Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1032540 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Steven

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • http://domino-zenekar.tar.hu
D-4D
« Válasz #1110 Dátum: 2006.06.08 21:11:56 »
Én még a motor hangját sem hallom, ha megy a klíma :kacag:
indent megteszek, hogy én legyek az elsõ, hisz a fõdíj egy csíkos napernyõ..

Steven

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • http://domino-zenekar.tar.hu
D-4D
« Válasz #1111 Dátum: 2006.06.08 21:14:19 »
Egyébként tényleg nem árt tenni valamit a rendszám alá. Az enyém csak mikor lecsukom a hátsó ajtót, akkor idegesít, meg leveri a fényezést is.
indent megteszek, hogy én legyek az elsõ, hisz a fõdíj egy csíkos napernyõ..

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #1112 Dátum: 2006.06.09 18:28:38 »
Idézetet írta: "Misi"
A téma kezd egy kicsit eltávolodni a dízel topic kereteitől.
Inkább az OFF-topicban olvasgatnám tovább, az egyébként engem is érdeklő "csajok" témát.

 :kacsint:

You were right.  :nagymosoly:
We have just finished it. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #1113 Dátum: 2006.06.10 15:37:28 »
Idézetet írta: "Peti500"
Okés!!! Ez mind rendben is volna…
A teáról nem írtál semmit… :nagymosoly:


Azt nem próbáltam ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #1114 Dátum: 2006.06.10 15:42:27 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Ok, dízel témához: nem tudom, ki, hogy van vele, de nekem a dízel rezonanciája elég kellemetlenül rezegteti vszinüleg a hátsó rendszámtáblát. Gondolom a szivacsos megoldás segítene...


Apropó hang !

Korábban valaki írta , hogy a Corollájában jól hallani az ablaktörlő (első) villanymotorjának a hangját . Akkor értetlenül fogadtam ezt , mert jóbarátném Corollájában nem hallani . Viszont pár napja vezettem egy másik 1.4 D4D Corollát a városban , és bizony a legelső törlésnél rájöttem , hogy mire is gondolt az illető . Tisztán és határozottan hallatszott a villanymotor hangja ! Egy 2005 augusztusi kocsiról van szó , nemtom milyen gyártású . De ezek szerint ez a dolog változó  :hmm:

Ja , és ebben a kocsiban 2 (kettő) ezer km után cserélni kellett a vezérműláncot meg azt a feszítőgörgőt vagy mit  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #1115 Dátum: 2006.06.10 15:44:59 »
Egy kérdés . Az alább említett Corolla gazdájának feltűnt , hogy a váltó (MMT) kulisszája melegszik ott , ahol az R-N-E betűk vannak , a kartól jobbra . 15-20 perc után egész meleg lesz - nem forró , de határozottan meleg . Ő ezt furcsállja , és kissé nyugtalankodik is miatta .

Meglátásom szerint ezt valszeg csak az említett betűk háttérvilágítása okozhatja , de nem vagyok biztos a dolgomban . Ti a kocsijaitoknál tapasztaltatok már hasonlót ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #1116 Dátum: 2006.06.11 15:10:10 »
Nekem csak a klímavezérlés és a rádió közötti résen jön jócskán a meleg. Majd milyen jó lesz télen, melengetni a kezem :)
Gabe 254.

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
D-4D
« Válasz #1117 Dátum: 2006.06.12 11:12:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egy kérdés . Az alább említett Corolla gazdájának feltűnt , hogy a váltó (MMT) kulisszája melegszik ott , ahol az R-N-E betűk vannak , a kartól jobbra . 15-20 perc után egész meleg lesz - nem forró , de határozottan meleg . Ő ezt furcsállja , és kissé nyugtalankodik is miatta .

Meglátásom szerint ezt valszeg csak az említett betűk háttérvilágítása okozhatja , de nem vagyok biztos a dolgomban . Ti a kocsijaitoknál tapasztaltatok már hasonlót ?



nekem is melegszik, szerintem is csak a világítás.

ezenkívül reléhangom is van, ablaktorlonél + klimánál is (a jobb oldali ajtó felől)

Author

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
D-4D
« Válasz #1118 Dátum: 2006.06.13 11:41:17 »
Zaj témában egy apróság.

Már az első időben észleltem egy fura hangot, amikor beálltam az autóval az udvarba, konkrétan hátulról valami furcsa "dübörgés" szerű hangot. Késöbb rájöttem, hogy a majdnem teli tankban "lötykölődő" üzemanyag adja ezt a fura hangot, ami elég erőteljes. Eddigi autóknál ezt sosem hallottam, legalábbis az utastérben biztos nem. Mindenesetre fura, és amíg nem tudtam hogy mi adja, kicsit aggódtam. Mást is zavar ez?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #1119 Dátum: 2006.06.13 12:06:04 »
Idézetet írta: "Author"
Zaj témában egy apróság.

Már az első időben észleltem egy fura hangot, amikor beálltam az autóval az udvarba, konkrétan hátulról valami furcsa "dübörgés" szerű hangot. Késöbb rájöttem, hogy a majdnem teli tankban "lötykölődő" üzemanyag adja ezt a fura hangot, ami elég erőteljes. Eddigi autóknál ezt sosem hallottam, legalábbis az utastérben biztos nem. Mindenesetre fura, és amíg nem tudtam hogy mi adja, kicsit aggódtam. Mást is zavar ez?

Eddig nem tünt fel, de majd meghallgatom.  :) Egyedül az OFF Vectra A -nál tapasztaltam eddig hasonlót.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
D-4D
« Válasz #1120 Dátum: 2006.06.13 14:47:58 »
Idézetet írta: "Author"
Zaj témában egy apróság.

Már az első időben észleltem egy fura hangot, amikor beálltam az autóval az udvarba, konkrétan hátulról valami furcsa "dübörgés" szerű hangot. Késöbb rájöttem, hogy a majdnem teli tankban "lötykölődő" üzemanyag adja ezt a fura hangot, ami elég erőteljes. Eddigi autóknál ezt sosem hallottam, legalábbis az utastérben biztos nem. Mindenesetre fura, és amíg nem tudtam hogy mi adja, kicsit aggódtam. Mást is zavar ez?


Igen.... sajnos más nincs, mint elfogadni, hogy ilyen... meg javasolni a "milyen legyen az új corolla" topicba...
Üdv

A.
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #1121 Dátum: 2006.06.13 17:30:12 »
Idézetet írta: "ManUU"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egy kérdés . Az alább említett Corolla gazdájának feltűnt , hogy a váltó (MMT) kulisszája melegszik ott , ahol az R-N-E betűk vannak , a kartól jobbra . 15-20 perc után egész meleg lesz - nem forró , de határozottan meleg . Ő ezt furcsállja , és kissé nyugtalankodik is miatta .

Meglátásom szerint ezt valszeg csak az említett betűk háttérvilágítása okozhatja , de nem vagyok biztos a dolgomban . Ti a kocsijaitoknál tapasztaltatok már hasonlót ?



nekem is melegszik, szerintem is csak a világítás.

ezenkívül reléhangom is van, ablaktorlonél + klimánál is (a jobb oldali ajtó felől)


Ismerősöm közben bevitte az autót szervízbe , ahol megnyugtatták , hogy a váltó-kulissza melegedése normális dolog . A zajos ablaktörlőt viszont kicserélték gariban !!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #1122 Dátum: 2006.06.14 19:33:06 »
Pénteken itt van a Totoyám!!! :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :vezetes:

Aztán még az üzembehelyezési procedura, alig bírrrrom kivárni!  :turelmetlen:  :kormom:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Gangs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
D-4D
« Válasz #1123 Dátum: 2006.06.14 19:56:39 »
Hy! Valaki tudna segiteni TTE alkatrészekben?

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #1124 Dátum: 2006.06.14 20:08:53 »
Idézetet írta: "Author"
Zaj témában egy apróság.

Már az első időben észleltem egy fura hangot, amikor beálltam az autóval az udvarba, konkrétan hátulról valami furcsa "dübörgés" szerű hangot. Késöbb rájöttem, hogy a majdnem teli tankban "lötykölődő" üzemanyag adja ezt a fura hangot, ami elég erőteljes. Eddigi autóknál ezt sosem hallottam, legalábbis az utastérben biztos nem. Mindenesetre fura, és amíg nem tudtam hogy mi adja, kicsit aggódtam. Mást is zavar ez?


Én ezt a Yarisnál tapasztaltam, de nem mertem beírni a fórumra... :nagymosoly:  
Először megijedtem, de aztán hamar rájöttem miről van szó... :otlet:  
Egy „kicsit” gáz a dolog... :?  
Hál’ Istennek a Corinál én nem tapasztalom...
Pedig rögtön utána átültem és előre-hátra, jobbra-balra "kacsáztam", hogy van-e hangja...
Érdekesen néztek a szomszédok... :crazy: