Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026000 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5955 Dátum: 2005.07.15 15:41:44 »
Idézetet írta: "Satriani"
Rá is jöttem, miért látni annyi eladó Corollát 45-50 ezer futott km-rel :D (Megfejtés: nem olcsó a 60 ezres szervíz.)

Csak ezt előre nem tudja senki...
music     

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5956 Dátum: 2005.07.15 23:37:48 »
Idézetet írta: "music"
Csak ezt előre nem tudja senki...

1. dehogynem, ha utána érdeklődik.
2. vicc vót...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5957 Dátum: 2005.07.16 07:26:13 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
Csak ezt előre nem tudja senki...

1. dehogynem, ha utána érdeklődik.
2. vicc vót...

Tudom,  :lol: már csak azért is, mert én is nézegetem az eladó kocsikat, és ennél többnyire jóval többet futnak...! :wink:  :lol:
music     

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5958 Dátum: 2005.07.18 13:28:32 »
Sziasztok!

Szeretném kicserélni az izzót az első fényszóróimban, mert már kezd idegesíteni, hogy mennyire gyengén világítanak sötétben.

Megkerestem a régi izzótesztet a fórumon, mely alapján vagy Philips power2 Night-ot vagy Osram Light&day-t fogok beletenni a fényszóróba.

A kérdésem az lenne, hogy elméletileg tehetek-e bele ilyen halogént egy és még mire érdemes figyelni izzócserénél?

A segítséget előre is köszi!
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5959 Dátum: 2005.07.18 13:45:51 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!

Szeretném kicserélni az izzót az első fényszóróimban, mert már kezd idegesíteni, hogy mennyire gyengén világítanak sötétben.

Megkerestem a régi izzótesztet a fórumon, mely alapján vagy Philips power2 Night-ot vagy Osram Light&day-t fogok beletenni a fényszóróba.

A kérdésem az lenne, hogy elméletileg tehetek-e bele ilyen halogént egy és még mire érdemes figyelni izzócserénél?

A segítséget előre is köszi!

Tungsram Megalight Plusz 50%-ot tettem bele, és nagyon tetszik az eredmény. Talán a leg fontosabb, hogy ne fogd meg az izzó üvegfelületeit puszta kézzel, lehetőleg használj cérnakesztyűt. Az aksit nem vettem ki, igaz nincs nagy kezem, de nem kell hozzá nőgyógyászati alapképzettség.
Más extra nem jut eszembe.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5960 Dátum: 2005.07.18 13:46:46 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!

Szeretném kicserélni az izzót az első fényszóróimban, mert már kezd idegesíteni, hogy mennyire gyengén világítanak sötétben.

Megkerestem a régi izzótesztet a fórumon, mely alapján vagy Philips power2 Night-ot vagy Osram Light&day-t fogok beletenni a fényszóróba.

A kérdésem az lenne, hogy elméletileg tehetek-e bele ilyen halogént egy és még mire érdemes figyelni izzócserénél?

A segítséget előre is köszi!


H7 típus megy bele, az izzóteszt H4-ről szólt, tehát csak saccolni lehet, hogy abbann is jó, vagy nem, Nekem Osram Silverstar volt egy körben, elég jó fényviszonyokat produkált.

Vigyázni a helyes berakásra, és a kezedre, -mert a jobboldalinál az ABS a baloldalinál az akkumulátor van túl közel. -nekem a kombinál az aksit arrább kell húznom kb. 5 centit, hogy hozzáférjek.

A visszarakásnál a porvédőre figyelj, hogy jól illeszkedjen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5961 Dátum: 2005.07.18 17:34:37 »
Apropó izzók, hol lehet leírást olvasni ekről a H jelekről? Mi az az H4, H7, stb...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5962 Dátum: 2005.07.18 18:01:54 »
Idézetet írta: "robi"
Apropó izzók, hol lehet leírást olvasni ekről a H jelekről? Mi az az H4, H7, stb...


Pl. WWW.OSRAM.HU termékek/termékkatalógus (angol és német) ott képekkel együtt megtalálod

Vagy a www.Tungsram.hu -ott műszaki rajz formájában is megnézheted, pontos méretekkel magyarul a típusokat.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5963 Dátum: 2005.07.18 18:25:03 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "robi"
Apropó izzók, hol lehet leírást olvasni ekről a H jelekről? Mi az az H4, H7, stb...


Pl. WWW.OSRAM.HU termékek/termékkatalógus (angol és német) ott képekkel együtt megtalálod

Vagy a www.Tungsram.hu -ott műszaki rajz formájában is megnézheted, pontos méretekkel magyarul a típusokat.


Kösz, már okultam is egy jót. Szal ezek a H-k a foglalat típust jelzik. És gyakorlatilag minden 12V-s, 60/55W-os. Aszem majd a Tungsram Superblue, vagy az Euroblue-ban utazok... vélemények?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5964 Dátum: 2005.07.19 21:56:46 »
Ma tankoltam, miután 741 km-t megtettem egy tankkal. A fedcomp alapján 48 liter körül vártam, hogy kikattan a pisztoly, de már 45 liter előtt leállt. Aztán nagy erőlködésre 47.5-et sikerült belepréselni. A 6.4-es eredmény nem rossz, igaz most volt 60% országút (120-ig), 25% pálya (stabil 150) és 15% város.  8)
Mivel olcsó kútnál tankoltam, tettem bele 98-ast, de tulajdonképpen semmi különbséget nem vettem észre  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5965 Dátum: 2005.07.19 21:58:59 »
Idézetet írta: "whis"
Mivel olcsó kútnál tankoltam, tettem bele 98-ast, de tulajdonképpen semmi különbséget nem vettem észre  :roll:

Ebbe még nem tankoltam 98-ast, de az előző autómnál (Clio) mindig a második tank 98-asnál lehetett érezni a plusz teljesítményt.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5966 Dátum: 2005.07.20 13:24:27 »
Érdekes dolog történt...
Van egy hely, ahol ha leparkolok, akkor nem nyitja a távirányító az ajtókat, és kulccsal kell kinyitni.
Ez valami hiba lehet?
Vagy csak paranormális tevékenységek..  :)
Mert máshol tökéletesen nyitja az ajtót azon a bizonyos parkolóhelyen meg egyáltalán nem. :shock:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5967 Dátum: 2005.07.20 13:29:54 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Érdekes dolog történt...
Van egy hely, ahol ha leparkolok, akkor nem nyitja a távirányító az ajtókat, és kulccsal kell kinyitni.
Ez valami hiba lehet?
Vagy csak paranormális tevékenységek..  :)
Mert máshol tökéletesen nyitja az ajtót azon a bizonyos parkolóhelyen meg egyáltalán nem. :shock:


Ezt többen is írták, hogy van ilyen. Az a gázabb ha már beriasztani sem tudod. Nem lehet a közelben valami rádióadó, nagyfesz, bármi?
Ötlet?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5968 Dátum: 2005.07.20 13:48:08 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Érdekes dolog történt...
Van egy hely, ahol ha leparkolok, akkor nem nyitja a távirányító az ajtókat, és kulccsal kell kinyitni.
Ez valami hiba lehet?
Vagy csak paranormális tevékenységek..  :)
Mert máshol tökéletesen nyitja az ajtót azon a bizonyos parkolóhelyen meg egyáltalán nem. :shock:


Ezt többen is írták, hogy van ilyen. Az a gázabb ha már beriasztani sem tudod. Nem lehet a közelben valami rádióadó, nagyfesz, bármi?
Ötlet?
De. Biztos, hogy valami zavaró freki jelenik meg a környéken, és az interferál a rendszereddel.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5969 Dátum: 2005.07.20 14:02:18 »
Pl Ferihegy 1 főbejárattal szemben sose tudok beriasztani, ha 50m-el arrébb állok, már igen!!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!