Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1800252 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2745 Dátum: 2008.03.09 21:14:42 »
Szia Frida!

irtsd ki minnél hamarabb az egérkét! mert elég nagy károkat tud okozni, ha megrágcsál 1-2 vezetéket.
ismerösnek toyotában a lambdaszonda vezetékét rágcsálta el tõben. nem volt túl olcsó a csere....[/quote]


Szia!
Én kiírtanám csak nem tudom hogy lehetne.  :sir:   :elkeseredett: A legrosszabb az egészben hogy nem tudom valóban ott van e.
Ismerõsnek hogy sikerült?Mit mondtak a szervízbe?

Üdv:

Frida  :szivecske:   :toy:

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2746 Dátum: 2008.03.10 08:29:44 »
Idézetet írta: "Frida"
Szia!
Én kiírtanám csak nem tudom hogy lehetne.  :sir:   :elkeseredett: A legrosszabb az egészben hogy nem tudom valóban ott van e.
Ismerõsnek hogy sikerült?Mit mondtak a szervízbe?

Üdv:

Frida  :szivecske:   :toy:

Szerezz egy macskat. :)
Yaris II 1.0

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2747 Dátum: 2008.03.10 19:05:06 »
Macskánk van, de sajna nem fér be a Yaris motorterébe.  :kacag:  

 :szivecske:   :toy:

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
gyári tetõcsomagtartó
« Válasz #2748 Dátum: 2008.03.12 20:51:19 »
Sziasztok!

A gyári tetõcsomagtartóval kapcsolatban lenne kérdésem. A hátsó keresztrúd felrakásánál amikor bekattintom fixre, az alsó élnél úgy tûnik mintha csak 1-2 mm kapaszkodna a kaszniba....az elsõ keresztrúd teljesen o.k és a hátsó is a tetõ résznél szépen befekszik, csak amikor alulról felfelé befeszül, az egy kicsit furcsa!!!TÖBBSZÕR HASZNÁLTAM MÁR MINDEN GOND NÉLKÜL CSAK MÚLTKOR FELTÜNT és kissé elbizonytalanodtam. Ha esetleg lenne valakinek ötlete vagy még jobb lenne ha fényképe, arról hogy melyik részen fekszik fel a legjobban, akkor megpróbálnám esetleg a hátsó részt átpoziciónálni!!!???????????

Thomas

[a csatolmányt egy admin törölte]

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2749 Dátum: 2008.03.17 17:42:15 »
Helo, tök jó, ma kaptam egy hibalámpát. Kiolvastam a hibakódot. volt egy stored, oxigénszenzor nem válaszol, meg egy pending code, oxigénszenzor 1 lassan válaszol. Mindez 67 ezer km-el. Ezt a fost már elnézést. Még ha mindenféle szutyok adalékot szoktam volna belerakni a benzinbe, de nem.
De nem hinném, hogy egyszerre befosnak, mind a kettõ. Ötlet? Gondolom jó áron mérik a lambda szondát mi?

Nheo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2750 Dátum: 2008.03.17 19:05:00 »
Sziasztok.

A kormányzással van problémám. A küllõk néha jól, néha ferdén állnak miközben egyenesen hajtok. Voltam már futómû állításon -kétszer is-. Meg olyan bizonytalan olyan mintha nem mindig arra menne amerre akarom. Volt már egy koccanásom. Sajnos. És nagyon érzékeny folyamatosan a felezõ és a padka között ingázok. Esetleg vkinek hasonló tapasztalat? Köszönöm.

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2751 Dátum: 2008.03.18 08:45:09 »
Idézetet írta: "kammler"
Helo, tök jó, ma kaptam egy hibalámpát. Kiolvastam a hibakódot. volt egy stored, oxigénszenzor nem válaszol, meg egy pending code, oxigénszenzor 1 lassan válaszol. Mindez 67 ezer km-el. Ezt a fost már elnézést. Még ha mindenféle szutyok adalékot szoktam volna belerakni a benzinbe, de nem.
De nem hinném, hogy egyszerre befosnak, mind a kettõ. Ötlet? Gondolom jó áron mérik a lambda szondát mi?

nem magadban, hanem az autó elõzõ (fos)tulajában keresném a hibát :elkeseredett: használt autó=zsákbamacska. sajnos nálad beigazolódott  :szomoru:

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2752 Dátum: 2008.03.18 09:51:19 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kammler"
Helo, tök jó, ma kaptam egy hibalámpát. Kiolvastam a hibakódot. volt egy stored, oxigénszenzor nem válaszol, meg egy pending code, oxigénszenzor 1 lassan válaszol. Mindez 67 ezer km-el. Ezt a fost már elnézést. Még ha mindenféle szutyok adalékot szoktam volna belerakni a benzinbe, de nem.
De nem hinném, hogy egyszerre befosnak, mind a kettõ. Ötlet? Gondolom jó áron mérik a lambda szondát mi?

nem magadban, hanem az autó elõzõ (fos)tulajában keresném a hibát :elkeseredett: használt autó=zsákbamacska. sajnos nálad beigazolódott  :szomoru:


ááá az a legkedvesebb unokatesom, aki meg mégúgyse szokott semmit a benzinbe rakni. Éshát eddig is volt közöm a kocsihoz, csak most már én használom. Úgyhogy lánc után lambda szonda, kicsit érdekes na. Mondjuk még megnézem a reléjét, meg a biztijét a lambda szonda fûtésnek. Meg még megmérem a csatin a fûtés ellenállását. aztán abból kiderül. Aztán megy a háztól. Röhej. Még ha le lenne strapálva.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2753 Dátum: 2008.03.18 17:35:55 »
no, megnéztem, a katalizátor utáni szonda rossz, stabilan 1.085 v fesz van rajt. Simán gyújtást adva rá 0.435 v kéne legyen, ha lehuzom oké is. Visszadugom ugyanúgy. Fûtése ok, de ez döglött. Igaz nem fértem hozzá annyira, hogy a többi lábán mérjek. Namost ez ilyen 54 ezer ft körüli áron van. Nevetséges. Honnan lehet normális áron szerezni? Hibakód P0138

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2754 Dátum: 2008.03.19 13:04:14 »
ja meg még az lemaradt, hogy lehet így vele autózni, mármint úgy értem, hogy nem vágja gallyra a katalizátort? Mert autóznom kell, de egy fityingem sincs most alkatrészre.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2755 Dátum: 2008.03.19 17:01:51 »
Azért a lambda szonda diagnosztikája nem ilyen egyszerû, hogy rámérsz és aztmondod hogy rossz. Oszcilloszkóp legalább jólenne hozzá, vagy a Toyotás teszter. Bár ha jól emléxem, akkor a P0138 valóban a második szenzor hibájára utal. Viszont a ennek a szenzornak lehetnek rossz értékei kataizátor hiba miatt is.

Amúgy mind1 mi a hiba, lehet vele menni.
Xanyi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2756 Dátum: 2008.03.19 17:52:48 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Azért a lambda szonda diagnosztikája nem ilyen egyszerû, hogy rámérsz és aztmondod hogy rossz. Oszcilloszkóp legalább jólenne hozzá, vagy a Toyotás teszter. Bár ha jól emléxem, akkor a P0138 valóban a második szenzor hibájára utal. Viszont a ennek a szenzornak lehetnek rossz értékei kataizátor hiba miatt is.

Amúgy mind1 mi a hiba, lehet vele menni.


valóban, bár gyári könyv szerint mértem, és autószerelõ se vagyok, én csak az elektronikához értek. Hát ha a katalizátor lenne roszz, akkor nem mérne ennyire állandó magas értéket. Ez viszont se hidegen se melegen meg se mozdul Aztán meg ha a fûtés és a jel vezeték közt minimum 10 Kohm-nak kell lennie, akkor kevesebb nem lehet. Csak sikerült odabujnom, hát ez kevesebb. az már csak logika, hogyha katalizátorméreg került volna szegénybe ólom, foszforvegyület olajból, szilikát hûtõvízbõl, akkor az elsõ szonda is betojt volna katalizátorral együtt. Bár lehet hogy csak idõ kérdése.... Meg ilyenkor fuel_system1: OL-FAULT van ahogy néztem az OBD scannerrel. Open-loop. Ilyenkor meg a szabályzó szonda jele se érdekli. A diagnosztikai szonda meg 1.085 V. Aztán szkóppal is tudnék mérni de annyit nem ér.
ECM oldalon nem nézelõdtem. Na az lenne betojás, az egy vagyon lehet. Akkor inkább adják oda zacskóba, bármilyen nyákot megépítek, nem szakavatott nem mondja meg melyik a gyári meg melyik nem :)

Na mindegy, az autószerelésnek meg a autótípusoknak is megvannak a maga ördöngösségei, úgyhogy akár könnyen tévedhetek is.
De akkor már inkább a lambda szonda tojjon be mint a katalizátor. Az olcsóbb. Elõbb-utóbb úgyis el kell vinnem doktorhoz ha akarnám se tudnám cserélni, nincs akna.

niki77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2757 Dátum: 2008.03.25 12:31:41 »
nem tudja valaki, hogy mi lehet a baj, amikor 100 km/h fölé megyek, akkor ilyen csilingelõ, zörejt hallok, mintha egy láncot huznék magam után.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2758 Dátum: 2008.03.25 12:41:26 »
Idézetet írta: "niki77"
nem tudja valaki, hogy mi lehet a baj, amikor 100 km/h fölé megyek, akkor ilyen csilingelõ, zörejt hallok, mintha egy láncot huznék magam után.
Talán a vezétmûlánc csörög  :hmm:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2759 Dátum: 2008.03.25 15:59:41 »
Sziasztok!
Lenne egy kis problémám a kuplunggal. Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Problémám a következõ: elindulásnál, egyesben (elsõsorban hidegen,de hosszú út után is csinálta már) amikor felengedem a kuplungot, akkor a tapadási pontnál nagy kattanás hallatszik és rúg egyet az autó. Próbáltam sokféleképpen felengedni gyorsan, lassan, csúsztatva, de igazából mind1,mert mindig csinálja. Már elkönyveltem magamban, hogy nem tudok vezetni, de amikor odaadtam másoknak ugyanúgy csinálta.  :sir:
Ugye ez nem túl egészséges dolog?
Vélemény?