Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704695 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6060 Dátum: 2011.02.23 00:45:27 »
Mondjuk egy próbát megér - nem tudni, mit hallasz, és mivel lennél elégedett. Még működhet is.
Az igényeimről, szintemről (nem szégyellem bevallani) annyit, hogy elégedett vagyok azzal a hangzással, amit a Camryben az alap MacAudio erősítővel feldobott alap Alpine fejről meghajtott, eleve "szentségtörő" módon hátul a kalaptartóban elhelyezett, 11 éves négyutas Pioneer nagyoválok, plusz az elöl a műszerfalban elhelyezett (erősítőre rá sem kötött) 10 centis háromutas Hertzek produkálnak. Pedig ez nyilvánvalóan olyan kombináció, amitől minden, magára egy picit is adó, kezdő autóhifis kereszteket hányva kiszaladna a világból.

Csak annyit szeretnék, hogy lehessen hangosan buffogtatni, jó sok méllyel  :flowers:

(Tudtam, hogy nehéz feladat lesz ezt megértetni az itteni szofisztikált agyakkal  :lol:...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6061 Dátum: 2011.02.23 00:52:24 »
Pont ez az, ami gond volt nálam is. A gyári fejegység nem bírta el az utólagos hangszórókat.
Erősítővel sem?

Hogy érthető legyen: mondjuk, hogy 70 %-ig elégedett vagyok azzal, ahogy így (gyári fej, gyári hangszórókkal) szól  :otlet: ! Nem igaz, hogy ha ebbe a képletbe beteszek egy erősítőt, és a hangszórókat jobbakra cserélem, az nem fog nagyban javítani a helyzeten  :hmmmm: ...

Emberek, én vígan elvagyok ám 192-es mp3-akkal, meg nem hallom, hogy ezek mitől lennének xarabbak, mint egy originál audio CD  :szemez: ... Eleve nem zavar pl. olyasmi, hogy nyáron autópályás (!) tempónál, nyitott ablak mellett üvöltessem túl a zenével a hangzavart. Ebből induljatok ki. De azt hiányolom, hogy ebben a Yarisban így nem dübörögnek eléggé a mélyek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6062 Dátum: 2011.02.23 07:56:34 »
Erősítővel sem?

Hogy érthető legyen: mondjuk, hogy 70 %-ig elégedett vagyok azzal, ahogy így (gyári fej, gyári hangszórókkal) szól  :otlet: ! Nem igaz, hogy ha ebbe a képletbe beteszek egy erősítőt, és a hangszórókat jobbakra cserélem, az nem fog nagyban javítani a helyzeten  :hmmmm: ...

Emberek, én vígan elvagyok ám 192-es mp3-akkal, meg nem hallom, hogy ezek mitől lennének xarabbak, mint egy originál audio CD  :szemez: ... Eleve nem zavar pl. olyasmi, hogy nyáron autópályás (!) tempónál, nyitott ablak mellett üvöltessem túl a zenével a hangzavart. Ebből induljatok ki. De azt hiányolom, hogy ebben a Yarisban így nem dübörögnek eléggé a mélyek.

Az erősítő - alacsony jelszintű kimenetek híján - szóba sem jöhetett a gyári fejnél. Van egyébként megoldásod, olyan erősítő beszerzése, amelyik tud magas jelszintű bemenetet fogadni és kezelni. Ilyet keress, és boldog lészesz.  :D

Legyen négycsatornás, és legyen rajta keresztváltó (manapság már ritka a keresztváltó nélküli kivitel). Így használhatod csak a beszerzendő hangszórószettel, vagy ha kevés lesz (mert az lesz), beszerezhetsz mellé mégis egy ládát, vagy egy pár remek  :szemez: nagyovált a kalaptartóba, hogy büccögjön....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6063 Dátum: 2011.02.23 07:58:23 »
az a gond egyébként, hogy alap Alpine fejről, és nem gyári fejről beszélgetünk, ami az előző autódat illeti. Ha 4x50W-ot nem is, 4x15W-ot legalább nagyjából tudott. Ezt a gyári Yaris fej nem tudja. Ez biztos.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6064 Dátum: 2011.02.23 08:08:12 »
Csak annyit szeretnék, hogy lehessen hangosan buffogtatni, jó sok méllyel  :flowers:

Hangosan buffogó mélyeket nem fogsz valamiféle mélysugárzó nélkül kapni, legyen az mélyláda (amit kizártál a csomagtartó mérete miatt, érthető módon) vagy aktív mélysugárzó. Marad tehát az utóbbi. Vannak lapos, ülés alá szerelhető kivitelek. Egyrészt.

Másrészt fontold meg, amit Ear írt: nem ismerem a Yarist, de elképzelhetőnek tartom, hogy gyárilag annyira kevés csillapítás van benne, hogy egy szigetelés csodát tenne a dobozhangjával.

...4x15W-ot legalább nagyjából tudott. Ezt a gyári Yaris fej nem tudja.

Ezért jó az aktív nyomó: abban van saját erősítés. Ha Palaczknak a többi megfelel, akkor ne bolygassa.  :szemez:

Ma meghozta a futár a mélynyomómat.  :D Clarion PFW1051.

 :clap: Veled örülünk! Ládát magad gyártod, vagy készíttetsz hozzá? Azt tudod, hogy kb. milyen méretet igényel ez a típus?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 08:09:43 írta Satriani »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6065 Dátum: 2011.02.23 09:19:31 »
:clap: Veled örülünk! Ládát magad gyártod, vagy készíttetsz hozzá? Azt tudod, hogy kb. milyen méretet igényel ez a típus?

Arra jutottam, hogy szakira bízom a ládát. Találtam olyat, akik ehhez a nyomóhoz nagyon jó kis illeszkedő ládát tudnak csinálni (ami űrtartalomban is megfelel majd neki) így rendes láda lesz, de mégsem fog sok helyet elvenni a csomitartóból, mert fel lesz használva hozzá az a mélyedés is a csomagtartó jobb oldalában. Ezért is választottam ezt a mélynyomót, mert 70mm a beépítési mélysége.
Ha emlékszel még, azt hiszem B.S. -el beszélgettük ezt korábban, likeltem is be néhány ilyen illeszkedő "formaládáról" ide képet. Na olyasmi lesz nekem is, remélhetőleg  :yes:
Nem kerül számottevően többe mint egy sima doboz formájú láda, de praktikus.  :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6066 Dátum: 2011.02.23 14:21:34 »
...vagy egy pár remek  :szemez: nagyovált a kalaptartóba, hogy büccögjön....
:) ... A Yaris esetében ez nem jöhet szóba, mert a kalaptartót az első nap kiszedtem és elpakoltam szépen a raktárban. A Starlettel is így közlekedtem; ezekkel a kiskocsikkal nem lehet máshogy, a csomagtér-igény miatt olyan gyakran kéne kivennem-visszatennem (ami ráadásul a Yarisban nem egyszerű a tépőzáras megoldás miatt), hogy inkább permanensen kivettem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6067 Dátum: 2011.02.23 14:22:08 »
az a gond egyébként, hogy alap Alpine fejről, és nem gyári fejről beszélgetünk, ami az előző autódat illeti. Ha 4x50W-ot nem is, 4x15W-ot legalább nagyjából tudott. Ezt a gyári Yaris fej nem tudja. Ez biztos.
Uhh  ::) ... Na, ez valóban más megvilágításba helyezi a dolgokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6068 Dátum: 2011.02.23 14:25:11 »
Hangosan buffogó mélyeket nem fogsz valamiféle mélysugárzó nélkül kapni, legyen az mélyláda (amit kizártál a csomagtartó mérete miatt, érthető módon) vagy aktív mélysugárzó. Marad tehát az utóbbi. Vannak lapos, ülés alá szerelhető kivitelek.
Ahham  :hmmmm: ... És egy ilyen cucc quanta costa?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6069 Dátum: 2011.02.23 19:00:47 »
Hangosan buffogó mélyeket nem fogsz valamiféle mélysugárzó nélkül kapni, legyen az mélyláda (amit kizártál a csomagtartó mérete miatt, érthető módon) vagy aktív mélysugárzó. Marad tehát az utóbbi. Vannak lapos, ülés alá szerelhető kivitelek.
Ahham  :hmmmm: ... És egy ilyen cucc quanta costa?

Hozzávetőleg annyi, mintha megvennél egy erősítőt és egy mélyládát....

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6070 Dátum: 2011.02.23 19:59:45 »
Hangosan buffogó mélyeket nem fogsz valamiféle mélysugárzó nélkül kapni, legyen az mélyláda (amit kizártál a csomagtartó mérete miatt, érthető módon) vagy aktív mélysugárzó. Marad tehát az utóbbi. Vannak lapos, ülés alá szerelhető kivitelek.
Ahham  :hmmmm: ... És egy ilyen cucc quanta costa?
Valami ilyesmi

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6071 Dátum: 2011.02.23 20:10:54 »
A fusion kb 48e ért k kínálja:

http://fusionhifi.hu/termekek/item/re-ss18

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6072 Dátum: 2011.02.23 20:20:46 »
A fusion kb 48e ért k kínálja:
http://fusionhifi.hu/termekek/item/re-ss18

Hát én inkább választanám bármikor a mikrót- hiszen a minőség adott...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6073 Dátum: 2011.02.23 20:51:19 »
Pioneer is van 42 -ért és Clarion 48 -ért ilyen lapos ülés alá építhető aktív mélynyomóból.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6074 Dátum: 2011.02.23 20:59:41 »
Szerintem a Glow aktív szub Palaczknak ágyúval verébre lenne. Egyébként jó választás lehet annak, aki nem bántaná a csomagtartót. Gyuri szerint simán vállalható, ez nekem elég garancia arra, hogy használható.

40 körül lehet kapni Pioneer lapos aktív szubot, picit többért van Kenwood, Klári, ezeket kéne belepróbálni a kocsiba. Ezek tudnak hangszóró bemenetről is puffogni, szóval nem kéne hozzá RCA csatit eszkábálni. További lehetőségek:
http://www.briver.hu/termekek/auto_hi-fi/hangszoro/mely_aktiv/

Próba nélkül szubot csak roppant olcsón vennék.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 21:01:46 írta Satriani »