Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711395 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6195 Dátum: 2011.03.01 20:59:45 »
Bocsánat,hogy így beleszólok a Yaris-os témába,de a barátnőmnek yaris-a van és kb 10perc alatt csináltam egy kiemelő mdf karikát neki 16-os Jr-nak és mindenkit bíztatok arra,hogyha egy kicsi elszántsággal és némi kézügyességgel rendelkezik akkor simán lehet fából csinálni ilyeneket és össze sem lehet hasonlítani a műanyag kiemelők hangjával!(De ez csak az én véleményem) ;)

Ugye, hogy én sem mondtam hülyeséget.  ;) Itt a megerősítés  :hug:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6196 Dátum: 2011.03.01 21:02:04 »
Petya, neked se lenne hülyeség elmenni Gyurihoz. Ha 20 perc alatt ilyeneket lehet előhozni a rendszeredből, biztos vannak még ott tartalékok...

--------------------------

Nem keresett itt valaki 2 DIN-es fejegységet? Van egy eladó az indexen:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=107919092&t=9122413

De, asszem Maxim, de Neki úgy emlékszem, már meg van.

Meg bizony!  :) nagyon kafa. Most már a láda projekten ügyködök a szép lapos mélynyomómhoz

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6197 Dátum: 2011.03.01 21:05:36 »
Én a natúr MDF kiemelőkeretet két rétegben befestettem akril festékkel, majd szilikonnal is bekentem, így már biztos, hogy vízálló lett. De sokkal jobban megmunkálható, mint az osb.

(lehet, hogy ezt a fenti hármat írhattam volna 1be is. Na majd legközelebb)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6198 Dátum: 2011.03.02 08:08:01 »
Nekem műanyag keret van, még zöldfülűbb korszakomban fene gondolta volna hogy ez így nem az igazi :clap:. De azért amikor Dynamatoltam, raktam a keretre is egy kicsit + szépen ki van rezgéscsillapítva. Majd ha lesz tuti kis ajtópanelem, akkor más lesz a helyzet, áttérek én is a fára. Nekem amúgy az ajtóburkolatokkal meg a tetőkárpittal van gond, az rezeg kicsi dinamikusabb zenéknél :wacko: dehát oda is kellene dynamat :D az meg árban húzósabb lenne.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6199 Dátum: 2011.03.02 08:13:10 »
Nekem műanyag keret van, még zöldfülűbb korszakomban fene gondolta volna hogy ez így nem az igazi :clap:. De azért amikor Dynamatoltam, raktam a keretre is egy kicsit + szépen ki van rezgéscsillapítva. Majd ha lesz tuti kis ajtópanelem, akkor más lesz a helyzet, áttérek én is a fára. Nekem amúgy az ajtóburkolatokkal meg a tetőkárpittal van gond, az rezeg kicsi dinamikusabb zenéknél :wacko: dehát oda is kellene dynamat :D az meg árban húzósabb lenne.

Hát... a műanyag ajtópanelre mindenképp tegyél! Főleg a fölső részre, ahol könyökölsz, na onnan ne sajnáld. Meg általában mindenhova tegyél, ahová fér

lalbert09

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6200 Dátum: 2011.03.02 20:28:24 »
1 avensis adt27 tulajdonosa vagyok es ra szeretnek kotni 1 zene erositot, a gyari lejatszora segitene nekem valaki ebben ? :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6201 Dátum: 2011.03.02 21:29:55 »
Meg általában mindenhova tegyél, ahová fér

Jaja ez a lényeg!! :lol: :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6202 Dátum: 2011.03.03 21:31:43 »
Beraktam a Stinger kábelt a subnak. Igazából ami eddig bent volt ideiglenesen RCA.....valami 2000Ft-os cucc amit régebben szereztem :D az húzta le a mélyet, mert eddig +6dB-en volt hangosabb és ahogy bekerült a Stinger, ugyanabban a zenében annyi mély volt és olyan dinamikával hogy majd leesett a visszapillantó tükör :lol:. Így még 0 dB-en is hangos volt, le kellett vennem -2dB-re és így most elég dinamikus és együtt szól a szettel. Vágásokkal is és időkorrekcióval is eljátszadoztam ma vagy 1 órácskát. Kezd összeállni a kép. Tavasszal jöhet a hangszórókábel csere :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6203 Dátum: 2011.03.04 07:46:59 »
Döbbenet, hogy mennyit tud számítani egy ilyen...

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6204 Dátum: 2011.03.04 10:16:52 »
Az a baj, hogy a keszre szerelt olcsobb RCA kabelek nagyon gagyik. Egy iszonyatosan vekony rezdrot van a vastag muanyagburkolat alatt, ami nincs is kelloen arnyekolva.

En minden ilyen helyre professzianalis mikrofonkabelt teszek fem RCA csatlakozokkal. Ezek sokkal vastagabbak es van letezo arnyekolasuk is. Magam forrasztom a kabeleket, igy annyibol megvan egy kabel, mint egy kinai ocska szemet.

Eddig minden erositot (kocsiban es a szobaban) ilyennel szereltem es nagyon bevalt. Hiaba, ami birja a koncertezest, ahol aztan van interferencia, meg kabeltaposas, az kivalo a kocsiba is, meg a szobaba is.

Nekem a Klotz kabelek jottek be, most olyan 400 Ft metere ennek. Erre forrasztok Neutrik RCA-kat, amik csucs minoseguek. Igy aztan soha sincsen kontakt hiba, se felszedett zaj.


Nem ismerem a Stingert, biztos jo. De szerintem egy professzionalis hasznalatra szant minosegi mikrofonkabel is hasonloan jo eredmenyt hoz. Aki meg nem probalta, annak ajanlom, mert toredekebe kerul egy markas, kimondottan erre szant kabel arahoz kepest. Minden tul van arazva, ami autohoz kotheto, szerintem a hifikabelek is. Szerintem kimondottan jo eredmenyt lehet elerni egy profi mikrofonkabellel is toredek penzert. Mar csak azert is, mert az elve teljesen ugyan az a Stinger-nek es a mikikabelnek, gyakorlatilag ugyan az a ketto, csak a marka es az ar mas.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 10:20:31 írta B.S. »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6205 Dátum: 2011.03.04 10:26:55 »
Az a baj, hogy a keszre szerelt olcsobb RCA kabelek nagyon gagyik. Egy iszonyatosan vekony rezdrot van a vastag muanyagburkolat alatt, ami nincs is kelloen arnyekolva.

En minden ilyen helyre professzianalis mikrofonkabelt teszek fem RCA csatlakozokkal. Ezek sokkal vastagabbak es van letezo arnyekolasuk is. Magam forrasztom a kabeleket, igy annyibol megvan egy kabel, mint egy kinai ocska szemet.

Eddig minden erositot (kocsiban es a szobaban) ilyennel szereltem es nagyon bevalt. Hiaba, ami birja a koncertezest, ahol aztan van interferencia, meg kabeltaposas, az kivalo a kocsiba is, meg a szobaba is.
Talán nem ilyen egyszerű a helyzet, hogy beteszünk egy sima drautot ami vastag és jól árnyékolt az jól is viszi a jeleket... Remélem lesz erre egy kis disszertáció Ear mestertől melyet élvezettel olvasnék :)
Mellesleg Gyuriék javaslatára felcseréltem az RCA-kat az autómba, most a stinger felelős a 2,5khz feletti hangok megszóllaltatásáért mert onnan indul a csipogó. A többire a Vivanco van még, de mér érzem azt, hogy legközelebb ez lesz cserélve...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6206 Dátum: 2011.03.04 10:27:53 »
Az a baj, hogy a keszre szerelt olcsobb RCA kabelek nagyon gagyik.

Mi számít olcsóbbnak? ~3 rongy egy 5 méteres kábelért sok vagy kevés? Nekem bevált.

Egyébként a vastagság sem minden. (Továbbra is kábelekről van szó. :D )

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6207 Dátum: 2011.03.04 10:56:48 »
En nem hiszek a mesekben es a mitoszokban, se a legendakban. A marketingben es a parasztvakitasban meg vegkepp nem.
En a fizikaban hiszek. A fizika meg ismeri a Ohmikus ellenallast, az induktivitast, az interferenciat, stb. En ezekben hiszek csak.

Ha jo minosegu a drot anyaga, kelloen vastag, nem tul hosszu es rendesen van arnyekolva is, akkor torveny szeruen nem ront nagyot a jelen (javitani nem tud sajnos), ergo jol szol a zene.

Ettol fuggetlenul persze lehet, hogy meg masik 1.000 fele kabel jol szol, ezt nem mondtam. Csak azt, hogy az autos RCA kabelek ugyan azok, mint a mikrofon kabelek, teljesen ugyan az az elve a dolognak, ugyanugy zenei kis jelet szallit arnyekolva.

A legtobbet amugy a hit es a bizalom szamit. Amirol azt akarjuk, hogy csucs legyen (holott csak kozepesen jo), azt csucsnak fogjuk erezni. Ezt a marketing is tudja, ezert vannak a parasztvakito dologok, meg a magas ar, meg a "premium erzes" sulykolasa...
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 10:59:25 írta B.S. »

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6208 Dátum: 2011.03.04 11:00:18 »
Amugy ha mar hifi.

Eladoak-e meg a uDim erositok? Pontosan mit is tudnak?
Engem egy franko 4 csatornas termek erdekelne.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6209 Dátum: 2011.03.04 11:06:37 »
Amugy ha mar hifi.

Eladoak-e meg a uDim erositok? Pontosan mit is tudnak?
Engem egy franko 4 csatornas termek erdekelne.
Az enyém eladó, picit karcos a teteje, de 25ezerért vihető Udim 4x50W.