Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6022495 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5970 Dátum: 2005.07.20 14:39:16 »
Nekem meg szeles időben, ha kicsit is le van húzva az ablak, megszólal a riasztó.  :?  Az imént szóltak a portáról, hogy egy ezüstszínű Yarisnak ma már 4x kapcsolt be a szirénája, nem tudom, hogy kié-e. Gyanús volt a dolog, lementem a parkolóba és kikapcsoltam a kék Corollám riasztóját.  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5971 Dátum: 2005.07.21 06:18:15 »
Idézetet írta: "robi"
De. Biztos, hogy valami zavaró freki jelenik meg a környéken, és az interferál a rendszereddel.


Robi jól beszélt! Ez a dolog nyitja. A reptér közelében meg dirket nem müködnek a jeladók - szerintem, igy pl. nem lehet távirányitós bombát robbantani - mai nem egy utolsó szempont.  8)
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5972 Dátum: 2005.07.21 19:14:10 »
Hopsz megtaláltam egy cicergést az autóban ami a rossz utakon ( mindenhol:) ) játszadozott az idegeimmel.
A bűnös a ventillátor-sebesség-szabályozó (középső tekerentyű a nem digit felszereltségnél)
Elég ha egy újjal hozzáérsz és már nem ciceg. A bowden lenne? Le lehet a tekerőt húzni elölről vagy nem ilyen egyszerű?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5973 Dátum: 2005.07.21 19:43:11 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Érdekes dolog történt. Van egy hely, ahol ha leparkolok, akkor nem nyitja a távirányító az ajtókat, és kulccsal kell kinyitni.
Ez valami hiba lehet? Vagy csak paranormális tevékenységek..  :) Mert máshol tökéletesen nyitja az ajtót azon a bizonyos parkolóhelyen meg egyáltalán nem. :shock:

Nem valami  zárt hely - pl. mélygarázs, ott megesik az ilyen?!
music     

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5974 Dátum: 2005.07.21 20:24:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Érdekes dolog történt. Van egy hely, ahol ha leparkolok, akkor nem nyitja a távirányító az ajtókat, és kulccsal kell kinyitni.
Ez valami hiba lehet? Vagy csak paranormális tevékenységek..  :) Mert máshol tökéletesen nyitja az ajtót azon a bizonyos parkolóhelyen meg egyáltalán nem. :shock:

Nem valami  zárt hely - pl. mélygarázs, ott megesik az ilyen?!


Nem. Teljesen nyilt terület az út szélén lehet megállni. És az az érdekes, hogy 5-6 autónyival hátrébb állok akkor már ott jó.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

FireCobold

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • http://firecobold.uw.hu
Rádiós téma
« Válasz #5975 Dátum: 2005.07.21 21:24:15 »
Amióta vannak mikrohullámú internet szolgáltatók és wireless LAN-ok, azóta elég gyakoriak a rádiós problémák. Egyik URH átjelző adónkat is elnyomta egyszer egy ilyen pár méterre telepített körsugárzó. Pedig a 2,5W-ot elnyomni felharmónikusból (kiszámoltam, kb. oda jött ki a mikró) nem gyenge dolog. A telepítő cég letagadta, de amint kikacsoltunk a berendezésüket, újra tutam forgalmazni... Hozzáteszem a riasztó távírányítók többnyire 433MHz körül adnak, miliwattos nagyságrendű teljesítménnyel. Erre a frekire is jut elég WLAN-ból származó felharmónikus. Retér környékén nem hiszem, hogy direkt zavarnának, használnak ők is elég rádiós cuccot. Bomba meg nem kifogás, ezer más módon is lehet robbantani.



megj.: Felharmónikusoknak nevezzük az adott frekvencia egész számú töbszörösét, alharmónikusnak az egész számú hányadosát. Pl. 100MHz-nek a 200, 300, 400, 500 stb. értékek a felharmónikusai.

Kicsit OFF:
Rettegjetek emberek a vezeték nélküli elektromágneses világtól, mert akármit állíthatnak a kutatók, humán szempontból biztos nem lesz ennek jó végé.
he 3th Corolla owner in the FaTraktor Club.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Re: Rádiós téma
« Válasz #5976 Dátum: 2005.07.21 22:28:59 »
Idézetet írta: "FireCobold"
Amióta vannak mikrohullámú internet szolgáltatók és wireless LAN-ok, azóta elég gyakoriak a rádiós problémák. Egyik URH átjelző adónkat is elnyomta egyszer egy ilyen pár méterre telepített körsugárzó. Pedig a 2,5W-ot elnyomni felharmónikusból (kiszámoltam, kb. oda jött ki a mikró) nem gyenge dolog. A telepítő cég letagadta, de amint kikacsoltunk a berendezésüket, újra tutam forgalmazni... Hozzáteszem a riasztó távírányítók többnyire 433MHz körül adnak, miliwattos nagyságrendű teljesítménnyel. Erre a frekire is jut elég WLAN-ból származó felharmónikus. Retér környékén nem hiszem, hogy direkt zavarnának, használnak ők is elég rádiós cuccot. Bomba meg nem kifogás, ezer más módon is lehet robbantani.



megj.: Felharmónikusoknak nevezzük az adott frekvencia egész számú töbszörösét, alharmónikusnak az egész számú hányadosát. Pl. 100MHz-nek a 200, 300, 400, 500 stb. értékek a felharmónikusai.

Kicsit OFF:
Rettegjetek emberek a vezeték nélküli elektromágneses világtól, mert akármit állíthatnak a kutatók, humán szempontból biztos nem lesz ennek jó végé.


Ma a cég pénztárában lógtam reggel, és csörgött a telefonja a főnökasszonyomnak. A telefon éppen a pénzszámláló gép mellett fog. A telefon megcsörrent, a gép elkezdett dolgozni, mintha pénzt számolna, csak pénz nem volt benne, és azt mondják, hogy a mobiltelefon nem káros?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5977 Dátum: 2005.07.22 09:15:25 »
Az az igazság hogy én is arra gyanakodtam, hogy a környéken valahol wi-fi hálózat van, de aztán azt gondoltam, hogy 2,4ghz es freki nem zavarhatja meg a központizár távkapcsolóját.
De ezekszerint könnyen lehet....
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5978 Dátum: 2005.07.22 09:54:19 »
Nekem van otthon wifi, az udvaron es a garazsban is lazan tudom hasznalni, megse zavarja az tavkapcsolot.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5979 Dátum: 2005.07.22 11:11:33 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Hopsz megtaláltam egy cicergést az autóban ami a rossz utakon ( mindenhol:) ) játszadozott az idegeimmel.
A bűnös a ventillátor-sebesség-szabályozó (középső tekerentyű a nem digit felszereltségnél)
Elég ha egy újjal hozzáérsz és már nem ciceg. A bowden lenne? Le lehet a tekerőt húzni elölről vagy nem ilyen egyszerű?


le lehet huzni. van alatta egy csavar ami fogja a kozepkonzolt (emlekeim szerint)

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5980 Dátum: 2005.07.22 12:30:51 »
Velem is gyakran elofordul a taviranyito blama. 4 emeletes haz elott leparkolok es nem muxik. Nekunk van otthon WLAN de mi a 4-en lakunk... Szerintem odaig mar csak a falak miatt sem er el a jel. De egyszer leviszem a laptopot es bemerem.  :lol:
Neha lattam a kornyeken egy masik WLAN-t, na az mar lehet hogy egy alacsonyabb emeleten van es bezavarhat. Viszont en inkabb az ilyen cordless telefonokra gondolok amik 900-1800MHz-en mukodnek (nem mobil, otthoni), az lehetseges?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5981 Dátum: 2005.07.22 12:46:45 »
Idézetet írta: "StrongBad"
Velem is gyakran elofordul a taviranyito blama. 4 emeletes haz elott leparkolok es nem muxik. Nekunk van otthon WLAN de mi a 4-en lakunk... Szerintem odaig mar csak a falak miatt sem er el a jel. De egyszer leviszem a laptopot es bemerem.  :lol:
Neha lattam a kornyeken egy masik WLAN-t, na az mar lehet hogy egy alacsonyabb emeleten van es bezavarhat. Viszont en inkabb az ilyen cordless telefonokra gondolok amik 900-1800MHz-en mukodnek (nem mobil, otthoni), az lehetseges?

Ezt nem tartom valószinünek, azoknak kisebb az adóteljesítménye – max 250 mW –, mint a normál mobilnak.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5982 Dátum: 2005.07.22 14:48:01 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "StrongBad"
Velem is gyakran elofordul a taviranyito blama. 4 emeletes haz elott leparkolok es nem muxik. Nekunk van otthon WLAN de mi a 4-en lakunk... Szerintem odaig mar csak a falak miatt sem er el a jel. De egyszer leviszem a laptopot es bemerem.  :lol:
Neha lattam a kornyeken egy masik WLAN-t, na az mar lehet hogy egy alacsonyabb emeleten van es bezavarhat. Viszont en inkabb az ilyen cordless telefonokra gondolok amik 900-1800MHz-en mukodnek (nem mobil, otthoni), az lehetseges?

Ezt nem tartom valószinünek, azoknak kisebb az adóteljesítménye – max 250 mW –, mint a normál mobilnak.


Hat az en otthoni WLAN-om teljesitmenye kb 30mW. Modositott firmware-rel lehetnem 100mW kore nyomni, de akkor megfone...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5983 Dátum: 2005.07.22 15:09:20 »
Idézetet írta: "StrongBad"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "StrongBad"
Velem is gyakran elofordul a taviranyito blama. 4 emeletes haz elott leparkolok es nem muxik. Nekunk van otthon WLAN de mi a 4-en lakunk... Szerintem odaig mar csak a falak miatt sem er el a jel. De egyszer leviszem a laptopot es bemerem.  :lol:
Neha lattam a kornyeken egy masik WLAN-t, na az mar lehet hogy egy alacsonyabb emeleten van es bezavarhat. Viszont en inkabb az ilyen cordless telefonokra gondolok amik 900-1800MHz-en mukodnek (nem mobil, otthoni), az lehetseges?

Ezt nem tartom valószinünek, azoknak kisebb az adóteljesítménye – max 250 mW –, mint a normál mobilnak.


Hat az en otthoni WLAN-om teljesitmenye kb 30mW. Modositott firmware-rel lehetnem 100mW kore nyomni, de akkor megfone...


Bocs, félreérthető voltam. A 250 mW csak a cordles telefonokra vonatkozik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5984 Dátum: 2005.07.22 15:16:36 »
Idézetet írta: "afekete"

Bocs, félreérthető voltam. A 250 mW csak a cordles telefonokra vonatkozik.


Nem voltal felreertheto, csak csodalkoztam, hogy ha 250mW a cordless phone-nal nem relevans, akkor a toredeke (igaz mas frekvencian) miert zavarna be.