Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496784 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2055 Dátum: 2014.02.03 15:57:37 »
Üdv!

Hol kaptál ilyesmit?
Már elég régóta hajkurászom a Carinához, nekem a jobb oldal ázik be, de cserélném mindkettőt, ha kapnék.

Felütöttem a guglit, kerestem a lakhelyemhez közeli (főleg magán) bontódó autót és mivel egyébként is kellett egy pár apróság, leegyeztettem egy listát email-ben a tulajjal, hogy azok vannak-e és milyen állapotúak. Utána elmentem és jórészt én magam szereltem ki a cuccokat az autóból, többek között ezt a szelepet is.
Egyébként Pest környékieknek ajánlom Szentendrén a Jap-Kert, mert szinte mindenük van polcról, bár kicsit magasabb áron.

Annak idején például nekem ezt küldték egy tételes ajánlatkérésemre:

"9.) Csomagtér jobb oldali szellőztető szelep (62940‑05030): van bontottban 1.500+áfa-s áron"

Hát, így. Remélem, segítettem.



vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2056 Dátum: 2014.02.03 16:55:31 »
keeper83:

Köszönöm a segítséget!

Sajnos én Baranyában vagyok, errefelé nem találtam sok bontót. Egy van a közelben, de ott Toyota alkatrész elég kevés van.
Ma eresztettem megint le a vizet, volt pár deci a pénteki pesti út után.

Lehet, hogy rendelnem kell majd egy Bp.-en levő bontóból??

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2057 Dátum: 2014.02.04 08:20:20 »
keeper83:

Köszönöm a segítséget!

Sajnos én Baranyában vagyok, errefelé nem találtam sok bontót. Egy van a közelben, de ott Toyota alkatrész elég kevés van.
Ma eresztettem megint le a vizet, volt pár deci a pénteki pesti út után.

Lehet, hogy rendelnem kell majd egy Bp.-en levő bontóból??

Én nem elsősorban bontót, inkább magán úton bontódó autót kerestem.
Ránéztem a te autódra is:
1. Kaposvár
2. Szigetvár

De ezek közül vagy ezek közül bármelyikkel érdemes lehet felvenni a kapcsolatot, hogy van-e, milyen állapotban (esetleg fénykép) és mennyiért postázná.
Szerintem, megoldható a dolog én is kerestem egy darabig mire találtam egy jót.

FMcar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2058 Dátum: 2014.02.17 18:12:30 »
Sziasztok!
Nekem a szervó rásegítéssel van gondom, reggel eléggé úgymond "szögletesen" tudtam tekerni a kormányt. hazafelé is de miután haza értem mintegy 30km után mintha megjavult volna. vagy valamelyest jobb lett.
Szíj, olaj jó. Az olajat szerintem lecserélem, mert nem mostanában volt.
2000-es D4d motor

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2059 Dátum: 2014.03.03 21:53:08 »
A motor átesett a javításon: 2-2 plusz lyuk a dugattyúkra, dugattyúgyűrűk, vezérműlánc, szelepszár-szimeringek és tömítések cseréje. A szétszedésnél kiderült, hogy mindezeket cserélte az előző tulaj is, gagyi alkatrészekkel, gagyi munkával. A szimeringek megkeményedve, a gyűrűhézagok nagyon változóak voltak, a lánc megnyúlva. Most minden gyári lett. Egyelőre sokkal jobb a helyzet, nem füstöl, nem büdös, érezhetően több benne az erő.
A katalizátort is kicseréltük egy bontottra, így végre megszűnt a P0420 hibakód, ami az univerzálissal nem oldódott meg.
Örülünk.  :yes:

Közben kiderült, hogy a váltóház repedt a leeresztőcsavar furatánál, ragasztgatva, pasztázva. Kis megpiszkálás után eléggé szivárog a váltóolaj, nem is sikerült rendesen visszatömíteni, reggelente 30 centis olajtócsa van alatta. A megoldás vagy váltószétszedés-hegesztés-összerakás vagy egy bontott váltó. Egyik sem olcsó mulatság. Persze akkor már érdemes a kuplungot is cserélni.
Nem örülünk.  :no:

Egy dolog biztos: ennyi kiadás után már csakis hosszú távra tervezem az autót.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2060 Dátum: 2014.03.03 21:59:38 »
hoattis:

A motor javítása nem piskóta, elismerésem  :clap:
Annyira nem sűrűn fordul elő ilyen, hála Istennek most egy újabb gyógyult motor!
Járatásnál óvatosan, és az olajcseréről ne feledkezz meg, meg a szelepfedél utánhúzásáról  :otlet:

A váltóra esetleg próbáljátok meg ezt, hátha:
http://auto-motor.vatera.hu/motor_robogo_quad_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/egyeb/alu_forr_aluminium_forraszto_palca_al_300_al_40_1864388831.html



Necces, de a  helyén is meg lehet próbálni ésszel, max. olajcsere (ha nem a régi megy vissza) és szimmeringcsere.
Jó lenne megfúrni a repedés végét  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.03 22:09:37 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2061 Dátum: 2014.03.03 22:00:07 »
A végkövetkeztetés nagyon bíztató.

A váltóház problémája pech. Affene!

A motorba csakis a gyári ajánlásokat teljesítő motorolajat használd, viszkozitásban ez 5W-30-at jelent és minimum API SM legyen. Márkából az ismerteket érdemes venni. Jó, lesz, meglátod, csak használnod kell és vigyázni az első 1000km-en. Tervezel egy idő előtti (kb 1500km) olajcserét? 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2062 Dátum: 2014.03.03 22:12:09 »
vd:
Az elismerés nem engem illet, hanem Sintár Károlyt, aki elvégezte a javítást. Az aluhegesztést is inkább egy gépműhelyre bízom, sajnos nem vagyok egy fémes szaki.

bepi:
Karcsi az 5W40-es olajat ajánlotta, nem tudom miért. Ajánlott ilyenkor egy korai olajcsere?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2063 Dátum: 2014.03.03 22:24:20 »
vd:
Az elismerés nem engem illet, hanem Sintár Károlyt, aki elvégezte a javítást. Az aluhegesztést is inkább egy gépműhelyre bízom, sajnos nem vagyok egy fémes szaki.

bepi:
Karcsi az 5W40-es olajat ajánlotta, nem tudom miért. Ajánlott ilyenkor egy korai olajcsere?

Bocs, nem ezért mondtam.
Senki sem csinálja meg, ha valaki nem fizeti ki. Elismerésem, hogy rászántad magad erre a valószínűleg nem éppen olcsó munkára!

Az aluforrasztást meg azért javasoltam, mert ha nekem lenne ilyen gondom, ezt próbálnám ki. Aztán ha nem jó, még mindig jöhet a gépműhely. De akkor ahogy mondtad: váltó ki, és valószínűleg szétszedés után csinálják majd meg. Akkor meg lehet már kuplungcsere is (javaslok egy hátsó főtengelyszimmering cserét és egy nyelestengely szimmering cserét, de ez utóbbi a szétszedés miatt úgyis lesz valószínűleg). Szóval biztos nem lesz olcsó még a kuplungcsere nélkül sem, ezért próbálkoznék be ezzel a forrasztással, mert szerintem majdnem biztos, hogy jó lesz, ha hozzáértő áll neki.
Nekem elvileg szerdán itt lesz a pálca, 3 ilyen, 3 olyan, majd tesztelem  :D

Olajcserét bár nem tőlem kérdezted, de nálam a gyűrű gyártója is előírta 500 km (!) után. Amúgy 1-2000 km után szokták csinálni.
Csodálom, hogy a szerelő nem mondta  :hmmmm:
Szerintem azért 5w40, mert ilyenkor nagyobb a melegedés, mivel össze kell kopniuk a gyűrűknek a hengerrel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2064 Dátum: 2014.03.03 22:51:50 »
Sintár Károly a Charlie Bt?  :?:

Ha ő azt mondta, hogy legyen 5W-40, akkor legyen az. De sztem célszerű, ahogy vd is írta, 1-2000km múlva lecserélni, illetve ezügyben is konzultálni a szerelővel, hogy ő mit ajánl.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2065 Dátum: 2014.03.04 07:52:17 »
Igen, ő a Charlie Autó Bt., nagyon elégedett vagyok vele, kár, hogy nem Szolnokon van.
Vicces, hogy korábban az Autókereskedők sorozatban lévő fickóhoz hasonló, mindent megbütykölő profi szakemberről álmodtam, aki darabjaira szedi az autómat, és rendbe rakja. Hát most ez történik, a motor kész van, most a váltót szedi darabokra. Kár, hogy mindez bazi drága.
Az tetszik még, hogy nem küld el kipufogóklinikára, autóvillamossági szerelőhöz, karosszériáshoz, hanem mindent szétszed és összerak ő maga. Találkoztam már olyan szerelővel, aki nem akart kínlódni a hegesztéssel, elektronikával stb, csak az olajos vasakat szerette.

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2066 Dátum: 2014.03.04 07:59:49 »
Az aluforrasztást meg azért javasoltam, mert ha nekem lenne ilyen gondom, ezt próbálnám ki. Aztán ha nem jó, még mindig jöhet a gépműhely. De akkor ahogy mondtad: váltó ki, és valószínűleg szétszedés után csinálják majd meg. Akkor meg lehet már kuplungcsere is (javaslok egy hátsó főtengelyszimmering cserét és egy nyelestengely szimmering cserét, de ez utóbbi a szétszedés miatt úgyis lesz valószínűleg). Szóval biztos nem lesz olcsó még a kuplungcsere nélkül sem, ezért próbálkoznék be ezzel a forrasztással, mert szerintem majdnem biztos, hogy jó lesz, ha hozzáértő áll neki.
Nekem elvileg szerdán itt lesz a pálca, 3 ilyen, 3 olyan, majd tesztelem  :D

Sajnos nem tudjuk a helyén hegeszteni, 3 szerelő is látta, és esélytelen. A menetből indul 2 repedés, vagyis háromszög alakban ki akar törni egy darab. Már a csavar kiszedése is necces. Neked mit kell forrasztanod?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2067 Dátum: 2014.03.04 09:28:31 »
Sajnos nem tudjuk a helyén hegeszteni, 3 szerelő is látta, és esélytelen. A menetből indul 2 repedés, vagyis háromszög alakban ki akar törni egy darab. Már a csavar kiszedése is necces. Neked mit kell forrasztanod?
Én az esélytelennek tűnő dolgokat szeretem előszeretettel bütykölni  ;)
Ezzel a pálcával még hiányzó anyagot is lehet pótolni. Persze Te tudod, én magamnak csinálnék egy próbát, aztán még mindig lehet drága munkát csináltatni. Nem tudom, hogy a szerelők ismerik-e ezt a technológiát, vagy hallottak-e róla  :?: Mert ha azt mondja, hogy már többször próbálták, és nem jött be, akkor már necces. De nem hegesztés, "sima" gáz forrasztópisztollyal lehet vele dolgozni  :yes:

Nekem semmire sem kell most hála Istennek, azért vettem, hogy ha kell, akkor általában kapkod az ember fűhöz-fához, mert azonnal kellene.
Aztán ha már megvan, először az ember próbálgatja, hogy mikor éles helyzet van, már legyen gyakorlat. Én legalábbis így vagyok vele.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.04 09:30:31 írta vd1234 »

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2068 Dátum: 2014.03.04 09:37:50 »
Jó neked, ezek szerint te műszaki/bütykölős ember vagy, én sajnos nem, ilyen gázizét is még csak disznópörkölésnél láttam.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.04 09:41:43 írta hoattis »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2069 Dátum: 2014.03.04 09:42:32 »
Jó neked, ezek szerint te ilyen bütykölős ember vagy, én sajnos nem, ilyen gázizét is még csak disznópörkölésnél láttam.

Csak gondoltam, hogy van olyan szakember, aki már használja ezt, és nem brute force attack-ol rögtön...
Persze lehet, hogy nem is jó mégsem, de ma vagy holnap megjön, akkor keresek egy pár darab alumíniumot, meg spiátert, és hamar kiderül  :otlet:

Disznópörzsöléshez kicsi lenne ez a pisztoly, a pörzsölő meg ide nagy...  ;)