Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1801182 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

szbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2670 Dátum: 2008.01.21 11:09:41 »
Sziasztok!

Voltam egy szerelõnél. Ingyen megvizsgálták a Yarist. Novemberben vettem, 67e km van benne. Bordás szíj és vezérmû lánc csere szükségeltetik!!!

Csörög a vezérmû lánc magas fordulaton! Mit szóltok? Nem gondoltam volna. Lehet,h km óra állítás volt benne?!

Kb. mennyibe kerül egy lánc?

üdv. Bazsi
Cafe del Bazsi Yaris 01

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2671 Dátum: 2008.01.21 13:41:51 »
Idézetet írta: "szbalu"
Sziasztok!

Voltam egy szerelõnél. Ingyen megvizsgálták a Yarist. Novemberben vettem, 67e km van benne. Bordás szíj és vezérmû lánc csere szükségeltetik!!!

Csörög a vezérmû lánc magas fordulaton! Mit szóltok? Nem gondoltam volna. Lehet,h km óra állítás volt benne?!

Kb. mennyibe kerül egy lánc?

üdv. Bazsi

szia
ha publikus, hol voltál, milyen szerelõnél?
bordás szíj nem nagy összeg. anyaggal, munkadíjjal nem lesz több, mint 10-15.000 (legalábbis nekem annyi volt)

vezérmûlánc-történet érdekes... :kormom:

TTT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2672 Dátum: 2008.01.21 20:55:33 »
Sziasztok!

Új yarisnál motorháztetõ zár zörgéssel találkozott már valaki ?

balage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.myspace.com/incorrectpage
Re: nem spriccel
« Válasz #2673 Dátum: 2008.01.22 13:48:48 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "balage"
Sziasztok!

A köv problémám van a most vásárolt 2002-es Yarisommal. Nincs hozzá "kiskönyvem", és így elég macerás lenne megkeresni egy biztosítékot. Melyik tartozik az elsõ szélvédõmosóhoz? Mármint a motorjához. Mert a hátsó ablakra megy az anyag, az elsõre viszont vmi oknál fogva nem, gondolom a biztosíték mehetett ki.

szerintetek?

köszi! :banging:


Egy biztosíték megtalálásához nem kell könyv  :kacsint: Van egy biztosítéktábla a motortérben a bal oldali fényszóró mögött, és van egy az utastérben a bal oldalt a kormány alatti tárolórekesznél. Mindkettõt fedél takarja, és miután leveszed a fedelet annak belsején fel van tüntetve, hogy melyik biztosíték mi...
A szélvédõmosóhoz tartozó biztosítékot sztem inkább bent kell keresni, de félõ hogy nem az lesz a probléma, ugyanis az elsõ és a hátsó mosás motorja közös biztosítékon van (ha jól emléxem).


HÁT IGEN, ÁLT NEM KELL KÖNYV, CSAK ÉPP NEM ÉRTETTEM MINDEN JELZÉST AMI A FEDÉLEN VAN. VÉGÜL KAPTAM EGY KISKÖNYVET, DE A BIZTOSÍTÉKOKKAL SEMMI BAJ NINCS. VISZEM SZERELÕHÖZ, NÉZZE MEG, HÁTHA VMI KÁBEL ESETT LE. REMÉLEM...
AZÉRT KÖSZ!
alage

leszilaci

  • Vendég
Re: nem spriccel
« Válasz #2674 Dátum: 2008.01.22 16:25:51 »
Idézetet írta: "balage"
Sziasztok!
...a hátsó ablakra megy az anyag, az elsõre viszont vmi oknál fogva nem, gondolom a biztosíték mehetett ki.


buta kérdés...de hátha... van elég folyadék a tartályban? (általában ha már kevéske van, akkor a hátsóra még jut valamennyi, de elõre már nem képes kilövelni :mrgreen: )

balage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.myspace.com/incorrectpage
Re: nem spriccel
« Válasz #2675 Dátum: 2008.01.22 16:43:58 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "balage"
Sziasztok!
...a hátsó ablakra megy az anyag, az elsõre viszont vmi oknál fogva nem, gondolom a biztosíték mehetett ki.


buta kérdés...de hátha... van elég folyadék a tartályban? (általában ha már kevéske van, akkor a hátsóra még jut valamennyi, de elõre már nem képes kilövelni :mrgreen: )


van igen! ennyire nem vok  :crazy: !!! szóval remélem csak egy vezeték kicsúszott.
alage

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: nem spriccel
« Válasz #2676 Dátum: 2008.01.22 16:55:00 »
Idézetet írta: "balage"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "balage"
Sziasztok!
...a hátsó ablakra megy az anyag, az elsõre viszont vmi oknál fogva nem, gondolom a biztosíték mehetett ki.


buta kérdés...de hátha... van elég folyadék a tartályban? (általában ha már kevéske van, akkor a hátsóra még jut valamennyi, de elõre már nem képes kilövelni :mrgreen: )


van igen! ennyire nem vok  :crazy: !!! szóval remélem csak egy vezeték kicsúszott.


Ne legyen igazam, és nem akarlak elkeseríteni, de...
Vezetékek nem szoktak csak úgy kicsúszni. A gyári dolgokon a csatlakozok olyan bolondbiztosak, hogy soxor széthúzni is épp elég... Szóval ha valami külsõ behatás nem érte, akkor nem szokott ilyesmi elõfordulni.
Reméljük nem a motor adta be a kulcsot, mert az nem olcsó mulatság (20 ezer)
Xanyi

balage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.myspace.com/incorrectpage
Re: nem spriccel
« Válasz #2677 Dátum: 2008.01.23 08:06:14 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "balage"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "balage"
Sziasztok!
...a hátsó ablakra megy az anyag, az elsõre viszont vmi oknál fogva nem, gondolom a biztosíték mehetett ki.


buta kérdés...de hátha... van elég folyadék a tartályban? (általában ha már kevéske van, akkor a hátsóra még jut valamennyi, de elõre már nem képes kilövelni :mrgreen: )


van igen! ennyire nem vok  :crazy: !!! szóval remélem csak egy vezeték kicsúszott.


Ne legyen igazam, és nem akarlak elkeseríteni, de...
Vezetékek nem szoktak csak úgy kicsúszni. A gyári dolgokon a csatlakozok olyan bolondbiztosak, hogy soxor széthúzni is épp elég... Szóval ha valami külsõ behatás nem érte, akkor nem szokott ilyesmi elõfordulni.
Reméljük nem a motor adta be a kulcsot, mert az nem olcsó mulatság (20 ezer)


Mivel a hátsó ablakra megy az anyag, ezért gondolom, hogy nem romlott el a motor. Azért köszi!
alage

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: nem spriccel
« Válasz #2678 Dátum: 2008.01.23 11:14:41 »
Idézetet írta: "balage"

Mivel a hátsó ablakra megy az anyag, ezért gondolom, hogy nem romlott el a motor. Azért köszi!


Ha felnyitod a motorháztetõt, akkor sem spriccel? Próbáld ki. ;)

Másik tippem: asszem yarisnál is úgy van, hogy két irányban forog a motor, így spricc elõre is és hátra is, nem? Lehetetlen, de mégis megtörténhet, hogy az egyik irányba forog, a másikba nem. Akkor csak cseréld ki a két csövet. :)

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2679 Dátum: 2008.01.23 11:17:30 »
Ingyen megvizsgálták, de rögtön vezérmûláncot akarnak cserélni benne. Nem gyanús ez egy kicsit?

Idézetet írta: "szbalu"
Sziasztok!

Voltam egy szerelõnél. Ingyen megvizsgálták a Yarist. Novemberben vettem, 67e km van benne. Bordás szíj és vezérmû lánc csere szükségeltetik!!!

Csörög a vezérmû lánc magas fordulaton! Mit szóltok? Nem gondoltam volna. Lehet,h km óra állítás volt benne?!

Kb. mennyibe kerül egy lánc?

üdv. Bazsi

balage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.myspace.com/incorrectpage
Re: nem spriccel
« Válasz #2680 Dátum: 2008.01.23 13:10:07 »
Idézetet írta: "ratman"
Idézetet írta: "balage"

Mivel a hátsó ablakra megy az anyag, ezért gondolom, hogy nem romlott el a motor. Azért köszi!


Ha felnyitod a motorháztetõt, akkor sem spriccel? Próbáld ki. ;)

Másik tippem: asszem yarisnál is úgy van, hogy két irányban forog a motor, így spricc elõre is és hátra is, nem? Lehetetlen, de mégis megtörténhet, hogy az egyik irányba forog, a másikba nem. Akkor csak cseréld ki a két csövet. :)



Húú ezt kipróbálom!  :hmm:
alage

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2681 Dátum: 2008.01.23 20:04:56 »
Idézet
Mivel a hátsó ablakra megy az anyag, ezért gondolom, hogy nem romlott el a motor. Azért köszi!


Idézet
Másik tippem: asszem yarisnál is úgy van, hogy két irányban forog a motor, így spricc elõre is és hátra is, nem? Lehetetlen, de mégis megtörténhet, hogy az egyik irányba forog, a másikba nem. Akkor csak cseréld ki a két csövet.


A japán Yarisokba egy motor van ami két irányba forog, tehát valszeg a TS-ben is így van. Viszont balage autója évjárat szerint már francia gyártás, amiben már két db motor van, külön a hátsónak és külön az elsõnek, úgyhogy mondom akár motor is lehet.

De amúgy írtam már, hogy hallgasd meg mikor húzogatod a kart hallani-e a motor hangját. Mert ha igen akkor valszeg valahol lyukas a csõ, ha nem akkor pedig elektromos a hiba, ami akar lehet motor is...
Xanyi

balage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.myspace.com/incorrectpage
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2682 Dátum: 2008.01.24 08:04:46 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Mivel a hátsó ablakra megy az anyag, ezért gondolom, hogy nem romlott el a motor. Azért köszi!


Idézet
Másik tippem: asszem yarisnál is úgy van, hogy két irányban forog a motor, így spricc elõre is és hátra is, nem? Lehetetlen, de mégis megtörténhet, hogy az egyik irányba forog, a másikba nem. Akkor csak cseréld ki a két csövet.


A japán Yarisokba egy motor van ami két irányba forog, tehát valszeg a TS-ben is így van. Viszont balage autója évjárat szerint már francia gyártás, amiben már két db motor van, külön a hátsónak és külön az elsõnek, úgyhogy mondom akár motor is lehet.

De amúgy írtam már, hogy hallgasd meg mikor húzogatod a kart hallani-e a motor hangját. Mert ha igen akkor valszeg valahol lyukas a csõ, ha nem akkor pedig elektromos a hiba, ami akar lehet motor is...


A motor hangját nem hallani, úgyhogy valszeg rossz, ha tényleg két motor van. :szomoru:
alage

szbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2683 Dátum: 2008.01.24 11:22:58 »
Hello!
Isaszegen voltam szervízben, eléggé ismert... Én is úgy gondoltam, h ütõs lenne egy lánc csere. Azt olvastam motor életû egy lánc. Gondoltam még elviszem egy-két szerelõhöz. Ha valaki tudna ajánlani itt a környékben Toyotás szerelõt azt megköszönném. Veres, Vác, Aszód, Gödöllõ. Vettem egy Gates szíjat 6PK1730-ast.

Csao!
Cafe del Bazsi Yaris 01

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2684 Dátum: 2008.01.24 12:37:59 »
Idézetet írta: "szbalu"
Hello!
Isaszegen voltam szervízben, eléggé ismert... Én is úgy gondoltam, h ütõs lenne egy lánc csere. Azt olvastam motor életû egy lánc. Gondoltam még elviszem egy-két szerelõhöz. Ha valaki tudna ajánlani itt a környékben Toyotás szerelõt azt megköszönném. Veres, Vác, Aszód, Gödöllõ. Vettem egy Gates szíjat 6PK1730-ast.

Csao!

ezen a (út)vonalon van kis(nagy)tarcsán egy szerelõ: Ritecz András - 20 952 8350 (a fórumról másik is járnak/tak hozzá)
és mintha ratman is tudna veresen vkit (legalábbis nekem ajánlotta 2 lappal hátrébb...)