Szerző Téma: Elektromos autók  (Megtekintve 11269 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Elektromos autók
« Válasz #30 Dátum: 2010.12.03 20:16:34 »
Jó sokára fogsz autót cserélni....

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Elektromos autók
« Válasz #31 Dátum: 2010.12.03 20:52:52 »
A hibrid az zsákutca, hiszen ugyanugy robbanómotorral megy.Csak nagy technikai ráforditással, gazdaságosabban.
Emlékeim szerint a Toyota pont átmenetnek tekinti a hibridet a benzin/dízel és az elketromos autók között. Már a mostani Prius is megy tisztán elektromos üzemben, bár a hatótáv korlátozott - és talán a sebesség is. Szerintem innen már sokkal kisebb lépés egy elektromos autó, mint ezt kihagyva...
Hát igen ,végülis már csak a benzinmotort kell kihagyni belőle :lol:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Elektromos autók
« Válasz #32 Dátum: 2010.12.03 20:54:40 »
A Toyota hibrid rendszere sok más mellett abban is különleges, hogy a benzinmotor bármikor kiváltható másra, pl. üzemanyagcellás motorra.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
BZ4X
« Válasz #33 Dátum: 2022.06.02 17:59:40 »
Sziasztok!

Lehet, hogy régen írt ide bárki, de ezt találtam...:yawn:

Végre itt az elektromos Toyota BZ4X  :wub:
https://villanyautosok.hu/2022/06/02/megerkezett-magyarorszagra-a-toyota-bz4x/

Nem siették el, de még nem késő beszállni! Csak belátták, hogy nincs visszaút a belsőégésűek felé :flowers:  :sorcerer:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Elektromos autók
« Válasz #34 Dátum: 2022.06.02 21:11:03 »
Szerencsére a dízelt nem erőltetik, ez is már valami.  ;)

Cikkből idézve: "A bZ4X indulóára 19.760.000 Ft".

RAV4-ből is van zöld rendszámos kivitel, de az is ha jól rémlik 18M Ft-ról indul.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Elektromos autók
« Válasz #35 Dátum: 2022.06.03 07:52:30 »
Sziasztok!

A Toyotának ott a hibrid rendszere, amiben valószínűleg a legjobbak. Így érthető, hogy nem nagyon "akarnak" elektromos autót. Abban már nem lennének piacvezetők.
A kibocsájtási normákat az alacsony fogyasztás miatt a hibrid is teljesíti ...egyelőre. De előbb-utóbb nekik is lépni kellett.
Csak az árakkal van a baj egyelőre.
RAV4
        benzines: 11 M
        hibrid: 12 M
        PHEV: 20 M (ez szerintem iszonyatosan túlárazott) :whistling:
BZ4X  EV: 20 M (Ez is drága, de az EV-k között "elmegy"

p.s. Tehát a benzines és a hibrid között árban  ma már alig van különbség. Viszont műszakilag eléggé más.
A hibrid és a PHEV között árban ÓRIÁSI a különbség! Holott műszakilag miben ANNYIRA más, ami ezt indokolná??? Ebben sincs nagy akku. + kell egy töltő elektronika...????
Nekem ez is azt bizonyítja, hogy a Toyota eddig nem akart tölthető autót (még PHEV-t sem) Nehogy valaki esetleg "elcsábuljon" :no:

András

« Utoljára szerkesztve: 2022.06.03 08:08:06 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Elektromos autók
« Válasz #36 Dátum: 2022.06.03 14:28:10 »
Sziasztok!

A Toyotának ott a hibrid rendszere, amiben valószínűleg a legjobbak. Így érthető, hogy nem nagyon "akarnak" elektromos autót. Abban már nem lennének piacvezetők.
A kibocsájtási normákat az alacsony fogyasztás miatt a hibrid is teljesíti ...egyelőre. De előbb-utóbb nekik is lépni kellett.
Csak az árakkal van a baj egyelőre.
RAV4
        benzines: 11 M
        hibrid: 12 M
        PHEV: 20 M (ez szerintem iszonyatosan túlárazott) :whistling:
BZ4X  EV: 20 M (Ez is drága, de az EV-k között "elmegy"

p.s. Tehát a benzines és a hibrid között árban  ma már alig van különbség. Viszont műszakilag eléggé más.
A hibrid és a PHEV között árban ÓRIÁSI a különbség! Holott műszakilag miben ANNYIRA más, ami ezt indokolná??? Ebben sincs nagy akku. + kell egy töltő elektronika...????
Nekem ez is azt bizonyítja, hogy a Toyota eddig nem akart tölthető autót (még PHEV-t sem) Nehogy valaki esetleg "elcsábuljon" :no:

András
Az egy óriási különbség, hogy a PHEV változat 300 lóerős és 6mp alatt van 100-on, ha a töltöttség megfelelő. Ez azért jelentős különbség. Sokkal dinamikusabb a PHEV. De ettől még szerintem is zsákutca a PHEV, de legalábbis, nagyon korlátozott a használhatósága. Ha nem tudod mindig tölteni, akkor sem a fogyasztása, sem a menetteljesítményei nem nem kárpótolnak a felárért.
Ha valaki otthon tudja mindig töltögetni, illetve, a munkahelyén is és napi kb 50km-nél nem jár többet autóval, ki lehet használni az EV módot. De sztem sok a ha... A hibrid gyakorlatilag kompromisszummentesen használható.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Elektromos autók
« Válasz #37 Dátum: 2022.06.03 14:29:16 »
A BZ4X, viszont, szerintem baromi menő!  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Elektromos autók
« Válasz #38 Dátum: 2022.06.03 16:22:54 »
Hi!

Most még ugyan drágák az EV-k. De szerintem hasonlóan pl. a Priushoz, majd 10...15 év múlva jönnek majd be nyugatról a 8...15 éves EV-k, amit használunk majd boldogan. :yes: :)
Úgy hogy én ezért is szurkolok az Ev-knek. :innocent: :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:BZ4X
« Válasz #39 Dátum: 2022.06.29 09:33:50 »
Lehet, hogy régen írt ide bárki, de ezt találtam...:yawn:
Van még egy általánosabb topik e témában: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1354.0

Össze kéne őket fésülni egybe, régen volt ilyen egy kattintásos opció a fórummotorban. Music?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Elektromos autók
« Válasz #40 Dátum: 2022.06.29 09:50:04 »
majd 10...15 év múlva jönnek majd be nyugatról a 8...15 éves EV-k, amit használunk majd boldogan. :yes: :)
Úgy hogy én ezért is szurkolok az Ev-knek. :innocent: :flowers:
Nem kell 10-15 évet várni sztem. Nagy valószínűséggel gyorsabb lesz a pörgés mert ezen a téren a fejlesztések sokkal gyorsabbak.

Tippem szerint megszűnik a facelift-elés, gyakorlatilag egy facelift helyett mindig új modell jön ki majd - szerintem erre utal az elnevezési séma is "bZ4X" - könnyebb lesz majd az azonos családba tartozó újabb modelleket csak egy-két betű cseréjével jelölni, így kiemelve hogy ezt több mint egy klasszikus fészlift, de azért kevesebb mint egy mostani értelembe vett teljes modell csere. Simán lehet hogy 1-2 évente lesz érdemes piacra tenni a fejlesztéseket - az elektronikai és informatikai iparág egyszerűen sokkal gyorsabban pörög.

A fejlesztések több, apróbb lépcsőbe lesznek elérhetők, vélhetően a design váltások sem lesznek annyira markánsak egyes egymást követő modellek között, azonban a funkcionalitás, teljesítménybeli eltérések annál inkább (simán elképzelhető hogy egy modell váltást megér egy 50%-os akkumulátor-kapacitás bővítés (ami jelentős elektronikai beavatkozást is jelenthet), egy kis design-tuninggal, infokommunikációs extra kütyüvel máris eladhatóbb lesz és jobban rávehető a nép hogy cseréljen újra).

Az viszont nem biztos hogy megmarad a "nyugatról olcsón behozom" modell mert a nagy pörgetésnek hatalmas ökológiai lábnyoma van, ezzel eddig senki se törődött de mostantól számítani fog, a használt autókból kinyert elemek újrahasznosítása sokkal okosabb módon lesz érdemes lebonyolítani mint a mostanság üzemelő sufni-bontókban. Egyszerűen jobban fogja megérni leadni a gépet valamiféle újrahasznosításra, mint "eladni keletre" - Romániában és Németországban is már évtizedes múltja van a különféle "roncsautó támogatásoknak", a módszertan működik, jogi és üzleti modell már lepróbált, a számokat kell csak adjusztálni a majdani kívánt szintekre...

Ugyanakkor sokkal gyorsabb lesz az elavulás is, azért az elektronikák, infokommunikációs egységek használati elavulása jóval gyorsabb. Nem nagyon fogod akarni behozni a 10-15 éves modellt már mert az már csomó mindent "nem tud" amit az újabbak igen (biztos lesznek jogszabályi előírások is, mint ma az "Euro" norma), hiába megvan a 4 kereke meg az akku benne akár jó is lehet.

Ma már itt is egy burkoló, kőműves annyit keres mint nyugaton, simán meg fogja venni itt helyben az újat, nem kell neki az ócska modell. Lassan a "nyugat része" ilyen tekintetben... A világ más tájaira esetleg elképzelhető hogy menni fog a szervezett használt export de nehezen, mert ott töltő infrastruktúra se lesz...

Most még drágák ezek a vasak de szépen lassan ahogy nő a konkurencia le fognak menni az árak. Az infláció segít is ebben hosszú távon. Pl. most 20M, majd X év múlva is még mindig 20M... (=ami reál értéken olcsóbbnak számít, de "nem látszik" annyira szembetűnően)
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.29 10:21:28 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:BZ4X
« Válasz #41 Dátum: 2022.06.29 18:12:55 »
Van még egy általánosabb topik e témában: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1354.0

Össze kéne őket fésülni egybe, régen volt ilyen egy kattintásos opció a fórummotorban. Music?

Igen van ilyen lehetőség, vagy legalábbis a fórummotor frissítés előtt volt. Utánanézek este.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Elektromos autók
« Válasz #42 Dátum: 2022.06.30 14:00:52 »
Még kapni sem lehet, már visszahívták.
music