Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1798757 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

pintera

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2820 Dátum: 2008.05.27 18:44:55 »
Halihó!

Kellene egy kis segítség!
Van itt valakinek klímás yarisa és esetleg ért is hozzá?
eltört egy mûanyag tartály a kesztyûtartó alatt és folyik a kondenz víz az utastérbe
hol lehet ilyet kapni és hogy tudom azt kicserélni?
azzal riogatnak hogy le kell venni a mûszerfalat és azt nagyon nem szeretném megengedni mert szerintem az sosem lesz jó.
esetleg valami fellelhetõ rajz a szétszedésrõl valakinek?
a tartály fehér színû kb tenyérnyi méretû.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2821 Dátum: 2008.05.27 23:21:21 »
Idézetet írta: "pintera"
Halihó!

Kellene egy kis segítség!
Van itt valakinek klímás yarisa és esetleg ért is hozzá?
eltört egy mûanyag tartály a kesztyûtartó alatt és folyik a kondenz víz az utastérbe
hol lehet ilyet kapni és hogy tudom azt kicserélni?
azzal riogatnak hogy le kell venni a mûszerfalat és azt nagyon nem szeretném megengedni mert szerintem az sosem lesz jó.
esetleg valami fellelhetõ rajz a szétszedésrõl valakinek?
a tartály fehér színû kb tenyérnyi méretû.


Kapni ilyesmit csak márkaszervízben kapsz újonnan. Érdemes inkább bontottat nézni, a Klub honlapján is találni bontó címeket.
Azért is ajánlom a bontottat, mert újat rendelni valószínüleg csak kompletten lehet ventillátorházastól mindenestül, és az biztosan nagyon drága!

De biztos hogy onnan folyik? Nem csak a kondenzvíz elvezetõ csõ csúszott le esetleg? Mert ilyesmivel még sose találkoztam, magától nem törik el az, csak ha ütést kap. Na de a mûszerfal alatt ütést?

A szerelésrõl: nem kell a mûszerfalat kompletten levenni, de elég jól meg kell bontani hozzá. Aztán alul a lábtér felé ki lehet játszani. Ha márkaszervíz csinálja akkor nem kell tõle félni, hiszen már egyszer ezt a mûveletet megcsinálták, amikor szerelték be a klímát! Viszont ha olyan csinálja aki elöször lát ilyet, az valószínüleg még 1-2 dolgot eltör ott, mire kiszedi, és pláne visszarakja. Elég szûkösen jön ki  :kacsint:
Xanyi

pintera

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2822 Dátum: 2008.05.28 18:32:06 »
Idézetet írta: Xanyi
Idézetet írta: pintera
Halihó!

Kellene egy kis segítség!
Van itt valakinek klímás yarisa és esetleg ért is hozzá?
eltört egy mûanyag tartály a kesztyûtartó alatt és folyik a kondenz víz az utastérbe
hol lehet ilyet kapni és hogy tudom azt kicserélni?
azzal riogatnak hogy le kell venni a mûszerfalat és azt nagyon nem szeretném megengedni mert szerintem az sosem lesz jó.
esetleg valami fellelhetõ rajz a szétszedésrõl valakinek?
a tartály fehér színû kb tenyérnyi méretû.


Kapni ilyesmit csak márkaszervízben kapsz újonnan. Érdemes inkább bontottat nézni, a Klub honlapján is találni bontó címeket.
Azért is ajánlom a bontottat, mert újat rendelni valószínüleg csak kompletten lehet ventillátorházastól mindenestül, és az biztosan nagyon drága!

De biztos hogy onnan folyik? Nem csak a kondenzvíz elvezetõ csõ csúszott le esetleg? Mert ilyesmivel még sose találkoztam, magától nem törik el az, csak ha ütést kap. Na de a mûszerfal alatt ütést?

A szerelésrõl: nem kell a mûszerfalat kompletten levenni, de elég jól meg kell bontani hozzá. Aztán alul a lábtér felé ki lehet játszani. Ha márkaszervíz csinálja akkor nem kell tõle félni, hiszen már egyszer ezt a mûveletet megcsinálták, amikor szerelték be a klímát! Viszont ha olyan csinálja aki elöször lát ilyet, az valószínüleg még 1-2 dolgot eltör ott, mire kiszedi, és pláne visszarakja. Elég szûkösen jön ki  :kacsint:


 
Köszönöm a segítséget!
Voltam a márka szervízbe:
munkadíj 4250ft
anyag 268000+áfa  :kacag:
bekaphatják!

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2823 Dátum: 2008.05.28 19:29:04 »
Helo, az vajon mitõl lehet, bár szerintem rejtély marad, hogy egy bizonyos fordulatszámtartományban 3000 körül, a motor rezeg? Úgy értem, érezni a gázpedálon. Bizsergeti a lábam. se felette, se alatta nem érezni. Itt picit a hangja is más. Mostanság kezdte el.
Más; voltam gumit centíroztatni. Elveszett az egyik súly róla a bal elejérõl. Én ugyan nem éreztem hogy rázza a kormányt, de megnézettem. Van, volt viszont egy ilyen doboló hangja. Ott vették észre, hogy az egyik elsõ gumin van egy 'lap'. Egyszer a jobb eleje állóra fékezõdött kiugrott egy õz elém. Valószíbüleg akkor kopott meg. Ez csinálhatja azt a doboló hangot? Idõvel elhagyja vajon? Mert amugy tök jó még a gumi. Mikor indulok, mintha, 20-30km/h-nál érezni lehetne hogy úgy pattog ahogy gurul. Felemeltem emelõvel, megrángattam a kerekeket nem éreztem hogy megmozdulna. Mert már gömcsuklóra is gondoltam.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2824 Dátum: 2008.05.28 20:20:23 »
Sajnos a nagy sebességrõl állóra fékezett gumi így jár. És bizony nagy valószínüséggel annak van hangja is. Elhagyni ezt nem fogja, csak a gumicsere a megoldás...
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2825 Dátum: 2008.05.30 08:14:24 »
cseréltesd le az elsõ gumit,mert ha sokáig fent hagyod kikezdi a kerékcsapágyat is és a gátlónak,meg a szilenteknek sem tesz vamami hû de jót. Itt az sem megoldás,hogy hátra rakod a lekockázott gumit, mert a hátsó kerékcsapágy még hamarabb szétmegy mint az elsõ és kb 5x annyiba kerül,mivel komplett kerékagyat kell cserélni. Asszem 30.-35 körül van egy ilyen mûsor a hátsó futómûben. Én még egyik télen odacsaptam a seggét épphogy egy padkának és azóta szól picit a csapágyam,de a hang azóta sem erõsödött.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2826 Dátum: 2008.06.02 19:58:01 »
cseréltesd le az elsõ gumit,mert ha sokáig fent hagyod kikezdi a kerékcsapágyat is és a gátlónak,meg a szilenteknek sem tesz vamami hû de jót. Itt az sem megoldás,hogy hátra rakod a lekockázott gumit, mert a hátsó kerékcsapágy még hamarabb szétmegy mint az elsõ és kb 5x annyiba kerül,mivel komplett kerékagyat kell cserélni. Asszem 30.-35 körül van egy ilyen mûsor a hátsó futómûben. Én még egyik télen odacsaptam a seggét épphogy egy padkának és azóta szól picit a csapágyam,de a hang azóta sem erõsödött.

Na majd még meglátom, lehet hogy nem is annak van hangja. Néztem a gumisnál, nem volt az annyira brutálisan lekopva, bár látszott. hangját hallok csak, ha az szól. Annál jobban kikészíti azt a csapágyat errefelé néhány út. Tiszta tesztpálya. Valamilyen Michelin gumi van rajt, piszok puha. Ha a pereménél fogva fölemeled a gumit majdnem kifordul. Egyszer énis átcsattantam a hátuljával egy padkán, de én rendesen. Nekem nem lett baja, az már rég volt, meg egyértelműen előről jön a hang.
De hogy ez a motorrezgés mi lehet 3000-es fordulat környékén ami csiklandozza a talpam. Motortartó bakok ahogy néztem ok.

niki77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2827 Dátum: 2008.06.03 18:54:24 »
sziasztok az történt ma velem, hogy a szivargyujtóba bedugtam a telefon töltöjét, de valószinu már ki volt lazulva, ezért benne maradt a szivargyujtoba a töltönek a feje. és abban a pillanatban a kijelző "elaludt, a magnot a rádiot nem lehet használni. szerintetek mi történhetett? és ezt hol érdemes megcsináltatnom?

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2828 Dátum: 2008.06.03 18:58:29 »
Biztositek?

niki77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2829 Dátum: 2008.06.03 19:02:43 »
nem tudom. szervizbe megcsinálják? vagy hol, és kb mennyiért? ???

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2830 Dátum: 2008.06.03 19:10:31 »
sziasztok az történt ma velem, hogy a szivargyujtóba bedugtam a telefon töltöjét, de valószinu már ki volt lazulva, ezért benne maradt a szivargyujtoba a töltönek a feje. és abban a pillanatban a kijelző "elaludt, a magnot a rádiot nem lehet használni. szerintetek mi történhetett? és ezt hol érdemes megcsináltatnom?

Niki77
hát,szerintem a szerviz drága mulatság volna,de éppenséggel meg lehet kérdezni,valamint sztem keress meg egy autoelektronikával foglalkozó szakembert,esetleg kérdezd mega  szerelődet,hogy tud -e vkit ajánlani?
Remélem megoldódik!
üdv.:Zsuzsi
szneki

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2831 Dátum: 2008.06.03 19:16:06 »
Vagy nezd meg, hogy az utcaban ki szokta butykolni mindig a kocsijat es egy szep mosolyert megnezi azt a biztositekot:) Ha rendben van az, akkor autovill. szerelo.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2832 Dátum: 2008.06.03 19:23:27 »
sziasztok az történt ma velem, hogy a szivargyujtóba bedugtam a telefon töltöjét, de valószinu már ki volt lazulva, ezért benne maradt a szivargyujtoba a töltönek a feje. és abban a pillanatban a kijelző "elaludt, a magnot a rádiot nem lehet használni. szerintetek mi történhetett? és ezt hol érdemes megcsináltatnom?

Elsőre én is a biztosítékot nézném meg. Szerintem azzal te is elboldogulsz, és ráérsz szervízbe menni, ha nem az a baj.  ;) Ha mégis nagy kihívást jelentene, akkor csak akad a közeledben valaki ismerős, barát, akit megkérhetsz, hogy ellenőrizze le neked.  :)
Sok sikert!
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2833 Dátum: 2008.06.07 12:38:00 »
sziasztok az történt ma velem, hogy a szivargyujtóba bedugtam a telefon töltöjét, de valószinu már ki volt lazulva, ezért benne maradt a szivargyujtoba a töltönek a feje. és abban a pillanatban a kijelző "elaludt, a magnot a rádiot nem lehet használni. szerintetek mi történhetett? és ezt hol érdemes megcsináltatnom?


Előveszed a gépkönyvet és hátul találsz egy "térképet" a biztosítékok helyéről.Ott nagy türelemmel beazonosítod a "Lighter" vagyis a szivargyujtóhoz tartozó biztit.A dobozban található tartalékokból keresel egy ugyanolyan amperszámut és a  szintén a dobozban lévő kiszedőfogóval kicseréled! :clap:
Ennyi!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2834 Dátum: 2008.06.23 16:30:03 »
Sziasztok!

Lehet páran még emlékeztek rá, hogy írtam a Yaris II-esem váltóproblémájáról, hogy 2-esbe rakva hajlamos hidegen reccsenni. Mivel továbra is fennállt a probléma és zavart is, elvittem a helyi márkaszervizbe. Otthagytam kora reggel, hadd tudjon teljesen kihűlni, úgy déltájban próbálták ki, hogy érezzék ők is. Délután hoztam el az autót, és sajnos az a hibája, amire gyanakodtam, a szinkronszerkezet. Már rendeltek pár alkatrészt, amint itt van, vihetem be az autót, szétszedik és akkor kiderül pontosan mit is kell cserélni. Amit furcsállottak, hogy az olaj meg volt égve, feketés volt már, ami nem lehetne egy 2500km-t futott új autónál. A mennyiség megfelelő volt, az olajat most kicserélték, hogy használjam tovább most azzal, állítottak valamit a bowdeneken is. Azért furcsa, hogy egy új autónak ilyen hibája van, még a szervizesek sem találkoztak ilyen meghibásodással. Az autó igazán még meghajtva sem volt, autópályám nem voltam még vele. Kíváncsi leszek, hogy végül is megtalálják-e a hiba forrását, mert nem biztos hogy elég csak alkatrészt cserélni, lehet mástól ered a meghibásodás.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive