városban ha látom, hogy egy sáv lassabb vagy be fog állni akkor váltok és mindig abban megyek melyik gyorsabb.

Szerintem nem hazudok nem szokásom egyszerűen láb kérdése az egész. Amint mondtam nekem is volt 8,2 átlagom nyáron is persze akkor tényleg nagyon gazdaságtalanul vezettem.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5933 Dátum: 2005.07.06 13:24:50 »
A Szeged varost nem lehet osszehasonlitani BP-hez. Itt az mar jonak szamit ha 4. zoldre atjutsz, mert akkor nincs dugo...

Ugy hogy nagy orszaguti szakaszok vannak benne, meg a varos nem BP, kijohet ennyi fogyi. Szerintem beleferhet, ha ez ember egyszer kihuzatja 160-ig.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5934 Dátum: 2005.07.06 14:58:28 »
Idézetet írta: "whis"
(Azt nem tudom, ha valaki több ezer km-n át nem nulláz, az belefér-e a memó-ba)

Szetrintem egyszerűen egy számláló a megtett kilómétereket, egy meg az elégetett benzint. Amíg a számláló túl nem csordul, addig méri.
(Ez egy 16 bites számlálónál kb. 65000 km és 650 liter – megszólalt a kockafejű :-) .)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5935 Dátum: 2005.07.06 19:08:02 »
Idézetet írta: "Satriani"
A letekert ablak az előző, nem klímás autóimban pedig gyakorlatilag csak akkor jelent meg a fogyasztásban, ha az egész tankot letekert ablakkal autóztam, városon kívül, akkor is olyan 1, max. 2 deci pluszt jelenthetett. Nagyapám szerint (másfél milliót vezetett) Ladáknál, Volgáknál országúton teljesen mindegy, hogy letekered-e az ablakot; sztrádán számít nagyon sokat, ott pedig úgysem húzod le őket, legfeljebb résnyire. Nem azt akarom mondani, hogy nem számít a lehúzott ablak, mert természetesen számít, amennyiben megnöveli a légellenállást. De az ésszerű mértékig lehúzott ablak jóval "kevesebbet fogyaszt", mint a klíma.

Ezért írtam, hogy nyáron, 35 fokban. Mert akkor az egész tankot letekert ablakkal autózod végig.
Ladáknál, Volgáknál valóban mindegy volt, mert azoknak eleve akkora a légellenállásuk, hogy ez nem sokat oszt, vagy szoroz.
Még egy dolog a klímához: írtad, hogy 4 ill. 5 deci volt a különbség a mérésnél. Csakhogy a klíma nem jár végig teljes intenzitással, így jön ki a 2-3 decis végső különbség.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5936 Dátum: 2005.07.10 01:16:18 »
Még a múltkori út alatt megnéztem, hogy mennyit csal a km-számláló. Nos, egy picit pesszimista: 100km után kb. 350 m-rel mutatott kevesebbet, azaz a teljes átlagfogyasztásom a valóságban 0.02 literrel kevesebb. :wink:
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5937 Dátum: 2005.07.10 09:04:37 »
Idézetet írta: "music"
Még a múltkori út alatt megnéztem, hogy mennyit csal a km-számláló. Nos, egy picit pesszimista: 100km után kb. 350 m-rel mutatott kevesebbet, azaz a teljes átlagfogyasztásom a valóságban 0.02 literrel kevesebb. :wink:


és ezt hogy nézted meg? Mi alapján mondod a 350m-t? :) Belegondoltál?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5938 Dátum: 2005.07.10 09:40:15 »
Idézetet írta: "music"
Még a múltkori út alatt megnéztem, hogy mennyit csal a km-számláló. Nos, egy picit pesszimista: 100km után kb. 350 m-rel mutatott kevesebbet, azaz a teljes átlagfogyasztásom a valóságban 0.02 literrel kevesebb. :wink:


Ezt csak akkor tudod viszonylag pontosan megmérni, ha autópályán elindulszés ott számolod a kilómétereket, de az sem igaz teljesen, visszafelé is meg kell ugyanezt tenned, mert ott a távolságot az út középvonalán mérik. Természetesen sávot sem válthatsz, hiszen minden sávváltással 5m-el meghosszabítod az utad!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5939 Dátum: 2005.07.10 09:47:29 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Még a múltkori út alatt megnéztem, hogy mennyit csal a km-számláló. Nos, egy picit pesszimista: 100km után kb. 350 m-rel mutatott kevesebbet, azaz a teljes átlagfogyasztásom a valóságban 0.02 literrel kevesebb. :wink:


Ezt csak akkor tudod viszonylag pontosan megmérni, ha autópályán elindulszés ott számolod a kilómétereket, de az sem igaz teljesen, visszafelé is meg kell ugyanezt tenned, mert ott a távolságot az út középvonalán mérik. Természetesen sávot sem válthatsz, hiszen minden sávváltással 5m-el meghosszabítod az utad!


...és annyra bíztok a km táblákban? :) 350/100.000 = 0,0035 ez a pontatlanság lazán belefér abba is :)