Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1051643 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
D-4D
« Válasz #1200 Dátum: 2006.07.21 20:32:56 »
Idézetet írta: "Sniper"
Idézetet írta: "Kgabe"
Ejnye Sniper! Ütögeted a vadi új autód mûszerfalát! Inkább annak a fejét kellene, aki szétszedés után nem volt képes rendesen összerakni!


:)

Ami kesik nem mulik... majd a 1500-as szerviznel... addig elleszek vele igy is... eddigi hibalista:
- ez a fent emlegetett ciripeles (olyan mintha hungarocell darabkakat dorzsolnel ossze, es a muszerfal felol jon)
- a kormany 1-2foggal (bar nem tudom mekkorak a fogak) ballra all egyenes haladas kozben (valszeg rosszul tettek fel, mert a kocsi nem huz semerre, atomstabil)
- es asszem itt ki is merult minden "rossz", amit el tudok rola mondani :)


 :vezetes: Úgy néz ki, hogy az angol betanított munkások így jelölik meg a kocsikat, amiket õk szereltek össze... a kormány balra áll. Ez van nálam is, igen, kb 2-4 fokkal. Én nem csináltattam meg, a futómû beállítása nagyon jó, lehet, hogy egy szervízes "beállítás" után már nem ugyanezt kapnám vissza... Van itt a fórumon olyan, aki megcsináltatta, és elégedett.. A feleségem pl. észre sem veszi.

Na, jó élvezkedést mindenesetre, a kocsi sztem is remek.. bár nem tudom, néhányan hogyan hozzák ki a városi 5l-es fogyasztást, nekem most is és télen is 6,0-6,3 stabilan.

Üdv
A.
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
D-4D
« Válasz #1201 Dátum: 2006.07.22 22:12:04 »
Idézetet írta: "antocian"
Ez van nálam is, igen, kb 2-4 fokkal. Én nem csináltattam meg, a futómû beállítása nagyon jó, lehet, hogy egy szervízes "beállítás" után már nem ugyanezt kapnám vissza...


Futomuvet nem kell piszkalni, csak leszedik a kormanyt, majd visszateszik par foggal odebb...
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #1202 Dátum: 2006.07.23 21:08:17 »
Idézetet írta: "Sniper"
- a kormany 1-2foggal (bar nem tudom mekkorak a fogak) ballra all egyenes haladas kozben (valszeg rosszul tettek fel, mert a kocsi nem huz semerre, atomstabil)
- es asszem itt ki is merult minden "rossz", amit el tudok rola mondani :)


Úgyan ez volt nekem is. :mivan:
Én beállíttam. De egy egy hangyap*csnit így is ferde. De stabil nem húz semerre.
Nekem a padon állították...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D-4D
« Válasz #1203 Dátum: 2006.07.24 09:37:33 »
Idézetet írta: "Sniper"
Futomuvet nem kell piszkalni, csak leszedik a kormanyt, majd visszateszik par foggal odebb...

Sajnos nem ilyen egyszerû, kell a fuómûállítás. Túl kicsi ez a pár foknyi eltérés, ha arrébb teszed akár csak 1 foggal, akkor már lehet, hogy jobbra fog állni a kormány.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
D-4D
« Válasz #1204 Dátum: 2006.07.24 10:30:34 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Sniper"
Futomuvet nem kell piszkalni, csak leszedik a kormanyt, majd visszateszik par foggal odebb...

Sajnos nem ilyen egyszerû, kell a fuómûállítás. Túl kicsi ez a pár foknyi eltérés, ha arrébb teszed akár csak 1 foggal, akkor már lehet, hogy jobbra fog állni a kormány.


Hali,

Nem csak az angolok szerelik igy, hanem a japanok is, sajna en is igy vettem at.
1 heten belul vittem vissz EmilFerihez, persze futomuallitasra csak a kovetkezo hetre volt idopont.
A kb 7-8 fokos vizzsintestol valo elteres lecsokkent a felere, koszonom emilFeri :banging: , azota csak Superekhez viszem.
A kormany atrakasos modszer teljesen felejtos a keves fogszam miatt.
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
D-4D
« Válasz #1205 Dátum: 2006.07.24 11:01:34 »
Idézetet írta: "Lotto"
A kormany atrakasos modszer teljesen felejtos a keves fogszam miatt.


Hoppsz... azt hittem sok fog van, es tenyleg csak odeb kell egyel tenni... ha ez a helyzet, akkor lehet en sem piszkaltatom inkabb, de majd rakerdezek a szervizben szemelyesen is, aztan majd felvazoljak az alternativakat...
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

MiMi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
D-4D
« Válasz #1206 Dátum: 2006.07.28 23:05:24 »
Sziasztok!

Immár 2 hete használom az új Corolla D4D-met. Már megtettem vele 2500km-t, az utóbbi kb. 500km-en egy baromi idegesítõ zajra lettem figyelmes. Legjobban 1600-2400 -as fordulaton hallatszik, olyan magas "huhugó" hang. Igazából elviselhetõ lenne, de azért egy új Toyotától nem várnám. Meg hát az ember önkéntelenül is figyeli, ha már észrevette. Legjobban az zavar, hogy nem tudom mi okozza. (Városban 3. fokozatban 50-60-as tempónál pont ez a fordulatszám,így sokszor hallgathatom.)
Legjobban egyenletes haladásnál hallatszik, gyorsításnál kevésbe.
Már voltam vele a szalonban ahol vettem. Készséges volt a szervízvezetõ, beült velem egy körre. Egybõl hallotta õ is, de fogalma nem volt mi okozza, de sajnos mivel szabadságolások vannak náluk, nincs idõ vele foglalkozni, jövõhéten meg õ is szabira megy, így udvariasan elküldött, "majd gyere vissza szeptemberben, de addigra úgy is elmúlik".

Szerintem a motorból jön, mivel ha benyomom a kuplungot megszûnik. Álló helyzetben, üresben kicsit feljebb tolva a fordulatot szintén hallatszik.

Antocian írtad korábban, hogy nálad láncot stb. cseréltek. Annak milyen volt a hangja?

Valaki tapasztalt hasonlót, vagy ötlete van? Bármilyen ötletnek, javaslatnak nagyon örülnék. Elõre is köszi.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #1207 Dátum: 2006.07.29 01:45:40 »
Lehet, hogy banális, de nem a turbót hallod?  :hmm: Az tipikusan magas hang, 1600-2400 között.
Gabe 254.

MiMi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
D-4D
« Válasz #1208 Dátum: 2006.07.29 11:17:08 »
Szerintem nem. Kipróbáltam egyik ismerõsöm Corolla D4D-jét, abban abszolút nincs ez a hang. Abban egy nagyon picit lehet hallani a turbó sípolását, fõleg gyorsításkor. Ami nálam van az sokkal hangosbb, mélyebb hang, és leginkább állandó sebességnél hallatszik. Kb. olyan mintha az ember egy hosszú csõbe belefúj és olyan "huhugó" hang hallatszik. 60-as tempónál hangosabb mint a motor szép mély morgása.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
D-4D
« Válasz #1209 Dátum: 2006.07.29 12:51:18 »
Idézetet írta: "petesejt"
Sziasztok!
.....................
És még valami... Nem gáz, ha most hétvégén beállítanék a Nissan-nal a Toyota-találkozóra? Vagy legfeljebb az én autómon is a gyerekek gyakorolnák a Toyota-embléma rajzolást százas szeggel?  :nagymosoly:  (Valaki ezt javasolta az egyik gyermekprogramnak az egyikõtöknek, aki hûtlen lett, és Toyota után Nissan-ra váltott valamiért...) Naszóval félretéve a viccet, vártok tárt karokkal?
Itt szeretnék még egy nagy köszönömöt mondani Palaczk-nak, aki felhívta a figyelmemet a Toyotaklubra. Bár egyébként is Toyota-rajongó vagyok, mégis nagyon sokat számított az autó kiválasztásakor, hogy ekkora támogatása, és közössége van a márkának.
És hogy egy picict irigykedjetek, itt egy kép az autómról.


Jelen, én vagyok az általad hûtlennek nevezett tag! Bárki jöhet karcolgatni mostantól a motorháztetõre. Szép nagy, és hosszú.....  :nagymosoly:  Igaz, egy kicsit buckás, de sebaj, kicsire nem adunk....

Jól választottál, de az MMT váltó nem igazán automata váltó, vagy legalábbis nem a szó klasszikus értelmében....

A Toyota találkozókra én is Nissannal járok...  :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
D-4D
« Válasz #1210 Dátum: 2006.07.31 16:01:01 »
Idézetet írta: "MiMi"
.....
Antocian írtad korábban, hogy nálad láncot stb. cseréltek. Annak milyen volt a hangja?

Valaki tapasztalt hasonlót, vagy ötlete van? Bármilyen ötletnek, javaslatnak nagyon örülnék. Elõre is köszi.


Hali,

Írtam korábban, hogy nálam egy folyamatos "súrlódó" hang volt hallható, alapjáraton jobban, menet közben a motor hangja persze elnyomta.. nálam tesztelték, hogy nem generátor probléma van, hogy lekapták az ékszíjat..
Sztem neked más problémád lehet.. nem lehet, hogy valami gumicsõ nincs a helyén? Kapasd le te is az ékszíjat.. Ha minden igaz, az hajtja a vízpumpát is..  Ha megszûnik, máris két hibalehetõség kizárva.. Na de ne szereljek, a szervíz majd gondolom megtalálja az okot.

Üdv
A. (18250 km)
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Snake

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
D-4D
« Válasz #1211 Dátum: 2006.08.03 21:48:28 »
Üdv.

Most már tényleg a célegyenes, kb. 2 hét múlva kapom meg új autómat, egy Corolla Hatchback 1.4 D-4D MMT Sol Plus 5 ajtós, metálfekete színû formában. Elhatároztam egykor, hogy amíg át nem veszem, nem olvasgatok semmilyen fórumot a témában, nem fájdítom a szívemet. Míg a megrendelés elején ( április vége) nem is volt nagy gond, 100-ról visszaszámolva sem tûnt túlzottan elviselhetetlen a hátralévõ idõ, de most, nem sokkal a megérkezése elõtt egyre lassabban megy az idõ.
Ráadásul mégiscsak olvasgatom az itteni fórumot, és az utolsó napok szinte csak vánszorognak.

MiMi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
D-4D
« Válasz #1212 Dátum: 2006.08.04 00:20:16 »
Antocian, kösz a választ.
Azt hiszem, valahogy megpróbálom rávenni a helyi szervizt, mégis nézzék meg. Igaz a szervizfõnök szabin van, de csak akad majd valaki.
Ma este amikor hazaértem, csak kiváncsiságból álló helyzetben kicsit lenyomtam a gázpedált. Hát kb. 1800-as fordulatnál iszonyatosan fütyül vagy inkább "huhog".
Sok turbo-s autót vezettem, de egyikben sem volt ilyen hangja a turbofeltöltõnek. Ez valmi más szerintem.

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
D-4D
« Válasz #1213 Dátum: 2006.08.04 15:19:02 »
Hali!

Idézetet írta: "Snake"
Üdv.

Most már tényleg a célegyenes, kb. 2 hét múlva kapom meg új autómat, egy Corolla Hatchback 1.4 D-4D MMT Sol Plus 5 ajtós, metálfekete színû formában...


Mennyiert hoztad el ha nem vagyok indiszkret?
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #1214 Dátum: 2006.08.04 19:08:00 »
Idézetet írta: "MiMi"
Antocian, kösz a választ.
Azt hiszem, valahogy megpróbálom rávenni a helyi szervizt, mégis nézzék meg. Igaz a szervizfõnök szabin van, de csak akad majd valaki.
Ma este amikor hazaértem, csak kiváncsiságból álló helyzetben kicsit lenyomtam a gázpedált. Hát kb. 1800-as fordulatnál iszonyatosan fütyül vagy inkább "huhog".
Sok turbo-s autót vezettem, de egyikben sem volt ilyen hangja a turbofeltöltõnek. Ez valmi más szerintem.


Lehet , hogy vezérmûlánc-probléma . Itt is volt már akinek cserélni kellett , és egy kollégám ugyanilyen Corollájában is cserés volt , pár ezer km után . Ne nagyon várj vele , vidd el a szervízbe !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )