Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907867 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4425 Dátum: 2014.08.19 21:54:34 »
70.000km
Ha az év minden napján dolgozik valaki pizzafutárként-oktatóként, akkor naponta 190km.
Városban az átlagsebesség 25-30km/h között van.
Ez azt jelenti, hogy minden nap kb 7órát ül az autóban a városban furikázva.

Rettenet lehet :ph34r:
Pláne, hogy az a 7 óra inkább 8-10 óra naponta  ;) :ph34r: !

Tanulóval, városban amúgy messze nem jön ki a 25-30-as átlag. Minap is, három hétig nem nulláztam a mérőt, és a végén 23 km/h átlagot mutatott - úgy, hogy ebben országúti vezetések is voltak (ugyancsak tanulókkal) - meg privát, városi autózások is. Tanulóval jó, ha 15-ös átlag jön ki városban (pl. mert sokat parkolunk).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4426 Dátum: 2014.08.19 21:55:03 »
Ahham... akkor ez, meg a keréknyomás, meg az olaj lehet a magyarázat. Tény, hogy anno 165-ös gumival én is tudtam olyat, hogy Salzburgtól Sopronig csináltam egy 99 kmh átlagsebesség/4.9 liter átlagfogyasztás kombót  :sorcerer: :yes: ... ma ez csak álom lenne  ::) , legalább egy literrel nagyobb fogyasztásom jönne ki. És kb. a gumi az egyetlen, ami változott  :hmmmm:
3 even belul elkopik a 145 ecopia a yarisrol.
Elore felek, hogy mit fogok beszerezni helyette.
Egyelore nincs alternativa ebben a meretben, es mar most alig lehet kapni ezt a gumit, azt is horror aron.

Bizom benne, hogy valami villanyos kisautora fejlesztenek 145, vagy max 155 szeles, alacsony gordulesi ellenallasu gumit.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4427 Dátum: 2014.08.19 21:57:55 »
Akarhogy is, ezek a gumijaid most peresek (/60). :)
Eleve merevebb, keményebb az oldalfala, ráadásul, sztem más terhelés indexe is van a szélesebb típusnak. Ez van, a stabilitásnak és optikának a többlet tömeg az ára. ;)
Ja, tudod, hogy előtte is pont ilyenjeim voltak fent :)

Az optika amúgy picit sem izgat  :lol: ... a stabilitás már inkább  :hmmmm: ! De ezzel együtt is - ha választhattam volna, 165-öst vagy max 175-öst választok. Viszont, ugye, jött az az igen jó ajánlat  ;) :whistling: :D :yes: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4428 Dátum: 2014.08.19 21:59:53 »
3 even belul elkopik a 145 ecopia a yarisrol.
Elore felek, hogy mit fogok beszerezni helyette.
Egyelore nincs alternativa ebben a meretben, es mar most alig lehet kapni ezt a gumit, azt is horror aron.

Bizom benne, hogy valami villanyos kisautora fejlesztenek 145, vagy max 155 szeles, alacsony gordulesi ellenallasu gumit.
Nekem mit javasolnál legközelebb, 165/70x14 méretben? (Ennél keskenyebbet nem tennék fel, stabilitási okokból.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4429 Dátum: 2014.08.19 22:10:02 »
Az egy jó ötlet  :yes: ! Mert, valóban: az itthoni helyzet botrányos  :censored: ... bár, azért pont benzines Yaris I-ből épp találni itthon is normálisat.

3L Lupot nehogy vegyen - meg fogja őrjíteni, annyira problémás a kocsi  :ph34r: !

PUG 106 dízel alapvetően vállalható, egyszerű, nagyon takarékos kis járgány - aránylag sok a gond a futóművével, de ezt leszámítva megbízható. Viszont nem eszik kevesebbet, mint egy Yaris dízel - cserébe gyengébb, zajosabb, szűkebb. Az igaz persze, hogy olcsóbb is. Egyik kollégám nemrég vett egy ilyet oktatásra (talált valahogy egy klímásat belőle, ami nem lehetett könnyű) - és meg van vele elégedve. Max 6 literrel elmegy városban, tanulóval - ami nagy szó!
Benzines yaris1 600.000ft-ig szinte mind rom.
800.000 kornyeken mar ki lehet jot fogni, DE
picit meg hozzatesz, es egy fiatalabb aygot kap.
Dilemma :)

Luporol en sem hallottam sok jot, gyorsan el is vetette.

Regi, francia dizelek jok, csak zajosak, es a fogyasztasuk sem alacsony. A hatso futomuvuk pedig bekemenyedik, kerekek bedolnek a kasztniba...sportos lesz :D

Ezert szeretne valami kulturalt, halk kis benzines japant.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4430 Dátum: 2014.08.19 22:14:49 »
Benzines yaris1 600.000ft-ig szinte mind rom.
800.000 kornyeken mar ki lehet jot fogni, DE
picit meg hozzatesz, es egy fiatalabb aygot kap.
Dilemma :)
Nekem nem lenne az  ;) ... a Yaris sokkal "autóbb". Évi 70 ezer km-re meg pláne  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4431 Dátum: 2014.08.19 22:17:22 »
Nekem mit javasolnál legközelebb, 165/70x14 méretben? (Ennél keskenyebbet nem tennék fel, stabilitási okokból.)
Yaris versora ezt vettuk 175/65r14 meretben:
http://www.automax.hu/bridgestone/ep150_ecopia/
Irtam rola, hogy meglepoen jo fogyasztast hozott, pedig meg nincs bekopva.

Viszont az oldalfala nagyon puha!
Kisujjal be tudod nyomni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4432 Dátum: 2014.08.19 22:21:18 »
Az Ecopia-val csak annyi baj van, hogy vizes felületen borzalmas a tapadása. Kifejezetten rossz eredményekre emlékszem a tesztekből. Nyilván nektek az alacsony sebesség miatt ez nem probléma, de Palaczk tolja neki a maszek útjain, nála lehet komoly negatívuma is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4433 Dátum: 2014.08.19 22:23:15 »
Nekem nem lenne az  ;) ... a Yaris sokkal "autóbb". Évi 70 ezer km-re meg pláne  :sorcerer:
Szerintem is igy van.

Sokszor ultem aygoban markakereskedesekben.
Probaltam megszokni a belsejet, de nem ment.
Hiaba fogyasztana az 1.0 aygo kozel 4decivel kevesebbet, mint az 1.3 yarisom, nem birtam megbaratkozni vele.

Se az ules, se a muszerfal, se a karpit nem hozza azt a szintet, mint a yaris.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4434 Dátum: 2014.08.19 22:27:56 »
Az Ecopia-val csak annyi baj van, hogy vizes felületen borzalmas a tapadása. Kifejezetten rossz eredményekre emlékszem a tesztekből. Nyilván nektek az alacsony sebesség miatt ez nem probléma, de Palaczk tolja neki a maszek útjain, nála lehet komoly negatívuma is.
Hát igen  :whistling: :innocent: :yes: ! A puha (sérülékeny) oldalfal meg olyankor nem jönne jól, amikor nem tudok elég gyorsan belenyúlni a kormányba, és  vmelyik versenyzőm lepadkázza a gumit  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4435 Dátum: 2014.08.19 22:29:47 »
Szerintem is igy van.

Sokszor ultem aygoban markakereskedesekben.
Probaltam megszokni a belsejet, de nem ment.
Hiaba fogyasztana az 1.0 aygo kozel 4decivel kevesebbet, mint az 1.3 yarisom, nem birtam megbaratkozni vele.

Se az ules, se a muszerfal, se a karpit nem hozza azt a szintet, mint a yaris.
Dettó. Játékautó  ::) ... lányoknak, városba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4436 Dátum: 2014.08.19 22:39:45 »
Az Ecopia-val csak annyi baj van, hogy vizes felületen borzalmas a tapadása. Kifejezetten rossz eredményekre emlékszem a tesztekből. Nyilván nektek az alacsony sebesség miatt ez nem probléma, de Palaczk tolja neki a maszek útjain, nála lehet komoly negatívuma is.
Ami nekem van, az valoban csuszkalos vizen:
http://www.bridgestone.hu/személyautó-4x4-kisteherautó-abroncsok/ranges/general-use/b381/?width=145&aspectratio=80&rim=14

Ez viszont nem csuszkalt:
http://www.bridgestone.hu/személyautó-4x4-kisteherautó-abroncsok/ranges/general-use/b250/
Ilyen van a TTE felnimen. 165/65r15 meretben.

Amit a yaris versora vettunk, az ez:
http://www.bridgestone.hu/személyautó-4x4-kisteherautó-abroncsok/ranges/ecopia/ep150/
Kellett nekik fejleszteni valamit a nedves uton tapadason, ha ki is merik irni, hogy jo :)

Hasznaltam anno ceges auton turanzat, nekem az is nagyon tetszett.
A Bridgestone nalam bevalt.
Persze, biztosan lehett jobbat is talalni a piacon, az egyeni preferenciakhoz merten.  :flowers:


leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4437 Dátum: 2014.08.19 22:47:04 »
Hát igen  :whistling: :innocent: :yes: ! A puha (sérülékeny) oldalfal meg olyankor nem jönne jól, amikor nem tudok elég gyorsan belenyúlni a kormányba, és  vmelyik versenyzőm lepadkázza a gumit  ::)
A puha oldalfal nem csak serulekeny, hanem a kanyarban is negativ hatasu.

Nem veletlen, hogy 3 bar alatt nem hasznaltam 50km-nel tovabb a 145/80r14 ecopiat.

Felszereles utan 2.5barral kozlekedtem vele...kis tulzassal az elso benzinkutig.
Borzalmasan nyeklett kanyarban. Ereztem, hogy maszik-hajozik az auto hatulja.
3 bar felett ez megszunt, stabil lett.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4438 Dátum: 2014.08.19 22:50:07 »
Ami nekem van, az valoban csuszkalos vizen:
http://www.bridgestone.hu/személyautó-4x4-kisteherautó-abroncsok/ranges/general-use/b381/?width=145&aspectratio=80&rim=14

Ez viszont nem csuszkalt:
http://www.bridgestone.hu/személyautó-4x4-kisteherautó-abroncsok/ranges/general-use/b250/
Ilyen van a TTE felnimen. 165/65r15 meretben.

Amit a yaris versora vettunk, az ez:
http://www.bridgestone.hu/személyautó-4x4-kisteherautó-abroncsok/ranges/ecopia/ep150/
Kellett nekik fejleszteni valamit a nedves uton tapadason, ha ki is merik irni, hogy jo :)

Hasznaltam anno ceges auton turanzat, nekem az is nagyon tetszett.
A Bridgestone nalam bevalt.
Persze, biztosan lehett jobbat is talalni a piacon, az egyeni preferenciakhoz merten.  :flowers:
Világos.  :yes:

Én is meglepődtem a teszteken nyújtott gyenge szereplésén. Az aláírásomban gyűjtöm ezeket és ahol szerepelt, ott nem volt valami meggyőző, főleg az eco-gumik tesztjén...
Ha azóta "őjrakeverték", akkor lehet jó, hiszen, a Fulda EcoControlját is javították (HP) és kiváló minősítést kapott az addigi nedves útfelületen történő elmarasztalás helyett. :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4439 Dátum: 2014.08.19 23:00:02 »
A puha oldalfal nem csak serulekeny, hanem a kanyarban is negativ hatasu.

Nem veletlen, hogy 3 bar alatt nem hasznaltam 50km-nel tovabb a 145/80r14 ecopiat.

Felszereles utan 2.5barral kozlekedtem vele...kis tulzassal az elso benzinkutig.
Borzalmasan nyeklett kanyarban. Ereztem, hogy maszik-hajozik az auto hatulja.
3 bar felett ez megszunt, stabil lett.
Azt el is hiszem  :yes: !

Viszont a 185/60x14-es Fulda Ecocontrol már nyomasztóan pattog 3.0 barral. Próbáltam... nem jó érzés. Elöl 2.6/hátul 2.4 bizonyul jó kompromisszumnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )