Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2869344 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6030 Dátum: 2008.08.19 09:38:53 »
Hogy visszatérjünk a topik témájához:
tegnap késő este jöttem vissza Pestre az M3-ason. Tempomat 140, teljesen stresszmentes volt, megelőztem a lassan haladókat, senki nem ragadt a belsőben, összesen ketten vagy hárman előztek meg Hatvanig. De mivel az élet nem habostorta, azért csak kifogtam az út végére egy ritka nagy tahót is egy Passatos személyében. Épp sort előztem, még volt egy autó hátra. Feltűnt mögöttem a Passat, villogással jelezte, hogy menne. Mivel kicsi volt a távolság a szélső sávban haladóig, gondoltam befejezem az előzést aztán mehet. De nem, a parasztja rámmászott és felnyomta a refit. Gondoltam fele se tréfa, kihúztam a szélsőbe, erősen fékezve, nehogy megtoljam az ott haladót. Passat el, én vissza a belsőbe, erőteljes követés. Utolérem, indexelek balra, hogy húzzon ki előlem. Semmi. Villantok kettőt, semmi. Rámászok a seggére, erre lespriccel ablakmosóval, ami fölöttébb durva húzás volt, ugyanis az éjszakai bogaraktól eléggé lepedékes volt az üveg. Rávillogok, hogy ezt em kéne. Még több spricnit küldött, majd beletaposott a fékbe, így a szélvédőm egy nagy vörös függönnyé változott. De ki nem ment a szélsőbe. Egy pár másodpercig még toltam, aztán hagytam a bunkóját elmenni (170+), mivel szerettem volna hazaérni.  :2guns:
Remélhetőleg beleszaladt a pár km-re lévő trafiba  :devil: Én szépen visszaálltam 140-re.  :whistling:

Mondom én hogy a wannabe Passzátos egy külön állatfaj :whistling:

Mondjuk ilyen belemászós dolgot sztem ne csinálj :no: nem tudod ki ül a volán mögött, ha ő belesatuzik, nem tudsz megállni :excl:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6031 Dátum: 2008.08.19 09:40:41 »
Ilyenkor egyetlen - csekély - esély, ha valaki a balesetet látva megáll és tanusítja, hogy az első mit művelt és ő a hülye meg hibás, stb.
Bár 170-nél senki se száll már ki a kocsiból, az is igaz...
         

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6032 Dátum: 2008.08.19 09:41:09 »
Legkozelebb ne huzodj ki...
Ahogy leirtad 140-nel (ora szerint, akkor ez kb 130-135 valojaban) mentel belsoben elozve teljesen szabalyosan. O szabalytalankodik amikor 170-nel megy.

Én is ezt csináltam volna, szépen, szabályosan végigelőzni a sort aztán vissza3 és padló, csak hogy érezze a törődést :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6033 Dátum: 2008.08.19 09:42:09 »
Engem egyszer hasonló húzásért majdnem megagyaltak, azóta hagyom az idiótákat, hadd menjenek. Úgyis várják a veséjüket...
         

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6034 Dátum: 2008.08.19 09:43:32 »
Ilyenkor egyetlen - csekély - esély, ha valaki a balesetet látva megáll és tanusítja, hogy az első mit művelt és ő a hülye meg hibás, stb.
Bár 170-nél senki se száll már ki a kocsiból, az is igaz...

Akkor se lehet 100%-osan a befékező autó hibás, mert Te meg miért nem tartottál követési távolságot, max 50-50re kihozzák, azt senkinek se fizet a biztosító, milyen jó is az :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6035 Dátum: 2008.08.19 09:45:55 »
Engem egyszer hasonló húzásért majdnem megagyaltak, azóta hagyom az idiótákat, hadd menjenek. Úgyis várják a veséjüket...

Persze, ez a jó megoldás, csak a volán mögött másképp látja az ember a dolgokat, könnyebben belemegy ilyen értelmetlen csatákba... :wacko:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6036 Dátum: 2008.08.19 13:23:04 »
Mondom én hogy a wannabe Passzátos egy külön állatfaj :whistling:
És valszeg benne annyi maradt meg az egészből, hogy "jött mögöttem egy köcsög 170-nel, indexelt meg villogott, én meg jól lespricceltem, meg be is fékeztem, aztán le is maradt az állatja" . Ez az, ami szomorú.  :fuk2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6037 Dátum: 2008.08.19 15:37:40 »
és megérte?  :no:
Csak annyiból, hogy megtapasztaltam, vannak olyan őstulkok, akik elvárják, hogy Te kihúzz előlük a szélsőbe bármi áron, de ők ilyet soha nem tennének, sőt, még veszélyeztetnek is.

Dehát tudtad eddig is, hogy vannak ilyenek  ::) ...

Amúgy teljesen megértelek, bár én ez esetben nem így jártam volna el (mégpedig azért nem, mert ha hosszas nyugis út után csak egy darab barommal találkozom, azt még általában higgadtan tudom lereagálni). Nem mentem volna ki előle, hanem befejeztem volna az előzést - utána mehetett volna, miközben elhaladtában mosolyogva mutattam volna neki a feltartott hüvelykujjamat, hogy "faxa csávó vagy" ;) ... Az ilyentől tutira idegesebbek lesznek az istenbarmai, mert ezzel nem tudnak mit kezdeni, míg ha visszaállsz mögéje és tolni kezded, azon csak kapva kap, lévén "harcolni" akar az átkozott köcsögje  :censored: ...

Én ha azt látom, hogy valaki villogva jön hátulról, kiteszem balra az indexet, kihúzodok balra a sáv szélére (ezekkel jelezve, hogy eszemben sincs lemenni előle), és változatlan sebességgel befejezem az épp aktuális előzést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6038 Dátum: 2008.08.19 15:39:52 »
Igen, ez így van. Tehát nem lehet "igazságosztót" játszani, nem tarthatod fel indokolatlanul a mögötted gyorsabban érkezőt, mégha 300-zal megy és te 200-zal, akkor sem. Viszont, hogyha előzöl, az teljesen jó indoknak számít, mindaddig, amíg ki nem tudsz menni a szélső sávba. Természetesen nem arra gondolok, hogy az egymás mögött 5 méterre haladó két kamion közé kéne bepréselődni...

Erről van szó. A megkezdett előzést befejezheted, ezzel még nem sérted meg a jobbra tartás kötelezettségét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6039 Dátum: 2008.08.19 15:41:26 »
Én ha azt látom, hogy valaki villogva jön hátulról, kiteszem balra az indexet, kihúzodok balra a sáv szélére (ezekkel jelezve, hogy eszemben sincs lemenni előle), és változatlan sebességgel befejezem az épp aktuális előzést.

Ez az általam preferált megoldás is! :10/10: (miért nincsen már ilyen szmájli???????)

Mondjuk nekem ugye sötétített egyterűm van, azon meg nem igen lát át a villogi. :-)

Általáben ekkor megnyugszik 10-ből 8, a maradék kettő, meg van benéz balról, vagy villog tovább, de ez meg nem érdekel, kibírja. Jó dolog a tempomat. :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6040 Dátum: 2008.08.19 15:42:42 »
Ilyenkor egyetlen - csekély - esély, ha valaki a balesetet látva megáll és tanusítja, hogy az első mit művelt és ő a hülye meg hibás, stb.
Bár 170-nél senki se száll már ki a kocsiból, az is igaz...

Akkor se lehet 100%-osan a befékező autó hibás, mert Te meg miért nem tartottál követési távolságot, max 50-50re kihozzák, azt senkinek se fizet a biztosító, milyen jó is az :whistling:

Pláne, ha addigra már halott vagy. Mondjuk mert belehaltál magába az ütközésbe, vagy utána kiszállt az "ellenfeled" valami lőeszközzel, és elintézett. VAGY ledarált benneteket egy harmadik autó, miután sikeresen összeütköztetek. Vagy-vagy-vagy... Jobb nem hagyni idáig fajulni a dolgokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6041 Dátum: 2008.08.19 15:44:58 »
Mondom én hogy a wannabe Passzátos egy külön állatfaj :whistling:
És valszeg benne annyi maradt meg az egészből, hogy "jött mögöttem egy köcsög 170-nel, indexelt meg villogott, én meg jól lespricceltem, meg be is fékeztem, aztán le is maradt az állatja" . Ez az, ami szomorú.  :fuk2:

Ó, szerintem tudta ő azt nagyon jól, hogy te vagy az, aki visszaálltál mögéje. Ezek alig várják, hogy valaki felvegye a kesztyűt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6042 Dátum: 2008.08.19 17:36:43 »
Én ha azt látom, hogy valaki villogva jön hátulról, kiteszem balra az indexet, kihúzodok balra a sáv szélére (ezekkel jelezve, hogy eszemben sincs lemenni előle), és változatlan sebességgel befejezem az épp aktuális előzést.
Legközelebb így teszek majd én is  :yes: A villogtatónak meg  :single fuck:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6043 Dátum: 2008.08.19 19:49:56 »
Pár nappal ezelőtt, jövök kifelé a Budaörsi út négysávos részén, legbelül, mint rendesen. A legszélső busz, a második általában alig csorog, a harmadikban van némi haladás, legbelül lehet menni. Pontosan tartom a sebességkorlátozást, a mutató 75-ön. Mögöttem nagymenő csávó tapad. A Sasadi útnál jobbról megelőz, majd bevág elém, és állóra fékez. Ha megtolom, persze én vagyok a hibás. Mondjuk többek közt ezért megyek ott hetvennel, hogy ne toljam meg...

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6044 Dátum: 2008.08.20 15:11:19 »
Pár nappal ezelőtt, jövök kifelé a Budaörsi út négysávos részén, legbelül, mint rendesen. A legszélső busz, a második általában alig csorog, a harmadikban van némi haladás, legbelül lehet menni. Pontosan tartom a sebességkorlátozást, a mutató 75-ön. Mögöttem nagymenő csávó tapad. A Sasadi útnál jobbról megelőz, majd bevág elém, és állóra fékez. Ha megtolom, persze én vagyok a hibás. Mondjuk többek közt ezért megyek ott hetvennel, hogy ne toljam meg...

ha ilyen egyszer velem történne meg és lenne nálam fegyver, ott a helyszínen kivégezném :(
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)