Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870901 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5985 Dátum: 2008.08.16 09:24:06 »
Én még annyit tennék hozzá, hogy 21900 napos jogsival is lehetnének korlátozások... :whistling:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5986 Dátum: 2008.08.16 09:28:30 »
Ez a gazdagok betegsége.

Nemcsak azoké, inkább azt kéne szabályozni, hogy nem ülhetsz 2napos jogsival egy bizonyos lóerő/kg feletti ill. alatti ::) tudású autóba, mert mondjuk az vicc hogy ugyanazzal a jogsival megy a Kispolák meg egy M5-ös Bmw is...


Ha külön kategóriák lennének (mint pl. a motoroknál), akkor mindenki fel lenne háborodva, hogy lehúzás, meg ez is csak egy plusz adó, meg ilyesmik...
A friss jogsihoz tartozó hülyeséget meg nem az autó határozza meg... Ha gyenge autód van, és "hülye vagy", akkor kevesebb az esélyed....
Az a baj, hogy az emberek nem ismerik a saját, és az autóik határát! Különösen extrém helyzetben! Ezért nem értem pl. hogy miért kell megbüntetni azt, aki télen kézifékezget valamelyik multicég parkolójába éjjel kettőkor :innocent:
Továbbá szerintem nagyon jó lenne, támogatná az állam, vagy a biztosító cégek a vezetéstechnikai központok képzéseit! Még az is lehet, hogy kötelezővé tenném :yes:
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5987 Dátum: 2008.08.16 09:29:28 »
Én még annyit tennék hozzá, hogy 21900 napos jogsival is lehetnének korlátozások... :whistling:

Ott marha szigorú (mondjuk félévenként) orvosi ellenőrzésre kötelezném az illetőt, de nem körzetinél :nono: aki megkérdezi, hogy minden rendben, aztán megy a pecsét :wacko: (tisztelet a kivételnek)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5988 Dátum: 2008.08.16 09:32:45 »
A friss jogsihoz tartozó hülyeséget meg nem az autó határozza meg...

Nem az határozza, de nagy százalékban jelentősége van :excl: nem mindegy hogy frenkizés közben 150ig vagy 80ig tud felgyorsulni az utca végére, erősebb autó mindig "könnyebben" törik :flowers:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5989 Dátum: 2008.08.16 09:34:13 »
De cserébe a gyorsabb végig tudja előzni a kamiont, ha rutintalanságból túlvállalja magát az illető....  :surrender:
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5990 Dátum: 2008.08.16 10:05:08 »
De cserébe a gyorsabb végig tudja előzni a kamiont, ha rutintalanságból túlvállalja magát az illető....  :surrender:

Sztem ez már egy teljesen más történet, most már arról a biztonságról beszélsz amit egy erős motor tud nyújtani, de itt a hülyülésről volt szó :flowers:


schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5991 Dátum: 2008.08.16 11:11:38 »
ajaj.. mi az a cornea?  Őrület mi megy itt, az összes 15-25 éves fiatalt bevinném az elfekvőre bammeg és beleverném az agyukba h senki nem él örökké. :hammer: :hammer: :hammer: :nono:
olyan traumát vernék az agyukba h vége lenne ennek. assziszik örökké élnek. én is voltam fiatal de idióta sosem..
Bocs szaruhártya magyarul
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5992 Dátum: 2008.08.16 11:13:59 »
Hát mivel nem vagy államtitkár vagy miniszter. Talán nem adsz a fiad alá egy bömöst rohangálni...........
Rátapintottál ilyesmi körökből származnak, de szerencsére részleteket nem tok, meg a blick sem volt kint, persze a first ladyt próbálták 1000el fotózni, de ez miért hírértékű, h megsérült a válla, nem értem, kit érdekel :hammer:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5993 Dátum: 2008.08.16 12:30:30 »
Őrület mi megy itt, az összes 15-25 éves fiatalt bevinném az elfekvőre bammeg és beleverném az agyukba h senki nem él örökké. :hammer: :hammer: :hammer: :nono:
olyan traumát vernék az agyukba h vége lenne ennek. assziszik örökké élnek. én is voltam fiatal de idióta sosem..

Ne bants, beleesek a korhatarba.  :sweatdrop:
(Sose vezetek idiota modra  :innocent: , mert ha ez az autom osszetorik, sose lesz eselyem meg egy ilyenre  :flowers: )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

marc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5994 Dátum: 2008.08.16 13:02:41 »
Amúgy, ha valaki nem enged be, legyen boldog vele, majd beenged a másik, vagy valaki elalszik a sorban, mit egy, több is..  :1eye:

Szerintem az emberek legalább fele alszik a lámpánál, aztán csodálkozik és kapkod, amikor indulni kellene. No meg vannak a totál barmok, például egy fazon előttem megcsinálta azt, hogy zöld lámpánál leállította az autót és több mint 10 tolakodót engedett be maga elé. :wacko:

A másik témához: ismertem (látásból) egy srácot, aki apucitól fekete Audi TT-t kapott szülinapra. A srác addig hajtotta, amíg a villanyoszlop szembe nem jött. Túlélte, felépült. A következő ajándék ugyanúgy egy TT volt, de az már metálszürke.
'98 Avensis 1.6

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5995 Dátum: 2008.08.16 13:21:30 »
Szerintem az emberek legalább fele alszik a lámpánál, aztán csodálkozik és kapkod, amikor indulni kellene. No meg vannak a totál barmok, például egy fazon előttem megcsinálta azt, hogy zöld lámpánál leállította az autót és több mint 10 tolakodót engedett be maga elé. :wacko:

Igen, vannak orszagok, ahol egyszerre 30-40 auto kepes elindulni. Otthon meg ha 5-ik vagyok a lampanal, az elsot meg csak akkor latom (balra nagyivu kanyarodasnal) ha mar sarga a lampa.
Nem ertem, hogy ha vki nem elso a sorban, akkor miert nem tudja mar sarganal 1-esbe tenni. Miert kell mar csak akkor kapcsolni, mikor az elotte levo mar elindult. Igy minden kocsi kozott lesz 10-15 meter indulasnal. Az meg 3 autonyi hely...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5996 Dátum: 2008.08.16 13:29:15 »

A másik témához: ismertem (látásból) egy srácot, aki apucitól fekete Audi TT-t kapott szülinapra. A srác addig hajtotta, amíg a villanyoszlop szembe nem jött. Túlélte, felépült. A következő ajándék ugyanúgy egy TT volt, de az már metálszürke.

Örültek neki, hogy bevált, biztonságos volt, megvédte.... Nem értem mért kell kiakadni ezen....
Valószínű apunak bűntudata volt, mert elhanyagolta a gyereket, és próbál kompenzálni... Vagy el se hanyagolta és megtehetik....
Ilyen mindig volt, és mindig lesz is... Szerintem kár rá a szó, meg a betű :1eye:
kisa
born to ride

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5997 Dátum: 2008.08.16 13:31:59 »
Őrület mi megy itt, az összes 15-25 éves fiatalt bevinném az elfekvőre bammeg és beleverném az agyukba h senki nem él örökké. :hammer: :hammer: :hammer: :nono:
olyan traumát vernék az agyukba h vége lenne ennek. assziszik örökké élnek. én is voltam fiatal de idióta sosem..

Ne bants, beleesek a korhatarba.  :sweatdrop:
(Sose vezetek idiota modra  :innocent: , mert ha ez az autom osszetorik, sose lesz eselyem meg egy ilyenre  :flowers: )

Mert Te, (ha jól vettem ki eddigi írásaidból) elég keményen megdolgozol(tál) azért, hogy ezt az autót birtokolhasd. Nem pedig ajándékba kaptad. Sokan nem tudják, akik a fent említett korhatárba tartoznak, hogy mennyit kell egy autóért gürcölni. Éppen ezért nem is tisztelik az értékét. Lehet, még életükben nem dolgoztak, csak "lett" egy autójuk, amivel bejárhatnak a fősulira, egyetemre stb. .... :hammer:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5998 Dátum: 2008.08.16 13:37:42 »
Őrület mi megy itt, az összes 15-25 éves fiatalt bevinném az elfekvőre bammeg és beleverném az agyukba h senki nem él örökké. :hammer: :hammer: :hammer: :nono:
olyan traumát vernék az agyukba h vége lenne ennek. assziszik örökké élnek. én is voltam fiatal de idióta sosem..

Ne bants, beleesek a korhatarba.  :sweatdrop:
(Sose vezetek idiota modra  :innocent: , mert ha ez az autom osszetorik, sose lesz eselyem meg egy ilyenre  :flowers: )

Mert Te, (ha jól vettem ki eddigi írásaidból) elég keményen megdolgozol(tál) azért, hogy ezt az autót birtokolhasd. Nem pedig ajándékba kaptad. Sokan nem tudják, akik a fent említett korhatárba tartoznak, hogy mennyit kell egy autóért gürcölni. Éppen ezért nem is tisztelik az értékét. Lehet, még életükben nem dolgoztak, csak "lett" egy autójuk, amivel bejárhatnak a fősulira, egyetemre stb. .... :hammer:

Én picit több mint a felét örököltem az autó árának, mégis tudom értékelni, és vigyázok rá... Akkor nekem is mennem kell az elfekvőbe? :surrender:Szerintem (magamból és a környezetemből kiindulva) mint semmiben, itt sem szabad általánosítani :whistling:  persze van példa mindkét oldal mellett...
kisa
born to ride

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5999 Dátum: 2008.08.16 13:42:05 »
Én picit több mint a felét örököltem az autó árának, mégis tudom értékelni, és vigyázok rá... Akkor nekem is mennem kell az elfekvőbe? :surrender:Szerintem (magamból és a környezetemből kiindulva) mint semmiben, itt sem szabad általánosítani :whistling:  persze van példa mindkét oldal mellett...
Természetesen igazad van! Kinek nem inge, ne vegye magára. ;) Én a saját ismeretségi körömből, (emlékeimből) indultam ki. És meg kell mondjam, komolyan gondolom, hogy Te vagy a kivétel. :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV