Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1043087 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D-4D
« Válasz #1170 Dátum: 2006.06.22 12:56:31 »
Idézetet írta: "Sniper"
egyszeruen tul sokat rendeltek abban a honapban, es mivel a vegen voltam a sorban az enyem nem fert bele a szallitasba...  :turelmetlen:  ennyi... Ami vigasztal, hogy a forint most meg az egy honappal ezelotti szintnel is joval gyengebb (akkor 265volt  az euro, most meg 270felett van... ergo meg kevesebb valutat kell felvennem :P)

Ez így van, március nagyon zsúfolt volt, a hitelakció miatt. De mindettől függetlenül sajnálom, hogy ilyen sokat kell várnod.
Devizahitelt akkor érdemes felvenni, amikor gyenge a forint! Mert így később csak csökkenni fog a törlesztőd. Neked most nem kedvez, hogy még tovább gyengül, mert nőhet a törlesztő. Aki most vesz fel devizahitelt, az jár jól.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
D-4D
« Válasz #1171 Dátum: 2006.06.22 14:25:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Devizahitelt akkor érdemes felvenni, amikor gyenge a forint! Mert így később csak csökkenni fog a törlesztőd. Neked most nem kedvez, hogy még tovább gyengül, mert nőhet a törlesztő. Aki most vesz fel devizahitelt, az jár jól.


Egyrol beszelunk :) (azt mondtam en is, hogy most meg az egy honappal ezelotti szintnel is gyengebb a forint... en most fogom felvenni, ha vegre megjon az auto, ergo jobban jarok mintha egy honapja vettem volna fel)

Nem tudod mikor erkezik Kecskemetre a kovetkezo szallitmany? Lassan kellene...  :hmm:
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D-4D
« Válasz #1172 Dátum: 2006.06.22 15:10:20 »
Idézetet írta: "Sniper"
Egyrol beszelunk :)

Bocsi, félreolvastam.  :oops:  Öreg szem  :nagymosoly:
Sajnos nem tudom megnézni a kecskeméti szállítmányokat. Hívd fel az értékesítő kollégát, aki eladta Neked, ő biztosan tud majd segíteni!  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #1173 Dátum: 2006.06.22 17:49:21 »
Idézetet írta: "Szeke"
Devizahitelt akkor érdemes felvenni, amikor gyenge a forint! Mert így később csak csökkenni fog a törlesztőd. Neked most nem kedvez, hogy még tovább gyengül, mert nőhet a törlesztő. Aki most vesz fel devizahitelt, az jár jól.

Hááát igen, az enyém "sajna" januári, amikor a legerősebb volt a forint. Most meg hol van? ...csak szökik felfelé a törlesztőm. :szomoru: ...ez van. Még így is sokkal jobban jártam, mint ahogy mondjuk a Nissannal jártam volna a 7% THM-el. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #1174 Dátum: 2006.06.22 19:53:49 »
Idézetet írta: "Sniper"
Sziasztok!

Lassan honap vege van, elvileg mostanra igertek a jarganyt... ugye mar igy is egy honapot kesik az eredeti tervezethez kepes, de meg mindig semmi hir :kormom: Nincs esetleg megint valaki, aki kémkedne egyet kecskemeten? :) Hatha mar megjottek csak meg nem szoltak...  :turelmetlen:


Nem akarlak elkeseríteni, de 05.11-én rendeltem Bp-en az EmilFrey-nél és hétfőn, vagy kedden veszem át... :pofa:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
D-4D
« Válasz #1175 Dátum: 2006.06.23 10:30:37 »
Idézetet írta: "PParker"
Nem akarlak elkeseríteni, de 05.11-én rendeltem Bp-en az EmilFrey-nél és hétfőn, vagy kedden veszem át... :pofa:


Nem biztos, hogy ertem... ez azt jelenti, hogy mar meg kellett volna hogy erkezzen a juniusi szallitmany, vagy azt jelenti, hogy egy szurke terra-t rendeltel?!  :nagymosoly: (gyk.: szurke terra volt az, amit rendeles utan akar azonnal is elhozhattam volna... en inkabb bevallaltam a 3honapot, amibol azota mar negy lett, de igazabol nem sietek sehova... bar meg egy honap csuszas miatt mar valoban kezdenék feszulni :) )
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #1176 Dátum: 2006.06.23 10:49:57 »
Idézetet írta: "Sniper"
Idézetet írta: "PParker"
Nem akarlak elkeseríteni, de 05.11-én rendeltem Bp-en az EmilFrey-nél és hétfőn, vagy kedden veszem át... :pofa:


Nem biztos, hogy ertem... ez azt jelenti, hogy mar meg kellett volna hogy erkezzen a juniusi szallitmany, vagy azt jelenti, hogy egy szurke terra-t rendeltel?!  :nagymosoly: (gyk.: szurke terra volt az, amit rendeles utan akar azonnal is elhozhattam volna... en inkabb bevallaltam a 3honapot, amibol azota mar negy lett, de igazabol nem sietek sehova... bar meg egy honap csuszas miatt mar valoban kezdenék feszulni :) )


Nem, én egy szürke Luna dizelt rendeltem. Csak arra tettem a megjegyzést, hogy nem egész 2 hónap alatt átvehető rendelés. De gondolom Veled is kötöttek egy szerződés, amiben vállaltak egy határídőt. Ha ebből kicsúsznak akkor gondolom szeretnének Téged valami kedvezménnyel, ajándékkal kárpotólni, mert esetleg lazán elállhatsz a vásárlástól...  :kacsint:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
D-4D
« Válasz #1177 Dátum: 2006.06.23 11:17:18 »
Idézetet írta: "PParker"
Nem, én egy szürke Luna dizelt rendeltem. Csak arra tettem a megjegyzést, hogy nem egész 2 hónap alatt átvehető rendelés. De gondolom Veled is kötöttek egy szerződés, amiben vállaltak egy határídőt. Ha ebből kicsúsznak akkor gondolom szeretnének Téged valami kedvezménnyel, ajándékkal kárpotólni, mert esetleg lazán el állhatsz a váésárlástól...  :kacsint:


Ja, ertem... hat volt olyan auto, amire nekem sem kellett volna varnom ennyit, bevallaltam ezt, mert ugy voltam vele, ha megvoltam 26evig sajat auto nelkul, akkor meg 3-4honapig siman megleszek még ;) ... termeszetesen a csuszas miatt mar alkudtam egykis karpotlast ;) ... ha meg tovabb csuszik, akkor a kovetkezo alkukepes ajanlatban szerepelnie kell egy Lexus LS-nek ajandekba a kis 5ajtos HB corolla mellé, hogy egyaltalan szobaalljak veluk :lol:
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #1178 Dátum: 2006.06.23 23:23:50 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Szeke"
Devizahitelt akkor érdemes felvenni, amikor gyenge a forint! Mert így később csak csökkenni fog a törlesztőd. Neked most nem kedvez, hogy még tovább gyengül, mert nőhet a törlesztő. Aki most vesz fel devizahitelt, az jár jól.

Hááát igen, az enyém "sajna" januári, amikor a legerősebb volt a forint. Most meg hol van? ...csak szökik felfelé a törlesztőm. :szomoru: ...ez van. Még így is sokkal jobban jártam, mint ahogy mondjuk a Nissannal jártam volna a 7% THM-el. :nagymosoly:


Ott nem a THM-mel jártál volna rosszabbul, hanem a Nissannal :)
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #1179 Dátum: 2006.06.27 19:43:46 »
Holnap 15:00-kor veszem át gépet  :nagymosoly: , asszem alig bírom kivárni. :kormom:  :turelmetlen:
De holnap!  :vezetes:  :toy:  :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #1180 Dátum: 2006.06.30 10:27:06 »
Átvettem. Azóta benarkozótt Toyota függő lettem. :weedman:
Eszméletleműl jó!  :toy:  :magasztal:
Most van benne kb. 230 km átlag fogyi 5,3. Bp. és és kb 80 km vidék, 50% klímával. Asszem jól megleszünk egymással.
Pici üröm. A kormány nem állt középen egyenes futásnál. De nem huzott semerre. Másnap vissza vittem, de az Emil Frey-nél csak 10-ére vállalták volna. :mivan: Szerencsére Budakeszin a Mayerék azonnal megcsinálták. Köszönet! :tapsi:
Hétvége vidék, sok Toyotázás!    :nagymosoly:  :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #1181 Dátum: 2006.07.03 16:34:14 »
Na megjöttem az elsõ bejáratos útról. Még mielõtt nekiindultunk volna 260 Km-nél teletankoltam, ami igazolta számtanilag is az 5,3-s átlag fogyit. Hu! :mivan:  :shock:   :magasztal:   :tapsi:  :atolel:
Kb 850 Km-t mentünk átlag seb. 64 Km/h az átlag fogyasztás 4,4 áll, de az elején, az elsõ 200 km után 4,2 volt, de aztán már egy kicsit gyorsabban is mentünk.  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Asszem jól megleszünk!!! :atolel:  :10:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

petesejt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
    • http://www.studio37.hu
D-4D
« Válasz #1182 Dátum: 2006.07.13 00:13:24 »
Sziasztok!

Elõször is üdv mindenkinek, ez az elsõhozzászólásom a toyotaclub.hu-n.

Örömmel (mit örömmel, ujjongva!) mondhatom el Nektek, hogy pár hét múlva egy új, viharszürke, 1.4-es D-4D, M-MT váltós hatchback Corolla gazdája leszek. Azért fordulok most hozzátok, mert szeretnék tudni mindent, ami esetleg fontos lehet az autóval kapcsolatban, illetve akadna egy kérdésem is: hogyan kell bejáratni egy autót? Talán hülyén hangzik, de eddig csak használtan vettem jármûvet, így fogalmam sincs hogyan kellene bánnom majd ezzel a mûszerrel. Az, hogy dízel, nem gond (vezettem már sokat dízel autót), az sem gond, hogy automata (ahhoz is volt már szerencsém, így ezt a váltót is öt perc alatt megszoktam), csak azt nem tudom igazán, hogy (1) mennyi kilométerig, és (2) milyen fordulatszámtartományban üzemeltessem? Kíméljem, vagy használjam bátran a piros tartományig?  :hmm:  Jó tudni rólam, hogy sportosan vezetek (de nem állat módjára), és nem szeretem, ha - a képességeihez mértem - lomha egy autó. Példának okáért egyszer a jelenlegi Nissan-omat (1.4-es benzines) egy tank erejéig a lehetõ legtakarékosabban vezettem (1500-3000-es fordulatszámtartományban, nagyon finom gyorsításokkal) azért, hogy megnézzem, mennyire tudom leszorítani a fogyasztását. Kijött 6,5 liter (városban!!) a korábbi 8-hoz képest, DE olyan disznó módon lomha lett az autó, hogy újabb 500-600 kilométernyi "rúgás" kellett neki, hogy visszanyerje a régi erejét.

Szóval, ki mit javasol?

Aztán megkérnék szépen egy jelenlevõ kereskedõt, árulja el nekem hogy kábé mennyit érhet a gyári 15-ös felni? Valószínûleg rövid idõn belül eladom õket (nyárigumistól), ha meglesz az autó, mert nagyobbat szeretnék rá -- de a hirdetésnek asszem más fórumban lesz majd a helye.

És még valami... Nem gáz, ha most hétvégén beállítanék a Nissan-nal a Toyota-találkozóra? Vagy legfeljebb az én autómon is a gyerekek gyakorolnák a Toyota-embléma rajzolást százas szeggel?  :nagymosoly:  (Valaki ezt javasolta az egyik gyermekprogramnak az egyikõtöknek, aki hûtlen lett, és Toyota után Nissan-ra váltott valamiért...) Naszóval félretéve a viccet, vártok tárt karokkal?

Itt szeretnék még egy nagy köszönömöt mondani Palaczk-nak, aki felhívta a figyelmemet a Toyotaklubra. Bár egyébként is Toyota-rajongó vagyok, mégis nagyon sokat számított az autó kiválasztásakor, hogy ekkora támogatása, és közössége van a márkának.

És hogy egy picict irigykedjetek, itt egy kép az autómról.


Üdv,
Petesejt
(Takács Gábor)
Pécs

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #1183 Dátum: 2006.07.13 00:21:02 »
Én nem irigykedem, mert pont ilyen autóm van (mínusz M-MT) Az elsõ 2-3e km-en illik egy picit finomabban bánni a géppel, kerülni a 3000 feletti fordulatokat. Majd meglátod, úgysincs túl nagy szükség rá, hogy fölé pörgesd. Ennyi km után, legalábbis én úgy érezetem, mintha könnyebben is pörögne fel. Ugye a piros tartomány a fordulatszámmérõn 5000-nél kezdõdik, oda már minek mennénk, mi dízelesek. (egyébként 5-ben 180-nál 4200 körül pörög :))
Ami fontos, hogy hosszabb autópályázás vagy gyors menet után járatni kell alapjáraton egy kicsit, hogy a turbónak legyen ideje visszahûlni. Ezt meghálálja. Valamint a bemelegedés ideje alatt sem illik nagyon pörgetni.
Részemrõl ennyi.

Ja, és persze gratula! Welcome to the Club!
Gabe 254.

petesejt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
    • http://www.studio37.hu
D-4D
« Válasz #1184 Dátum: 2006.07.13 01:47:06 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Ami fontos, hogy hosszabb autópályázás vagy gyors menet után járatni kell alapjáraton egy kicsit, hogy a turbónak legyen ideje visszahûlni.
Valamint a bemelegedés ideje alatt sem illik nagyon pörgetni.

Ez vonatkozik arra is, ha a városban "sietek" valahova? Elfelejtettem leírni, hogy az autókázásom 90%-a a városi "elindulok-rohanoktízkilométert-megállok" kategória. És ha megállok, naná hogy nem öt percre, hanem kicsit hosszabb idõre, szal a motor frankón kihûl. Akkor az ilyen használat mellett célszerû inkább hanyagolni a sportoskodást?

Idézetet írta: "Kgabe"
Ja, és persze gratula! Welcome to the Club!

Köszi!