Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1800248 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2805 Dátum: 2008.05.07 18:55:15 »
helo, van arról valahol adat, hogy egy gyári toyota yarisra való olajszûrõ elkerülõ szelepe hány bar nyomásnál nyit?

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2806 Dátum: 2008.05.07 20:11:45 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Én ebbe az esetben nem mennék több helyre, mert ha a márkaszervízben a tényleges hibát találták meg, akkor másutt se fognak mást találni. Ilyen jellegû alkatrészbõl pedig ugyis csak a gyári jöhet szóba.
Viszont megvan az az elõnye a márkaszervíznek, hogy a megállapított hibás alkatrész cseréje után ha mégsem javulna meg van hol asztaltburítani  :kacsint: Míg egy maszek szerelõnél ez nincs meg, Õ lehet csak a 3-4 soktízezres alkatrész cseréje után tudja elhárítani a hibát.

Egy olajcserét vagy apróbb javításokat bárki megtud csinálni, de egy ilyen jellegû javítást bízzunk márkaszervízre  :kacsint:


Ha egy szerviz markaszerviz, az diagnosztikai szempontbol semmit se jelent. A lenyeg az, hogy kik dolgoznak ott, ugyhogy nem kell annyira dicsoiteni csak azert, mert kint a Toyota jel. Asztalveressel meg foleg nincs osszefuggesben.

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2807 Dátum: 2008.05.07 20:14:15 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Márcsak azért sem, mert a Toyotának van központilag egy ügyfélelégedettség felmérõ rendszere, ami keretében találomra hívnak fel egyes szervízekben járt embereket, és érdeklõdnek...


Ford-nal is van. Nem is tortent semmi, miutan 2x a sarga foldig lehordtam 2 szervizt.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2808 Dátum: 2008.05.07 20:20:24 »
Idézetet írta: "lukit"
Idézetet írta: "Xanyi"
Márcsak azért sem, mert a Toyotának van központilag egy ügyfélelégedettség felmérõ rendszere, ami keretében találomra hívnak fel egyes szervízekben járt embereket, és érdeklõdnek...


Ford-nal is van. Nem is tortent semmi, miutan 2x a sarga foldig lehordtam 2 szervizt.



Toyotánál, ha valami problémát jelez az ügyfél a visszahívás során, 1 munkanapon belül meg kell keresnie a kereskedésnek Õt.
 :kacsint:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2809 Dátum: 2008.05.07 21:23:31 »
Amikor átvettem az autót, pár napra rá felhívtak, egy csomó mindent kérdeztek, mennyire voltam/vagyok elégedett. Sok kérdés magára az értékesítõre vonatkozott, gondolom a nyilvántartásukban pontosan megvan melyik ügyféllel ki foglalkozott, így ha valakire több helyrõl negatívabb értékelés érkezik, gondolom a körmére néznek.
Más. Rövid használat után észrevettem hogy egyenesmenetben a kormány nem egészen középállásban van. Egy pénteki nap záróra elõtt vittem be a szervizbe, ahol állítottak rajta azzal, hogyha ezután sem lesz jó, akkor hozzam vissza bármikor. Hát a gyors állítás nem lett tökéletes így visszavittem egyik reggel, akkor nem is kellett várnom míg elkezdtek foglalkozni vele. A szerelõ 2x is állított, kipróbálta, majd maga a szervizvezetõ!! ment vele egy kört és állítatott még rajta. Most már középen van, idáig maximálisan elégedett vagyok a szervizzel. Ja, és bent lehettem a szervizben is, megnézhettem hogyan csinálják.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2810 Dátum: 2008.05.07 21:39:47 »
Idézetet írta: "lukit"
Idézetet írta: "Xanyi"
Én ebbe az esetben nem mennék több helyre, mert ha a márkaszervízben a tényleges hibát találták meg, akkor másutt se fognak mást találni. Ilyen jellegû alkatrészbõl pedig ugyis csak a gyári jöhet szóba.
Viszont megvan az az elõnye a márkaszervíznek, hogy a megállapított hibás alkatrész cseréje után ha mégsem javulna meg van hol asztaltburítani  :kacsint: Míg egy maszek szerelõnél ez nincs meg, Õ lehet csak a 3-4 soktízezres alkatrész cseréje után tudja elhárítani a hibát.

Egy olajcserét vagy apróbb javításokat bárki megtud csinálni, de egy ilyen jellegû javítást bízzunk márkaszervízre  :kacsint:


Ha egy szerviz markaszerviz, az diagnosztikai szempontbol semmit se jelent. A lenyeg az, hogy kik dolgoznak ott, ugyhogy nem kell annyira dicsoiteni csak azert, mert kint a Toyota jel. Asztalveressel meg foleg nincs osszefuggesben.


Diagnosztika szempontból nincs??? Egy Toyota márkaszervízben rendelkezésre állnak olyan mûszerek, célszerszámok, dokumentációk, kapcsolási rajzok, hibakeresési segédletek típusra, hibakódra lebontva, amik csak és kizárólag a márkaszervízeknek hozzáférhetõek. Arról nem is beszélve, hogy soxor egy univerzális szerelõ napokig keres olyan hibát, amire a márkaszervízben 10 perc alatt rájönnek, hiszen nagyon nagy a tapasztalat az adott márkára!
Nem véletlen, hogy soxor már 3-4 szerelõ kezén átmegy az autó, de még mindig nincs meg a hiba, amikor is odatalálnak hozzánk és mondják, hogy hát ez és ez a baj, de senkise tudja megjavítani!
Az, hogy kik dolgoznak ott akkor számít, mikor az adott javítást elvégzik, hiszen a szerelõn múlik mennyire lelkiismeretes, odafigyelõ, stb...

Amúgy nem istenítem általában a márkaszervízeket, de azért van egy csomó elõnyük!
Xanyi

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2811 Dátum: 2008.05.07 22:16:45 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Diagnosztika szempontból nincs??? Egy Toyota márkaszervízben rendelkezésre állnak olyan mûszerek, célszerszámok, dokumentációk, kapcsolási rajzok, hibakeresési segédletek típusra, hibakódra lebontva, amik csak és kizárólag a márkaszervízeknek hozzáférhetõek. Arról nem is beszélve, hogy soxor egy univerzális szerelõ napokig keres olyan hibát, amire a márkaszervízben 10 perc alatt rájönnek, hiszen nagyon nagy a tapasztalat az adott márkára!
Nem véletlen, hogy soxor már 3-4 szerelõ kezén átmegy az autó, de még mindig nincs meg a hiba, amikor is odatalálnak hozzánk és mondják, hogy hát ez és ez a baj, de senkise tudja megjavítani!
Az, hogy kik dolgoznak ott akkor számít, mikor az adott javítást elvégzik, hiszen a szerelõn múlik mennyire lelkiismeretes, odafigyelõ, stb...

Amúgy nem istenítem általában a márkaszervízeket, de azért van egy csomó elõnyük!


Diag infot meg lehet venni, raadasul feltalaltak mar az ODB-t.

Egy betanitott majom is kepes kicserelni alkatreszt, ha a szamitogep azt "dobja ki", viszont profi szerelo kell ahhoz, hogy a dolgok moge lasson es ez a faktor markaszervizben vagy sarki bela bacsinal is hianyozhat ugyanugy. A 3-4 nap vs 10 perc barmelyik oldalrol fennalhat, en se tegnap kezdtem szervizbe jarni. (Mondjuk most azert veszek Toyota-t, hogy ne menjek tobbet:)

Konkret pelda: fehervari markaszerviz baromira fals infokat adott a szervo es klima mukodeserol.

Csak arra akartam amugy felhivni a figyelmet, hogy a markaszerviz mivolta a cegnek nem garancia arra, hogy korrekt is lesz minden - mindket tipusban vannak olyanok, akiket ki kellene irni dvd-re, olyan ertekesek vagy epp felszantani es soval bevetni.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Szakszervíz?
« Válasz #2812 Dátum: 2008.05.10 09:25:56 »
Az alábbiakhoz van egy storym:

Úgy kb. 10 éve az elsõ Toy.Corollámat (amit még 1989-ben "importáltam") indítómotor problémával bevittem egy magát nagyon jónak tartó soproni autóvillamossági szervízbe.(Car-Go)Ott miszlikre szedték az eredeti indítómotort,majd miután visszatették,már indított,de olyan hangok kiséretében,mindha egy kávédarálóban anyacsavarokat darálnánk. :ordog: Kivertem a balhét,de aztán nem tudtam mást elérni,mint hogy visszamentem az osztrák Toy.szervízbe ahol vettem a kocsit.(akkor még nem volt Sopronban).
Ott megvizsgálták és az jött ki,hogy az elõzõek nem ismerték a szétszerelési utasítást ,amit amúgy sem szabadott volna!Elég lett volna két csavart eltávolítani,egy fedelet levenni,és a fõérintkezõket kicserélni. :nene: Ez az egész nekem egy indítómotor cserébe került! :szomoru: Õk meg szétverték a csapágyakat a szétszereléskor! :robbanfej: Szerencsére baráti áron,de drága tapasztalatszerzés lett belõle!
Hát ennyit a szakismeretekrõl és a gyári infók dirtoklásáról.

Sziasztok és a  :toy:  legyen Veletek!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2813 Dátum: 2008.05.14 19:28:15 »
Heo, ma vettem észre szélvédõpucolás közben, hogy van egy pici, fél centis kagylós kõfelverõdés a szélvédõn. Alul van a kissebbik törlõlapát alatt., már azon a fekete részen. Nem ér hozzá törlés közben a lapát. Belõle egy kb 2mm-es kis repedés. Gondolom arra fog továbbhaladni. Szerintem fél éve ott lehet, akkor volt egy csattanás, kõ. Ilyen helyrõl gyorsan tovább szokott repedni a szélérõl? Vajon javítható?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2814 Dátum: 2008.05.14 19:50:40 »
Idézetet írta: "kammler"
Heo, ma vettem észre szélvédõpucolás közben, hogy van egy pici, fél centis kagylós kõfelverõdés a szélvédõn. Alul van a kissebbik törlõlapát alatt., már azon a fekete részen. Nem ér hozzá törlés közben a lapát. Belõle egy kb 2mm-es kis repedés. Gondolom arra fog továbbhaladni. Szerintem fél éve ott lehet, akkor volt egy csattanás, kõ. Ilyen helyrõl gyorsan tovább szokott repedni a szélérõl? Vajon javítható?


Ha már repedés is van, akkor nem javítható. Amikor hallottad a csattanást, akkor kellett volna jól megnézned, hiszen valószínüleg akkor még repedés nem volt, csak pötty, ami javítható lett volna.
Azt nem lehet megjósolni, hogy mikor és mennyire fog továbbrepedni, az is lehet hogy ugyanúgy lesz még 2 év múlva is, de lehet hogy a télen az elsõ fagyba szépen bereped...
Xanyi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2815 Dátum: 2008.05.14 20:15:01 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "kammler"
Heo, ma vettem észre szélvédõpucolás közben, hogy van egy pici, fél centis kagylós kõfelverõdés a szélvédõn. Alul van a kissebbik törlõlapát alatt., már azon a fekete részen. Nem ér hozzá törlés közben a lapát. Belõle egy kb 2mm-es kis repedés. Gondolom arra fog továbbhaladni. Szerintem fél éve ott lehet, akkor volt egy csattanás, kõ. Ilyen helyrõl gyorsan tovább szokott repedni a szélérõl? Vajon javítható?


Ha már repedés is van, akkor nem javítható. Amikor hallottad a csattanást, akkor kellett volna jól megnézned, hiszen valószínüleg akkor még repedés nem volt, csak pötty, ami javítható lett volna.
Azt nem lehet megjósolni, hogy mikor és mennyire fog továbbrepedni, az is lehet hogy ugyanúgy lesz még 2 év múlva is, de lehet hogy a télen az elsõ fagyba szépen bereped...


hát ja a franc essen bele, azért nem vettem észre mert a fekete sávon volt. Na mindegy, van még egy év mûszaki, meg ha jól néztem amiket írtak, nem a lapát által törölt területen van tehát mûszakin se számít ha így marad.

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2816 Dátum: 2008.05.15 09:24:37 »
Idézetet írta: "kammler"
Heo, ma vettem észre szélvédõpucolás közben, hogy van egy pici, fél centis kagylós kõfelverõdés a szélvédõn. Alul van a kissebbik törlõlapát alatt., már azon a fekete részen. Nem ér hozzá törlés közben a lapát. Belõle egy kb 2mm-es kis repedés. Gondolom arra fog továbbhaladni. Szerintem fél éve ott lehet, akkor volt egy csattanás, kõ. Ilyen helyrõl gyorsan tovább szokott repedni a szélérõl? Vajon javítható?


Szerintem ne foglalkozz vele. Én is pont arra a fekete részre kaptam kavicsot az osztrák autópályán amikor két hónapos volt az autóm.  :robbanfej: Nálam azonnal berepedt és 5 cm-es a repedés jelenleg, de úgy néz ki hogy megállt egyenlõre. Gondolkoztam rajta, hogy megjavíttatom, ne repedjen tovább, de mivel a javítás értéke (7000 HUF) egyenlõ lett volna a szélvédõcsere önrészével így hagytam a fenébe. Ráadásul a javításnál sem garantálják 100%ig, hogy megáll a repedés. Még egyenlõre nem cseréltettem ki,mert egyáltalán nem zavaró, mivel az ablaktörlõ lapát alatt van. Esztétikailag zavar, de ennyiért nem akarok szélvédõcserével szórakozni.
A mûszakin is át fog menni (szerintem a te esetedben is) mivel nem zavar a látásban.

Szóval ne aggódj, és ennél nagyobb gondod ne legyen soha az autóddal.  :kacsint:

Vigyázz rá nagyon.  :kacsint:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2817 Dátum: 2008.05.15 21:00:47 »
Én repedt szélvédõvel vettem a Corimat. 3 hónapig jó volt (mármint stagnált mindkét csík), aztán decemberben egyetlen 50 km-es úton sikerült egy bõ 40-60 cm-es keresztberepedést alkotnia a szélvédõnek (gondolom köszönhetõen a külsõ-belsõ úgy 25 fok különbségnek).
         

gabee555

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2818 Dátum: 2008.05.16 19:37:55 »
Üdv Mindenkinek!

Na úgy néz ki,hogy megoldódott a hiba.. mégis a befecskendezõ szelep ment tönkre..állítólag ez nagyon ritka,úgyh nekem pechem volt...:( de ettõl függetlenül kitartok a Toyota mellett!:)

Ezek szerint a szervízben is jól diagnosztizáltak, és nem akartak átverni, ezzel a Toyota Super jó pontot szerzett nálam :) (de azért én cseréltem ki a hibás darabot,mert jó dolog szerelni...:) )

Állítólag a tekercs szakadt el benne,és amikor összeért,hirtelen megjavult.Ezért volt az,hogy hol mûködött,hol nem!Többnyire nem..:)Gondolom (paraszti ésszel) a tekercs áram hatására bemágnesezõdött, és az nyitotta/zárta a szelepet...Bontóba vettem használtan 10 ezer forintért (márkaszervízben 50 ezer),de a tömítéseket azért kicserélem,biztos ami biztos.Amúgy az egész befecskendezõ szelep csere nem nagy cucc,én jobban féltem tõle,de 20 perc alatt kicserélhetõ..ja de azért 4 kezes meló volt :)

Na mit szóltok ehhez???

Üdv

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2819 Dátum: 2008.05.16 20:36:12 »
Idézetet írta: "gabee555"
Üdv Mindenkinek!

Na úgy néz ki,hogy megoldódott a hiba.. mégis a befecskendezõ szelep ment tönkre..állítólag ez nagyon ritka,úgyh nekem pechem volt...:( de ettõl függetlenül kitartok a Toyota mellett!:)

Ezek szerint a szervízben is jól diagnosztizáltak, és nem akartak átverni, ezzel a Toyota Super jó pontot szerzett nálam :) (de azért én cseréltem ki a hibás darabot,mert jó dolog szerelni...:) )

Állítólag a tekercs szakadt el benne,és amikor összeért,hirtelen megjavult.Ezért volt az,hogy hol mûködött,hol nem!Többnyire nem..:)Gondolom (paraszti ésszel) a tekercs áram hatására bemágnesezõdött, és az nyitotta/zárta a szelepet...Bontóba vettem használtan 10 ezer forintért (márkaszervízben 50 ezer),de a tömítéseket azért kicserélem,biztos ami biztos.Amúgy az egész befecskendezõ szelep csere nem nagy cucc,én jobban féltem tõle,de 20 perc alatt kicserélhetõ..ja de azért 4 kezes meló volt :)

Na mit szóltok ehhez???

Üdv


Szerencse, hogy sikerült bontóban találni. Minden jó ha jó a vége  :kacsint:
Xanyi