Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1801170 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2655 Dátum: 2008.01.18 15:09:05 »
Idézetet írta: "decens"
...óbudán ismertek-e megbízható szakit, vagy jobb, ha a sakurához viszem? mik a tapasztalatok az ottani szakemberekkel?...


4 éve járok a Sakurához, csak jó tapasztalataim vannak velük. Az áraik is rendben vannak, nem drágák. Nyugodtan rájuk bizhatod a verdát.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2656 Dátum: 2008.01.18 15:39:59 »
Idézetet írta: "decens"
sziasztok!
aktuálissá vált a 3 év/45000 km -es szerviz. (esetemben a 3. év jött elõbb)
van is 1-2 dolog, amiket megnézetnék értõ emberrel (kuplung tövig nyomva, de az 1-2 NÉHA akad; ilyenkor kimondottan erõbõl kell váltani.... újabban valami nyikorgás is hallatszik a motortérbõl, még ha üresben gurul is az autó.... meg tegnap furcsa zörgést hallottam szintén a motortér felõl; kb 200km-t futott már, hideg nem lehetett, és üresben (is) csinálta a kereplést)
szóval vannak ilyen nyûgjeim - van-e tippetek, mik lehetnek ezek? az elsõ gondolom váltóolaj csere, ez rendben van, de az utóbbi kettõ??
óbudán ismertek-e megbízható szakit, vagy jobb, ha a sakurához viszem? mik a tapasztalatok az ottani szakemberekkel?

köszönöm, akos

Mivel most lesz 3 éves a kocsi, szerintem mindenképpen a márkaszervízbe vidd és amit lehet azt még garanciális javításként csináltasd meg.
Amire meg azt mondják hogy nem az, kérhetsz átajánlatot és még mindig eldöntheted hol javíttatod meg.
A zörgések pedig tipikusan azok a bajok amihez nem árt a típust nagyon jól ismerõ szerelõ, aki ismeri ezekenek a lehetséges okát/forrását.

balage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.myspace.com/incorrectpage
nem spriccel
« Válasz #2657 Dátum: 2008.01.19 08:14:18 »
Sziasztok!

A köv problémám van a most vásárolt 2002-es Yarisommal. Nincs hozzá "kiskönyvem", és így elég macerás lenne megkeresni egy biztosítékot. Melyik tartozik az elsõ szélvédõmosóhoz? Mármint a motorjához. Mert a hátsó ablakra megy az anyag, az elsõre viszont vmi oknál fogva nem, gondolom a biztosíték mehetett ki.

szerintetek?

köszi! :banging:
alage

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: nem spriccel
« Válasz #2658 Dátum: 2008.01.19 12:26:12 »
Idézetet írta: "balage"
Sziasztok!

A köv problémám van a most vásárolt 2002-es Yarisommal. Nincs hozzá "kiskönyvem", és így elég macerás lenne megkeresni egy biztosítékot. Melyik tartozik az elsõ szélvédõmosóhoz? Mármint a motorjához. Mert a hátsó ablakra megy az anyag, az elsõre viszont vmi oknál fogva nem, gondolom a biztosíték mehetett ki.

szerintetek?

köszi! :banging:


Egy biztosíték megtalálásához nem kell könyv  :kacsint: Van egy biztosítéktábla a motortérben a bal oldali fényszóró mögött, és van egy az utastérben a bal oldalt a kormány alatti tárolórekesznél. Mindkettõt fedél takarja, és miután leveszed a fedelet annak belsején fel van tüntetve, hogy melyik biztosíték mi...
A szélvédõmosóhoz tartozó biztosítékot sztem inkább bent kell keresni, de félõ hogy nem az lesz a probléma, ugyanis az elsõ és a hátsó mosás motorja közös biztosítékon van (ha jól emléxem).
Xanyi

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2659 Dátum: 2008.01.19 16:27:23 »
Hello!

Egy számomra érdekes problémára keresek megoldást. Pár napja azt veszem észre, hogy a Yaris bal elsõ lámpája a következõt csinálja: ha felkapcsolom a tompítottat, nem világít, de ha átkapcsolok reflektorra, az megy. (a helyzetjelzõ is OK, de az nem érdekes, hiszen külön izzó) Ha viszont finoman megkocogtatom a lámpa búráját, a tompított is rendbejön. Ha ekkor lekapcsolom a világítást, majd vissza, minden rendben van. Ha viszont lekapcsolom, és várok 5 percet, ismét az elõbbi problémát produkálja, tehát tompított nem megy, reflektor OK, kocogtatás után tompított is OK. Ezt a jelenséget eddig nem tapasztaltam, igazából azt sem tudom, mi változhatott, ami elõhozta. Nem tudom, mennyire érthetõ a probléma leírása, de ha bárkinek van ötlete, mi a titok nyitja,illetve mi a megoldás,  kíváncsian várom!

Greg

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2660 Dátum: 2008.01.19 16:45:03 »
Vedd ki az izzót, nézd meg, lehet, hogy kicsit oxidált a felülete a foglaltanak. Ugyanez lehet a csatlakozóval is.
Picit csiszolgasd meg, ha ez után sem mûködik rendesen, akkor lehet, hogy egy csatlakozó lazult le (ezzel érdemes kezdeni).

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2661 Dátum: 2008.01.19 17:03:49 »
Köszi, megpróbálom. Csak azért volt fura, mert a távolsági teljesen jó, pedig ugyanaz az izzó.
Az izzó kiszedéséhez az akkut is ki kell vajon szedni, vagy hozzáférhetek anélkül is?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2662 Dátum: 2008.01.19 17:26:53 »
Csak egyszerûen ki kell cserélni az izzót. Ha megkocogtatod azért kezd mûködni, mert a szakadt izzószál összeér, és egy darabig jó, de ha kihül már nem...

Az akksit nem kell hozzá kivenni, de elõny a nõgyógyász kéz  :kacsint:
Xanyi

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2663 Dátum: 2008.01.19 17:31:56 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Csak egyszerûen ki kell cserélni az izzót. Ha megkocogtatod azért kezd mûködni, mert a szakadt izzószál összeér, és egy darabig jó, de ha kihül már nem...

Az akksit nem kell hozzá kivenni, de elõny a nõgyógyász kéz  :kacsint:


Ahha... Ezexerint a távolsági izzószála még jó, a tompított meg elszakadhatott? Éppenséggel lehetséges. Kösz ezt az ötletet is!
Ha már viszont izzócsere, lehet, hogy valami nagyobb fényerejûre cserélném. Esetleg tudtok ajánlani valamilyen jobb márkát, típust?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2664 Dátum: 2008.01.20 01:01:41 »
Idézetet írta: "Greg"
Idézetet írta: "Xanyi"
Csak egyszerûen ki kell cserélni az izzót. Ha megkocogtatod azért kezd mûködni, mert a szakadt izzószál összeér, és egy darabig jó, de ha kihül már nem...

Az akksit nem kell hozzá kivenni, de elõny a nõgyógyász kéz  :kacsint:


Ahha... Ezexerint a távolsági izzószála még jó, a tompított meg elszakadhatott? Éppenséggel lehetséges. Kösz ezt az ötletet is!
Ha már viszont izzócsere, lehet, hogy valami nagyobb fényerejûre cserélném. Esetleg tudtok ajánlani valamilyen jobb márkát, típust?


A H4-es izzóba a tompítottat és a refit külön izzószál adja egy közös búrában. Tehát függetlenek egymástól, így lehetséges hogy csak a tompított adta meg magát. Sõt általában így szokott lenni, hiszen a refit sokkal kevesebbet használja az ember.
Emelt fényerejû izzóból én próbáltam az Osram Silverstart és a Tungsram Megalight+ izzókat. Asszem mindkettõ +50%-it ígért. Egyiknél se éreztem azt, hogy ez hûdenagyonjó  :hmm:
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2665 Dátum: 2008.01.20 16:29:56 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Osram Silverstart és a Tungsram Megalight+ izzókat. Asszem mindkettõ +50%-it ígért. Egyiknél se éreztem azt, hogy ez hûdenagyonjó  :hmm:
A Cool blue nevû simánál fényévekkel jobb, azt 1 hónapig használtam, azt hittem gyertya van bent  :kacsint: A Silverstarnak csak akkor van gyertyafénye, ha vizes az aszfalt  :szomoru:
Laco 73 :D

Stavros

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2666 Dátum: 2008.01.20 17:46:30 »
Hi!

A sebváltó gomb forog a saját tengelye körül...  normális ez?

Üdv, Stavros

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2667 Dátum: 2008.01.20 18:36:12 »
Menetes, úgy jön le.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2668 Dátum: 2008.01.20 21:26:36 »
Idézetet írta: "Misi"
Menetes, úgy jön le.


Így van. Meg kell húzni...
Xanyi

Stavros

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2669 Dátum: 2008.01.20 21:39:54 »
Meghúztam, pöpec. Kicsit aggódtam azért... rémálmaimban jön elõ, tavaly nyáron a 2a-n egy off jumperrel 90-es elõzésénnél a 2a-n váltanék még vissza, mert
a paraszt off octavia elkezdte nyomni neki mellettem (addig 70-el tötymörgött), és a kezemben maradt a váltógomb, a rudazat meg üresben...
Nem sokon múlt :(