Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921560 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4335 Dátum: 2013.07.16 20:23:39 »
Sziasztok!

Napi használat (150-170 km) '04 D4D távol keleti.
Vékony pedál T-urista matrica és tehergépjármű felirat, hogy ne adjanak fütty koncertet  3,2 l.
Normál menet 3,7.
Kérdés! A cetán szám növelő és a drágább nafta tudja még fokozni a fenti számok mértékét :)

Ez kell a kis dizlinek, imádni fogja:)))

"tempo diesel power plus többfunkciós gázolaj adalék 5-az 1-ben 120l-hez: Hozzáadott erő,kifejezetten mai gázolajokho.Emeli a gázolaj cetán számát, csökkenti a füstkibocsátást,kisebb kopást eredményez.Tisztán tartja és keni az üzemanyag rendszer részeit.Hatására az üzemanyag szinte 100%-os hatékonysággal ég el, így csökken a fogyasztás.Megakadályozza a kipufogó rendszerben a korom képződést.Csökkenti a dermedéspontot:-28 c-ig megakadályozza az üledékképződést,algásodást,szétoszlatja a vízet és a parafint. Flakon tartalma .120l.üzemanyaghoz elegendő Ez nem költség. ez befektetés. /Xpa diesel power új csomagolásban/"

koboldmaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4336 Dátum: 2013.07.17 06:41:21 »
Ez kell a kis dizlinek, imádni fogja:)))

"tempo diesel power plus többfunkciós gázolaj adalék 5-az 1-ben 120l-hez: Hozzáadott erő,kifejezetten mai gázolajokho.Emeli a gázolaj cetán számát, csökkenti a füstkibocsátást,kisebb kopást eredményez.Tisztán tartja és keni az üzemanyag rendszer részeit.Hatására az üzemanyag szinte 100%-os hatékonysággal ég el, így csökken a fogyasztás.Megakadályozza a kipufogó rendszerben a korom képződést.Csökkenti a dermedéspontot:-28 c-ig megakadályozza az üledékképződést,algásodást,szétoszlatja a vízet és a parafint. Flakon tartalma .120l.üzemanyaghoz elegendő Ez nem költség. ez befektetés. /Xpa diesel power új csomagolásban/"

Nagyon szépen köszönöm :) :)

jövő héten ki is próbálom:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4337 Dátum: 2013.07.17 22:05:23 »
Ma értem vissza a tiroli hegyenrohangászós nyaralásból (  :cry: ) ... 650 km, ebből 440 autópálya: Virgen - Villach - Klagenfurt - Graz - Maribor - Lenti (?) - Fonyód - Kaposvár - Pécs. Átlagsebesség 94 km/h, átlagfogyasztás 6.2 liter. Egy személy, sok csomag (pl. kb. 100 kiló kő - így jár az, akinek geológus van a családjában  :lol: ), no klíma, cserébe félig nyitott két első ablak. Szerintem korrekt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4338 Dátum: 2013.07.17 23:17:47 »
Teljesen vállalható fogyasztás. A hegyi utakon nincsenek csodák, kell az üzemanyag ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4339 Dátum: 2013.07.17 23:24:06 »
Teljesen vállalható fogyasztás. A hegyi utakon nincsenek csodák, kell az üzemanyag ;)
Igen  :yes: ... de ebben nem nagyon volt hegyi út  :) - 5 km, az is csak lefelé. A többi kb. "normál" országút, illetve autópálya. Persze, azért pl. Klagenfurttól Graz felé egy darabon elég szépen emelkedik. De utána lejt is  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

shiNIN

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4340 Dátum: 2013.07.18 22:05:55 »
Teljesen vállalható fogyasztás. A hegyi utakon nincsenek csodák, kell az üzemanyag ;)

Márpedig tapasztalataink szerint a szolid hegyi utak adják a legjobb fogyasztást... Persze nyilván számít a vezetési stílus.
Mindkét motor és a Yaris is a hegyekben hozza a rekordfogyasztást, a Yaris a Bakonyban még télen is elvolt 4 literből, persze gyökkettővel, sok volt a hó és nem siettünk (bár Alvaro bármikor képes 50-nel menni autóval kihalt országúton), de nyáron sokkal gyorsabban is lehet menni ennyiből :D

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4341 Dátum: 2013.07.24 14:30:58 »
Zárójelben megjegyezném, bárminemű csapadék kedvezőtlenül hat a fogyasztásra.
Csapadékos/havas úton lassabb haladásból eredő kedvezőbb fogyasztás, nem a csapadéknak köszönhető!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4342 Dátum: 2013.07.24 14:39:40 »
Zárójelben megjegyezném, bárminemű csapadék kedvezőtlenül hat a fogyasztásra.
Csapadékos/havas úton lassabb haladásból eredő kedvezőbb fogyasztás, nem a csapadéknak köszönhető!
A csapadék növeli a gördülési ellenállást.
A lassabb haladás meg kisebb légellenállással és általában alacsonyabb motorfordulattal jár.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4343 Dátum: 2013.07.24 20:17:03 »
Így is mondhatjuk :yes: :yes:

shiNIN

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4344 Dátum: 2013.07.25 10:32:31 »
A csapadék növeli a gördülési ellenállást.
A lassabb haladás meg kisebb légellenállással és általában alacsonyabb motorfordulattal jár.
Természetesen, szerintem ezt mindenki tudja.
Csak leírtam a körülményeket, negatívat, pozitívat egyaránt, s azt, hogy a negatív hatások pozitívakhoz is vezettek (tél, hó, fagy -> lassú haladás -> jobb fogyasztás, habár Alvarónak nem kell ürügy arra, hogy nagyon lassan haladjon).
Az alacsony sebesség különösen sokat jelent egy ilyen apró Yarisnál. Sokkal többet, mint az út nedvessége vagy akár rosszabb minősége. A hó egyébként nem az úton volt, hanem mellette, de ott sok (direkt akkor mentünk Bakonybélbe, amikor a télen hófalak voltak arrafelé, bár itt a szomszéd faluban is), ezt talán máshogy kellett volna írnom :P

koboldmaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4345 Dátum: 2013.08.07 06:53:52 »
Ez kell a kis dizlinek, imádni fogja:)))

"tempo diesel power plus többfunkciós gázolaj adalék 5-az 1-ben 120l-hez: Hozzáadott erő,kifejezetten mai gázolajokho.Emeli a gázolaj cetán számát, csökkenti a füstkibocsátást,kisebb kopást eredményez.Tisztán tartja és keni az üzemanyag rendszer részeit.Hatására az üzemanyag szinte 100%-os hatékonysággal ég el, így csökken a fogyasztás.Megakadályozza a kipufogó rendszerben a korom képződést.Csökkenti a dermedéspontot:-28 c-ig megakadályozza az üledékképződést,algásodást,szétoszlatja a vízet és a parafint. Flakon tartalma .120l.üzemanyaghoz elegendő Ez nem költség. ez befektetés. /Xpa diesel power új csomagolásban/"

Sziasztok!

Elfogyott az ajánlott adalék és megígértem, h beszámolok róla...

Szóval ajánlott adalék 120 l folyékony kenyérhez. A kislány megpróbálta lekövetni az új menüt, de vmi oknál fogva 3815 km-t sikerült megtennünk :D

Így belegondolva, h vékony pedál + a többi kiegészítő 3,14 l/100 km.   :hmmmm: :hmmmm:

Egyik cimborámmal fogadtam, h amennyiben be tudunk szaladni 3,1 alá, abban az esetben a " tic-tac " doboz feliratot felragasztjuk, mert ez is csak két kalória  :D :D :D [rohog] [rohog] [rohog]

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4346 Dátum: 2013.08.30 12:52:15 »
Sziasztok!

Elfogyott az ajánlott adalék és megígértem, h beszámolok róla...

Szóval ajánlott adalék 120 l folyékony kenyérhez. A kislány megpróbálta lekövetni az új menüt, de vmi oknál fogva 3815 km-t sikerült megtennünk :D

Így belegondolva, h vékony pedál + a többi kiegészítő 3,14 l/100 km.   :hmmmm: :hmmmm:

Egyik cimborámmal fogadtam, h amennyiben be tudunk szaladni 3,1 alá, abban az esetben a " tic-tac " doboz feliratot felragasztjuk, mert ez is csak két kalória  :D :D :D [rohog] [rohog] [rohog]
szép eredmény, gratula
milyen átlagsebesség mellett sikerült?

én semmiféle adalékot nem töltögetnék.
se motorolajhoz, se üzemanyaghoz.

utolsó tankolásomkor véletlenül a 98-t töltöttem az autóba a szokásos 95 helyett.
fogyasztáskülönbséget még mindig nem veszek észre(ahogy évekkkel ezelőtt sem tapasztaltam, mikor direktbe kipróbáltam), se egyenletesebb járást, vagy bármi hókuszpókot.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4347 Dátum: 2013.08.30 13:10:19 »
utóbbi 1 hónapban fót-kelenföldi pu.-fót útvonalat jártam.

reggeli indulás fél7-kor, visszafelé délután5  :wacko:
59-60km között szokott lenni a napi táv.

átlagsebesség az egész útra vetítve gyakran 30km/h alatt van.
átlagfogyasztás eddig 4,0 l/100km alatt tudtam tartani.

(egyébként reggelente nem volt ritka a 3,2 l/100km átlagfogyasztás melletti 37km/h átlagsebesség sem, ami 45perces menetidőt jelentett 28km-en, de hazafelé mindig leromlott 3,5 l/100km körüli értékre)
----------------------------------
jövő héten kezdődik az iskola....és ezzel együtt a még nagyobb dugók.
----------------------------------
csak érdekesség:
hazafelé (délután5 indulással) a közel 30 km útvonal 1óra 10-15 perc körül szokott alakulni....akárcsak bringával a a rövidebb, 26km-es táv.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4348 Dátum: 2013.08.30 14:27:59 »
"Fékre nem lépünk, mert kopik"...  :D

Klíma: miért ne lenne ez normális :) ? Én is megfigyeltem, hogy erősebb vele a motorfék. Úgyhogy tényleg jól lehet erre (is) használni  :yes: ... pláne, hogy így többlet üzemanyagba sem kerül a használata.

A legutóbbi időben éppenséggel rá is álltam arra, hogy hosszabb/meredekebb emelkedőkön kikapcsolom a klímát. Utána is hűt még egy darabig úgyis... És így azért valamivel kisebb lesz a fogyasztás.
Egyik ismerősöm volt azon megbotránkozva, mikor az anyósülésen ült mellett, hogy sokat kapcsolgatok.
pl.:
gurulok lefelé egy meredek lejtőn, ami tövébe körforgalom van.
- visszakapcsolok alacsonyabb sebességi fokozatba, (megérkezik a nagyobb motorfék)
- bekapcsolom a ventillátort 3. fokozatba,
- bekapcsolom a klímát, (még nagyobb motorfék)
megfelelő sebességet elérve: (mondjuk a körforgalomba beérve, vagy akár abból kihajtva...szituáció függő)
- üresbe teszem az autót(vagy csak kinyomod a kuplungot),
- kikapcsolom a klímát,
- lekapcsolom a ventillátort (opcionálisan 1-en hagyom)
- 2 állású billenőkapcsolóval leállítom a motort, majd a billenőkapcsolót visszanyomom (kb fél-1 másodpercet szoktam várni)
ekkor az autó leállított motorral gurul...
autót beindítani helyzettől függően:
- sebességi fokozatban kuplungot ráengedve "beugrasztani", vagy indítózni.
- ha a ventillátort kikapcsoltam, akkor bekapcsolom, hogy a klíma által keletkezett kondenzvíz elpárologjon.
és ezek mellé, ha elfelejtettem az utólag beszerelt rablásgátlót indulás előtt kikapcsolni, akkor azt az indiántáncot is végig kell nyomkodnom :)
ismerek "olyat", aki ez mellé még a generátort is szokta kézzel kapcsolgatni.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4349 Dátum: 2013.08.30 14:35:30 »
Miért, szerinted ez normális?? :D