Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1801172 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2700 Dátum: 2008.02.06 19:12:54 »
OFF!

Leszilaci: Graulálok a fogyasztásodhoz!

Nekem beállt 7.3-ra és azóta meg sem mozdul:(
Lehet hogy beleégett az LCD-be?
Mondjuk autópályán 140, meg szeretek vele néha gyorsulni:) de nem hajtom szét.
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2701 Dátum: 2008.02.07 08:11:33 »
Helo, volna néhány kérdésem


1000-es yaris 2001-es mostanság, így hogy délutánonként van már +10 fok is, ha indítás után hagyom kicsit alapjáraton pöfögni elkezd dadogni kicsit. Gázra rögtön reagál, és akkor abbahagyja. Ha nem lépek a gázra, és hagyom egy ideig eldadog magába. Menet közbe pörög megy rendesen, fogyasztás ok. Gertya új. Reggel indítva 0 fokban nem csinálja, akkor kicsit túráztatja magát úgy indul, és ugy ok. Mi a retek lehet? Tavaly is csinálta.

Másik, 65 ezer km van benne. Hidegen minden ok váltóval, egyes ok minden. Melegen nehezen veszi az egyest, na azért rugdosni nem kell, de nagy az elenállása. Reccs nincs. Menet közbe se. Hátramenet reccses. Mintha nem emelne ki a kuplung, de pedálmagasság ok úgy tûnik, nem fog feljebb mint általába a yarisoké szerintem. De ezt se mindíg mûveli. Fékolaj is ok.  Országúton járok vele munkába 90km alatt ha tizet kuplungolok, nehogy má kopott legyen.

Ötlet?

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2702 Dátum: 2008.02.07 13:18:46 »
a futómû-zörgés megoldódott...
elsõ körben a gumi-szilenteket cseréltük ki. elég ramaty állapotban voltak már :( (csináltam telefonnal képeket, de nagyon homályosak lettek)
de a zörgés megmaradt...
aztán a gólyaláb tetején, a toronycsapágynál ráhúztunk. jó lett. fura. fura,h ki tudott lazulni, m egy másik anyával rá lett kontrázva,h biztos-ami biztos le ne lazuljon...(novemberben lett visszaépítve..2hónapig nem volt vele baj)

szóval 1 zörgés megszünt.
már csak az 1500RPM környéki, gyorsításkor fellépõ kerepelést kellene orvosolni (nem a szívászajcsökkentõ csõ rezonál be, azt kipróbáltam,h leszedtem, de a zörgés megmaradt)

Idézetet írta: "GUS"
OFF!

Leszilaci: Graulálok a fogyasztásodhoz!

köszi :nagymosoly: válaszolok a megfelelõ topikban :kacsint:

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2703 Dátum: 2008.02.07 13:57:41 »
Idézetet írta: "kammler"

Másik, 65 ezer km van benne. Hidegen minden ok váltóval, egyes ok minden. Melegen nehezen veszi az egyest, na azért rugdosni nem kell, de nagy az elenállása. Reccs nincs. Menet közbe se. Hátramenet reccses. Mintha nem emelne ki a kuplung, de pedálmagasság ok úgy tûnik, nem fog feljebb mint általába a yarisoké szerintem. De ezt se mindíg mûveli. Fékolaj is ok.  Országúton járok vele munkába 90km alatt ha tizet kuplungolok, nehogy má kopott legyen.

Ötlet?

egyeshez:
duplakuplung és álló helyzet :elkeseredett: ...menet közben nem szereti
ha menet közben mégis kell, akkor esetleg dupla kuplung és fékezzél közben(lassulj) állítólag segít egy kis pici gázfröccs is...ezek közül a gázfröcs nekem már nagyon rallis..az nem megy.
de a dupla kuplung+lassuljon(bólintson) az autó kombináció segít .
(bár egy váltócsere után én már inkább 2-esben próbálom megoldani az 5-8km/h-s mûveletet is...)

hátramenet recsegést úgy a legkönnyebben elkerülni, h
1. az autó ne mozogjon (ha egy kicsit is gurul recseg)
2. ne állj a féken
3. álló helyzetben rakj  neki egy 3-as fokozatot, és onnan R
nekem így nem recseg :pofa:
ha így is érezni lehet,h akadna a hátramenetbe kapcsolás, akkor mozgasd meg az autót icipicit (1-be rakod és éppenhogy arréb mozdulj pár cm-t) utána goto 1.pont
szerk.: milyen váltóolaj van benne? mikor lett cserélve?

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2704 Dátum: 2008.02.07 14:38:04 »
Idézetet írta: "kammler"
Helo, volna néhány kérdésem


1000-es yaris 2001-es mostanság, így hogy délutánonként van már +10 fok is, ha indítás után hagyom kicsit alapjáraton pöfögni elkezd dadogni kicsit. Gázra rögtön reagál, és akkor abbahagyja.....

Melegen nehezen veszi az egyest, na azért rugdosni nem kell, de nagy az elenállása. Reccs nincs. Menet közbe se. Hátramenet reccses. Mintha nem emelne ki a kuplung, de pedálmagasság ok úgy tûnik, nem fog feljebb mint általába a yarisoké szerintem. De ezt se mindíg mûveli. Fékolaj is ok.  Országúton járok vele munkába 90km alatt ha tizet kuplungolok, nehogy má kopott legyen.

Ötlet?


Elsõ kérdésedre azt mondom próbáld meg kitisztítani a légtömegmérõt! Sokat szokott javulni. meg tegyél bele fél tank benzinbe egy flakon wynn's injektortisztítót! ha utána is rossz akkor tetesd fel szaxervízben a techmûszert, az kiadja,hogy mi a gond.

A másik kérdésre azt mondom, hogy váltóolaj csere!! Kuplungpedál holtjátékán lehet állítani, ha picit feljebb fog az nem baj, én legalábbis szeretem ha feljebb fog a yaris, mert rövidebb a váltás ideje. Ja, a fékolajnak nincs köze a váltáshoz és a kuplunghoz sem!!! A rüki nem mindegyik yarison recseg, oda inkább kell a duplakuplung mint az 1-hez.
Javítsatok ki ha vmi nem jó! puszi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2705 Dátum: 2008.02.07 14:41:42 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kammler"

Másik, 65 ezer km van benne. Hidegen minden ok váltóval, egyes ok minden. Melegen nehezen veszi az egyest, na azért rugdosni nem kell, de nagy az elenállása. Reccs nincs. Menet közbe se. Hátramenet reccses. Mintha nem emelne ki a kuplung, de pedálmagasság ok úgy tûnik, nem fog feljebb mint általába a yarisoké szerintem. De ezt se mindíg mûveli. Fékolaj is ok.  Országúton járok vele munkába 90km alatt ha tizet kuplungolok, nehogy má kopott legyen.

Ötlet?

egyeshez:
duplakuplung és álló helyzet :elkeseredett: ...menet közben nem szereti
ha menet közben mégis kell, akkor esetleg dupla kuplung és fékezzél közben(lassulj) állítólag segít egy kis pici gázfröccs is...ezek közül a gázfröcs nekem már nagyon rallis..az nem megy.
de a dupla kuplung+lassuljon(bólintson) az autó kombináció segít .
(bár egy váltócsere után én már inkább 2-esben próbálom megoldani az 5-8km/h-s mûveletet is...)

hátramenet recsegést úgy a legkönnyebben elkerülni, h
1. az autó ne mozogjon (ha egy kicsit is gurul recseg)
2. ne állj a féken
3. álló helyzetben rakj  neki egy 3-as fokozatot, és onnan R
nekem így nem recseg :pofa:
ha így is érezni lehet,h akadna a hátramenetbe kapcsolás, akkor mozgasd meg az autót icipicit (1-be rakod és éppenhogy arréb mozdulj pár cm-t) utána goto 1.pont
szerk.: milyen váltóolaj van benne? mikor lett cserélve?



hát még nem volt cserélve váltóolaj, majd most jó idõbe tavasszal. A helyzet az, hogy amiket leírtál, azt eddig is így szoktam. Hátramenet duplakuplung, vagy négybe szoktam rakni és úgy utána hátramenet. De semmi más fokozattal nem volt baj. Az az érdekes, hogy egyesbe vissza tudom rakni lassan gurulva, beklattyan. de ha állok, akkor nyomni kell hogy bevegye. Ugyanez méskor meg nincs. Kuplung munkahenger szokott ilyeneket ha döglik, de sem ha pumpálom nem jobb, tehát nem levegõs, se nem folyik sehol. És teljesen heurisztikus. Úgyhogy passz, de mondom hátha van ötlet mire készüljek.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2706 Dátum: 2008.02.07 14:50:39 »
a váltóolajat mindenképp cseréld le!!! mondjuk a fékolajat sem hátrány ledobni róla ilyenkor, pláne 65.000 után.

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2707 Dátum: 2008.02.07 15:24:57 »
váltóolajból ilyet tegyél bele:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=290
castrol taf-x 75w90
érzékeny a yaris váltója az olajra is. ez már másoknak is bevált.

szerk.: húúú..wazze...milyen PR dumát nyomtam :nagymosoly: jaaa muszáj..a castrolnál van részesedésem :rohog: nem is, csak  poén

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2708 Dátum: 2008.02.07 17:24:39 »
Idézetet írta: "leszilaci"
váltóolajból ilyet tegyél bele:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=290
castrol taf-x 75w90
érzékeny a yaris váltója az olajra is. ez már másoknak is bevált.

szerk.: húúú..wazze...milyen PR dumát nyomtam :nagymosoly: jaaa muszáj..a castrolnál van részesedésem :rohog: nem is, csak  poén


 :nagymosoly:   ja igen tudom rágtam a fórumot, méreg megesz ha baja lesz pár hónapja volt lánccsere meg láncfeszítõ az se hiányzott. Hát ha nem durvul nyárig így lesz, aztán lehet service. Úgy eldugták azt a leeresztõcsavart megértem megtalálni, váltóolaj leeresztõt

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2709 Dátum: 2008.02.07 17:26:05 »
mellesleg, ha kuplunggond lesz akkor ugye ha a kuplungszerkezet kuplungozni is kell, mennyibe fáj?

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2710 Dátum: 2008.02.09 21:38:32 »
Idézetet írta: "kammler"
pár hónapja volt lánccsere meg láncfeszítõ


Hogy a francba? Alig van a kocsiban valamennyi, meg szijat se kellene cserelni, ha szijas lenne.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2711 Dátum: 2008.02.11 18:23:59 »
Idézetet írta: "lukit"
Idézetet írta: "kammler"
pár hónapja volt lánccsere meg láncfeszítõ


Hogy a francba? Alig van a kocsiban valamennyi, meg szijat se kellene cserelni, ha szijas lenne.


Úgy, hogy a fos francia láncfeszítõ megdöglött. Aztán rögtön nem volt idõm rohanni kicsréltetni, meg 60 ezer volt. Így aztán kissé nyúlt a lánc is. Külföldi fórumokat nézve elég gyakori. Bár külföldön lehet több van yarisokból.
A fékfolyadéknak meg annyi köze van a kuplunghoz, hogy egy tartályon van vele a kuplung munkahenger. Amúgy mondom, eddig nekem se recsegett a hátramenet. Maximum elakadt egy ponton, utána duplakuplung aztán ok. Mostanság elõbb négybe húzom, úgy ok. Csak az, hogy eddig állóhelyzetbe simán kattant egybe, most elég feszes lett az is. semmi nem indokolja, km legalábbis nem. Hidegen meg vajpuha minde. De váltóolajcsere ide vagy oda, elvileg még azt se kéne. de elõbb az lesz majd, mikor jó idõ lesz. Aztán meglátom.

sethler

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2712 Dátum: 2008.02.15 12:14:36 »
Sziasztok!

Az alábbi jelenséget tapasztaltam Yaris-on. (2006, D4D)

Régebben (15eKM) kb. 150-200 km után ékszíj súrlódáshoz hasonlatos hang az autó jobb oldalából.
most 10km(25ekm) megtétele után is hallható.
Mikor szervízben volt természetesen nem produkálta a hangot, de nem hat egészségesnek.
Valaki találkozott már efféle jelenséggel?

Köszönöm válaszaitok.

TTT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2713 Dátum: 2008.02.15 21:17:11 »
Idézetet írta: "sethler"
Sziasztok!

Az alábbi jelenséget tapasztaltam Yaris-on. (2006, D4D)

Régebben (15eKM) kb. 150-200 km után ékszíj súrlódáshoz hasonlatos hang az autó jobb oldalából.
most 10km(25ekm) megtétele után is hallható.
Mikor szervízben volt természetesen nem produkálta a hangot, de nem hat egészségesnek.
Valaki találkozott már efféle jelenséggel?

Köszönöm válaszaitok.


Vidd vissza és cseréltesd ki a vez láncot, meg minden b a sz t ami arrafelé van.
Ez konstrukció hiba, csak sok helyen nem cserélgetik. Mert ugye van aki észre sem veszi és jó az úgy a parasztnak...

Nekem alapjáraton volt ilyen surrógó  hangja. Szétkapták, cserélgettek ezt-azt, azóta kussol.

sethler

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2714 Dátum: 2008.02.17 19:49:49 »
Idézetet írta: "TTT"
Idézetet írta: "sethler"
Sziasztok!

Az alábbi jelenséget tapasztaltam Yaris-on. (2006, D4D)

Régebben (15eKM) kb. 150-200 km után ékszíj súrlódáshoz hasonlatos hang az autó jobb oldalából.
most 10km(25ekm) megtétele után is hallható.
Mikor szervízben volt természetesen nem produkálta a hangot, de nem hat egészségesnek.
Valaki találkozott már efféle jelenséggel?

Köszönöm válaszaitok.


Vidd vissza és cseréltesd ki a vez láncot, meg minden b a sz t ami arrafelé van.
Ez konstrukció hiba, csak sok helyen nem cserélgetik. Mert ugye van aki észre sem veszi és jó az úgy a parasztnak...

Nekem alapjáraton volt ilyen surrógó  hangja. Szétkapták, cserélgettek ezt-azt, azóta kussol.



Köszönöm az információt..
..ez nem jó hír...