Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 367810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #345 Dátum: 2005.12.12 22:23:31 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az Aygonak befellegzett :( http://index.hu/cikkepek/totalcar/tesztek/yaris06bem/yarisar.xls

Azért Yaris-irányból nézve ez nem olyan rossz dolog...
music     

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #346 Dátum: 2005.12.14 13:00:34 »
volt alkalmam megnézni közelebbről egy kiállított aygo-t.

körbejártam az autót, és kivülről szerintem jól néz ki, azonban a "csomagtér" ajtót felnyitottam, nagyot vidultam...
hogyan lehet a yarisnál kisebb csomagteret varázsolni? így! és ami még fura volt, hogy írtózatosan magasra kell emelned a csomagot, nagyon magas a pereme
és visszacsukásnál nem mertem elengedni, hogy  bezáródjon, inkább csak visszaengedtem. olyan érzés volt, mintha bármelyik pillanatban széttörne
aztán kinyitottam a jobb oldali ajtót, és feltünt a kárpit, vagy műanyag, vagy bármiféle takarás hiánya az ajtón, mint a régi swiftek...
beültem az anyósülésre. a yarisban sincsenek trónszékek, de kis túlzással ez egyre jobban hasonlít a támlás kissámlihoz :) szerintem ennél keskenyebb ülésben még nem ültem, talán a kispolszki :)
furcsa volt, hogy nincs annyi praktikus zug, ahova pakolni lehet, és még a kesztyűtartó is nyitott...és a tapintása! megfogtam, és mozgott az egész kis polc...
haladtam a középkonzol felé, és megakadt a szemem egy 12v feliraton...ez a szivargyújtót rejtő kis fedél! alig bírtam leszedni! mozgott az egész középkonzol alja.
nekem ugyan nem baj, hogy nincs szivargyújtó benne, mert nem dohányzom, dehogy még ezt is kispórolják!
aztán ami már a képekről sem volt szimpatikus, az a fűtéskapcsoló tekerőgombjai amik a középkonzol oldalain helyezkednek el. ez hogyan kell kezelni? mert ha a kis pöcköt fogod meg, akkor az biztosan letörik, de ha oldalát fogod meg, akkor meg ki kell csavarnod a kezedet, hogy tekerjed...ez meg ugye balesetveszélyes.
dizájn oltárán ezt nagyon feláldozták!
átültem a vezető ülésbe...és feltünt, hogy 170-es magasságommal a fejteret még elfogadhatónak találom, de 180 felett necces lenne.
beállítottam az ülést, meg a kormányt is az ölembe vettem (mert én úgy szeretem, hogy szinte teljesen le van engedve) és érdekes, és dicséretreméltó, hogy nem akadt bele a fordulatszámmérőbe a kezem :)
a váltót is megfogdostam...könnyen jár, és rövid úton
be volt rakva valami gumiszőnyeg, de szerintem az nem gyári volt, mert a gázpedálnál lévő kis pukli miatt púpos volt.
a hátsó ködlámpa kapcsoló valahol a kormány alá került. ahová a fényszórómagasság állító is...elérhetetlen hely..tapizni kell, hogy megtaláld!
érdekes, hogy az A oszlop tövébe raktak csipogókat, amik egymás felé néznek...elöször azt hittem, hogy valami szellőző, de látom, hogy fémszínű bigyó van mögötte, akkor gondolom hangszóró lehet.
fura volt, hogy elöttem van a sebességmérő :) de talán túl közel van, és ezért volt szokatlan.
ezután beültem magam mögé.
én még elférek :)
a hátsó üléssor nem mozgatható...(mondjuk értelmetlen lenne, mert túl sok hely nincs)
a hátsó ajtóban viszont van hangszóró :)
a  fejtér itt is alacsonyan van, és baromi nehezen tudtam magam kipajszerolni hátulról..és nem azért mert annyira jó lett volna még benne ülni :)

az a lényeg, hogy nekem nem kéne.
drága...és túl puritán :oops:
talán, ha 2gurítás lenne egy tűrhető felszeretségű, és erre jönne rá mondjuk egy "full-sportcsomag", és így még mindig 2,3 lenne, akkor talán.
de a fapadot 1,8nál drágábban nem szabadna adni
nem is csoda, ha nem veszik

ezzel szerintem a toyota befürdött...bár ki tudja, hogy még mit találnak ki :)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #347 Dátum: 2005.12.14 23:54:15 »
Áruházban járván levettem a polcról egy autóteszt nevű újságot, és belelapozva találtam egy Aygo 1.0 tesztet. Idő híján a szöveges részt nem olvastam el, viszont a számokat igyekeztem megjegyezni.
Tehát a motor teljesítményét 69 lóerőnek mérték, a nyomatékcsúcsot pedig 96 Nm-nek. (Mindkét érték egy hajszálnyit a gyári adat felett van, de apró az eltérés.)
Maximális sebességet nem mértek, a fékút 100-ról 42, 50-ről 10,2 méter volt. Egyik sem kiugró érték, de kisautóhoz képest rendben van.
Ami nagyon meglepő volt, hogy a 13,7 másodperces gyári gyorsulási adat a valóságban 11,9 volt, ami ha igaz, igencsak jó.
Az átlagfogyasztás 5,8-ra jött ki, és ehhez azt tudni kell, hogy ennél a lapnál nem ólomlábbal vezetnek. Tehát ez nagyon sokkal kevesebb vegyes forgalomban nem tudna lenni.
music     

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Beszélgessünk...
« Válasz #348 Dátum: 2005.12.20 11:04:40 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az Aygonak befellegzett :(  :
http://index.hu/cikkepek/totalcar/tesztek/yaris06bem/yarisar.xls

Borítékolok egy hamarosan bekövetkező Aygo árcsökkenést vagy valamilyen akciót.


Jesszus ez tényleg nagyon olcsó... ha az Aygonak ennyi marad az ára akkor csak az veszi meg aki kicsi autót akar...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Differance
« Válasz #349 Dátum: 2005.12.20 16:26:21 »
so how does that differ from before?:?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #350 Dátum: 2005.12.22 15:02:55 »
Ma láttam először Aygo-t közúton, asszem kék volt, de annyira koszos, meg gyors volt, hogy csak a hátát láttam.
Ma láttam Sakurás reklámot Aygoval. Valaki látott már ilyet? Westendben volt tévén.
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #351 Dátum: 2005.12.23 18:26:34 »
Nekik sem tetszett túlzottan az Aygo.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Beszélgessünk...
« Válasz #352 Dátum: 2005.12.24 02:03:38 »
Tegnap amíg csinálták a 90 000-es szervízt a Corollán beültem az Aygo-ba. Határozottan rosszabb a váltója, mint a Yarisnak vagy a Corollának. Nekem nem tetszik a műszerfala sem, de nem is nekem szánták. A középkonzollal viszont nincs bajom. Na de ilyet se vennék. :-|
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #353 Dátum: 2006.01.03 21:33:52 »
Már van Aygo népítélet is!
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #354 Dátum: 2006.01.03 22:41:04 »
Idézetet írta: "music"
Már van Aygo népítélet is!

Ez se normális. Mi az, hogy 130-al nyomja neki, mikor még bejáratós? Akkor nem csoda, ha sok a fogyija, ha ennyire megy vele, kiváncsi lennék, mennyi az a nem pörgetem fordulat az ő értelmezésében, mert a 130 már 4000 körül van, és sztem városban is 4000nél vált. A gyári hifitől meg mit várt, hogy elindulhat az autohifi versenyen?
Azért néhány dologban igaza van, biztos hangos a kocsi, de hogy gyors lenne, gyorsabb, mint a Suzuki, azt nem hinném, mert az könnyebb. 2 személynek tényleg lehet, hogy elég, de akkor a csomagokat a hátsó ülésre kell pakolni mindig. Ja és tuti nem 190 a csávó.
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #355 Dátum: 2006.01.04 00:10:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Már van Aygo népítélet is!
Ez se normális. Mi az, hogy 130-al nyomja neki, mikor még bejáratós? Akkor nem csoda, ha sok a fogyija, ha ennyire megy vele, kiváncsi lennék, mennyi az a nem pörgetem fordulat az ő értelmezésében, mert a 130 már 4000 körül van, és sztem városban is 4000nél vált. A gyári hifitől meg mit várt, hogy elindulhat az autohifi versenyen?
Gyanúm, hogy írt már ide is, mert valaki kérdezte valamelyik fórumon, hogy nem gondoljuk-e soknak a 6,5 litert 130-nál...
music     

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Beszélgessünk...
« Válasz #356 Dátum: 2006.01.04 13:07:30 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Már van Aygo népítélet is!

Ez se normális. Mi az, hogy 130-al nyomja neki, mikor még bejáratós? Akkor nem csoda, ha sok a fogyija, ha ennyire megy vele, kiváncsi lennék, mennyi az a nem pörgetem fordulat az ő értelmezésében, mert a 130 már 4000 körül van, és sztem városban is 4000nél vált. A gyári hifitől meg mit várt, hogy elindulhat az autohifi versenyen?
Azért néhány dologban igaza van, biztos hangos a kocsi, de hogy gyors lenne, gyorsabb, mint a Suzuki, azt nem hinném, mert az könnyebb. 2 személynek tényleg lehet, hogy elég, de akkor a csomagokat a hátsó ülésre kell pakolni mindig. Ja és tuti nem 190 a csávó.


A csomagtartó kérdést úgy írtad mintha a Yarisnak olyan hatalmas csomitartója lenne, elég sűrün kell a hátsó ülésre pakolni nekem is, így ha az Aygó mellett döntenék nem sokban változna a helyzet...szerintem...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #357 Dátum: 2006.01.04 13:48:14 »
Idézetet írta: "galland"
A csomagtartó kérdést úgy írtad mintha a Yarisnak olyan hatalmas csomitartója lenne, elég sűrün kell a hátsó ülésre pakolni nekem is, így ha az Aygó mellett döntenék nem sokban változna a helyzet...szerintem...

Nem tudom, hogy te mennyi pénzért szoktál vásárolni élelmiszert a Tescoban, vagy máshol, de mi 30ezer körül szoktunk általában, és utánna mindig minden belefér a csomagtartóba. Persze nem 4 üveg jóminőségű vodkát szoktunk venni, hanem 10 kiló cukor, 1 karton olaj, stb... Szal minden a pakolás kérdése, ha én pakolok 2szer annyi fér bele, mint kinéznéd belőle.
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Beszélgessünk...
« Válasz #358 Dátum: 2006.01.05 23:23:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "galland"
A csomagtartó kérdést úgy írtad mintha a Yarisnak olyan hatalmas csomitartója lenne, elég sűrün kell a hátsó ülésre pakolni nekem is, így ha az Aygó mellett döntenék nem sokban változna a helyzet...szerintem...

Nem tudom, hogy te mennyi pénzért szoktál vásárolni élelmiszert a Tescoban, vagy máshol, de mi 30ezer körül szoktunk általában, és utánna mindig minden belefér a csomagtartóba. Persze nem 4 üveg jóminőségű vodkát szoktunk venni, hanem 10 kiló cukor, 1 karton olaj, stb... Szal minden a pakolás kérdése, ha én pakolok 2szer annyi fér bele, mint kinéznéd belőle.


Mi egy tizessel kevesebbért vásárolunk de mindíg előre kell tólni az üléssort, hogy elférjek a csomitartóba. Te elöbbre szoktad tólni, vagy teljes hátsó állású üléssorról beszélsz?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #359 Dátum: 2006.01.05 23:49:03 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "galland"
A csomagtartó kérdést úgy írtad mintha a Yarisnak olyan hatalmas csomitartója lenne, elég sűrün kell a hátsó ülésre pakolni nekem is, így ha az Aygó mellett döntenék nem sokban változna a helyzet...szerintem...

Nem tudom, hogy te mennyi pénzért szoktál vásárolni élelmiszert a Tescoban, vagy máshol, de mi 30ezer körül szoktunk általában, és utánna mindig minden belefér a csomagtartóba. Persze nem 4 üveg jóminőségű vodkát szoktunk venni, hanem 10 kiló cukor, 1 karton olaj, stb... Szal minden a pakolás kérdése, ha én pakolok 2szer annyi fér bele, mint kinéznéd belőle.


Mi egy tizessel kevesebbért vásárolunk de mindíg előre kell tólni az üléssort, hogy elférjek a csomitartóba. Te elöbbre szoktad tólni, vagy teljes hátsó állású üléssorról beszélsz?

Nem szoktam előre tolni, mert akkor hátra nem tudnának beülni, mert 3-an megyünk vásárolni legalább. Ügyesen kell pakolni :D Majd tanítalak 1szer 1 találkozón :D A Carinába is simán 2szer annyit bepakolok, mint szüleim. Mikor mentünk kirándulni, azt hitték, kifognak rajtam, de sikerült a Combi rolót úgy ráhúzni a csomagokra, hogy sehol se nyomták fel a cuccok. A tömörítés nagy mestere vagyok. De eddig nem törtem össze semmit.
Na jó, néha szoktam cheet-elni a Yarisban, és felteszem a kalaptartóra az eüdobozt tartalmazó táskát, mert az sok helyet foglal. Nálam minden csomagtartó 2szer akkora. A titok, hogy kis szatyrokba kell pakolni, nem bőröndbe, mert az feleslegesen nagy helyet foglal, ja és minden felesleges oxigént ki kell nyomni a dolgokból.
Laco 73 :D