Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1801178 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2685 Dátum: 2008.01.24 17:09:00 »
Idézet
A motor hangját nem hallani, úgyhogy valszeg rossz, ha tényleg két motor van.


Akkor nincs más hátra, ki kell bontani a tartály alját, aztán megnézni egy próbalámpával, hogy jut-e áram a motorra. Ha igen, akkor a motor a rossz, az sajna elég húzos összeg. Ha nem jut rá áram se, akkor máshol kell keresni a hibát. Lehet akár egy kábelszakadás is, de lehet a kapcsoló is a kormánynál. De ez a ritkább, jellemzõen inkább a motor szokott elhalálozni.

De ennek a kiderítését már inkább bízd szervízre, mert a motorhoz alulról férni hozzá, kényelmesen aknából...
Xanyi

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2686 Dátum: 2008.01.25 11:11:16 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "szbalu"
Hello!
Isaszegen voltam szervízben, eléggé ismert... Én is úgy gondoltam, h ütõs lenne egy lánc csere. Azt olvastam motor életû egy lánc. Gondoltam még elviszem egy-két szerelõhöz. Ha valaki tudna ajánlani itt a környékben Toyotás szerelõt azt megköszönném. Veres, Vác, Aszód, Gödöllõ. Vettem egy Gates szíjat 6PK1730-ast.

Csao!

ezen a (út)vonalon van kis(nagy)tarcsán egy szerelõ: Ritecz András - 20 952 8350 (a fórumról másik is járnak/tak hozzá)
és mintha ratman is tudna veresen vkit (legalábbis nekem ajánlotta 2 lappal hátrébb...)


Ha Veres, akkor Gigihez menj, az iskolai uszodával szemben kell befordulni a kis utcába, a gyalogos lámpánál, de ki is van írva. Mondd azt, hogy a toyotafórumról küldtek oda, a keblére fog ölelni, nagy Toyota fan. Ha õszintén szidod gyurcsányt és bandáját, még 10% kedvezményt is kapsz.

szbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2687 Dátum: 2008.01.28 19:35:20 »
HI!

Köszi Leszi und Ratman! Amint megtudok tõlük valamit közzé teszem!

Fura, jönnek a pluszok és semmi nyöszörgés, cirip a szíj felõl...

Valami új; indításnál mintha tovább pörgetné (ritkán) a mocit és olyan önindítós túlpörgetés  :szomoru:  ezt is megkérdezem!

Csao FUN!

Bazsi
Cafe del Bazsi Yaris 01

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2688 Dátum: 2008.01.29 15:47:34 »
Idézetet írta: "szbalu"
...
Valami új; indításnál mintha tovább pörgetné (ritkán) a mocit és olyan önindítós túlpörgetés  :szomoru:  ezt is megkérdezem!

ilyen van...létezik. önindító cseréje sem oldja meg. :nemtom: néha csinálja, néha nem

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2689 Dátum: 2008.02.01 11:56:39 »
Idézetet írta: "ratman"

Ha Veres, akkor Gigihez menj, az iskolai uszodával szemben kell befordulni a kis utcába, a gyalogos lámpánál, de ki is van írva. Mondd azt, hogy a toyotafórumról küldtek oda, a keblére fog ölelni, nagy Toyota fan. Ha õszintén szidod gyurcsányt és bandáját, még 10% kedvezményt is kapsz.

telszámot tudnál mondani?

most már más is zörög...
félek,h ez a kerék környékérõl jön(A oszlop töve a mûszerfal mögül az anyósülés felöli oldalt)...vagy a fene tudja :nemtom: rángatom az autót nem zörög, nyomkodom az elejét nem zörög. de ha útegyenetlenségen hajtok át akkor :tepemhajam: ...
van otthon 1db jó, komplett gólyalábam. lehet,h kicseréljük, hátha a lengéscsillapító, vagy toronycsapágy. :szomoru:

grinics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2690 Dátum: 2008.02.01 12:41:02 »
Sziasztok!

Tegnap vettem egy Yaris D4D-t 2004-es és volna egy olyan problémám hogy nem találom a vízhõfok visszajelzõt! Tudom hogy nem mutatós hanem világítania kellene valami kék lámpának ha hideg. Namos ma reggel -4 fok volt és nem világított semmi :( Hol van a visszajelzõ vagy van-e egyáltalám a D4D-be ilyen?? Sajna a szervízkönyvbõl arra már rájöttem hogy a D4D-nél a fogyasztást nem számolja... Utólag nem lehet valahogy rátölteni szoftwer frissitéssel??

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2691 Dátum: 2008.02.01 17:47:46 »
Idézetet írta: "grinics"
Sziasztok!

Tegnap vettem egy Yaris D4D-t 2004-es és volna egy olyan problémám hogy nem találom a vízhõfok visszajelzõt! Tudom hogy nem mutatós hanem világítania kellene valami kék lámpának ha hideg. Namos ma reggel -4 fok volt és nem világított semmi :( Hol van a visszajelzõ vagy van-e egyáltalám a D4D-be ilyen?? Sajna a szervízkönyvbõl arra már rájöttem hogy a D4D-nél a fogyasztást nem számolja... Utólag nem lehet valahogy rátölteni szoftwer frissitéssel??


Lehet, hogy csak az izzó égett ki, szét kéne kapni és megnézni.
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2692 Dátum: 2008.02.01 21:07:01 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "grinics"
Sziasztok!

Tegnap vettem egy Yaris D4D-t 2004-es és volna egy olyan problémám hogy nem találom a vízhõfok visszajelzõt! Tudom hogy nem mutatós hanem világítania kellene valami kék lámpának ha hideg. Namos ma reggel -4 fok volt és nem világított semmi :( Hol van a visszajelzõ vagy van-e egyáltalám a D4D-be ilyen?? Sajna a szervízkönyvbõl arra már rájöttem hogy a D4D-nél a fogyasztást nem számolja... Utólag nem lehet valahogy rátölteni szoftwer frissitéssel??


Lehet, hogy csak az izzó égett ki, szét kéne kapni és megnézni.

nálam a helyzetjelzõt visszajelzõ lámpa égett ki. de azért nem szedem szét a mûszerfalat...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2693 Dátum: 2008.02.01 23:42:58 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "grinics"
Sziasztok!

Tegnap vettem egy Yaris D4D-t 2004-es és volna egy olyan problémám hogy nem találom a vízhõfok visszajelzõt! Tudom hogy nem mutatós hanem világítania kellene valami kék lámpának ha hideg. Namos ma reggel -4 fok volt és nem világított semmi :( Hol van a visszajelzõ vagy van-e egyáltalám a D4D-be ilyen?? Sajna a szervízkönyvbõl arra már rájöttem hogy a D4D-nél a fogyasztást nem számolja... Utólag nem lehet valahogy rátölteni szoftwer frissitéssel??


Lehet, hogy csak az izzó égett ki, szét kéne kapni és megnézni.

nálam a helyzetjelzõt visszajelzõ lámpa égett ki. de azért nem szedem szét a mûszerfalat...


Pedig nem nagy dolog ám. Körülötte a mûanyag keretet egy rántással el lehet távolítani, aztán pár csavar fogja a helyén a mûszeregységet. Mondjuk abba igazad van, hogy ezért nem érdemes szétszedni, várd össze amíg még egy-két dolog kiég  :kacsint:
Xanyi

grinics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2694 Dátum: 2008.02.02 18:14:55 »
Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Ma du. szétkaptam a mûszerfalat /tényleg pofon egyszerû 4 csavar/ de sajna nem az égõ a probléma mivel nem volt kiégve :( Szerintem a vízhõfok érzékelõ lehet a hibás!
Nem lehet valahonna letölteni a szervízmanuált hogy megkerresem a hõgombát???

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2695 Dátum: 2008.02.04 09:22:28 »
Idézetet írta: "grinics"
Nem lehet valahonna letölteni a szervízmanuált hogy megkerresem a hõgombát???


http://www.etimago.com/yaris/repairmanual/

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2696 Dátum: 2008.02.05 12:23:35 »
Sziasztok!

A Yarissal a köv. problémám van:

Reggeli elsõ indításnál az önöndító, mintha beragadna:( Kicsit köhög a kulcs elengedésétõl kb. 1-2 másodpercig.
Ha leállítom és másodszorra indítom el akkor már nem jelentkezik a probléma.
Õsszel kezdõdött, akkor még +10 fokok voltak.
Függetlenül attól hogy garázsban áll, vagy kint...Van amikor a +4 fokos garázsban is így indul és van hogy -5 fokban az udvaron nem jelentkezik a probléma.
Az autó garis.
A szervízben még nem találkoztak ilyen problémával, nem is hitték el. Mondtam hogy csak az elsõ indításnál szokta, ha meleg a motor akkor már nem.
Erre kb. 15-ször beinította és leállította egymás után és mondta hogy semmi baja nincs:(
Valakinél volt már ilyen gond?
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2697 Dátum: 2008.02.05 17:15:52 »
Akkor mond meg nekik, hogy otthagyod egy éjszakára az autót, és próbálják reggel indítani...
Majd talán jön leszilaci, ha minden igaz neki már cseréltek ilyen miatt bendixet, de úgysem lett sokkal jobb!
Xanyi

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2698 Dátum: 2008.02.05 19:11:04 »
Igen beszéltük is a szervizessel, csak az a gond, hogy nem mindig jön elõ a probléma:(
De valószínûleg ez lesz.

Köszi szépen.
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2699 Dátum: 2008.02.06 18:56:56 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Akkor mond meg nekik, hogy otthagyod egy éjszakára az autót, és próbálják reggel indítani...
Majd talán jön leszilaci, ha minden igaz neki már cseréltek ilyen miatt bendixet, de úgysem lett sokkal jobb!

nálam is jelentkezik néha...meleg garázsból indulva ritkábban.
de nem az én autómban cserélték ki, hanem Peti anyukájának a yarisában. azóta is visszatér nekik ez a kerepelés.

szerk.: holnap szétszedjük a jobb elsõ futómûvet..remélem meglesz,h mi zörög :|