Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704719 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6015 Dátum: 2011.02.12 21:10:11 »
Igen csak ezen a 6 csatornáson, a szub vágását nem lehet kikapcsolni, sem HPF-re átkapcsolni (ami nagy butaság lenne :lol: ezért nem szoktak szuberősítőkre ilyet tenni). Ilyenkor mit javasolna a Gyuri? Vagy mit javasol Fül? Most fejen 50Hz-nél vágok 12dB/oktávval, erősítőn pedig olyan 100Hz környékén 12dB/oktávval, mindkettőt valahova állítanom kell, egyiket sem tudom kikapcsolni a kettő közül :D De amúgy a lényeg hogy pontos és rendkívül dinamikus :D


Ezek szerint nem hagytad fent 320 Hz-en a vágást...?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6016 Dátum: 2011.02.12 21:21:23 »
Naná hogy meghallgatnám :yes: Igen van abban valami amit mondasz, de pl. a Morel szettes emberke akiről meséltem, egy Alpine 9887-ese volt és az nagyon szépen muzsikált.......bár ott már a 2-300eFt-os szett meg az audison erősítő is beleszólhatott a buliba stinger kábelekkel. Alpine fejet aktívba még nem próbáltam. Egy ilyen fejet szívesen kipróbálnék. A 88RS nagyon tetszik, csak a gyengeségei aggasztanak hogy tönkre mehet akármikor mert baromi kényes egy műszer. És nekem is vannak apróbb gondok vele amik mondjuk egy Alpine-nál nem voltak. Na majd ha felüti a fejét egy jó üzlet amin még nyerhetek is talán, na akkor belemegyek egy cserébe.

Hát.... ha nagyon öl a kíváncsiság, keresd meg Wackondot. Nem tudom, mennyire szakavatott, vagy elismert, de elsősorban Alpine-ban utazik, és nekem úgy tűnt, hogy legalábbis szolgáltatások terén töviről hegyire ismeri a készülékeket. Nem mondanám elfogulatlannak, de nem is nagyon találsz elfogulatlant.

Csak vigyázz a fejre, ha kiszeded, tudd még használni, miután visszatetted, ebben Satrianinak igaza van....  :whistling: :D




Szerk.: látom, jobban furdalja az oldalad, mint gondoltam volna.....  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.12 21:29:18 írta wolfman »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6017 Dátum: 2011.02.12 21:42:02 »
Igen csak ezen a 6 csatornáson, a szub vágását nem lehet kikapcsolni, sem HPF-re átkapcsolni...
...mit javasol Fül?

Már úgy emlékszem, leírta: tökig tekerd ki a potmétert az erősítőn, azon a lehető legkevesebbet vágj, próbálj a lehetőségekhez képest nem beavatkozni, amennyire lehet, hagyd, hogy a fej dolgozzon.

...Ezek szerint ott is szűr egy szűrő, ahol egyébként nem szűr?...

Próbáld ki, hogy megvágsz egy hallhatóan, mérhetően 50 Hz körül induló mélyközepet 50, majd 30 hz-nél. A mélytartománya nem fog számottevően változni, de a középtartománya tisztább, dinamikusabb lesz az alacsonyabb vágási frekivel. Gondolná a fene.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6018 Dátum: 2011.02.13 13:05:22 »
Nem hagytam az erősítőt 320Hz-en, úgy van beállítva ahogy hagytuk anno kedden olyan 100Hz körül. A fejen volt 63Hz de azt lejjebb vettem 50Hz-re mert úgy jobban tetszik a hangja, most nem érezni hogy hátulról jönne, összedolgozik szépen a szettel és elől van a mély. Erősítőn tekerjem ki teljesen a potmétert 320Hz-re? Az úgy butuskán hangzik :lol: De majd elszórakozok én még ezzel. Mutassatok olyan monoblokkot amin ki lehet kapcsolni a vágást és akkor elhiszem :D Vegyek ilyen japán színezős csodát? [rohog] Vagy milyet? Jó ez a kis GTO nem kell nekem jobb. Nekem ez bejön azt kész.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6019 Dátum: 2011.02.13 13:42:24 »
Nem hagytam az erősítőt 320Hz-en, úgy van beállítva ahogy hagytuk anno kedden olyan 100Hz körül. A fejen volt 63Hz de azt lejjebb vettem 50Hz-re mert úgy jobban tetszik a hangja, most nem érezni hogy hátulról jönne, összedolgozik szépen a szettel és elől van a mély. Erősítőn tekerjem ki teljesen a potmétert 320Hz-re? Az úgy butuskán hangzik :lol: De majd elszórakozok én még ezzel. Mutassatok olyan monoblokkot amin ki lehet kapcsolni a vágást és akkor elhiszem :D Vegyek ilyen japán színezős csodát? [rohog] Vagy milyet? Jó ez a kis GTO nem kell nekem jobb. Nekem ez bejön azt kész.

Én úgy emlékszem, feltekertük 320 Hz-ig, de végülis igaz, nem az én kezemben volt a szerszám...  :)

Ha nincs feltekerve, akkor viszont tekerd fel, mert az a lényeg, hogy úgyis a fejen vágsz. Az meg, hogy hátulról jön az időkorrekció mellett orvosolható azzal is, hogy áthelyezed a szubot, megforgatod, és hallgatod. Nálam például az a megoldás jött be, ahogy láttad is, így hallom a legpontosabbnak a szubot - azaz így pont nem hallom a szubot, és ez a lényeg.  :D Én is kipróbáltam jobb oldalon, bal oldalon, rendszám felé fordítva, előre fordítva, oldalra fordítva, azaz szinte mindenhogy.

Érdemes lenne kipróbálni, mert lehet, hogy lehetne Nálad is csökkenteni valamit a refexláda hatásából. Ja és szerezz be egy Speakon csatlakozót, hogy egyszer be tudjuk próbálni a Morelt. Meg fogsz lepődni. DE előre szólok: megkérem az árát...  :devil: :punk: :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6020 Dátum: 2011.02.13 13:44:07 »
Ja és ha minden igaz, most megyek valami melegebb helyre és rendbe rakom a Sony ISO csatlakozójának a kábeleit. Ha gondolod, hívj fel....  ::)
 :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6021 Dátum: 2011.02.13 14:05:47 »
Ja és ha minden igaz, most megyek valami melegebb helyre és rendbe rakom a Sony ISO csatlakozójának a kábeleit. Ha gondolod, hívj fel....  ::)
 :D

Csak nem a Kék Osztriga bárba mész? :lol: :D  :hug: Én most asszem kidőlök, mert B-vitamin túltengésem van a tegnapi sörözéstől :D Nézegettem honnan vegyek CLS215-ös kábelt + akkor nézek speakon csatlakozót is, már lassan bejátszana egy olyan is, kulturáltabb. Jó molyolást! Majd dumálunk.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6022 Dátum: 2011.02.13 14:36:28 »
Ja és ha minden igaz, most megyek valami melegebb helyre és rendbe rakom a Sony ISO csatlakozójának a kábeleit. Ha gondolod, hívj fel....  ::)
 :D

Csak nem a Kék Osztriga bárba mész? :lol: :D  :hug: Én most asszem kidőlök, mert B-vitamin túltengésem van a tegnapi sörözéstől :D Nézegettem honnan vegyek CLS215-ös kábelt + akkor nézek speakon csatlakozót is, már lassan bejátszana egy olyan is, kulturáltabb. Jó molyolást! Majd dumálunk.

Kösz, hogy lebuktattál, mucus.....  :wub:

 :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6023 Dátum: 2011.02.13 17:05:00 »
Vegyek ilyen japán színezős csodát? [rohog]

Az mi?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6024 Dátum: 2011.02.15 07:54:17 »
Ehehe.

Beszereltem ugye a Sonyt. Szól, és egyre jobban szól. Tegnap megyek haza, hallom ám, hogy a jobb oldali hangszórópár szép lassan elcsendesedik, majd ugyancsak szép lassan visszaerősödik. Mondom mi a szösz..... ilyen a szám, vagy mi? Visszatekerek, sehol semmi. Aztán megint. Visszatekerek, megint semmi. Gyanús lesz. Eltekerem a balanszot jobbra, nem történik semmi. Eltekerem balra, lehalkul mind a két hangszóró.... :eek:

Satu, irány egy kivilágított parkolóház. Szétkapom, nézegetem, és mit tapasztalok? Kontaktos a jobb oldali RCA vezeték a csatlakozónál..... Hát ezen már csak  [rohog]


ilyen nincs... :taz: :2guns: :hang: :death: :banging:



wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6025 Dátum: 2011.02.15 07:55:11 »
ja, mondanom se kell, úgy raktam össze, hogy a rádióba elfelejtettem visszacsatlakoztatni az antennadugót -> megint szét-össze...  :ph34r:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6026 Dátum: 2011.02.15 09:13:53 »
Jövhét csütörtökön megyek gmAudio-hoz:) bekerül egy zárt láda meg egy hozzá pászoló erősítő :) ejjdevárom.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6027 Dátum: 2011.02.15 09:23:41 »
Milyen erősítő, milyen hangszóró? A ládát gondolom, Gyuriék építik.

Csütörtökönként fél 6-ig van órám. Ha van érkezésed, és 6 körül érnél erre, megcsörgethetnél, kiszaladnék az Agip kúthoz, hallgatóznánk egyet.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6028 Dátum: 2011.02.15 14:44:28 »
Milyen erősítő, milyen hangszóró? A ládát gondolom, Gyuriék építik.

Csütörtökönként fél 6-ig van órám. Ha van érkezésed, és 6 körül érnél erre, megcsörgethetnél, kiszaladnék az Agip kúthoz, hallgatóznánk egyet.
El3ment 12" +Element 2 csatis, azt mondta Gyuri, hogy ez az erősítő meglepően jó párosítást alkot a mélynyomóval, és mélyhajtásra sokkalta alkalmasabb mint a Jr 4 csatisa.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6029 Dátum: 2011.02.15 22:01:27 »
Ehehe.

Beszereltem ugye a Sonyt. Szól, és egyre jobban szól. Tegnap megyek haza, hallom ám, hogy a jobb oldali hangszórópár szép lassan elcsendesedik, majd ugyancsak szép lassan visszaerősödik. Mondom mi a szösz..... ilyen a szám, vagy mi? Visszatekerek, sehol semmi. Aztán megint. Visszatekerek, megint semmi. Gyanús lesz. Eltekerem a balanszot jobbra, nem történik semmi. Eltekerem balra, lehalkul mind a két hangszóró.... :eek:

Satu, irány egy kivilágított parkolóház. Szétkapom, nézegetem, és mit tapasztalok? Kontaktos a jobb oldali RCA vezeték a csatlakozónál..... Hát ezen már csak  [rohog]


ilyen nincs... :taz: :2guns: :hang: :death: :banging:




ajjaj rád jár a rúd :wacko: RCA csatlakozó csere.