Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 594510 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Impasse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yaris II - 2005
« Válasz #360 Dátum: 2006.04.05 12:48:22 »
Szép napot mindenkinek!

Ha minden jól alakul a héten én is átveszem tengerkék Yaris II 1.3 Sol autómat az Emil Frey-től. Bár keserűen válok meg a régi autómtól (Fiat Punto II 1.2 16V HLX) érzem, hogy könnyen összebarátkozom az új gyöngyszemmel.
Az első tapasztalatokról és egy összehasonlításról majd beszámolok.

Tisztelettel:
Impasse

Satriani

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #361 Dátum: 2006.04.05 12:53:01 »
Idézetet írta: "Profy"
Viszont az AutoBildben meg felmagasztalták a kocsit. :D

Még nem olvastam, de kíváncsi vagyok rá.

Tényleg, az M-MT-s autókban van kickdown kapcsoló?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #362 Dátum: 2006.04.05 13:11:43 »
Idézetet írta: "Impasse"
Szép napot mindenkinek!

Ha minden jól alakul a héten én is átveszem tengerkék Yaris II 1.3 Sol autómat az Emil Frey-től. Bár keserűen válok meg a régi autómtól (Fiat Punto II 1.2 16V HLX) érzem, hogy könnyen összebarátkozom az új gyöngyszemmel.
Az első tapasztalatokról és egy összehasonlításról majd beszámolok.

Tisztelettel:
Impasse

Üdv a Yaris-osok között! És gratulálok az új autóhoz!
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #363 Dátum: 2006.04.05 13:13:53 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Profy"
Viszont az AutoBildben meg felmagasztalták a kocsit. :D

Még nem olvastam, de kíváncsi vagyok rá.

Tényleg, az M-MT-s autókban van kickdown kapcsoló?

Szerintem nincs (mi az a kickdown?  :hmm: ).
Csak egy ES gombocska van, ami annyit csinál, hogy automata módban 3000 felett vált. Persze D4D Corolla esetében.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #364 Dátum: 2006.04.05 16:54:18 »
Idézetet írta: "Impasse"
Ha minden jól alakul a héten én is átveszem tengerkék Yaris II 1.3 Sol autómat az Emil Frey-től. Bár keserűen válok meg a régi autómtól (Fiat Punto II 1.2 16V HLX) érzem, hogy könnyen összebarátkozom az új gyöngyszemmel.
Az első tapasztalatokról és egy összehasonlításról majd beszámolok.

gratula az autóhoz!

személy szerint érdeklődve várom az összehasonlítást!!!
(megértem keserű válásodat a puntotól...nem csinálnak mostanában olyan szép dizájnú autót :szomoru: viszont magad tapasztalhatod meg,h mennyivel jobban megy a toyota 86 lova a fiat 80pacijához képest...meglepő lesz :kacsint: tapasztalatból mondom...)

Satriani

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #365 Dátum: 2006.04.05 18:41:16 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Szerintem nincs (mi az a kickdown?  :hmm: ).

Automata váltós autókban szokott lenni egy kapcsoló a gázpedál alatt, ami arra jó, hogy padlógáznál érzékeli a gyorsítási szándékot. Magyarul ha padlógázt nyomsz, bekapcsolsz egy kapcsolót, ami igyekszik a legjobb gyorsulást kihozni a kocsiból: visszakapcsol, ha kell, és kipörgeti a motort.

innovo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.innovo.hu
Yaris II - 2005
« Válasz #366 Dátum: 2006.04.05 18:55:29 »
Idézetet írta: "Impasse"
Szép napot mindenkinek!

Ha minden jól alakul a héten én is átveszem tengerkék Yaris II 1.3 Sol autómat az Emil Frey-től. Bár keserűen válok meg a régi autómtól (Fiat Punto II 1.2 16V HLX) érzem, hogy könnyen összebarátkozom az új gyöngyszemmel.
Az első tapasztalatokról és egy összehasonlításról majd beszámolok.

Tisztelettel:
Impasse


Gratulálok Én is! Mi is ott vettük, csak mi sötét kékben.  :nagymosoly:
ww.innovo.hu

Impasse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yaris II - 2005
« Válasz #367 Dátum: 2006.04.06 07:34:27 »
Hello!

Köszönöm a gratulációkat, első élmények hamarosan.

Impasse

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #368 Dátum: 2006.04.06 18:57:05 »
Gratulálok minden kedves új Yarisos tulajnak  :pofa:  ! és sok balesetmentes kilómétert kívánok!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #369 Dátum: 2006.04.06 20:46:10 »
Idézetet írta: "ToTo"
Ne máááááááááá!  :rohog: Ez frankó??? Azért nekem tuti elég lenne!  :szemez: Ha tudsz szerezni ilyet vagy turbót az enyémre akkor feltétlenül szólj és máris ott vagyok nálatok!  :pofa: :vezetes:  :mrgreen:  :!:

Ha jól emlékszem, volt ilyen gyári kiadás, jobbkormányos kivitelben. Japánban és Angliában lehetett kapni.

Egyébként most is vehetsz gyári TTE kompresszort a kocsidhoz... 140 lóerős és 190Nm nyomatékkal rendelkező lenne  :nagymosoly:  Csak kb 1 milla körül lehet az ára  :hmm:
http://www.tte.de/popup/cm_yaris_P1_Facelift_compressorkit.htm
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #370 Dátum: 2006.04.06 20:48:05 »
Idézetet írta: "Satriani"
Yaris dízel M-MT teszt: http://auto.vezess.hu/hir.php?idx=7706 Jól lehúzzák a robotváltót.

Valószínűleg a cikkíró sosem vezetett még MMT váltós kocsit. Mind ilyen, és könnyen megszokható. Kézzel se gyorsabb a váltás általában, csak azt az ember nem veszi észre.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #371 Dátum: 2006.04.06 21:28:53 »
Idézetet írta: "Szeke"

Ha jól emlékszem, volt ilyen gyári kiadás, jobbkormányos kivitelben. Japánban és Angliában lehetett kapni.

Egyébként most is vehetsz gyári TTE kompresszort a kocsidhoz... 140 lóerős és 190Nm nyomatékkal rendelkező lenne  :nagymosoly:  Csak kb 1 milla körül lehet az ára  :hmm:
http://www.tte.de/popup/cm_yaris_P1_Facelift_compressorkit.htm


Tudom, hogy vehetek, de nem tudnád ócsóóóóbban beszerezni, jóval kevesebbért???  :szemez:
Toyota Yaris T SPORT
153



Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
új Yaris
« Válasz #372 Dátum: 2006.04.07 22:53:25 »
Sziasztok!

Néhány napja rendeltem meg én is az új járgányt, hétfőn vizsgáztatják, elvileg kedd-szerda lehet értemenni, legalábbis ezzel bíztatnak
Először január végén láttuk feleségemmel egy plazában kiállítva, hú, azonnal megtetszett messziről mindkettőnkek, belülről meg pláne. Utána sok böngészés, teszt olvasás, látogatások az autószalonban, majd ezek után is ugyanúgy sőt jobban tetszett, így rendelés lett a dologból. Mázli, hogy pont abból volt készleten amilyet összeállítottunk!!!
Yaris 1.0 Terra holdfény ezüstmetál, klíma, riasztó. Többi extrát sok vitázás után kihagytuk.
Egyébként a külalak lehet, hogy nem mindenkinek tetszik, viszont szerintem a belseje nagyon-nagyon igényesen van kialakítva, szép, pontos, kellemes! Olyan igazi toyota feeling.
Már alig várom, hogy átvehessük!
A már boldog tulajoktól kérdem: a 4 hangszórós CD hogyan szól, azért egy jó közepes szintet hoz? Sajna csak a rádió adásába hallgattunk bele, éppen szöveg ment, ez alapján bárhogyan szólhat.
Akinek van riasztó benne, annak a központi zár nyitja mindkettőt vagy külön szerkentyű?

Ha meglesz az autó azonnal teszek fel képeket, és küldöm az első tapasztalatokat!

Lacci :toy: :kacsint:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yaris II - 2005
« Válasz #373 Dátum: 2006.04.08 12:35:37 »
Most gratulálnék mindenkinek, aki jó döntést hozott, és nagyon sok kellemes, élményekben gazdag km-et kívánok!  :pofa:
Laco 73 :D

innovo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.innovo.hu
Re: új Yaris
« Válasz #374 Dátum: 2006.04.08 13:29:15 »
Idézetet írta: "Lacce"
Sziasztok!

Néhány napja rendeltem meg én is az új járgányt, hétfőn vizsgáztatják, elvileg kedd-szerda lehet értemenni, legalábbis ezzel bíztatnak
Először január végén láttuk feleségemmel egy plazában kiállítva, hú, azonnal megtetszett messziről mindkettőnkek, belülről meg pláne. Utána sok böngészés, teszt olvasás, látogatások az autószalonban, majd ezek után is ugyanúgy sőt jobban tetszett, így rendelés lett a dologból. Mázli, hogy pont abból volt készleten amilyet összeállítottunk!!!
Yaris 1.0 Terra holdfény ezüstmetál, klíma, riasztó. Többi extrát sok vitázás után kihagytuk.
Egyébként a külalak lehet, hogy nem mindenkinek tetszik, viszont szerintem a belseje nagyon-nagyon igényesen van kialakítva, szép, pontos, kellemes! Olyan igazi toyota feeling.
Már alig várom, hogy átvehessük!
A már boldog tulajoktól kérdem: a 4 hangszórós CD hogyan szól, azért egy jó közepes szintet hoz? Sajna csak a rádió adásába hallgattunk bele, éppen szöveg ment, ez alapján bárhogyan szólhat.
Akinek van riasztó benne, annak a központi zár nyitja mindkettőt vagy külön szerkentyű?

Ha meglesz az autó azonnal teszek fel képeket, és küldöm az első tapasztalatokat!

Lacci :toy: :kacsint:


Szia!

Gratulálok és sok balesetmentes kilométert kívánok.

A CD igaz nálam hat hangszórós és MP3-as de nagyon jó. (Én 5 pontból gyenge 4-et adnék neki.) Lásd korábban, már írtam erről.
A távirányító mind a kettőt nyitja.
ww.innovo.hu