Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026902 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5895 Dátum: 2005.07.03 23:06:55 »
Hát megjártam Pécset. Rettenetes érzés volt, hogy a mutatót 100 alatt kellett tartsam. Szóval direkt spórolósan vezettem, de nem csigatempóban. Ehhez képest nem is volt olyan vészes a menetidő. Az adat megfelelő értékeléséhez hozzátartozik az is, hogy 4 személlyel mentem, továbbá mind le-, mind felfelé az összes elképzelhető piros lámpát (!!) sikerült kifogni, és meglehetősen erős szél fújt.
Nos, valamivel kevesebb, mint 390 km alatt sikerült 19 liter benzint elégetni.
Ez, ha jól számoltam, akkor 4,9 liter, úgyhogy a tervem (5 alatti fogyi) sikerült. :wink:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla távkapcsoló
« Válasz #5896 Dátum: 2005.07.04 00:34:58 »
Idézetet írta: "gmike"
Sziasztok !

Egy tanulságos történet :
Ma reggel megyek az autóhoz, hogy majd jól elindulok melózni. Távkapcsolóra nem reagál, mivel a riasztó is erre van kötve esély sincs a bejutásra. Már többször játszotta ezt , de akkor mindig sikerült 2-3 próbálkozás után kinyitni. Hát most nem :( 8 órától 11-ig próbálkoztam kisebb nagyobb megszakításokkal (pótkulcs stb...). Végső elhatározás Eurocare. Hölgy mondja, hogy ok küld autómentőt aki lehet hogy ki tudja iktatni a riasztót, ha nem akkor beszállítja a legközelebbi szervízbe.
1 órán belül jött az autómentő, kollegának lövése se volt, hogy mit lehetne tenni ezért fél óra küzdelem után (közben folyamatos sziréna bömbölés) úgy döntöttünk, hogy visszük kecskeméti M+F toyotába.
Éppen amikor odaértünk, 2 fickó szállt be egy corollába, de amikor látták hogy oda tartunk, akkor kiszálltak és megnézték az autót, természetesen ott tökéletesen működött. Az egyik fickó azt mondta, hogy ilyen létezik és nem tud vele mit tenni , ez ilyen. Ha valahol a közelben ugyenzen a frekvencián működik valami, akkor ettől lehet ilyen és ne is hagyjam ott az autót mert úgy sem tudnak vele mit tenni.  Így beültem az autóba és hazajöttem. A vevő egyébként a bal első kerékjárat felett van valahol , tehát ha valaki hasonlóan jár, akkor ott kell próbálkoni a kulccsal, ott jobbak az esélyek. Mindenesetre qrvára nem megnyugtató ez számomra.

Mike


Ez sajna ilyen, 2 év alatt vagy 5-6 alkalommal fordult elő, pl. Ferihegyen 5 esetből 3x nem tudtam beriasztani, csak kulccsal bezárni, meg 2x valami nagy teremgarázsban makacskodott, simán kinyitom kulccsal, és a  riasztó kikapcsolóval leállítom a zajongást. Sajna eg ytúlzsúfolt nyílt frekvencián működik, és ha azon a frekin vesz mindenféle jelet, akkor  a kulcs kódolt jelét nem tudja felfogni. :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Corolla távkapcsoló
« Válasz #5897 Dátum: 2005.07.04 08:37:02 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Ez sajna ilyen, 2 év alatt vagy 5-6 alkalommal fordult elő, pl. Ferihegyen 5 esetből 3x nem tudtam beriasztani, csak kulccsal bezárni, meg 2x valami nagy teremgarázsban makacskodott, simán kinyitom kulccsal, és a  riasztó kikapcsolóval leállítom a zajongást. Sajna eg ytúlzsúfolt nyílt frekvencián működik, és ha azon a frekin vesz mindenféle jelet, akkor  a kulcs kódolt jelét nem tudja felfogni. :(

Elemcsere a távírányítóba segíthet abban, hogy erősebben adjon.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Corolla távkapcsoló
« Válasz #5898 Dátum: 2005.07.04 08:37:22 »
Idézetet írta: "Tamás69"
... simán kinyitom kulccsal, és a  riasztó kikapcsolóval leállítom a zajongást.  :(

Ez egy nagyon jó ötlet!  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5899 Dátum: 2005.07.04 08:44:35 »
Idézetet írta: "music"
Ez, ha jól számoltam, akkor 4,9 liter, úgyhogy a tervem (5 alatti fogyi) sikerült. :wink:

Szép  :rockout3: Gratulálok 8)

Nekem most még mindig 7 alatt van az átlagom, pedig voltam Pesten is, és az autópályán klímával mentem 140-150-nel. Sokkal jobban kell figyelni a gázpedáljára, mint bármelyik másik autónál, amim eddig volt, és akkor nagyon szépen fogyaszt még tempós vezetés mellett is.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5900 Dátum: 2005.07.04 10:23:55 »
Nekem is rekordközeli a fogyasztásom, bár még csak féltanknál tartok, de eddig 7,3 -igaz most volt némi országút is ~110-120 között a többi a szokásos autópálya 140-160, meg Budapest. Az azért tetszik, hogy 110-nél 6l alatt van általában a pillanatnyi fogyasztás :) -az már kevésbé, hogy 160-nál 10l fölött a 190-hez tartozó 18-19l meg egyenesen katasztofális :( sajnos ez a rövid váltó átka.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5901 Dátum: 2005.07.04 10:34:44 »
Idézetet írta: "music"
Hát megjártam Pécset. Rettenetes érzés volt, hogy a mutatót 100 alatt kellett tartsam. Szóval direkt spórolósan vezettem, de nem csigatempóban. Ehhez képest nem is volt olyan vészes a menetidő. Az adat megfelelő értékeléséhez hozzátartozik az is, hogy 4 személlyel mentem, továbbá mind le-, mind felfelé az összes elképzelhető piros lámpát (!!) sikerült kifogni, és meglehetősen erős szél fújt.
Nos, valamivel kevesebb, mint 390 km alatt sikerült 19 liter benzint elégetni.
Ez, ha jól számoltam, akkor 4,9 liter, úgyhogy a tervem (5 alatti fogyi) sikerült. :wink:


Az brutális!

Mondjuk én sem panaszkodom.
Ma megyek tankolni, jelenleg 595 km van benne, és még csak most kezd időnként felvillani a sárga lámpa, és nekem azért van benne autópálya is. Ráadásul azt is megnéztem, hogy mit bir a kicsike.  :lol:
Majd mondom a pontos adatokat!
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5902 Dátum: 2005.07.04 10:54:36 »
Nekem legutóbb féltank város, egy hossz M3 és valamennyi országút 7,2-re jött ki.  8)  Mondjuk nem sikerült teljesen tele rakni, mint előtte a Shellnél, mert a Nyíregyházi OMV benya jobban habzott  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5903 Dátum: 2005.07.04 12:17:43 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Üdv.

Ma fogjuk átvenni a család legújabb tagját.
Nevezetesen egy :toy:  Corolla D4D -t.

Akkor lassan figyeljük az avatar-od cseréjét... :)


Nem biztos hogy lecserélem, mert én úgy is a  Yarist fogom többet használni.
De majd meglátom..
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5904 Dátum: 2005.07.04 18:19:22 »
Ide is benyomom:

Aki szeretne látni 1967. Toyota Corollarol képeket az nézze meg a főoldalon a nickem alatt lévő képeknél. (Nem volt kedvem belinkelgetni. :? )
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5905 Dátum: 2005.07.04 21:49:15 »
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "music"
Hát megjártam Pécset. Rettenetes érzés volt, hogy a mutatót 100 alatt kellett tartsam. Szóval direkt spórolósan vezettem, de nem csigatempóban. Ehhez képest nem is volt olyan vészes a menetidő. Az adat megfelelő értékeléséhez hozzátartozik az is, hogy 4 személlyel mentem, továbbá mind le-, mind felfelé az összes elképzelhető piros lámpát (!!) sikerült kifogni, és meglehetősen erős szél fújt.
Nos, valamivel kevesebb, mint 390 km alatt sikerült 19 liter benzint elégetni.
Ez, ha jól számoltam, akkor 4,9 liter, úgyhogy a tervem (5 alatti fogyi) sikerült. :wink:


Az brutális!

Mondjuk én sem panaszkodom.
Ma megyek tankolni, jelenleg 595 km van benne, és még csak most kezd időnként felvillani a sárga lámpa, és nekem azért van benne autópálya is. Ráadásul azt is megnéztem, hogy mit bir a kicsike.  :lol:
Majd mondom a pontos adatokat!


Na meg volt a tankolás.
A vége 610 km, 39.27 l, 6,43-as fogyasztás!
következő cél az 6 alatti, de ahhoz hanyagolni kell majd a sztrádát, mert ott valahogy nehezebbnek érzem a jobb lábamat!  :wink:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5906 Dátum: 2005.07.05 12:19:50 »
Nekem most fogyasztott hosszabb távon 5,8-at a kocsi, de most az asszony vezetett. A múltkor az 5,6-nál is ő vezetett. Pedig 8 alatt nem nagyon szokott lenni. Lehet, hogy nem véletlen?

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5907 Dátum: 2005.07.05 13:48:18 »
Nekem 6,1 az átlag város és országút ahol megnyomom 160-ig. Szóval nem kímélem és klíma is megy rendesen.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5908 Dátum: 2005.07.05 14:25:47 »
Nekem az elmúlt 26 hónap átlaga 7.2. ~45% város, ~45% pálya, ~10% országút.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5909 Dátum: 2005.07.05 16:03:20 »
Idézetet írta: "Random_"
Nekem 6,1 az átlag város és országút ahol megnyomom 160-ig. Szóval nem kímélem és klíma is megy rendesen.


Ne vedd sértésnek, de nekem az ilyen adatok egy kicsit gyanúsak. Milyen város az, ahol 6,1-et fogyaszt a kocsid? Nekem a 800 cm3-is Maruti is 7 körül fogyasztott városban, az 1,2-es Corsa meg 9 körül. Meg aztán 140 felett már megint 8 liter fölött járunk, úgyhogy nem értem hogy jönnek ilyen fogyasztások ki.