Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1800255 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

gabee555

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2790 Dátum: 2008.05.01 09:14:21 »
Hello Xanyi!

Kösz a gyors választ!:)
Na akkor nézzük sorra:A motorkontroll lámpa világít (ill. hol villog,hol világít).A szervízben csak egy hibakiolvasást kértem,gondolom rátatték ezt a ketyerát,és kidobta a hibakódot (ami a 301 fantáziannevet viseli,lényeg,hogy kb 10 hibalehetõség tartozott hozzá...:) )Végsõ következtetés: Cylinder 1 Misfire detected...Rákérdeztem,hogy pontosan mi a gond,és azt mondta a pasas,hogy az 1. henger befecskendezõ szelepében vmi gyûrû leragadt,és hogy ezt és ezt kellene cserélni.Mondtam a telefonban,hogy ok,megyek a kocsiért (csak azt nem mondtam,hogy én most nem fogok 70 ezerért javíttatni),átvettem a gépet,és láss csodát,megint semmi baja...Egy diagnosztikától elmúlt volna a probléma???de néhány nap múlva újra jött a hiba..szinte már vártam!:)szóval elég kalandos vele járni.

Akkor ma megnézem a légtömegmérõt (gondolom a légszûrõ után lehet valahol,nemde?),aztán kap majd egy kis injektortisztító adalékot...Tényleg,egy légtömegmérõ mennyibe kerül kb?(Volt egy audink,abba 160 ezer...úgyh kissé félek az összegtõl...:( )

Ha a hibakód számából tudsz további információkkal szolgálni,továbbra is szívesen fogadom!
Kösz,Gábor

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2791 Dátum: 2008.05.01 14:32:31 »
Akkor mégsem lehet légtömegmérõ, ugyanis annál más hibakódot szokott beadni. Amúgy az 40 ezer lenne...
Viszont injectortisztítót mindenképpen önts a tankba, aztán majd kiadja magát. Lehet hogy elmúlik a hiba, lehet hogy végleg bedöglik, és akkor nem marad más mint a csere...
Xanyi

gabee555

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2792 Dátum: 2008.05.01 16:30:09 »
Kösz az infót...amúgy vmi barom széttekerte a keresztfejû csavart,ami a légtömegmérõt tartja,és nem tudtam kiszedni..úgyh marad a jó kis injektortisztító adalék...:)ha van vmi fejlemény,írok

Üdv

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2793 Dátum: 2008.05.01 17:57:50 »
Üdvözlet minden  :toy: Yaris tulajdonosnak!

Egy hónapja vagyok boldog tulaja egy 1,3-as új modellnek, most léptem át az 1000km-t, vagyis a bejáratás fázisában vagyok még. Az elõírtakat betartottam, nem hajszoltam, nem pörgettem 4000 fölé stb. Egy apró gondom, kérdésem volna, mégpedig a váltóval kapcsolatban. Hideg idõ mostanság nem nagyon van, az autó garázsban is van tartva, de elindulás után, illetve míg be nem melegszik, a váltó néha csak akadozva kapcsolható. Állóhelyzetben az egyest is párszor nem veszi be elsõre, illetve egyesbõl kettesbe váltásnál egy kis reccsenés is van, gondolom a szinkrongyûrû körmei. Ez normális jelenség egy új autónál, idõvel megjavul ahogy összekopik? Melegen meg mint a vaj, úgy kapcsolható. Tudna valaki ötlettel, tanáccsal szolgálni?

Az autóval egyébként NAGYON meg vagyok elégedve! :pofa:

Üdv:

Villi
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2794 Dátum: 2008.05.01 19:34:17 »
Idézetet írta: "Villi"
...Egy apró gondom, kérdésem volna, mégpedig a váltóval kapcsolatban. Hideg idõ mostanság nem nagyon van, az autó garázsban is van tartva, de elindulás után, illetve míg be nem melegszik, a váltó néha csak akadozva kapcsolható. Állóhelyzetben az egyest is párszor nem veszi be elsõre, illetve egyesbõl kettesbe váltásnál egy kis reccsenés is van, gondolom a szinkrongyûrû körmei.

szia

ha sok szõnyeg van a lábnál egymásra halmozva, akkor az akadályozhatja a kuplung teljes kinyomását.
szedj ki minden szõnyeget, és próbáld meg úgy.

1-t csak álló helyzetben, és duplakluplungolással. vagy ha nem akarja az 1-t venni, akkor elöször 2-be válts, majd onnan 1-be, persze ezt is álló helyzetben.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2795 Dátum: 2008.05.01 21:48:52 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Villi"
...Egy apró gondom, kérdésem volna, mégpedig a váltóval kapcsolatban. Hideg idõ mostanság nem nagyon van, az autó garázsban is van tartva, de elindulás után, illetve míg be nem melegszik, a váltó néha csak akadozva kapcsolható. Állóhelyzetben az egyest is párszor nem veszi be elsõre, illetve egyesbõl kettesbe váltásnál egy kis reccsenés is van, gondolom a szinkrongyûrû körmei.

szia

ha sok szõnyeg van a lábnál egymásra halmozva, akkor az akadályozhatja a kuplung teljes kinyomását.
szedj ki minden szõnyeget, és próbáld meg úgy.

1-t csak álló helyzetben, és duplakluplungolással. vagy ha nem akarja az 1-t venni, akkor elöször 2-be válts, majd onnan 1-be, persze ezt is álló helyzetben.


Szia,

köszi a válaszokat. Az egyes ezzel a módszerrel rendben is van. Jelenleg csak a gyári gumiszõnyeg van benne, a textilszõnyegek ki vannak szedve. Megnézem, hogy a kuplungpedál meddig megy be, a textilszõnyeg vékonyabb, beteszem azt, talán az segít.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2796 Dátum: 2008.05.02 19:03:03 »
Idézetet írta: "Villi"

Szia,

köszi a válaszokat. Az egyes ezzel a módszerrel rendben is van. Jelenleg csak a gyári gumiszõnyeg van benne, a textilszõnyegek ki vannak szedve. Megnézem, hogy a kuplungpedál meddig megy be, a textilszõnyeg vékonyabb, beteszem azt, talán az segít.

yaris1nek a gyári gumiszõnyegénél kizárt,h a kuplungot ne lehessen teljesen benyomni.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2797 Dátum: 2008.05.02 20:36:57 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Villi"

Szia,

köszi a válaszokat. Az egyes ezzel a módszerrel rendben is van. Jelenleg csak a gyári gumiszõnyeg van benne, a textilszõnyegek ki vannak szedve. Megnézem, hogy a kuplungpedál meddig megy be, a textilszõnyeg vékonyabb, beteszem azt, talán az segít.

yaris1nek a gyári gumiszõnyegénél kizárt,h a kuplungot ne lehessen teljesen benyomni.


A Yaris II-nél sem gond a szõnyeg, megnéztem, a hossza olyan, hogy nem ér el a pedálig.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

gabee555

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2798 Dátum: 2008.05.04 14:29:31 »
Hello Xanyi!

Megvettem az injektortisztító adalékot.Volt STP és Wynn's..én az utóbbit vettem,remélem jó döntés volt!:)
Szted mikor várható,hogy elmúlik a probléma??(már ha egyáltalán ér vmit a tisztító...:) )

Amúgy megtaláltam a diagnosztikai papíron azt a két cikkszámot,amit kíírtak a szervízban,mint hibás alkatrész.az egyik: 23209-09020 (meg utána 47718,de lehet,hogy ez az ára), a másik 23281-03020 (870)..Ezekrõl tudsz vmit,vagy esetleg nincs ötleted,honnan lehetne megkeresni cikkszám alapján?

Toyota Supernél voltam,mennyire megbízhatóak?Ott lehetek pl. egy befecskendezõ szelep cserénél?mert érdekelne,mit-hogy szerelnek..:)úgyis nemsoká államvizsgázom belsõégésû motorokból...:)

Köszi,üdv

Gábor

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2799 Dátum: 2008.05.04 16:03:15 »
Idézetet írta: "gabee555"
Hello Xanyi!

Megvettem az injektortisztító adalékot.Volt STP és Wynn's..én az utóbbit vettem,remélem jó döntés volt!:)
Szted mikor várható,hogy elmúlik a probléma??(már ha egyáltalán ér vmit a tisztító...:) )

Amúgy megtaláltam a diagnosztikai papíron azt a két cikkszámot,amit kíírtak a szervízban,mint hibás alkatrész.az egyik: 23209-09020 (meg utána 47718,de lehet,hogy ez az ára), a másik 23281-03020 (870)..Ezekrõl tudsz vmit,vagy esetleg nincs ötleted,honnan lehetne megkeresni cikkszám alapján?

Toyota Supernél voltam,mennyire megbízhatóak?Ott lehetek pl. egy befecskendezõ szelep cserénél?mert érdekelne,mit-hogy szerelnek..:)úgyis nemsoká államvizsgázom belsõégésû motorokból...:)

Köszi,üdv

Gábor


Ne várj sokat az adaléktól, de egy próbát szerintem mindenképpen megér. Egy teli tankhoz kell önteni, mire az kifogy használnia kell (ha használ). De lehet hogy mindenképpen cseréltetned kell.
Valószínüleg azért van két cikkszám, mert az egyik (a drágábbik) maga a befecskendezõ, a másik pedig hozzá tömítõkarika.

A Superrõl foglalmam sincs, de ha szépen megkéred õket valószinüleg beengednek hogy nézhesd  :kacsint:
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2800 Dátum: 2008.05.04 17:25:16 »
Idézetet írta: "gabee555"

Toyota Supernél voltam,mennyire megbízhatóak?Ott lehetek pl. egy befecskendezõ szelep cserénél?mert érdekelne,mit-hogy szerelnek..:)úgyis nemsoká államvizsgázom belsõégésû motorokból...:)

supernél Máté Imrével érdemes beszélgetni, munkafelvevõ.
http://toyotaujpest.hu/ itt megtalálod az elérhetõségét.

ha nem ragaszkodsz márkaszervizhez, akkor privát üziben tudok küldeni egy normális toyota szerelõ telszámot, bp-hez egész közel van.(bár már volt párszor közzétéve az elérhetõsége...)

gabee555

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2801 Dátum: 2008.05.06 21:31:45 »
Hello Laci!

Akkor küldd már át légyszi a szerelõ telefonszámát,mert nem látok javulást egyelõre ettõl az adaléktól...Horror a fogyasztás,12 liter alá nehéz levinni,ami azért elég tisztességes egy egy literes motortól...:(
Amúgy találtam Érden egy motordiagnosztikával foglalkozó céget,lehet õket is felkeresem..

Kösz,üdv

Gábor

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2802 Dátum: 2008.05.06 22:31:21 »
Idézetet írta: "gabee555"
Hello Laci!

Akkor küldd már át légyszi a szerelõ telefonszámát,mert nem látok javulást egyelõre ettõl az adaléktól...Horror a fogyasztás,12 liter alá nehéz levinni,ami azért elég tisztességes egy egy literes motortól...:(
Amúgy találtam Érden egy motordiagnosztikával foglalkozó céget,lehet õket is felkeresem..

Kösz,üdv

Gábor


Az tényleg brutális fogyasztás...
Én ebbe az esetben nem mennék több helyre, mert ha a márkaszervízben a tényleges hibát találták meg, akkor másutt se fognak mást találni. Ilyen jellegû alkatrészbõl pedig ugyis csak a gyári jöhet szóba.
Viszont megvan az az elõnye a márkaszervíznek, hogy a megállapított hibás alkatrész cseréje után ha mégsem javulna meg van hol asztaltburítani  :kacsint: Míg egy maszek szerelõnél ez nincs meg, Õ lehet csak a 3-4 soktízezres alkatrész cseréje után tudja elhárítani a hibát.

Egy olajcserét vagy apróbb javításokat bárki megtud csinálni, de egy ilyen jellegû javítást bízzunk márkaszervízre  :kacsint:
Xanyi

gabee555

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2803 Dátum: 2008.05.07 16:41:03 »
Üdv Xanyi!

Hát az az igazság,hogy én azóta nem bízom a márkaszervízekben,mikor elvittük a volt négykarikás autónkat a szervízbe nem kis problémával,és kicserélték azt az alkatrészt,ami szerintük rossz volt..Aztán amikor mégsem múlt el a baja,sejted,hogy hova mehettünk panasszal...azt mondták,nem tudnak semmit visszafizetni,mert  kibontott alkatrészt nem vesznek vissza..ennyit errõl..:)

Igazából nem is az összeggel lenne a bajom,hanem azzal,hogy ha csak vmi apró vackot kell kicserélni,ne cseréljék le a fél motort...(gondolok itt arra,hogy ha pl. csak ki kellene tisztítani a szelepet,akkor ne cserélje ki,hanem mondjuk órabérbe tisztítsák ki vagy hasonló).És azért szeretem látni,hogy mit szerelnek,mert egyrészt enyém az autó,másrészt ha ennyi pénzt kifizetek,akkor hadd nézhessem..:)
Persze nem kell mindig ilyen bizalmatlanul menni szervízbe,mint ahogy én szoktam,de az audis dolog óta próbálok résen lenni..:)

Amúgy ha nem múlik el a probléma szervíz után,számíthatok társaságodra egy asztalborogatás-partyra?? :nagymosoly:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2804 Dátum: 2008.05.07 18:10:29 »
Természetesen nem minden márkaszervíz méltó a nevéhez, hallottam már én is szép történeteket. Viszont amit én látok, hogy a Toyotának elég szigorú követelméegnyei vannak, így nem hinném hogy hagynának bárkit is elégedetlenül távozni. Itt Szombathelyen biztosan nem.

Márcsak azért sem, mert a Toyotának van központilag egy ügyfélelégedettség felmérõ rendszere, ami keretében találomra hívnak fel egyes szervízekben járt embereket, és érdeklõdnek...

Asztalborogatásban én annyira nem vagyok jó, ajánlom Zénókát, Õ profi ebben  :nagymosoly:
Xanyi