Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 363166 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #285 Dátum: 2005.10.02 09:27:07 »
Idézetet írta: "music"
Egyébként a Toyotának még egy elonye van a C1-gyel szemben, a hosszabb garanciaido :!:

Meg még kettő: alap Aygohoz lehet klímát rendelni, alap C1-hez nem, ráadásul a Toyotánál kimagaslóan jól kezelik a garanciális ügyeket. Ez az európai márkákról nem mondható el  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #286 Dátum: 2005.10.02 12:07:54 »
Nem elsősorban a Toyotáról van itt szó, hanem hogy alapban drága mind3 autó. Egy Kia Rio, ami nagyobb motorral, nagyobb kasznival, minőségben nem túl nagy különbség van 200e pengővel olcsóbb és még sok ilyet lehetne mondani, mert speciel francia vagy olasz autó én se vennék ennyiért :lol:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #287 Dátum: 2005.10.02 12:19:05 »
Idézetet írta: "andzsin"
Nem elsősorban a Toyotáról van itt szó, hanem hogy alapban drága mind3 autó.

Ez tény. Viszont ha végigolvasod az elejétől ezt a témát, láthatod, hogy itt is ment a találgatás, hogy "biztosan drágább lesz az Aygo, csak azért mert Toyota jel van rajta". De ezt máshol is így gondolták.
Na most erre itt az Aygo, és kiderül, hogy olcsóbb mint a C1  :wink:

Amúgy ne is próbáljátok más autókhoz viszonyítani az Aygo árát. Ez egy divatautó, a dizájnt mindig is meg kellett fizetni. Sokaknak drága és felesleges a nagy divatházak legújabb ruháit hordani, mert a "kínai is van olyan jó". Ehhez tudnám hasonlítani az Aygot is. A friss, divatos, bohókás dolgot mindig meg kellett fizetni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #288 Dátum: 2005.10.02 12:37:03 »
Hát igen azonos felszereltséggel 20ezerrel olcsóbb a Yarisnál, szal tényleg csak a Smartnak lesz konkurencia :(
Laco 73 :D

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #289 Dátum: 2005.10.02 20:23:37 »
A héten a Cseh autópályán hazafelé egy gyönyörű autószállító kamiont előztem, ami Aygo-kkal volt telepakolva! Tényleg pofás kisautó, és az árlisták szerint az ára is kifejezetten baráti!!!
oyota rulez

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #290 Dátum: 2005.10.03 09:16:53 »
http://www.origo.hu/auto/20051001megerkezett.html Ez az ember vagy sose vezetett más autót, vagy csak a sajtóanyagból idézett, vagy a mindennnagyonjó, mindennagyonszép, mindennelmegvagyunkelégedve korszakban él. Elképesztő.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #291 Dátum: 2005.10.03 11:20:55 »
Idézetet írta: "Andris"
A héten a Cseh autópályán hazafelé egy gyönyörű autószállító kamiont előztem, ami Aygo-kkal volt telepakolva! Tényleg pofás kisautó, és az árlisták szerint az ára is kifejezetten baráti!!!


Hát nem is tudom azért az árát egy kissé magasnak vélem, főleg ha kérsz metálfényt+5ajtós változatot +hogy ne legyen fapados egy kisebb csomag extrát akkor abból a pénzből körül lehet nézni az autópicaon. Ha csak nem vagy Toyota megszállott akkor írhatok bármit :) !

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #292 Dátum: 2005.10.03 13:56:45 »
a legszebb és legpofásabb kisautó ez tény, még talán a micra van vele pariban, nekem az is nagyon teccik a vizilós pofájával :lol:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #293 Dátum: 2005.10.04 14:27:58 »
Idézetet írta: "Andris"
... és az árlisták szerint az ára is kifejezetten baráti!!!

Szerintem akkor lenne baráti ára, ha 2 milla alatt lenne az induló ár. Ez a majdnem 2.2 milla kicsit sok (+ a metálfény, +5 ajtó), pláne, hogy 2.4-ért Yarist is vehetsz...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #294 Dátum: 2005.10.04 20:52:07 »
Én a metálfény árát nem értem, mert ugyanannyiba kerül, mint a Yarisra, de jóval kevesebb rajta a felület, nem? Ja a legjobb, hogy a Yaris Versora még kevesebb a metálfény, mint a Yarisra, ezt hogy kalkulálták  :shock:
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #295 Dátum: 2005.10.05 08:35:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én a metálfény árát nem értem, mert ugyanannyiba kerül, mint a Yarisra, de jóval kevesebb rajta a felület, nem? Ja a legjobb, hogy a Yaris Versora még kevesebb a metálfény, mint a Yarisra, ezt hogy kalkulálták  :shock:


Ezt én is szeretném tudni!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #296 Dátum: 2005.10.05 08:56:31 »
Zalába már van egy 1,0 VVTi 3 hengeres Aygo. Naná, hogy kipróbáltam gyorsan.

Hihetetlenül nagy bakot lőtt ezzel a :toy:. Nem értem, hogy erre mi szükség volt. Az autó nagyon picinek hat. Az is. Ezt csak azért írom, mert sok újkságban azt írják, hogy kicsi de nagynak hat. NEM. EZ kicsi. Én csak 170 centi vagyok, de nekem is kicsinek tűnik. Akivel kipróbáltam egy kicsit testesebb ember volt. Kiba gyorsan bemelegedett a beltér, mert semmi légtere nincs. Kellett a légkondi, mert különben izadtunk volna. Iszonyat hangos a 3 hengeres moci. Hangosabb, mint a D4D Yarisom!!!!!! Nem vicc. Ami zajszigetelő található a motorháztetőn az már szinte felesleges. 25 x 70 cm valami???? Felesleges, ha már csak ennyit tesznek fel, akkor erre mi szükség van??? Biztos, hogy csak az újságírók és kritikusok miatt van ott, mert a hangot az biztos nem csillapítja. Motorikusan elég volt. Jól mozgott két személlyel. Ahhoz a motorhoz elég a nyomaték. Sűrűbben kell kapcsolgatni, ha vadabban akarom használni. Naná. Ezt nem rovom fel hibának. Ezzel szerelték és kész. Mikor beültem tudtam, hogy mit akarok ettől a mortortól, azt adta!!! (Kivéve zajosság  :cry: )

Ami még iszonyat volt az autóban az a hatalmas spórolás nyomai. Mindenhol műanyag. Volt olyan ami autó külső színre volt festve  :oops:  volt sima fekete  :oops: . Megkopogtattam őket. Ahány féle burkolat annyi féle szín és anyag választék. Gondolom megnézték hová milyen mimimum szüjkséges és azt tették oda. Ahová elég papír vékony ott csak az van, ahol kicsit erősebb kell ott meg az. Nem baj ha nem egyforma. A Yarisra jellemző okos helykihasználás és mindenhová pakoló hely kialakítása, átgondoltság nyoma sincs.  :oops:  Csak a kiba spórolás. :oops:  Szerintem ezt nem kellene 2 millió felett árulni :x  A Yarisommal még azért merek autózni autópályán, de ezzel :oops:  :oops:  Ja és az ülés.......kemény mint a dög és nekem való (KICSI) az eladó mellettem csak feszengett. Magam mögé éppen hogy befértem. A hátsó ablak nem tekerhető fel-le csak egy bilinccsel résre nyitható oldal irányba (ÓCSÓ).

Csak városban ajánlható!!!! Leginkább 3. autónak.

Azt hiszem a :toy: a Yarist drágábban akarja adni és feljebb helyezni kategóriailag. Így viszont kellett valami gyorsan, ami betölti a legkisebb kategóriát.

Véleményem szerint szerint 4 személy nem tudja használni normálisan és biztonságosan. A :toy: helyében inkább olyan kétszemélyest csináltam volna, amiben a hátsó ülés sor csak kényszer ülés lenne és a csomagtartó lenne használható. Ezt úgy is ketten vagy egyedül utazók fogják használni. Tehát inkább pizzás, ételkihordós, postás, pláza cicás-vásárolgatós mit tudom én céges városi autók lesznek, mint kiscsaládos olcsó megoldások. Legalább is én inkább veszek egy használt nagyobbat, mint ezt 0 km-el.
Üdv: Kishaver 74

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #297 Dátum: 2005.10.05 11:23:14 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Andris"
... és az árlisták szerint az ára is kifejezetten baráti!!!
Szerintem akkor lenne baráti ára, ha 2 milla alatt lenne az induló ár. Ez a majdnem 2.2 milla kicsit sok (+ a metálfény, +5 ajtó), pláne, hogy 2.4-ért Yarist is vehetsz...  :roll:

....egyelore, kérdés mennyi lesz az új? :roll:
De az Aygo tenyles lehetne olcsóbb! Hja, a dizájnt meg kell fizetni? Fizesse a halál! Mire megyek vele...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #298 Dátum: 2005.10.05 12:58:43 »
Ma én is láttam élőben egy piros Aygo-t. Nekem egy felfújt Smamrt jutott róla eszembe. (Ezek szerint az is.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #299 Dátum: 2005.10.05 16:04:12 »
5 ajtós metál Aygo Sport MMT klímával: 3.015.000 Ft.
Ugyanez Yaris Max MMT esetén: 3.140.000 Ft.
És a Yaris 4hengeres, nagyobb, van kormányról vezérelhető audio, elektromos tükör, fedcomp.
Az Aygo egyetlen előnye az oldallégzsák.

Nem szabad ezt racionálisan nézni - mint ahogy a Yaris topicban már leírtam. Egész egyszerűen ez egy trendy kisautó, ezt meg kell fizetni.



Ja, és a toyota.hu árlistájáról kihagyták az Aygo klíma felárát, szerintem érdemes lett volna feltüntetni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D