Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026882 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Gryllus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5880 Dátum: 2005.06.30 10:41:20 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Gryllus"
Amiatt a pár alkalom miatt meg nem akarom ezt venni. Listaár alapján a COV 6.3M körül lenne, az Avensis 6.8 körül (2.0 D4D , Sol, metál). ..
Most megint vívódok, hogy legyen-e egy elegáns autóm, amit imádnék, amit 2-3 év múlva kinő a család, ha lesz még baba, vagy vegyek egy családi autót, amit valószínűleg nagyon sokáig nem kell cserélni. Nehéz eset. :)

Alkudj még egy kicsit az Ave-ből és vedd azt  :D Bár a Verso is nagyon szép és jó autó. Nehéz döntés tényleg. Én az Ave mellett maradnék  :wink:


Sikerült közben eldönteni a dolgot, Avensis lesz, mindenkinek köszi a hozzászólásokat. Asszonypajtásra bíztam a színválasztást.

Nagy bánatomra nagyon ellene van a faberakásnak is, ami nekem tetszik, és a bézs üléskárpitra is azt mondja, hogy a gyerek helyben fogja hagyni. Ebben tuti igaza van, de mi baja van a faberakással... :)
Nem értem én ezt. :)

Kértem árajánlatot több szalontól, most várom hogy válaszoljanak.

Majd az Avensis topicban jelentkezek, ha van valami hír, hónap vége körül akarom a vásárt megejteni. Akarnám én most is, de még nincs meg a "kedvem" hozzá. :)
vensis Liftback 2.0 D4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5881 Dátum: 2005.06.30 12:13:40 »
Idézetet írta: "Gryllus"
Kértem árajánlatot több szalontól, most várom hogy válaszoljanak.
Majd az Avensis topicban jelentkezek, ha van valami hír, hónap vége körül akarom a vásárt megejteni. Akarnám én most is, de még nincs meg a "kedvem" hozzá. :)

Levélben ne várj túl nagy engedményt, az ilyesmit nem szeretik leírni. Oda kell menni és személyesen verni a vasat!  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5882 Dátum: 2005.06.30 12:26:34 »
no comment ;)

http://www.a5.hu/cikkek/7/11216.shtml

Helyezés
 Modell
 CSI %
 
1.
 Toyota Corolla
 86,8
 
...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5883 Dátum: 2005.06.30 12:28:51 »
Idézetet írta: "kuf"
no comment ;)

http://www.a5.hu/cikkek/7/11216.shtml

Helyezés
 Modell
 CSI %
 
1.
 Toyota Corolla
 86,8
 
...

Az Avensis sincs rossz helyen  :wink:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

suhodminyák

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5884 Dátum: 2005.06.30 18:40:53 »
Idézetet írta: "Benedek"
Sziasztok!
Kíváncsi vagyok ,hogy ti hol tankoltok!
Én az OMV-nél tankolok és idáig még nem volt vele problémám.  [smilie=sm38.gif]

Én MOLnál szoktam tankolni, de az olajcserével egyidőben nem töltöttem bele egy cseppet sem: épp félig volt; mégis csökkent a csörgés... Legközelebb megnézem az OMVt, de ezek a dolgok inkább hit kérdések az én tapasztalatom szerint.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5885 Dátum: 2005.06.30 19:49:04 »
Mikor még Dáciám:rockout3:  volt, ahányszor a MOL-on tankoltam mindíg összeszedtem valami "okosságot" [smilie=sm10.gif]
Ezek után valaki említette,hogy az OMV kutakhoz nem mol-os benzint szállítanak, hanem egyenesen az osztrákoktól jön az üzemanyag.Nekem se kellett több.Azóta ott tankolok és az öreg gépem, ezzel kapcsolatos problémái véglegesen megyszüntek.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5886 Dátum: 2005.06.30 22:28:27 »
Jól fogyaszt a kocsi 8) 300 km országút (sztráda nélkül) és 100 km város után, végig bekapcsolt klímával 6,8 az átlag. Tetszik.

Viszont 58.800 körül van benne, közeleg a 60e-s szervíz. Átnéztem a márkakereskedős szekciót, és nem lettem sokkal okosabb. Én Gyöngyösön lakom, tehát ami szóba jön: Jászberény (cca 40 km), Eger (50 km) és Pest (mondjuk a Super, kb 80 km). A kocsinak semmi baja, csak zörög a műszerfal meg néhány burkolat. Szerintetek hová vigyem a kocsit?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5887 Dátum: 2005.07.01 01:06:29 »
Idézetet írta: "Benedek"
Kíváncsi vagyok ,hogy ti hol tankoltok! Én az OMV-nél tankolok és idáig még nem volt vele problémám.  [smilie=sm38.gif]

Erről van két topic is - úgy értem, hogy amelyikben hosszabban szóba került: az Általános/Benzin-dízelolaj és az Általános/Milyen üzemanyagot használsz? Itt még szavazhatsz is :wink:
music     

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5888 Dátum: 2005.07.01 10:42:54 »
Nektek az ajtok peremenel a fekete muanyag nem kopik/pereg? En most vettem eszre hogy igy van es borzaszto. Nagyon lehangolo.  :oops:  :oops:  :oops:

Mit lehet ezzel csinalni?  :?:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5889 Dátum: 2005.07.01 10:51:41 »
A burkolatzörgések javíttatásával csínján kell bánni! Ha első nem sikerül megoldani a dolgot, akkor jobb hagyni a fenébe, mert minden további szétszedés-összerakás alkalmával újabb zörgések fognak keletkezni. Én már többször mutattam meg, alkalmanként egy zörgés eltűnt, de két újabb keletkezett, tehát nem jártam túl jól  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5890 Dátum: 2005.07.01 11:03:45 »
Üdv.

Ma fogjuk átvenni a család legújabb tagját.
Nevezetesen egy :toy:  Corolla D4D -t.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5891 Dátum: 2005.07.01 11:10:20 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Üdv.

Ma fogjuk átvenni a család legújabb tagját.
Nevezetesen egy :toy:  Corolla D4D -t.


Gratula!

Én is fél óra múlva viszem az egyik kisfönökömet Veszprémbe a D4D-t. MMT váltó-s. Már kiváncsian várom.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5892 Dátum: 2005.07.01 11:49:59 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Üdv.

Ma fogjuk átvenni a család legújabb tagját.
Nevezetesen egy :toy:  Corolla D4D -t.

Akkor lassan figyeljük az avatar-od cseréjét... :)

gmike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Corolla távkapcsoló
« Válasz #5893 Dátum: 2005.07.03 16:40:44 »
Sziasztok !

Egy tanulságos történet :
Ma reggel megyek az autóhoz, hogy majd jól elindulok melózni. Távkapcsolóra nem reagál, mivel a riasztó is erre van kötve esély sincs a bejutásra. Már többször játszotta ezt , de akkor mindig sikerült 2-3 próbálkozás után kinyitni. Hát most nem :( 8 órától 11-ig próbálkoztam kisebb nagyobb megszakításokkal (pótkulcs stb...). Végső elhatározás Eurocare. Hölgy mondja, hogy ok küld autómentőt aki lehet hogy ki tudja iktatni a riasztót, ha nem akkor beszállítja a legközelebbi szervízbe.
1 órán belül jött az autómentő, kollegának lövése se volt, hogy mit lehetne tenni ezért fél óra küzdelem után (közben folyamatos sziréna bömbölés) úgy döntöttünk, hogy visszük kecskeméti M+F toyotába.
Éppen amikor odaértünk, 2 fickó szállt be egy corollába, de amikor látták hogy oda tartunk, akkor kiszálltak és megnézték az autót, természetesen ott tökéletesen működött. Az egyik fickó azt mondta, hogy ilyen létezik és nem tud vele mit tenni , ez ilyen. Ha valahol a közelben ugyenzen a frekvencián működik valami, akkor ettől lehet ilyen és ne is hagyjam ott az autót mert úgy sem tudnak vele mit tenni.  Így beültem az autóba és hazajöttem. A vevő egyébként a bal első kerékjárat felett van valahol , tehát ha valaki hasonlóan jár, akkor ott kell próbálkoni a kulccsal, ott jobbak az esélyek. Mindenesetre qrvára nem megnyugtató ez számomra.

Mike
orolla Wagon 1.4
2004.09

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Re: Corolla távkapcsoló
« Válasz #5894 Dátum: 2005.07.03 18:34:09 »
Idézetet írta: "gmike"
Ma reggel megyek az autóhoz, hogy majd jól elindulok melózni. Távkapcsolóra nem reagál...


Ebbol az a tanulsag, hogy vasarnap reggel nagyon ne akarjal te meloba menni :)