Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711269 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6120 Dátum: 2011.02.25 19:22:34 »
nekem is gyári fej van , az egyik hangszoro kábelröl van levéve a jel az erösitöhöz, igaz csak mélyláda van rákötve.

Tehát ha lekötöm a hátsó ajtó hangszóróit, akkor azt bevezethetem egy aktív szubba? Nem gond hogy erősített jelet küldünk a külső erősítőbe, azthittem hogy azokba alacsonyabb szintű jelet lehet bevezetni. Van olyan megoldás hogy mind a 4 hangszóró szóljon és a sub is? Remélem nem értettem félre amit mondtál. Köszi!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6121 Dátum: 2011.02.25 19:25:20 »

Ui: (ha tudtok SZékesfehérvár körül PROFI beépítőt azt külön megköszönöm :-)

Szeva,

Mit jelent hogy szfehérvár közelében, én nyíregyről mentem Kerepesre egy jó beépítésért, és szakértelemért, szerintem simán megéri az a kis kiruccanás, aztán meg simán jó érzés hosszan hazamenni az eredménnyel.
gmaudio.hu

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6122 Dátum: 2011.02.25 19:28:51 »
Sziasztok.

Nemrégiben jutottam hozzá egy 2003-as Corollához, és a zene felturbózásán dolgozok.

Mivel a fogyasztás, hőmérséklet, óra dologkat nem szeretném elveszteni, és a középkonzolt sem szeretném elcsúnyítani egy plusz rádióval, gyári cd-s fejecségre cseréltem (W58802). Az első ajtó kapott egy Hertz szetettet, a hátsó pedig egy szintén Hertz koaxot. Sajnos a drasztikus minőségbeli ugrás elmaradt, most az ajtók szigetelésen dolgozok, hátha az hoz egy kis eredményt.

A kérdésem a közvetkező lenne: Ennek a felyegységnek a hátulján van e valamilyen csati amire esetleg rákötheték egy erősítőt amivel legalább az első szettet meghajthatnám: ( vagy akkor már mind a 4-et... ? )

A válaszokat előre is köszönöm. Ekko

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, a gyári fej - bár dimenziókkal jobb, mint a korábbi Corollában - jó rendszernek nem tudja alapját képezni. Van viszont egy olyan megoldás a tarsolyodban, ami mellett megmarad a gyári fej és kijelző: a kis lenyitható középső rekesz pont 1 din méretű.....  ::) :D

Vagy ha ismersz jó műszerészt, meg tudja oldani, hogy a fedkomp kijelző az adatokkal a fej nélkül tovább működjön, ezt pedig áthelyezheted akárhová, ahová elfér. Itt az egyik klubtagnak (ha megdöglök sem tudom megmondani, ki az, de láttam a kocsibelsőről a fényképeket) úgy van megoldva, hogy ki van véve a kijelző a fejből, le van téve a váltó elé, fönt meg van egy utólagos fej. Nem kis munka lehetett, de nagyon szépen oldotta meg.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6123 Dátum: 2011.02.25 19:29:36 »
Hello!

Lehet senkit nem érdekel a véleményem, nem sokat szólok bele itt a dolgokba :D de szerintem akkor jó egy rendszer ha lépcsőzetesen épül fel és az egyik hangszóró kisegíti a másikat, együtt szólnak elől, nem lehet szétválasztani hogy na most melyik észrevehetőbb a mélyközép vagy a sub vagy akár a magas. A mélyközépnek és a subnak együtt kell szólnia elől, összehangolva. Én most épp ezzel szórakoztam. Ha pl. a szub 0dB 80Hz a mélyközép -5dB és leviszem 50Hz-re akkor a mélyközép szinte kiüti a subot, lehet hallani hogy elől több a mély a mélyközepek miatt, a sub az meg hátul dolgozik valamit, de hallani hogy külön vannak. Nálam is van hogy a mélyközép üti a subot, de a 50Hz alatti mély hangokért ne a mélyközép dolgozzon, dolgozzon csak a szub. Össze kell őket hangolni akkor szól jól az egész, úgy kell állítani a vágásokat hogy ez meg legyen.
 
Hát nekem most van egy kerek rendszerem, ahol nem üt senki semmit és senkit csak összedolgoznak szépen. Szerintem egy látogatást tehetnél Mészáros Gyurinál, aztán kihozza a Harman rendszeredből amit csak lehet, de valószínű egy jappán alapokon nyugvó rendszerből olcsóbban megúsznád, tennap pont arról beszéltem vele, hogy ha már japppán autót vesz az ember mér kell amerikai cuccokkal telizsúfolni? Nem volt elég rossz döntés az amerikai gázpedál mely mizériát okozott?:D

adamka84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6124 Dátum: 2011.02.25 19:57:39 »

Ui: (ha tudtok SZékesfehérvár körül PROFI beépítőt azt külön megköszönöm :-)

Szeva,

Mit jelent hogy szfehérvár közelében, én nyíregyről mentem Kerepesre egy jó beépítésért, és szakértelemért, szerintem simán megéri az a kis kiruccanás, aztán meg simán jó érzés hosszan hazamenni az eredménnyel.
gmaudio.hu


:-) igazad van

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6125 Dátum: 2011.02.26 00:18:05 »
Valakinek van tapasztalata a fusion hifi-s fiúkkal? Esetleg tud valaki olyan hifi-st/beépítőt ajánlani aki tényleg jó és komoly tapasztalata is van, esetleg Lexus-al is?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6126 Dátum: 2011.02.26 01:25:08 »
Valakinek van tapasztalata a fusion hifi-s fiúkkal? Esetleg tud valaki olyan hifi-st/beépítőt ajánlani aki tényleg jó és komoly tapasztalata is van, esetleg Lexus-al is?

gmAudio

vagy esetleg http://hifikozpont.hu/referenciak/nyugi-lexus-gs.html

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6127 Dátum: 2011.02.26 07:08:39 »
Valakinek van tapasztalata a fusion hifi-s fiúkkal?

Van. Nálam a nem ajánlott kategória.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6128 Dátum: 2011.02.26 09:31:26 »
Valakinek van tapasztalata a fusion hifi-s fiúkkal? Esetleg tud valaki olyan hifi-st/beépítőt ajánlani aki tényleg jó és komoly tapasztalata is van, esetleg Lexus-al is?

gmAudio

vagy esetleg http://hifikozpont.hu/referenciak/nyugi-lexus-gs.html
Rá lehetne venni azt a Lexus-os tulajt, hogy meg is mutassa a cuccot?

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6129 Dátum: 2011.02.26 09:32:18 »
Valakinek van tapasztalata a fusion hifi-s fiúkkal?

Van. Nálam a nem ajánlott kategória.
Esetleg egy picit bővebben?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6130 Dátum: 2011.02.26 11:02:11 »
Valakinek van tapasztalata a fusion hifi-s fiúkkal?

Van. Nálam a nem ajánlott kategória.
Esetleg egy picit bővebben?
Én azt javaslom, hogy gmAudio-t keresd meg! Nem holmi nevenincs vidéki emberkéről van szó, és mindenben segíteni tudó és akaró ember, ritka kincs.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6131 Dátum: 2011.02.26 16:00:23 »

A hátsó traktus jelenleg.  :innocent: :wub: :wub:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6132 Dátum: 2011.02.26 16:44:51 »
Mekkora erősítők azok? Elfér a két rúd alatt, vagy benn sincsenek a rudak? Atyagatya :D Jólnézki :D
Mihez lettek rögzítve, ha nem titok?
Józsi vagyok :-)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6133 Dátum: 2011.02.26 17:09:12 »
Mekkora erősítők azok? Elfér a két rúd alatt, vagy benn sincsenek a rudak? Atyagatya :D Jólnézki :D
Mihez lettek rögzítve, ha nem titok?
Méginkább jól szól. a kisebbik Mészáros Gyuri keze van a dologban, instant install jelleggel, körbenézett, hogy itt rendet kéne tenni, aztán pislogtam kettőt, már dekopírral gépészkedett, majd kivettem a kalaptartót és gyorskötözőkkel lettek felfogva a falapok melyekre lettek csavarva az erősítők.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6134 Dátum: 2011.02.26 17:15:10 »



Alkotás közben