Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 365630 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Beszélgessünk...
« Válasz #420 Dátum: 2006.04.19 21:33:26 »
Idézetet írta: "Szeke"

Sok mániákusnak már az is baj, ha nem japánban gyártott a Toyotája  :kacsint:

 :pofa:  :hmm:  a japán az csak japán  :nagymosoly:  nah jó nem szóltam  :pofa:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Beszélgessünk...
« Válasz #421 Dátum: 2006.04.19 21:35:07 »
Idézetet írta: "WeSzil"
Idézetet írta: "Szeke"

Milyen felszereltséggel szeretnéd venni? Az Aygo+ csomag ugye benne lesz?


A szeretnéken már túl vagyok ;) Megrendeltem, lefoglaloztam április 8-án, május 12-én lehet majd kigördülni vele a szalonból. Már nagyon várom!!! Aygo+ csomag lesz benne és klima is. A színe pedig piros!  :nagymosoly:

Grat a választáshoz!, különben egyetértek veled abban, ha a Toyota a nevét adta hozzá annyira rossz nem lehet!!!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #422 Dátum: 2006.04.22 22:15:47 »
Ma írtuk alá a hitelszerződést...jövő pénteken kapjuk meg az autót, de már megnézhettük! csinos darab :nagymosoly:

azt nem tudja valaki véletlenül, hogy a kasznitervezés az japcsi? mert sokkal jobban eltalálták imho, mint a másik két 67kgós motoros :nyelv:

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #423 Dátum: 2006.04.22 22:20:06 »
Idézetet írta: "andzsin"
Ma írtuk alá a hitelszerződést...jövő pénteken kapjuk meg az autót, de már megnézhettük! csinos darab :nagymosoly:

azt nem tudja valaki véletlenül, hogy a kasznitervezés az japcsi? mert sokkal jobban eltalálták imho, mint a másik két 67kgós motoros :nyelv:


Jaj de irigyellek, nekem egy örökké valóságnak tűnik már ez a várakozás, még mindig van legalább 14 napom hogy megérkezzen a szalonba, és legalább lássam  :sir:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #424 Dátum: 2006.04.23 11:54:30 »
Idézetet írta: "andzsin"
azt nem tudja valaki véletlenül, hogy a kasznitervezés az japcsi? mert sokkal jobban eltalálták imho, mint a másik két 67kgós motoros :nyelv:

A kasztni alapvetően ugyanaz és ha jól tudom, inkább francia tervezés.
A lámpák és 1-2 apróság az, amit a Toyota talált ki rá.
A beltér pedig 99%-ban francia.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #425 Dátum: 2006.04.27 21:38:54 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "andzsin"
azt nem tudja valaki véletlenül, hogy a kasznitervezés az japcsi? mert sokkal jobban eltalálták imho, mint a másik két 67kgós motoros :nyelv:

A kasztni alapvetően ugyanaz és ha jól tudom, inkább francia tervezés.
A lámpák és 1-2 apróság az, amit a Toyota talált ki rá.
A beltér pedig 99%-ban francia.


Azt tudom, hogy a motor az japcsi, remélem a váltó is, vagy az frank???

Holnap megyünk átvenni....egyenlőre az asszonyka gyün vele haza mögöttem :pofa: , de majd beleülök megjáratom az újoncot :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #426 Dátum: 2006.04.28 08:07:12 »
Idézetet írta: "andzsin"

Azt tudom, hogy a motor az japcsi, remélem a váltó is, vagy az frank???

szerintem a váltó  "csigaevõs"...
legalábbis hasonlóan járt, mint az én yarisom váltója...akadozós...
és hosszab úton járósnak tünt a szalonban kiállított darab( a jarisomhoz képest)
de az álló helyzetben volt...elítélni nem ítélem el, mert még nem vezettem ajgót :kacsint:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #427 Dátum: 2006.05.01 11:18:55 »
Na regélek mindenki nagy örömére...és már most elárulom a slusszpoént: egy japán Aygonk van!!!

Pénteken elhoztuk a kis cápát :nagymosoly: Ami elsőre feltűnt, hogy elképesztően nagy hely van benne!!! Van benne annyi hely, mint a Yarisban. És simán olyan érzésem van, mintha nagy autó lenne. A csomagtartó elég apró, dehát nem hűtőgépszállításra találták ki :pofa: Belülről igényes, felső kárpit szövet, nem kopogós műanyag, a műszerfalborítás elmegy, ami külön tetszik, hogy a kormány nem csak egy sima "fröccsöntött műanyag" :robbanfej: , mint a Yarisomban, hanem egyrészt fekete színű és lyukacsozott és olyan sportkormányos :nagymosoly: . Belülről elegáns kinézete van, apró ötletes megoldásokkal. Az üléskárpit betétei és maga az ülés is zseniális. A pedálok nagyon lábra állnak, könnyen kezelhetők. A váltó eddig mint a vaj :nagymosoly:   A fed. comp. hiányzik az autóból, a középső konzollal nem igazán tudtak mit kezdeni a tervezők, az olyan üres így és semmi funkciója sincs. A levegőkeringetési kapcsolók ötletesek, bár a melegszabályozó már egy kicsit messze esik a vezetőtől. Konstrukciós hiba: nem lehet lezárni a külső levegő bejövetelét, ezért az IFA-bűz bejön. Ill. még nem tudtam eldönteni, hogyha nincs bekapcsolva egyes fokozatba sem a levegőkeringetés, hanem 0-án áll, akkor az azt jelenti e, hogy zárt a rendszer. Másik ami negatív: nincs zárható kesztyűtartó, ezt kispórolták. A harmadik, ami nem teccik: a kilométeróra hát az valami nagyon gagyesz! Egy szürke plecsni nagy fekete számokkal. Szörnyűűűűű :robbanfej: Az nem tudom melyik Aygo változatban van, ahol ki lehet hajtani a fordulatszámmérőt, ebben ilyen nincs. Viszont este feltámad ez a nagy gagysiág és legalább egy fél Csipkerózsika lesz belőle :kacsint: , szép narancssárga fénnyel vonja be az utasteret, így már egy kicsit jobban tetszett. Na ennyit a belsőről.

Menettulajdonságok: bár nem nyomtam még neki oda, de azt érezni, hogy a Toyota motor nagyon ott van a szeren! A legfeltűnőbb az volt, hogy a három henger ellenére sem volt akkora zaj 110-nél benne, mint a Yarisban, szerintem egyszerűen jobb a szigetelése. A gyorsulásnál persze érezni, a négy henger hiányát, de ha már eccer elindultál vele, akkor húz mint a gép :kacag: Az úthibákra érzékeny, de ez legyen a legnagyobb bajunk. A gép stabilan fut, kanyarokban nem dől meg, nincs felborulás érzés.

Kérdés? :nagymosoly:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #428 Dátum: 2006.05.01 11:51:41 »
Idézetet írta: "andzsin"
Na regélek mindenki nagy örömére...és már most elárulom a slusszpoént: egy japán Aygonk van!!!

Gratula a kocsihoz!

Már írtam itt a topicban is korábban, hogy a nálunk lévõ Aygoknak is JT-s volt az alvázszámuk. Hogy ez miért van  :hmm:  
Megpróbálok majd utánanézni. Szóval nem merném kijelenteni, hogy japán a Tied...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #429 Dátum: 2006.05.01 19:03:28 »
Andzsin, te aztán tudsz hajmeresztõ dolgokat írni. Multkorában a Yaris kapcsán azt írtad, hogy a Matiz ugyanakkora belülrõl, most meg azt akarod bemesélni, hogy az Aygo is akkora mint a Yaris?  :nagymosoly: De most tényleg, nézzük reálisan a dolgot, a leghátsó állásba volt az ülés, mikor beültem, és épphogy elfértem, ja és a kormány a képemben volt, meg a mûszerfal is. Most voltam a luxusautó kiállításon, és ültem a Lotus Elise-ben, na abban is hasonló fílingem volt, szal a kormány a képemben, ezek ilyen 160 centis törpéknek való autók. Magam mögé meg beültem, és 4 centit volt az ülésben a lábam, a Yarisban pont nem ér hozzá. Szélességben meg meg se próbálnék 2 felnõtt+1 gyerek kombinációt a hátsó sorban, míg ez a Yarisban gondolkodás nélkül megvalósítható, szal nagyon nincs 1 kategóriában a két kocsi. A kormányban igazad van amúgy, meg a többiben  :pofa:
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #430 Dátum: 2006.05.01 19:07:25 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "andzsin"
Na regélek mindenki nagy örömére...és már most elárulom a slusszpoént: egy japán Aygonk van!!!

Gratula a kocsihoz!

Már írtam itt a topicban is korábban, hogy a nálunk lévõ Aygoknak is JT-s volt az alvázszámuk. Hogy ez miért van  :hmm:  
Megpróbálok majd utánanézni. Szóval nem merném kijelenteni, hogy japán a Tied...


Kösz! A kereskedő bácsi azt mondta azért van mert az első szériát a japcsik csinálták meg és abból jött hozzánk, de hátha utána tucc nyomozni...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #431 Dátum: 2006.05.01 19:10:59 »
Idézetet írta: "KLaco"
Andzsin, te aztán tudsz hajmeresztõ dolgokat írni. Multkorában a Yaris kapcsán azt írtad, hogy a Matiz ugyanakkora belülrõl, most meg azt akarod bemesélni, hogy az Aygo is akkora mint a Yaris?  :nagymosoly: De most tényleg, nézzük reálisan a dolgot, a leghátsó állásba volt az ülés, mikor beültem, és épphogy elfértem, ja és a kormány a képemben volt, meg a mûszerfal is. Most voltam a luxusautó kiállításon, és ültem a Lotus Elise-ben, na abban is hasonló fílingem volt, szal a kormány a képemben, ezek ilyen 160 centis törpéknek való autók. Magam mögé meg beültem, és 4 centit volt az ülésben a lábam, a Yarisban pont nem ér hozzá. Szélességben meg meg se próbálnék 2 felnõtt+1 gyerek kombinációt a hátsó sorban, míg ez a Yarisban gondolkodás nélkül megvalósítható, szal nagyon nincs 1 kategóriában a két kocsi. A kormányban igazad van amúgy, meg a többiben  :pofa:


lehet hogy genetikailag térérzékelési hibában szenvedek :nagymosoly: , most három napig Aygoztam, visszaültem ma a Yarisba és esküszöm, hogy nagyobbnak tűnt! valószínű egyébként optikai csalódás: azAygo műszerfala nincs annyira előretolva, mint a Yarisé, lehet, hogy ezért van, de egy biztos! hogy a kormánytól az ablakig az Aygoban nagyobb a tér mint a Yarisban arra a fejemet teszem! oldalirányban szerintem megközelítőleg hasonló, ahol bibi van az hátrafelé van, ott biztos hogy nagyobb a Yaris ez szemmel látható, minden szempontból. de mivel én az első ülésből vezetk erről nem tudok nyilatkozni :kacsint:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Beszélgessünk...
« Válasz #432 Dátum: 2006.05.01 19:14:50 »
egyébként ha már itt tartunk,  a hétvégén egy új Mazda 3ban és 6ban is ültem és elcsodálkoztam azon, hogy egyáltalán nincs bennük nagyobb hely, mint a Yarisban, semmi különbséget nem láttam, talán oldalirányban egy cseppet nagyobbak, de nem szignifikánsan, éppen ezért ahátsó ülésben kényelmesebben elfér három ember, de térérzékésileg egyáltalán nem az van, hogy nagy autó hú de nagy tér....jó persze vannak fokozatok, mert ültem már Audiban, meg egyebekben azokban tényleg van nagy tér:)))

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #433 Dátum: 2006.05.01 20:22:37 »
Idézetet írta: "andzsin"
egyébként ha már itt tartunk,  a hétvégén egy új Mazda 3ban és 6ban is ültem és elcsodálkoztam azon, hogy egyáltalán nincs bennük nagyobb hely, mint a Yarisban, semmi különbséget nem láttam, talán oldalirányban egy cseppet nagyobbak, de nem szignifikánsan, éppen ezért ahátsó ülésben kényelmesebben elfér három ember, de térérzékésileg egyáltalán nem az van, hogy nagy autó hú de nagy tér....jó persze vannak fokozatok, mert ültem már Audiban, meg egyebekben azokban tényleg van nagy tér:)))

Akkor még sincs baj a térérzeteddel  :nagymosoly: Bizony a Yaris elég nagy belsõvel van megáldva, Az Ave, és a Cov is kb ugyanekkora belül. Egyedül a csomagtér, amivel többek ezek a nagy kocsik, és persze 5-8 centivel szélesebbek belül, meg kényelmesebbek. A Carina kombi az Avéhez képest is nagy belül, pedig a külsõ mérete kisebb  :pofa:
Laco 73 :D

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #434 Dátum: 2006.05.11 19:59:30 »
Most veszek elõször új autót, és nem igazán tudom hogy mennyi idõ az amit normális hogy késik az autó.
Elõször május 6-ra igérték a szalonba, aztán 10-e lett belõle. Elvileg az van hogy felhívnak ha megérkezik az autó, de nem hívtak.

Bosszantó ez az egész, várom az autót, késik és még fel se hívnak hogy mégis mikor érkezik meg  :elkeseredett:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu