Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1051645 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #1095 Dátum: 2006.06.07 00:07:34 »
Idézetet írta: "norbi1974"

...az Angolok rakták össze a verdám.... De hogy mit műveltek a "C" oszlopommal, azt nem tom. :nagymosoly:



Talán még ennél is nagyobb talány:
hogy miért mennek az út „másik” felén…
vagy mondjuk hogy lehet 10nőből 11 bűn ronda...
és hogy lehet tejjel v. tejszínnel (a jóég’tudja) meginni a teát… :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #1096 Dátum: 2006.06.07 00:31:50 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"

...az Angolok rakták össze a verdám.... De hogy mit műveltek a "C" oszlopommal, azt nem tom. :nagymosoly:


Talán még ennél is nagyobb talány:
hogy miért mennek az út „másik” felén…
vagy mondjuk hogy lehet 10nőből 11 bűn ronda...
és hogy lehet tejjel v. tejszínnel (a jóég’tudja) meginni a teát… :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Talán a HOMOKOS tengerpart az oka. :nagymosoly:
- Egyébként a közlekedési kultúrájuk messze felülmúlja a miénket. Gond nélkül használják a 3 sávos körforgalmakat... csak ugye rossz felől közelítik meg. :)
- Fogalmam sincs hogy bírják meginni a teát tejjel. Engem is megpróbált rábeszélni a házi néni tavaly, hogy próbáljam ki, de csak annyit mondtam: No way!
- Én Bournemouth voltam, de ott a 18 és 30 év közötti lányok (én 26) igen nagy része JÓ volt. Nem tudom mi volt az oka (talán a tengeri levegő, vagy az anyatej), de hattalmas MELLekkel látta el őket a sors. Alig mertem pislogni :nagymosoly: nehogy lemaradjak valaKiről.
...és hidjétek el, nagyon kevés kövér fiatal csajt láttam. :szemez: ...viszont csont részeget annál többet. :(
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #1097 Dátum: 2006.06.07 01:07:39 »
Idézetet írta: "norbi1974"

- Én Bournemouth voltam, de ott a 18 és 30 év közötti lányok (én 26) igen nagy része JÓ volt. Nem tudom mi volt az oka (talán a tengeri levegő, vagy az anyatej), de hattalmas MELLekkel látta el őket a sors. Alig mertem pislogni :nagymosoly: nehogy lemaradjak valaKiről.
...és hidjétek el, nagyon kevés kövér fiatal csajt láttam. :szemez: ...viszont csont részeget annál többet. :(


Biztos turista csajszik voltak, vagy telepesek…
De hogy nem echte angolok az tuti… :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #1098 Dátum: 2006.06.07 01:15:57 »
Idézetet írta: "norbi1974"

Egyébként a közlekedési kultúrájuk messze felülmúlja a miénket.


Naja’, mondjuk a mi „morálunkat” aztán nem nehéz felülmúlni…
Amúgy ha már morálnál tartunk…
Én az olaszokat bírom…
Az okés hogy minden autón min. 3horpadás/horzsolás van…
De ott új értelmet nyer a duda is… :nagymosoly:  
Aki kitartóbban nyomja annak van elsőbbsége…
Aszondják halál nyugodtan piroson, macisajton mindenki át, lazán…
Parkolásnál koccanásig, egy-két tükör lekoccintása is tök természetes dolog…
Ebben a hónapban megyünk majd ki egy hosszú-hétvégére ismerősökhöz…
Már megkötöttem a cascót… :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #1099 Dátum: 2006.06.07 17:23:40 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"

...az Angolok rakták össze a verdám.... De hogy mit műveltek a "C" oszlopommal, azt nem tom. :nagymosoly:



Talán még ennél is nagyobb talány:
hogy miért mennek az út „másik” felén…
vagy mondjuk hogy lehet 10nőből 11 bűn ronda...
és hogy lehet tejjel v. tejszínnel (a jóég’tudja) meginni a teát… :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Az út "másik" felén hajtásról annyit , hogy az a hagyományos megoldás , és nem a miénk ;) ... a világ autósainak kábé 40 %-a közlekedik jelenleg is ott (korántsem csak az angolok) , pár évtizeddel ezelőtt pedig még többségben voltak (a XX. század közepén még bőven!) . Igazából ha az USA-ban nem balkormányosak lennének a kocsik , megnézhetnénk magunkat , jócskán kisebbségben lennénk ! Meg ami most tovább nyomja az arányt a balkormány javára , az Kína , a boomoló autópiacával .

Nők : én most voltam egy vegyes angol-magyar esküvőn , és bizony az ott jelenlévő angol csajok nagy többsége príma volt  :D ... számunkra kissé szokatlan színvilág : sápadt bőr , vörös haj ... de csinos pofi , jó alak , és valóban : az esetek többségében igen jólfejlett tüdő  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #1100 Dátum: 2006.06.07 17:38:53 »
Jut eszembe a rossz oldalról: ugye tudjátok, hogy a jobbkéz szabály is igazából a jobbkormányos országoknak kedvez, onnan származik? Ugye feltűnt már, hogy mekkora ökörség, hogy azon az oldalon kell kukucskálni és nem a kényelmes bal oldalon?!
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #1101 Dátum: 2006.06.07 19:45:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Az út "másik" felén hajtásról annyit , hogy az a hagyományos megoldás , és nem a miénk ;) ... a világ autósainak kábé 40 %-a közlekedik jelenleg is ott (korántsem csak az angolok) , pár évtizeddel ezelőtt pedig még többségben voltak (a XX. század közepén még bőven!) . Igazából ha az USA-ban nem balkormányosak lennének a kocsik , megnézhetnénk magunkat , jócskán kisebbségben lennénk ! Meg ami most tovább nyomja az arányt a balkormány javára , az Kína , a boomoló autópiacával .

Nők : én most voltam egy vegyes angol-magyar esküvőn , és bizony az ott jelenlévő angol csajok nagy többsége príma volt  :D ... számunkra kissé szokatlan színvilág : sápadt bőr , vörös haj ... de csinos pofi , jó alak , és valóban : az esetek többségében igen jólfejlett tüdő  :nagymosoly:


Okés!!! Ez mind rendben is volna…
A teáról nem írtál semmit… :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #1102 Dátum: 2006.06.07 19:55:02 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Jut eszembe a rossz oldalról: ugye tudjátok, hogy a jobbkéz szabály is igazából a jobbkormányos országoknak kedvez, onnan származik? Ugye feltűnt már, hogy mekkora ökörség, hogy azon az oldalon kell kukucskálni és nem a kényelmes bal oldalon?!


Semmi baj a jobbkéz-szabállyal…
A baj ott kezdődik, hogy sokan nincsenek tisztába vele (főleg a nők)… Így inkább balra kell sasolni, hogy az onnan jövő szerencsecsoki (ált. 99%ban nő, azon belül 79.9%-ban szőke…) megadja-e az elsőbbséget…

És így már tényleg kényelmetlen a szitu…
Nemtom jártok e a 14.be, a Thököly-Róna által közbefogott úgymond „kertes” részben, ha valaki leakarja töretni a kocsiját, akkor ajánlom szíves figyelmébe a környéket…
Napi szinten kb. 2-3 koccanás/crash történik…
Javarészt -beláthatatlan- jobbkezes utcákkal van tele a környék… Ennyi…

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D-4D
« Válasz #1103 Dátum: 2006.06.07 21:46:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
a világ autósainak kábé 40 %-a közlekedik jelenleg is ott (korántsem csak az angolok)

Erről van egy jó cikk:
http://users.pandora.be/worldstandards/driving%20on%20the%20left.htm
A vége felé van egy táblázat, ami azt mutatja, melyik országokban melyik oldalt vezetnek. A lakosok számát összesítva az jött ki, hogy a világ lakosainak 34%-a a bal oldalon közlekedik, 66% pedig a jobb oldalon. Úgyhogy többségben vagyunk azért :) Mostmár...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
D-4D
« Válasz #1104 Dátum: 2006.06.07 23:58:10 »
Ezek szerint Angliában is jobbkéz szabály van az egyenrangú útkereszteződésekben és nem balkéz?

Az elmúlt hetekben háromszor nem adták meg, egyik sem volt nő... Egy Saabos szintén megállt, de ma egy Suzukis csak a kormányt kapta el, nem fékezett, majd a mögötte jövő Mazda sem adta meg, nekem csak dudálni volt lehetőségem. (egy nagyobb útra hajtottam fel, egy egy sávos lakótelepi útról.Az "egyenrangú útkereszteződés" figyelmeztető táblák kint vannak végig,  jó lenne, ha nem 40-el közelítenék meg, mert alig látszik, hogy ki jön)

Steven

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • http://domino-zenekar.tar.hu
D-4D
« Válasz #1105 Dátum: 2006.06.08 07:34:10 »
A jobbkezes utcákkal csak az a baj, hogy nagyon kevés helyen van figyelmeztető tábla és aki nem ismeri az utcákat az bizony megszívhatja, lásd 14. ker.
indent megteszek, hogy én legyek az elsõ, hisz a fõdíj egy csíkos napernyõ..

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
D-4D
« Válasz #1106 Dátum: 2006.06.08 10:22:16 »
Ha nincs semmilyen tábla nekem (elsőbbség v. főútvonal), akkor azt kell sasolni, hogy a jobbról érkezőnek milyen táblája van, azért van más alakja ezen tábláknak, hogy hátulról is felismerhetők legyenek.

Az a szörnyű, hogy ez nem evidens sok sofőr számára.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #1107 Dátum: 2006.06.08 11:15:33 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"

- Én Bournemouth voltam, de ott a 18 és 30 év közötti lányok (én 26) igen nagy része JÓ volt. Nem tudom mi volt az oka (talán a tengeri levegő, vagy az anyatej), de hattalmas MELLekkel látta el őket a sors. Alig mertem pislogni :nagymosoly: nehogy lemaradjak valaKiről.
...és hidjétek el, nagyon kevés kövér fiatal csajt láttam. :szemez: ...viszont csont részeget annál többet. :(


Biztos turista csajszik voltak, vagy telepesek…
De hogy nem echte angolok az tuti… :nagymosoly:

Nem! Gyári Angol csajok voltak és még a vörös haj + fehér bőr sem volt igaz rájuk. Londonban már nem olyan jó az arány. Az egyik barátom Southemton-ban dolgozik bő 1 éve és ő is azt hitte, hogy ott csak csúnya lányok vannak. Mikor kinn volt am elvittem egy buliba és rájött ez az állítás már rég nem állja meg a helyét. :kacsint:
Viszont rettenetes látvány egy szép lányt full részegen látni. Pedig ott ez mindennapos. :(
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
D-4D
« Válasz #1108 Dátum: 2006.06.08 16:43:51 »
A téma kezd egy kicsit eltávolodni a dízel topic kereteitől.
Inkább az OFF-topicban olvasgatnám tovább, az egyébként engem is érdeklő "csajok" témát.

 :kacsint:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #1109 Dátum: 2006.06.08 19:34:38 »
Ok, dízel témához: nem tudom, ki, hogy van vele, de nekem a dízel rezonanciája elég kellemetlenül rezegteti vszinüleg a hátsó rendszámtáblát. Gondolom a szivacsos megoldás segítene...
Gabe 254.