Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697659 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6105 Dátum: 2011.02.24 23:04:01 »
Már alig várom, hogy újra a kislányban csücsüljek, hogy halljam a hangját... Ez szerintetek egészséges?  :hug: :hug:
Ezzel én is így vagyok, jobb a zene a kocsiba, mint az itthoni 2.1-es rendszer...Mondjuk összességébe többe is került, de majd a másikba még mennyibe fog... :)
Viszont, ha találtok TUTI állapotú PIO 88RS-t szóljatok ! Köszönöm !  :sorcerer:
Józsi vagyok :-)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6106 Dátum: 2011.02.25 05:40:19 »
Már alig várom, hogy újra a kislányban csücsüljek, hogy halljam a hangját... Ez szerintetek egészséges?  :hug: :hug:
Ezzel én is így vagyok, jobb a zene a kocsiba, mint az itthoni 2.1-es rendszer...Mondjuk összességébe többe is került, de majd a másikba még mennyibe fog... :)
Viszont, ha találtok TUTI állapotú PIO 88RS-t szóljatok ! Köszönöm !  :sorcerer:
Szerintem lemegyek a garázsomba, beülök a kislányba és találok egy RSII-t ami egész jó állapotú, de most már egy jódarabig nem kívánkozik ki a helyéről.  :tt2: :tt2:
Viszont aki szeretne egy egész jó kis komponens szettet, az jelentkezzen, mert van egy eladó Element szettem 15ért.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6107 Dátum: 2011.02.25 06:33:15 »
Dumáld rá Palackot, hogy sikerélménye legyen a kis autóban ;)
Józsi vagyok :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6108 Dátum: 2011.02.25 06:57:55 »
Asse tudom, milyen méretű kell a Yarisba  :hmmmm: ... 13-as?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6109 Dátum: 2011.02.25 07:05:56 »
Az meg "új" autó, úgyis lehet kapni hozzá beépítőkeretet...Carinába anno üvegszálból volt hangszóró beépítőkeret csinálva... :D
Józsi vagyok :-)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6110 Dátum: 2011.02.25 10:05:19 »
Asse tudom, milyen méretű kell a Yarisba  :hmmmm: ... 13-as?
13as, de Leszilacinak is 16os került beépítésre, a képei között szerintem megtalálod az ajtóbeépítést. Egyébként,hogy kicsit marketingeljek az Element komponenszettnek, bizony bizony egész jól hajtható fejről is erősítő nélkül, és már úgy is szebben szól a rendszer. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6111 Dátum: 2011.02.25 14:31:22 »
Gyári fejről is jól hajtható ez a szett?

Csak hogy tényleg érthető legyen a cél: lehetőleg minimális ráfordítással, érdemi farigcsálások nélkül szeretnék valami javulást elérni, elsősorban azon a téren, hogy kevés a basszus (ami mondjuk nem csoda egy gyári fej + gyári 13-as komponens szett esetében).

Számomra továbbra is Satriani ötlete, vagyis egy aktív szub ülés alá beb...ása tűnik a legvonzóbb ötletnek  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6112 Dátum: 2011.02.25 15:01:36 »
Gyári fejről is jól hajtható ez a szett?

Csak hogy tényleg érthető legyen a cél: lehetőleg minimális ráfordítással, érdemi farigcsálások nélkül szeretnék valami javulást elérni, elsősorban azon a téren, hogy kevés a basszus (ami mondjuk nem csoda egy gyári fej + gyári 13-as komponens szett esetében).

Számomra továbbra is Satriani ötlete, vagyis egy aktív szub ülés alá beb...ása tűnik a legvonzóbb ötletnek  :hmmmm:
Ennek a komponensszetnek pont az az egyik előnye, hogy nem kell túl sok erő a meghajtásához.
Mester, az enyémbe vagy az övébe bele kell ülnöd aztán bizony lehet azt mondod, hogy egy picit lehet még farigcsálni is ezt azt. :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6113 Dátum: 2011.02.25 15:37:34 »
Azt szögezzük le, hogy egy aktív szub nem fogja gatyába rázni a mélyközepet. Ami az ajtóban van, az nem fog jobban szólni. A dögöt, dinamikát nem a szub adja, hanem a mélyközép. (Rohadjon meg a Corolla a kényes ajtajával. :D ) A szub csak alátámasztja, kiegészíti azt a dögöt.

Palaczk, ha nem nyúlsz semmihez, csak beteszel egy mélyet az ülés alá, ugyanúgy hiányérzeted lesz, mert a mély túl lent kezd el dolgozni, és túl lent abba is hagyja ahhoz, hogy a te mostani problémáid megoldódjanak.

Szóval szerintem első körben szigetelés, aztán ha kevés, akkor aktív szub. Utána lehet első szettet cserélni (az Element tényleg érzékeny, tényleg fajin, de kell neki a jó környezet), esetleg fejegységgel foglalkozni, és a többi. Ezek közül az aktív szub a legdrágább, a szigetelés és az első szett is megvan 20-20 rongy alatt.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6114 Dátum: 2011.02.25 16:02:35 »
Hello!

Lehet senkit nem érdekel a véleményem, nem sokat szólok bele itt a dolgokba :D de szerintem akkor jó egy rendszer ha lépcsőzetesen épül fel és az egyik hangszóró kisegíti a másikat, együtt szólnak elől, nem lehet szétválasztani hogy na most melyik észrevehetőbb a mélyközép vagy a sub vagy akár a magas. A mélyközépnek és a subnak együtt kell szólnia elől, összehangolva. Én most épp ezzel szórakoztam. Ha pl. a szub 0dB 80Hz a mélyközép -5dB és leviszem 50Hz-re akkor a mélyközép szinte kiüti a subot, lehet hallani hogy elől több a mély a mélyközepek miatt, a sub az meg hátul dolgozik valamit, de hallani hogy külön vannak. Nálam is van hogy a mélyközép üti a subot, de a 50Hz alatti mély hangokért ne a mélyközép dolgozzon, dolgozzon csak a szub. Össze kell őket hangolni akkor szól jól az egész, úgy kell állítani a vágásokat hogy ez meg legyen.
 

Ekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6115 Dátum: 2011.02.25 17:08:33 »
Sziasztok.

Nemrégiben jutottam hozzá egy 2003-as Corollához, és a zene felturbózásán dolgozok.

Mivel a fogyasztás, hőmérséklet, óra dologkat nem szeretném elveszteni, és a középkonzolt sem szeretném elcsúnyítani egy plusz rádióval, gyári cd-s fejecségre cseréltem (W58802). Az első ajtó kapott egy Hertz szetettet, a hátsó pedig egy szintén Hertz koaxot. Sajnos a drasztikus minőségbeli ugrás elmaradt, most az ajtók szigetelésen dolgozok, hátha az hoz egy kis eredményt.

A kérdésem a közvetkező lenne: Ennek a felyegységnek a hátulján van e valamilyen csati amire esetleg rákötheték egy erősítőt amivel legalább az első szettet meghajthatnám: ( vagy akkor már mind a 4-et... ? )

A válaszokat előre is köszönöm. Ekko

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6116 Dátum: 2011.02.25 17:56:03 »
nekem is gyári fej van , az egyik hangszoro kábelröl van levéve a jel az erösitöhöz, igaz csak mélyláda van rákötve.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

adamka84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6117 Dátum: 2011.02.25 18:03:11 »
SZevasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek  :helpsmilie:

Van egy golf1 cabriom, de a zene az sajnos erősen gyenge benne. Főleg blues és jazz, amit hallgatok és ehhez szeretnék rendszert. Fontos, hogy DVD-s fejegység legyen, mert koncert dvd-m van sok és élvezni szeretném az autóban is. Alábba kiszemelt áldozat fejegységben :-) ennek az ára megfelelő :-) ha tudtok jobbat olcsóbban vagy kb 80-ig az jöhet
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/dvd_lejatszo/panasonic_cq_vd5005n_dvd_fejegyseg_1443057403.html

Szettet és erősítőt mit javasoltok? subot is tegyek az autóba? aktívat vagy sem? erre lenne még 100 ezrem, (nem ragaszkodom új erősítőhöz csak szett esetében)
Várom tanácsotokat :clap:

Ui: (ha tudtok SZékesfehérvár körül PROFI beépítőt azt külön megköszönöm :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6118 Dátum: 2011.02.25 18:09:07 »
Sziasztok.
Nemrégiben jutottam hozzá egy 2003-as Corollához, és a zene felturbózásán dolgozok.
Itt biza a gyári fejegység lesz a leggyengébb lánccszem.  :szemez:
         

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6119 Dátum: 2011.02.25 18:53:30 »
...hallani hogy külön vannak. Nálam is van hogy a mélyközép üti a subot, de a 50Hz alatti mély hangokért ne a mélyközép dolgozzon, dolgozzon csak a szub. Össze kell őket hangolni akkor szól jól az egész, úgy kell állítani a vágásokat hogy ez meg legyen.

Ez nem csak a vágásokon múlik, dolgozni kell a jelszinteken, a fázison, adott esetben időkön.


Mivel a fogyasztás, hőmérséklet, óra dologkat nem szeretném elveszteni...

Üdv a fórumon! Saját tapasztalat: amíg ki nem hajítod a gyári fejegységet, nem lesz ebből énekes halott. Inkább oldd meg, hogy a gyári fejegység kijelzője külön, máshová beépítve mutassa a kívánt infókat (van egy fórumtárs, aki csinált ilyesmit, hirtelen nem ugrik be a neve, őt kéne megkeresned), és építs be egy normális fejegységet, szubot, erősítőt, szigeteld ki az ajtókat, úgy talán eléred a kívánt hatást. Annyit azért hadd tegyek hozzá, hogy másfél év corollás hifizés után eljutottam arra a szintre, hogy biztos vagyok benne: ezt az autót nem erre találták ki. Taby Carinájában kb. ugyanaz a rendszer szól, mint az enyémben, és döbbenet, mennyivel dinamikusabb, dögösebb az az autó.

...Alábba kiszemelt áldozat fejegységben :-)...

Üdv nálunk! A konkrét fejet nem ismerve úgy gondolom, nem vennék kihajtós kijelzős fejet. Egyszerűen nem bízom a tartósságukban. Vannak DVD-s fejegységek kijelző nélkül, inkább olyat keresnék. Általánosságban egy első szett, szub, erősítő, fejegység a kívánatos konfiguráció; mivel kabrióról van szó, aminek a csomagtartója elég csöpp lenyitott tetővel, laikusként úgy gondolom, a szubládát ki kéne hagyni, helyette aktív szubot kipróbálni. Az index autóhifis fórumán van több tag, akik kabrióba építettek zenét, érdemes lenne rákérdezni a tapasztalatokra.