Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 585908 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris II - 2005
« Válasz #270 Dátum: 2006.03.29 15:19:09 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Chela"

Múltkor érdeklődtem a Supernél, h hogyér' adják az új Yarist. Kaptam egy emailt, amiben azt írják, h a THM 5.2-től 8.9ig terjed. Van valaki tájékozottabb nálam, aki tudja, h az autókereskedések kínálta finanszírozásnál durván magasabb lesz a kamat, avagy sem?


Ez az ami abszolut kereskedésfüggő, de a használtautó THM mindenképpen több lesz, kb. 10-12-től fölfelé.

Szal ez az 5 től fölfelé, ez sztem sok új autóra. Svájci frankosat kérdeztél? Akárki akármit mond, nehogy mást vegyél fel, mert nagyon megéri, pláne, ha a hitel lejárta elött eladod. Nekünk 35lenne a havi, de sose volt ennyi, 32-34 között ingadozik folyamatosan. 2 év alatt az elég sok spórolás sztem. Ja és ez valahol 5% asszem, szal ennél már kedvezőbb hitelek is vannak, tessék alkudni a hitelből, totalcar-éknak volt erről 1 cikke, hogy a sok palimadár belemegy a 10%-os hitelbe, miközben a különbözeten megosztozik a kereskedővel a bank. Szal tessék személyes ajánlatot kérni, sztem tuti 4-5% között lesz valahol.
Használt  :nagymosoly: Van annyi gyereked, aki kifizeti? 25%, meg a többi, a végén 2*annyiba kerül, és még közben költeni is kell rá, mert azért sajna olyan nincs, hogy ne kelljen költeni valamire, csak 1 példa, a 90ezres szervíz többe kerül, mint a 30ezres, a 120ezres, meg drágább a 60-asnál, szal erre is kell gondolni, a kopó alkatrészeknek se mindegy, pl 100ezer körül, ha vadul fékezett a tulaj, már eléggé el lehet kopva a tárcsa, 150e körül meg a lengéscsillapító, ha Pestiában használta. Remélem érthető voltam.
Laco 73 :D

Chela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Yaris II - 2005
« Válasz #271 Dátum: 2006.03.29 15:52:17 »
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!

Ha jól értem, akkor svájci frank alapú hitelt kell felvenni, mert az megbízhatóbb?

Mi van ezzel a 30as, meg 90es szervízzel? Én nőből vagyok, nem értek hozzá, szal mi is ez? Új autónál az első szervíz ugye 15000 km-nél van? Azt egy másik topicban olvastam, h az kb 25 E Ft Yaris esetében. Mellesleg az nem sok, mert pl Apukám a Skodájával (Felícia) kapcsolatban mindig 40ezret emlegetett szitkozódva... (de lehet h rosszul emlékszem).
Mondjátok meg őszintén, használt Yarisosok! Előfordul, h kell költeni a kocsira, mert szétmegy benne valami? Vagy igazolt a "legendás megbízhatóság"? Vagy ez is attól függ, ki használta korábban és hogyan...? :hmm:

Amúgy éppen az előbb írtam a Totalcaros cikk mintájára egy konkrét ajánlatkérést a Toyota-kereskedéseknek, remélem válaszolnak.  :turelmetlen:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris II - 2005
« Válasz #272 Dátum: 2006.03.29 16:02:33 »
Idézetet írta: "Chela"
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!

Ha jól értem, akkor svájci frank alapú hitelt kell felvenni, mert az megbízhatóbb?

Mi van ezzel a 30as, meg 90es szervízzel? Én nőből vagyok, nem értek hozzá, szal mi is ez? Új autónál az első szervíz ugye 15000 km-nél van? Azt egy másik topicban olvastam, h az kb 25 E Ft Yaris esetében. Mellesleg az nem sok, mert pl Apukám a Skodájával (Felícia) kapcsolatban mindig 40ezret emlegetett szitkozódva... (de lehet h rosszul emlékszem).
Mondjátok meg őszintén, használt Yarisosok! Előfordul, h kell költeni a kocsira, mert szétmegy benne valami? Vagy igazolt a "legendás megbízhatóság"? Vagy ez is attól függ, ki használta korábban és hogyan...? :hmm:

Amúgy éppen az előbb írtam a Totalcaros cikk mintájára egy konkrét ajánlatkérést a Toyota-kereskedéseknek, remélem válaszolnak.  :turelmetlen:

Sokan azt mondják a bank szektorból, hogy így, meg úgy nem jó a svájci frankos, mostanában 2szer emeltek kamatot ott, 1szer még tavaly valamikor tavasszal, azt hittük, hogy majd drágul 1-2 ezer ft-vel, erre olcsóbb lett  :nagymosoly: Szal egyedül az utolsó részlet után kell nagyot fizetni, de addigra el kell adni, nincs mese. Nekem azt mondták, az utolsó után fizeted ki ezeket a kamatmozgásos dolgokat, szal várható, hogy olyankor 3-4 havi részlet árát kérik, de többet nem.
Szal a szervízeknél amik 15e-nként vannak, vannak fő ill közbenső szervízelések. Ami 15-el osztható, az a kisszervíz, ami 30-al, az a nagyszervíz, ott több mindent cserélnek. Ahogy öregszik az autó egyre több dolgot kell cserélni, pl: hűtőfolyadék, fékolaj, (váltóolaj), fékbetét, féktárcsa, lengéscsillapító, 1-es műanyag elemek, amiket megesz a nagy hőingadozás, stb... Szal a 120ezres szervíz mondjuk arányaiban kb 60ezer, a 30 ezres meg 30 ezer kb. De nehogy most valaki beírja, hogy nem ennyi, hanem 27867forint, mert akkor idegrohamot kapok, csak az arányokat akartam beírni.
Laco 73 :D

Chela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Yaris II - 2005
« Válasz #273 Dátum: 2006.03.29 16:08:34 »
Köszönöm a hasznos tanácsokat!

Azt megkérdezhetem, h neked mennyi futamidőre van a részlet? Szerintetek, ha pl svájci frank alapút veszünk fel, akkor célszerűbb minél nagyobb futamra felvenni, ha néhány éve múlva eladjuk?

Mikor célszerű eladni? és milyen formában? Kereskedés, becserélés újra? Mennyit bukhat az ember egy ilyen autócserélésen/eladáson?

Én és a szőke kérdéseim...  :szemez:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #274 Dátum: 2006.03.29 16:32:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
De nehogy most valaki beírja, hogy nem ennyi, hanem 27867forint, mert akkor idegrohamot kapok, csak az arányokat akartam beírni.

Nekem a 60e -es 35049Ft volt  :nagymosoly:
Tavaly augusztusban.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris II - 2005
« Válasz #275 Dátum: 2006.03.29 17:04:23 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
De nehogy most valaki beírja, hogy nem ennyi, hanem 27867forint, mert akkor idegrohamot kapok, csak az arányokat akartam beírni.

Nekem a 60e -es 35049Ft volt  :nagymosoly:
Tavaly augusztusban.

Goldoltam, hogy rád számíthatok  :nagymosoly: Aztóa felmentek az árak, és én a worst case-re számolok mindig :D
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #276 Dátum: 2006.03.29 17:08:34 »
Idézetet írta: "Chela"

Mondjátok meg őszintén, használt Yarisosok! Előfordul, h kell költeni a kocsira, mert szétmegy benne valami? Vagy igazolt a "legendás megbízhatóság"? Vagy ez is attól függ, ki használta korábban és hogyan...? :hmm:

Attól függ ki hogyan használja, álltalában ha nem úgy mész vele mint az állat akkor a kötelező szervizeken kívül másra nem kell számítani.
Vannak olyan darabok melyek nem sikerültek úgy ahogy szerették volna, de nagy átlagban lehet bízni a jelben:
 :toy:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris II - 2005
« Válasz #277 Dátum: 2006.03.29 17:08:44 »
Idézetet írta: "Chela"
Köszönöm a hasznos tanácsokat!

Azt megkérdezhetem, h neked mennyi futamidőre van a részlet? Szerintetek, ha pl svájci frank alapút veszünk fel, akkor célszerűbb minél nagyobb futamra felvenni, ha néhány éve múlva eladjuk?

Mikor célszerű eladni? és milyen formában? Kereskedés, becserélés újra? Mennyit bukhat az ember egy ilyen autócserélésen/eladáson?

Én és a szőke kérdéseim...  :szemez:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Szóval 72 hónap, valahol 10-en X százalék volt a kezdőrészlet, 35-re jött ki, de ez alap 5 ajtós 1 literes, és csak a kpzár+riasztó xtra benne.
De a lényeg, láttam már a Szuperes topicban kérdezted, NE VEGYÉL FEL HITELT NAGY KEZDŐVEL. Nem éri meg. Inkább havi 2-3ezer plussz, és 10%-al kevesebb önrész, hidd el megéri, mi 20%-ról adtuk le valahol 15 körülre, mert 3-ezret drágult csak.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #278 Dátum: 2006.03.29 17:56:48 »
Mi 120 hónapra vettünk fel hitelt 10%-os kezdővel. Lombard Havi Fix a konstrukció neve (talán már nincs is). CHF alapú, minden hónapban a futamidő végéig ugyanannyit kell fizetni biztosan. Viszont ha van számodra kedvező árfolyammozgás, akkor a végén visszautalnak pénzt, ha számodra kedvezőtlen, a végén kell fizetni még. 27.000 körül fizetünk amúgy. Ami, ha úgy vesszük hogy dízel, klímás E-Pack-ről van szó, amit később is könnyen el lehet majd adni, nem is rossz. Az össz-össz kamat 600.000 forint körül van.

Amúgy szinte minden hitelnél kb. havi 5e forint a kamat ha mindent összeadunk, ez itt is érvényes.

Nem tudom meddig érvényes, de a Yaris II 1.0 Sol típusokra volt most akciós finanszírozás. Megpróbálom holnap megkérdeni, van-e még és mik a konstrukciók!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #279 Dátum: 2006.03.29 18:11:50 »
Sziasztok!

En is koszonom a tanacsokat. :)

Egyetlen dolgot nem ertek: miert nem jo nagy kezdoreszlettel felvenni a hitelt? En ugy gondolnam, hogy minel nagyobb az onresz, annal kevesebb kamatot fogok osszesen kifizetni. Es ha mar van egy adott osszegem kocsira, akkor miert ne koltsem arra?
Yaris II 1.0

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris II - 2005
« Válasz #280 Dátum: 2006.03.29 18:45:04 »
Idézetet írta: "Catman"
Sziasztok!

En is koszonom a tanacsokat. :)

Egyetlen dolgot nem ertek: miert nem jo nagy kezdoreszlettel felvenni a hitelt? En ugy gondolnam, hogy minel nagyobb az onresz, annal kevesebb kamatot fogok osszesen kifizetni. Es ha mar van egy adott osszegem kocsira, akkor miert ne koltsem arra?

Gondolj bele, van 600ezred a kocsira. Beteszed a bankba a felét, és évi 6,5%-ot kamatozik. Miközben az autód hitele 6% alatti, tehát megéri a kocsira többet fizetni, cserébe a 300ezred többet kamatozik közben. Ez most bonyolultnak hangzik, de most fáradt vagyok, és nem ugrik be, egyszerűbben hogy lehet.
Tehát a lényeg, ha banki kamat alatti hitelt kapsz, akkor nem érdemes több kezdőrészletet belerakni.
Laco 73 :D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #281 Dátum: 2006.03.29 18:57:04 »
Idézetet írta: "KLaco"
Gondolj bele, van 600ezred a kocsira. Beteszed a bankba a felét, és évi 6,5%-ot kamatozik. Miközben az autód hitele 6% alatti, tehát megéri a kocsira többet fizetni, cserébe a 300ezred többet kamatozik közben. Ez most bonyolultnak hangzik, de most fáradt vagyok, és nem ugrik be, egyszerűbben hogy lehet.
Tehát a lényeg, ha banki kamat alatti hitelt kapsz, akkor nem érdemes több kezdőrészletet belerakni.

Aha, igy mar vilagos, koszi.

Egyebkent most, hogy gyenge a forint, szerintem kulonosen erdemes devizahitelt felvenni. Egyszer csak megerosodik. :)
Yaris II 1.0

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yaris II - 2005
« Válasz #282 Dátum: 2006.03.30 07:25:29 »
hát nem tom de nekem a svájci frank alapu hitelem mindennel együtt 22% a thm. :(
De részemről megéri. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #283 Dátum: 2006.03.30 09:37:38 »
Idézetet írta: "Profy"
hát nem tom de nekem a svájci frank alapu hitelem mindennel együtt 22% a thm. :(
De részemről megéri. :D


 :mivan:  :mivan: Na ezt nevezik szabad rablásnak, ez még használtra is sok, egy cimborám a K&H-nál volt
csak tavaly sajnos otthagyta 7-9% -ra intézett használtautó hitelt, ennyiért kapja a kereskedő, a többi jutalék,
hogy degelnének meg :gunfirej:  :morons:  :rambo:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yaris II - 2005
« Válasz #284 Dátum: 2006.03.30 10:36:03 »
Idézetet írta: "Zso"


 :mivan:  :mivan: Na ezt nevezik szabad rablásnak, ez még használtra is sok, egy cimborám a K&H-nál volt
csak tavaly sajnos otthagyta 7-9% -ra intézett használtautó hitelt, ennyiért kapja a kereskedő, a többi jutalék,
hogy degelnének meg :gunfirej:  :morons:  :rambo:


Hát ez van. :( De így is megúszom 3 évig cascóval együtt 25 ből. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16