Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2869339 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6075 Dátum: 2008.09.01 17:18:56 »
Amúgy kezdem úgy érezni a nagy objektív felelőség kutya pisilőjét nem ér, ugyanaz van/volt mint amikor év elején bejelentették hogy huh de kemény lesz minden, aztán 1-1,5hónapig bevolt xarva mindenki, mindenhol a megengedett alatt mentek (még óra szerint is) most ugyanez: máj.1-től életbe lépett, megint visszavett mindenki, megint eltelt néhány hét/hónap, és ma reggel már én voltam (óra szerint 80-al) a leglassabb a Hungárián... :clap:
Es ez nem is fog valtozni amig nem lesz telerakva az varos / autopalya / orszagut trafival. menj fel egy palyara Angliaban ott MINDENKI 70 mph-val megy mert gyakorlatilag 2 merfoldenkent van egy fix trafi ami nem a palyan acsorgo rendoroknek kuld adatot akit aztan megkensz x ezerrel hanem kozpontilag automatikusan megy a birsag es 3 ilyen utan ugrik a jogsi.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6076 Dátum: 2008.09.01 18:15:47 »
Az biztos hogy megint egyre agresszívebb a közlekedés :no:
Szerintem csak egy kis PUG-ot látnak, amitől késztetést éreznek egy kis erőfitogtatásra. Ezzel megvan a napi sikerélményük.  :wacko:
De ennyi legyen nekik!  :laugh:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6077 Dátum: 2008.09.01 20:17:52 »
Es ez nem is fog valtozni amig nem lesz telerakva az varos / autopalya / orszagut trafival. menj fel egy palyara Angliaban ott MINDENKI 70 mph-val megy mert gyakorlatilag 2 merfoldenkent van egy fix trafi ami nem a palyan acsorgo rendoroknek kuld adatot akit aztan megkensz x ezerrel hanem kozpontilag automatikusan megy a birsag es 3 ilyen utan ugrik a jogsi.
A magyar trafinál is aut. küldi a radar az adatokat a központnak, egyben már adja is ki rá az ügyszámot -> központilg indítják a szabs. eljárást és megy a csekk...
Egyébként szvsz marha sok a "rendőr" az utakon, nem értek egyet azzal, hogy mégtöbb kellene. Az év elején az eleve mintegy 40e fős rendőrséghez még csapódott jó 15e határőr... Más kérdés, hogy mennyire képzettek ezen utóbbiak, igaz az előbbiek többsége is inkább seriff, mint hatékony őre a rendnek... A lényegazonban inkább azon van, hogy a magyar társadalmi problémák ékesen tükröződnek vissza a közlekedésben (is).
hazard

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6078 Dátum: 2008.09.01 21:21:14 »
Más kérdés, hogy mennyire képzettek ezen utóbbiak, igaz az előbbiek többsége is inkább seriff, mint hatékony őre a rendnek...
Mikor a télen a házunk előtt fogtak el egy féltucat határsértőt, akkor elég szakszerűnek és képzetnek tűntek nekem...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6079 Dátum: 2008.09.01 21:29:51 »
Egyébként pedig a bolondokról: a minap hazafelé közlekedtem a Szabadkai úton, előttem egy hölgyemény asszem' pont egy 206-al. Pirosra vált előtte a Lidl-nél lévő lámpa. Hölgy lassít, gondoltam megáll, de nem, ő nyugisan tovagurul, át a piroson. Majd ezt a mutatványt a kb 200 m-re lévő lámpánál megismétli! Azt hittem rosszul látok.  :eek: :eek:
A másik, szintén szőke (bocsi az érintettektől!): a Széchenyi téren egy ideje megváltozott a forgalmi rend, mert az eddig elsőbbséget élvező útvonal kapott két mackósajtot egy T-elágazásnál. Itt én annak rendje-módja szerint meg is álltam, a nekem jobbról érkező kollégákat elengedni, de a szemből jövő, fent említett szőke Grande Puntos hölgyemény szokásos városi tempóval érkezett. Jobbról csak jöttek az autók, és csak a kanyarodó autós reflexe mentett meg attól, hogy egy csúnya csattanás miatt tanúskodnom kelljen. Integettem a hölgynek, de biztos azt hitte a kocsija (vagy a haja) színe jön be nekem!  :2guns: :hammer: :hammer:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6080 Dátum: 2008.09.01 22:31:31 »
...mert én is ott megyek el 1/2 8 előtt nemsokkal, igaz én a Tátrával megyek. ::)

Jóval korábban, ::) sztem fél8körül nem tudnám tartani az óra szerinti 80-at, ott akkor már gyök2es araszolás van :death:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6081 Dátum: 2008.09.01 22:34:15 »
Szerintem csak egy kis PUG-ot látnak, amitől késztetést éreznek egy kis erőfitogtatásra. Ezzel megvan a napi sikerélményük.  :wacko:
De ennyi legyen nekik!  :laugh:

Jó legyen, csak közbe ne törjenek össze :wacko:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6082 Dátum: 2008.09.01 22:44:32 »
Egyébként pedig a bolondokról: a minap hazafelé közlekedtem a Szabadkai úton, előttem egy hölgyemény asszem' pont egy 206-al. Pirosra vált előtte a Lidl-nél lévő lámpa. Hölgy lassít, gondoltam megáll, de nem, ő nyugisan tovagurul, át a piroson. Majd ezt a mutatványt a kb 200 m-re lévő lámpánál megismétli! Azt hittem rosszul látok.  :eek: :eek:
A másik, szintén szőke (bocsi az érintettektől!): a Széchenyi téren egy ideje megváltozott a forgalmi rend, mert az eddig elsőbbséget élvező útvonal kapott két mackósajtot egy T-elágazásnál. Itt én annak rendje-módja szerint meg is álltam, a nekem jobbról érkező kollégákat elengedni, de a szemből jövő, fent említett szőke Grande Puntos hölgyemény szokásos városi tempóval érkezett. Jobbról csak jöttek az autók, és csak a kanyarodó autós reflexe mentett meg attól, hogy egy csúnya csattanás miatt tanúskodnom kelljen. Integettem a hölgynek, de biztos azt hitte a kocsija (vagy a haja) színe jön be nekem!  :2guns: :hammer: :hammer:

Az a mákjuk hogy majdnem az összes lámpa jelentős késéssel van belőve, tehát mikor a bogáragyú még átmegy a full piroson, akkor nincs telizöld a xeződés másik felén, aztán vannak olyan lámpák amik nem így vannak :whistling: pl. a Szentmihályi felé a Nyírpalota úton az első lámpa ami a panelekhez visz, nem belátható és pont pirosra váltásnál már piros-sárga van a kisutcába, ha ott lendületből jön valaki és arrafelé téved a GP-s csaj akkor garantált a kocc, de ilyen a Hungária-Hős utca lámpa, ott is 2hetente tiszta üvegszilánk/törmelék minden :no:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6083 Dátum: 2008.09.02 13:30:52 »
vas. hazajövet a ferrari dayrol finom csatt volt előttem fót felöl pest felé egy keresztezodésnél egy dévós öreg elindul és egy jobbrol szuzuki elcsapja a kocsija elejét. a szemem elött. akkorát szólt :eek:.  légzsák nyilik  az öreg csak pillog a buziki nemtom hol. a dévo eleje eltünt..gondolom a szuzi kispiroson jött át.
50 fok  a napon a dévo motorja őrülten pörög nem állt le ömlik a minden a kocsibol. na vettem egy jobbost a túróba h fel ne robbanjon az egész koceráj velem együtt.
kicsit remegtem....land cruisert akarok!!! :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6084 Dátum: 2008.09.02 18:27:40 »
Más kérdés, hogy mennyire képzettek ezen utóbbiak, igaz az előbbiek többsége is inkább seriff, mint hatékony őre a rendnek...
Mikor a télen a házunk előtt fogtak el egy féltucat határsértőt, akkor elég szakszerűnek és képzetnek tűntek nekem...
Abban igen (némelyikük), de a közlekedésrendészet, illetve közrendvédelem már nem az erősségük - tisztelet a kivételnek! (A határsértők elfogásában amúgy sem a slepp, hanem a képzettebb határvadász-, illetve a bevetési egység vesz részt.)
A közutakon nem csak a közlekedésben, hanem annak ellenőrzésében is szörnyű a morális helyzet. Engem igazoltattak már echte rendőrök is és határőrből avanzsáltak is nem egyszer (vhogy vonzom ezeket) - az egyik nagyképű majom (seriff), a másik csak buta bunkó volt; szakmailag/intézkedéstaktikailag egy nulla mindkettő. pont
hazard

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6085 Dátum: 2008.09.02 19:25:23 »
....A közutakon nem csak a közlekedésben, hanem annak ellenőrzésében is szörnyű a morális helyzet. Engem igazoltattak már echte rendőrök is és határőrből avanzsáltak is nem egyszer (vhogy vonzom ezeket) - az egyik nagyképű majom (seriff), a másik csak buta bunkó volt; szakmailag/intézkedéstaktikailag egy nulla mindkettő. pont


Ennyire szerintem túlzás általánosítani... Minden cégnél minden munkakörbe vannak kakukktojások...
Továbbá az is baj, hogy egy vékony réteg, aki hivatásnak tekinti, de a többinek csak munka....
Ugyanígy az oktatásban...  De kár folytatni
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6086 Dátum: 2008.09.02 19:39:27 »
Akkor nekem szerencsém van ::) mert mindig full normális rendőröket fogok ki, volt hogy büntettek (összevissza 2x, de amúgy teljesen jogosan) viszont az egyik esetben lefelezték, a másikban meg harmadolták a végén a helyszíni bírságot :clap: lehet a hozzáállásom miatt, sose próbálok kibújni vagy nyávogni, hogy nem lehetne má' elnézni most az egyszer, volt hogy elengedtek pedig csúnyán szabálytalan voltam, sose kötözködtek hülyeségekért, szóval 1szómint100, nekem csak jó tapasztalataim vannak :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6087 Dátum: 2008.09.02 20:10:41 »
Akkor nekem szerencsém van ::) mert mindig full normális rendőröket fogok ki, volt hogy büntettek (összevissza 2x, de amúgy teljesen jogosan) viszont az egyik esetben lefelezték, a másikban meg harmadolták a végén a helyszíni bírságot :clap: lehet a hozzáállásom miatt, sose próbálok kibújni vagy nyávogni, hogy nem lehetne má' elnézni most az egyszer, volt hogy elengedtek pedig csúnyán szabálytalan voltam, sose kötözködtek hülyeségekért, szóval 1szómint100, nekem csak jó tapasztalataim vannak :whistling:

Csatlakozom. Nekem sem volt eddig semmi bajom a rendőrökkel, pedig meglehetősen sokszor igazoltattak már (és néha volt is vaj a fejemen).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6088 Dátum: 2008.09.02 22:00:46 »
Rendben, vannak normális és korrekt és szakszerűen intézkedő rendőrök is, nem vitatom. Sajnos én jellemzően a parasztokat fogom ki... :hammer:
hazard

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6089 Dátum: 2008.09.03 00:20:35 »
Rövid időn belül a 3. olasz rendszámos autót láttam (persze nem ugyanazt :shifty:) ami a 2sávos út mértani közepén ment, (persze 2x2 sávba, tehát nem a szembesávba lógott át) és tették ezt halál lazán, náluk ez bevett szokás? :flowers: