Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 594656 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris II - 2005
« Válasz #390 Dátum: 2006.04.16 21:03:18 »
Mindenkinek gratulálok a YARISÁHOZ! :pofa:

A hétvégén megcsodáltam a szalonban és továbbra is az a véleményem, hogy belülről csodás, kívülről bumfordi...inkább megvárom a következő Yaris verziót...addig maradok a réginél...

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #391 Dátum: 2006.04.18 09:11:07 »
Hetvegen beleraktunk 700km-t a kocsiba. :) Nagyon meg vagyok vele elegedve. Nagyon kenyelmes, jo vezetni, szoval elegedettek vagyunk vele.

A fogyasztasa is szuper, 4.4-et mutatott a computer. Ebben volt autopalya, kozut, keves varos, keves dugo. Igaz, meg 90-100-nal nem hajtottam jobban. :)

Kepeket majd megprobalok felrakni.
Yaris II 1.0

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yaris II - 2005
« Válasz #392 Dátum: 2006.04.18 10:01:05 »
Akiknek már van új Yarisuk, azoktól kérdezném, hogy milyen a váltója, jobb, mint az előzőé? A R-be váltásnál ugye sose kell 2szer kuplungolni?
Laco 73 :D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #393 Dátum: 2006.04.18 10:27:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akiknek már van új Yarisuk, azoktól kérdezném, hogy milyen a váltója, jobb, mint az előzőé? A R-be váltásnál ugye sose kell 2szer kuplungolni?

A regt nem ismerem, de eddig minden fokozatot siman vett...
Yaris II 1.0

Chela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Yaris II - 2005
« Válasz #394 Dátum: 2006.04.18 12:06:21 »
Idézetet írta: "Catman"
Hetvegen beleraktunk 700km-t a kocsiba. :) Nagyon meg vagyok vele elegedve. Nagyon kenyelmes, jo vezetni, szoval elegedettek vagyunk vele.

A fogyasztasa is szuper, 4.4-et mutatott a computer. Ebben volt autopalya, kozut, keves varos, keves dugo. Igaz, meg 90-100-nal nem hajtottam jobban. :)

Kepeket majd megprobalok felrakni.


Ja, es teszteltuk a kocsi pakolhatosagat is... Hat elegge meglepo eredmenyre jutottunk. En le mertem volna eskudni, hogy negyen (hatul ket testes ember), plussz meg a szulok altal odapakolt hatalmas pakkok, meg csomag, meg utazotaska nem fer majd be... De befert! Es a csomitarto alatti rekeszbe is sokminden elnyelodik, foleg ha okosan pakol az ember...

Tenyleg kisNagy.  :kacsint:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Impasse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yaris II - 2005
« Válasz #395 Dátum: 2006.04.19 08:58:18 »
Üdv Mindenkinek!

Tegnap átvehettem én is a jószágot, az első 58 km észrevételei:
- a vezetőülés legalsó állásban is magasan van (185 cm-hez beállítva)
- túl puha a fék (az elöző autómhoz képest, megszokást igényel)
- nincs gerinctámasz (kár, nagyban javíthatja a komfortérzetet)
- "hangos" motor (a Punto után mindenképpen, de ha ebben hallottam volna elöször a motorhangot akkor nem lehetne különbséget tenni)
- tökéletes, semleges futóműreakciók (a tesztvezetésen is megrángattam rendesen)
- jól áttételezett szervo (a Punto city fokozatánál keményebb, de a normálnál puhább)
- meglepően jól világító tompított (a Punto projektoros H7 tompítottjához képest)
- már most (bejáratás alatt) egyenletesebb motorkarakterisztika (80LE/114Nm/950kg kontra 87LE/121Nm/1050kg)
- így belakva (minden kacat a helyén) is rengeteg zseb és üreg maradt üresen

Egyenlőre ennyi.
Impasse

innovo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.innovo.hu
Yaris II - 2005
« Válasz #396 Dátum: 2006.04.19 09:50:30 »
Idézetet írta: "Impasse"
Üdv Mindenkinek!

Tegnap átvehettem én is a jószágot, az első 58 km észrevételei:
- a vezetőülés legalsó állásban is magasan van (185 cm-hez beállítva)
- túl puha a fék (az elöző autómhoz képest, megszokást igényel)
- nincs gerinctámasz (kár, nagyban javíthatja a komfortérzetet)
- "hangos" motor (a Punto után mindenképpen, de ha ebben hallottam volna elöször a motorhangot akkor nem lehetne különbséget tenni)
- tökéletes, semleges futóműreakciók (a tesztvezetésen is megrángattam rendesen)
- jól áttételezett szervo (a Punto city fokozatánál keményebb, de a normálnál puhább)
- meglepően jól világító tompított (a Punto projektoros H7 tompítottjához képest)
- már most (bejáratás alatt) egyenletesebb motorkarakterisztika (80LE/114Nm/950kg kontra 87LE/121Nm/1050kg)
- így belakva (minden kacat a helyén) is rengeteg zseb és üreg maradt üresen

Egyenlőre ennyi.
Impasse


Gratulálok és üdv a Yaris II-es csapatban :)
ww.innovo.hu

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #397 Dátum: 2006.04.19 10:21:00 »
Lenne par kerdesem.

1. A rendszam uvegbe gravirozasa nem jar alapban a kocsihoz? Nekunk nincs gravirozva, es azon gondolkozok, hogy erdemes-e megcsinaltatni. Szerintetek?
2. Erdemes valamilyen kormany, vagy valtozarat beszerezni? Vagy inkabb valamilyen rejtett kapcsolot kellene belerakatni?
Yaris II 1.0

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #398 Dátum: 2006.04.19 10:29:03 »
Idézetet írta: "Catman"
Lenne par kerdesem.

1. A rendszam uvegbe gravirozasa nem jar alapban a kocsihoz? Nekunk nincs gravirozva, es azon gondolkozok, hogy erdemes-e megcsinaltatni. Szerintetek?
2. Erdemes valamilyen kormany, vagy valtozarat beszerezni? Vagy inkabb valamilyen rejtett kapcsolot kellene belerakatni?

Újabban már nem szoktak rendszámot gravírozni, mivel az változhat. Inkább az alvázszám végét szokták.  Még a gravírozásnál is jobb az UV jelölés, bővebbet itt: http://www.permanentmark.hu/pmmain.html.

Márkaszervízben 1-2 rejtett kapcsoló beszerelését javaslom, melyek lehetőleg a benzinpumpát tiltsák le.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #399 Dátum: 2006.04.19 10:59:53 »
Idézetet írta: "Szeke"
Újabban már nem szoktak rendszámot gravírozni, mivel az változhat. Inkább az alvázszám végét szokták.  Még a gravírozásnál is jobb az UV jelölés, bővebbet itt: http://www.permanentmark.hu/pmmain.html.

Márkaszervízben 1-2 rejtett kapcsoló beszerelését javaslom, melyek lehetőleg a benzinpumpát tiltsák le.

Ez az UV gravirozas jonak tunik, megnezem majd. :) Es szerintem egy kapcsolot is belerakatok majd. Koszi a tanacsokat.
Yaris II 1.0

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #400 Dátum: 2006.04.19 11:05:54 »
Idézetet írta: "Catman"
Lenne par kerdesem.

1. A rendszam uvegbe gravirozasa nem jar alapban a kocsihoz? Nekunk nincs gravirozva, es azon gondolkozok, hogy erdemes-e megcsinaltatni. Szerintetek?
2. Erdemes valamilyen kormany, vagy valtozarat beszerezni? Vagy inkabb valamilyen rejtett kapcsolot kellene belerakatni?


Lejjebb van egy topic: yaris riasztó beszerlés... v. hasonló. Ha van időd mazsolázz, elég sok jó tipp akad benne.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #401 Dátum: 2006.04.19 15:06:43 »
Idézetet írta: "Impasse"
Üdv Mindenkinek!

Tegnap átvehettem én is a jószágot,

Gratula!
Hétvégén végre valahára körbenézegettem az új Yarist, beültem tapogattam, magam mögé is beültem, és arra jutottam hagy tök jó kis autó. Egyre jobban tetszik... Lehet majd pár év múlva le cserélem a jó öreg kis Yarisomat egy ilyenre  :pofa:
(vagy nem) :hmm:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
új yaris
« Válasz #402 Dátum: 2006.04.19 17:52:20 »
Na végre!

Most telefonáltak, hogy pénteken mehetek átvenni az új autót!!!
Remélem este már képekkel is tudok szolgálni!

Már csak kettők kell aludni :nagymosoly:

frenetic fun

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #403 Dátum: 2006.04.22 00:38:50 »
nah végre megvan a verda! :nagymosoly:  kicsit elhúzódott, de így csak még jobban örülök neki... az egyhármas mocinak egész jó a hangja, kellemesen öblösre "akkusztikázott".... a kijelzőt könnyen meg lehet szokni (az órát igazán beállíthatták volna, hogy ne késsen 15percet :hmm: ). Nem nagyon nyomtam neki kb város+90-100Km/h autóúton, és így az átlagfogyasztása 5.4L , nem csalt a műszer, lemértem :nagymosoly:

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
gép
« Válasz #404 Dátum: 2006.04.22 07:42:08 »
Sziasztok!

Hurrá, megvan az új autó  :nagymosoly:
Holfényezüst, 1.0 Terra meg légkondi is.
Kényelmes, tágas, öröm vele autózni, igazán jó választás volt  :kacsint:

Az emberek az utcán így bámulnak utánunk  :mivan: tisztára mintha valami Lexus LS-el járnánk!!! Majd figyeljétek meg, aki vesz!

Tennék ide képeket, csak nem tudom, hogyan kell, lécci magyarázza el valaki!

Köszi