Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870868 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6000 Dátum: 2008.08.16 15:10:07 »
Hát mivel nem vagy államtitkár vagy miniszter. Talán nem adsz a fiad alá egy bömöst rohangálni...........
Itt sem az államtitkár fia vezetett, ő csak meghalt. Mellesleg egy államtitkárnak nincs akkora jövedelme, hogy rögtön 5-ös bömösre teljen.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.16 15:16:26 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6001 Dátum: 2008.08.16 15:14:14 »
Én picit több mint a felét örököltem az autó árának, mégis tudom értékelni, és vigyázok rá... Akkor nekem is mennem kell az elfekvőbe? :surrender:Szerintem (magamból és a környezetemből kiindulva) mint semmiben, itt sem szabad általánosítani :whistling:  persze van példa mindkét oldal mellett...
Hát nekem sem a közalkalmazotti bérskálából telik használt Avensisre...
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6002 Dátum: 2008.08.16 17:12:13 »
Hát mivel nem vagy államtitkár vagy miniszter. Talán nem adsz a fiad alá egy bömöst rohangálni...........
Itt sem az államtitkár fia vezetett, ő csak meghalt. Mellesleg egy államtitkárnak nincs akkora jövedelme, hogy rögtön 5-ös bömösre teljen.

Az elit az elittel barátkozik. Nem mondták ki volt a sofőr apja. De ha az utasa minisztercsemete volt akkor ő sem a sarki fűszeres fia.
Az autót még azt is el tudnám képzelni, hogy szolgálati kocsi. Nem ez lenne az első eset,hogy azt veri tönkre egy ilyen gyerek. Bár ezt sem lehet így kijelenteni.

Nos azt meg kijelenteni, hogy egy államtitkárnak nincs akkora jövedelme, hogy egy bömöst toljon a gyereke alá így kijelenteni nagy kár lenne. Inkább azt mondanám, hogy neki sem a közalkalmazotti bérskálából telik rá. Csak nála ezt kissé rosszabb értelemben használnám mint nálad.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6003 Dátum: 2008.08.16 17:27:01 »
nana! megvan az államtitkárnak az 5ös hamar. ismerek párat! :wacko:
most jöttem el a lezárt gyorsforgalmi mellett. yaris versus fiesta + sallang +3 autó összetrörve
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6004 Dátum: 2008.08.16 17:36:31 »

A másik témához: ismertem (látásból) egy srácot, aki apucitól fekete Audi TT-t kapott szülinapra. A srác addig hajtotta, amíg a villanyoszlop szembe nem jött. Túlélte, felépült. A következő ajándék ugyanúgy egy TT volt, de az már metálszürke.

Örültek neki, hogy bevált, biztonságos volt, megvédte.... Nem értem mért kell kiakadni ezen....
Valószínű apunak bűntudata volt, mert elhanyagolta a gyereket, és próbál kompenzálni... Vagy el se hanyagolta és megtehetik....
Ilyen mindig volt, és mindig lesz is... Szerintem kár rá a szó, meg a betű :1eye:

Valamilyen szinten igazad van. Viszont felvetődik bennem az a kérdés, hogy a gyerek mit tanult az esetből. Azt, hogy megbecsüli a következő autót? Vagy azt, hogy nincs semmi gond apuci majd ad másikat.

Az egész csak abból a szempontból érdekel, hogy ha egy ilyen gyerek egyszer az árokba küld mondjuk a négyesen mert nem bírta befejezni az előzésem, mert elnézett egy hasonló ügyit aki szembe jön. Akkor mi lesz? Elhajt a helyszínről? Vagy visszajön? És elismeri a dolgokat? Vagy esetleg utólag apuci megpróbálja rám kenetni a dolgot. Mert én esetleg 90 helyett 95-el mentem ami miatt nem tudtak megelőzni?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6005 Dátum: 2008.08.16 18:34:42 »
nana! megvan az államtitkárnak az 5ös hamar. ismerek párat! :wacko:
most jöttem el a lezárt gyorsforgalmi mellett. yaris versus fiesta + sallang +3 autó összetrörve
Csak nem Pilisen voltál? :alien:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6006 Dátum: 2008.08.16 19:11:48 »
Miért felejtik el az emberek a KRESZ-t, ha behajtanak egy parkolóházba :no: ma egy jóképességű nő egy Berlingóval majdnem telibe trafált, úgy izomból nem adta meg a jobb-kezet és mikor mellémentem, kérdőre vontam, csak nézett és vigyorgott...
Megkérdeztem mi olyan vicces, arra nem válaszolt, de közölte itt nincs jobbkéz-szabály, mert ez parkoló :turned:


musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6007 Dátum: 2008.08.16 20:08:04 »
Miért felejtik el az emberek a KRESZ-t, ha behajtanak egy parkolóházba :no: ma egy jóképességű nő egy Berlingóval majdnem telibe trafált, úgy izomból nem adta meg a jobb-kezet és mikor mellémentem, kérdőre vontam, csak nézett és vigyorgott...
Megkérdeztem mi olyan vicces, arra nem válaszolt, de közölte itt nincs jobbkéz-szabály, mert ez parkoló :turned:


:eek: :eek: És wazze' a parkolóban má' miért ne lenne érvényes a jobbkéz-szabály? Az ilyet le kell lőni!  :2guns: :2guns:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6008 Dátum: 2008.08.16 22:14:13 »
nana! megvan az államtitkárnak az 5ös hamar. ismerek párat! :wacko:
most jöttem el a lezárt gyorsforgalmi mellett. yaris versus fiesta + sallang +3 autó összetrörve
Csak nem Pilisen voltál? :alien:

nem, muternál voltam vecsés-békás retur kör volt ma :yawn:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6009 Dátum: 2008.08.16 22:52:59 »
most jöttem el a lezárt gyorsforgalmi mellett. yaris versus fiesta + sallang +3 autó összetrörve
Ezek tenyleg csunyak. Utalat is kulonben a gyorsforgalmi. Mindig ez a param, hogy jon szembe egy barom es nemigen van hova menni  :sweatdrop:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6010 Dátum: 2008.08.16 23:55:25 »
Nos azt meg kijelenteni, hogy egy államtitkárnak nincs akkora jövedelme, hogy egy bömöst toljon a gyereke alá így kijelenteni nagy kár lenne. Inkább azt mondanám, hogy neki sem a közalkalmazotti bérskálából telik rá. Csak nála ezt kissé rosszabb értelemben használnám mint nálad.
Teljesen nyilvános, hogy mennyit kap egy államtitkár, az messze van a bömöstől, a szóban forgó személy pedig nem régóta államtitkár. Aki a magánszférában dolgozik, annak sokkal hamarabb megvan ennyi. De erre most itt tegyünk pontot...
Egyébként a miniszteri kocsik nem BMW-k, utoljára Grósz Károlynak volt, mert kapott egyet a bajoroktól, azóta minden ezirányú közbeszerzést a Porsche Hungária nyer. Még egyszer mondom: minden.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6011 Dátum: 2008.08.17 00:03:38 »
Egyszer a Saab is nyert, jópár 9-5-össel futkostak akkoriban.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6012 Dátum: 2008.08.17 00:08:02 »
Teljesen nyilvános, hogy mennyit kap egy államt titkár, az messze van a bömöstől, a szóban forgó személy pedig nem régóta államtitkár. Aki a magánszférában dolgozik, annak sokkal hamarabb megvan ennyi. De erre most itt tegyünk pontot...
Ez tenyleg allati OFF itt csak azert mondom, met pont a napokban beszelgettem errol valakivel. Pont az a fura, hogy egy allamtitkari sot meg egy miniszteri fizu sem tul magas osszevetve egy also-kozepvezetovel a versenyszferaban. Ami viszont fura, hogy igenis az allamtitkarok sracai jarnak bomossel es ok laknak a II kerulet legpuccosabb reszein. Na most vagy en nem tudom beosztani a pizt vagy ok nagyon  :nono:

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6013 Dátum: 2008.08.17 07:33:35 »
Nos azt meg kijelenteni, hogy egy államtitkárnak nincs akkora jövedelme, hogy egy bömöst toljon a gyereke alá így kijelenteni nagy kár lenne. Inkább azt mondanám, hogy neki sem a közalkalmazotti bérskálából telik rá. Csak nála ezt kissé rosszabb értelemben használnám mint nálad.
Teljesen nyilvános, hogy mennyit kap egy államtitkár, az messze van a bömöstől, a szóban forgó személy pedig nem régóta államtitkár. Aki a magánszférában dolgozik, annak sokkal hamarabb megvan ennyi. De erre most itt tegyünk pontot...

Nézd a nagyok megtanulták, hogyan kell legálisan több helyről húzni a sápot. Elég nagy naivság lenne azt állítani, hogy az államtitkár abból él ami az alapbérében szerepel. De jól van tegyünk rá pontot.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6014 Dátum: 2008.08.18 00:10:35 »
Teljesen nyilvános, hogy mennyit kap egy államtitkár, az messze van a bömöstől, a szóban forgó személy pedig nem régóta államtitkár. Aki a magánszférában dolgozik, annak sokkal hamarabb megvan ennyi.
Bocs az  :offtopic: miatt, de lehet mast is erdekel. Erdekes olvasmany...