Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 367813 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #375 Dátum: 2006.02.02 11:58:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Van már dízel Aygo is.
455.000 forint a felár. Hát, nem kevés pénz ez egy cirka 50-60 lovas citroen motorért  :roll:


Teljesen el vannak szállva ezek az Aygo árak  :mivan: ... én itt Pécsett még nem láttam egyet sem , de ez nem is lep meg .

Amúgy most lehet hogy meg fogtok lepődni , de ha ilyen kis városi minit kellene vennem , akkor én gondolkodás nélkül a Twingot választanám  :nagymosoly: ...

Egy biztos, Aygót én sem vennék, de Twingót még úgy sem...
Január elején volt "szerencsém" vezetni egy 1,2 -es (még a régebbi) példányt, és nagyon nem tetszett.
Teljesen erőtlen volt a motor, földes úton alig bírtam elindúlni vele, és 80 fölött már féltem (aszittem 200-al megyünk :) ). Műszerfal világítás már tönkrement benne, önindítóval is van valami baj, rádió nem működik benne.
Belső tér tényleg meglepően nagy.
Meg szerintem közelebb áll méreteiben a Yaris -hoz (nem a II -hez) mint az Aygóhoz.  
Tehát kis autó kellene, maradnék a Yarisnál, nyomába sem érhet a Twingo.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #376 Dátum: 2006.02.03 14:03:29 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Van már dízel Aygo is.
455.000 forint a felár. Hát, nem kevés pénz ez egy cirka 50-60 lovas citroen motorért  :roll:


Teljesen el vannak szállva ezek az Aygo árak  :mivan: ... én itt Pécsett még nem láttam egyet sem , de ez nem is lep meg .

Amúgy most lehet hogy meg fogtok lepődni , de ha ilyen kis városi minit kellene vennem , akkor én gondolkodás nélkül a Twingot választanám  :nagymosoly: ...

Egy biztos, Aygót én sem vennék, de Twingót még úgy sem...
Január elején volt "szerencsém" vezetni egy 1,2 -es (még a régebbi) példányt, és nagyon nem tetszett.
Teljesen erőtlen volt a motor, földes úton alig bírtam elindúlni vele, és 80 fölött már féltem (aszittem 200-al megyünk :) ). Műszerfal világítás már tönkrement benne, önindítóval is van valami baj, rádió nem működik benne.
Belső tér tényleg meglepően nagy.
Meg szerintem közelebb áll méreteiben a Yaris -hoz (nem a II -hez) mint az Aygóhoz.  
Tehát kis autó kellene, maradnék a Yarisnál, nyomába sem érhet a Twingo.


Twingo : 3433x1630x1423 mm , Aygo : 3410x1615x1465 mm , Yaris I : 3640x1660x1500 mm . Szvsz a 343 centi a 341-hez van közelebb , és nem a 364-hez  :wink:

Egyébként én a Twingot nem észérvek alapján venném , azzal együtt , hogy újautó-tesztben összességében több pontot szerzett , mint az Aygo . Persze megbízhatóságra nyilván jóval alatta marad , és motorikusan is jobb az Aygo , de nem tehetek róla , szeretem azt a kis mosolygó dobozt  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Beszélgessünk...
« Válasz #377 Dátum: 2006.02.12 22:49:05 »
Idézetet írta: "Szeke"
Van már dízel Aygo is.
455.000 forint a felár. Hát, nem kevés pénz ez egy cirka 50-60 lovas citroen motorért  :roll:


Csak a műszaki adatok között nem találom a dízelre vonatkozó értékeket, sem a magyar sem a német toyota honlapon. Nem tudsz valami konkrét infót? Elsősorban persze :nagymosoly:  fogyasztási adatok érdekelnének.   Annyit találtam az autobild.de-n hogy a vegyes fogyija 4,1. Nem rossz, bár a benzinesnek ugyanezen paramétere 4,6.  Ami érdekes lenne az az országúti gyári adat... abból már tudnék kalkulálni magamnak :mrgreen:  :crazy:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #378 Dátum: 2006.02.13 13:16:30 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Szeke"
Van már dízel Aygo is.
455.000 forint a felár. Hát, nem kevés pénz ez egy cirka 50-60 lovas citroen motorért  :roll:


Csak a műszaki adatok között nem találom a dízelre vonatkozó értékeket, sem a magyar sem a német toyota honlapon. Nem tudsz valami konkrét infót? Elsősorban persze :nagymosoly:  fogyasztási adatok érdekelnének.   Annyit találtam az autobild.de-n hogy a vegyes fogyija 4,1. Nem rossz, bár a benzinesnek ugyanezen paramétere 4,6.  Ami érdekes lenne az az országúti gyári adat... abból már tudnék kalkulálni magamnak :mrgreen:  :crazy:


Szerintem te tutira elmozgatnád azt az autót országúton 3 literrel  :D ... a vicc az , hogy ehhez még nem is kell olyan borzasztóan lassan menni  :o
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #379 Dátum: 2006.02.13 17:38:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerintem te tutira elmozgatnád azt az autót országúton 3 literrel  :D ...

Csúnya lenne ha olyan sokat enne nála... Kishaver Yarisából kihozta a 2.98-at különösebb erőlködés nélkül  :mrgreen:

Amúgy sajnos nem tudok még róla semmilyen specifikációt :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Beszélgessünk...
« Válasz #380 Dátum: 2006.02.14 12:08:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerintem te tutira elmozgatnád azt az autót országúton 3 literrel  :D ...

Csúnya lenne ha olyan sokat enne nála... Kishaver Yarisából kihozta a 2.98-at különösebb erőlködés nélkül  :mrgreen:

Amúgy sajnos nem tudok még róla semmilyen specifikációt :(


A 2.98-ban nem volt beteges extrém spórolás. Úgy mentem vele, mint a benzinessel szoktam egy 4-4,2-höz. Arra voltam kiváncsi mennyivel lehet elmenni vele "nagy" átlagban. Persze az én normál tempóm is betegesnek tűnik normális embereknek :mrgreen:  :rolleyes:
Ha nagyon belehúztam volna még egy 4 decit lehetett volna faragni belőle. :pofa:
A yaris d4d-re 4,4 a gyári vegyes fogyi. Az aygo hdi-re :kacsint:  4,1. Ebből valami közelítőt lehet sejteni, de az országúti adat jobb lenne. Szerintem az aygónál a 3 alatti lazán menne, rekord döntögetésnél meg közelebb lehetne lenni a 2-höz mint a 3-hoz :pofa:
Amúgy tgnap előtt mentem egy próbautat a szombathelyi toyotánál a yarisII d4d-vel. A szokásos útvonalamon 3,3-ra jött ki a comp szerint. De ugye annak 2-3 decivel gyengébb értékei vannak mint a yaris 1 d4d-nek a nagyobb súly és a szélesebb kerekek miatt. Amúgy érdekesség képpen a priussal nyáron ugyanezen útvonalon ugyanilyen tempóval 3,5-jött ki. Igaz, hogy melegben, viszont ment is végig a klíma.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #381 Dátum: 2006.02.14 12:25:21 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Amúgy tgnap előtt mentem egy próbautat a szombathelyi toyotánál a yarisII d4d-vel. A szokásos útvonalamon 3,3-ra jött ki a comp szerint. De ugye annak 2-3 decivel gyengébb értékei vannak mint a yaris 1 d4d-nek a nagyobb súly és a szélesebb kerekek miatt.


Nomeg , ha jól tudom , a Yaris II dízel már 90 lovas , míg a régi 75 .[/quote]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Beszélgessünk...
« Válasz #382 Dátum: 2006.02.14 12:55:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Zénóka"
Amúgy tgnap előtt mentem egy próbautat a szombathelyi toyotánál a yarisII d4d-vel. A szokásos útvonalamon 3,3-ra jött ki a comp szerint. De ugye annak 2-3 decivel gyengébb értékei vannak mint a yaris 1 d4d-nek a nagyobb súly és a szélesebb kerekek miatt.


Nomeg , ha jól tudom , a Yaris II dízel már 90 lovas , míg a régi 75 .
[/quote]

Ez így van bár én nem éreztem nagy különbséget, mondjuk nem is pörgettem 1500 fölé :oops: :mrgreen: . No meg azért 150kg többlet sem kevés, az olyan mintha beülnének mögénk ketten.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #383 Dátum: 2006.02.14 14:19:46 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Zénóka"
Amúgy tgnap előtt mentem egy próbautat a szombathelyi toyotánál a yarisII d4d-vel. A szokásos útvonalamon 3,3-ra jött ki a comp szerint. De ugye annak 2-3 decivel gyengébb értékei vannak mint a yaris 1 d4d-nek a nagyobb súly és a szélesebb kerekek miatt.


Nomeg , ha jól tudom , a Yaris II dízel már 90 lovas , míg a régi 75 .


Ez így van bár én nem éreztem nagy különbséget, mondjuk nem is pörgettem 1500 fölé :oops: :mrgreen: . No meg azért 150kg többlet sem kevés, az olyan mintha beülnének mögénk ketten.


Így "hajtva" nyilván nincs is akkora különbség ;) ... viszont én a 90 lovas 1.4 D4D Corollát fürgébbnek éreztem a Yaris I dízelnél - és ez Corolla volt , szóval azért a Yaris II csak jobb kell legyen  :) ... igaz , a fordulatszám volt néha 3000 is . De amúgy ezzel az autóval is le lehet menni 4 liter alá  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Beszélgessünk...
« Válasz #384 Dátum: 2006.02.16 19:31:08 »
Palaczk

Most az egyszer megúszod egy szimpla feketeponttal, azt a 3000-ig pörgetést.  :nene:  :rohog:
Nem szégyelted magad ? 3000-nél valószínűleg a 4,5 GIGA LITER-t evett az a szegény autó.  :shock:  :rohog:

Üdv: Lymp.  :ordog:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Beszélgessünk...
« Válasz #385 Dátum: 2006.02.16 22:46:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Zénóka"
Amúgy tgnap előtt mentem egy próbautat a szombathelyi toyotánál a yarisII d4d-vel. A szokásos útvonalamon 3,3-ra jött ki a comp szerint. De ugye annak 2-3 decivel gyengébb értékei vannak mint a yaris 1 d4d-nek a nagyobb súly és a szélesebb kerekek miatt.


Nomeg , ha jól tudom , a Yaris II dízel már 90 lovas , míg a régi 75 .


Ez így van bár én nem éreztem nagy különbséget, mondjuk nem is pörgettem 1500 fölé :oops: :mrgreen: . No meg azért 150kg többlet sem kevés, az olyan mintha beülnének mögénk ketten.


Így "hajtva" nyilván nincs is akkora különbség ;) ... viszont én a 90 lovas 1.4 D4D Corollát fürgébbnek éreztem a Yaris I dízelnél - és ez Corolla volt , szóval azért a Yaris II csak jobb kell legyen  :) ... igaz , a fordulatszám volt néha 3000 is . De amúgy ezzel az autóval is le lehet menni 4 liter alá  :nagymosoly:


Nekem egy ismerősöm aki vezetett Corollát és Yaris II-öt is 90 lovas D4D-vel azt mondta, hogy a Corollát fürgébbnek érezte...  :hmm:
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #386 Dátum: 2006.02.21 21:31:03 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Nekem egy ismerősöm aki vezetett Corollát és Yaris II-öt is 90 lovas D4D-vel azt mondta, hogy a Corollát fürgébbnek érezte...  :hmm:


Feltételezem , hogy a Yaris II még nem nagyon lehetett más , mint bejáratós ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #387 Dátum: 2006.02.21 21:33:08 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Palaczk

Most az egyszer megúszod egy szimpla feketeponttal, azt a 3000-ig pörgetést.  :nene:  :rohog:
Nem szégyelted magad ? 3000-nél valószínűleg a 4,5 GIGA LITER-t evett az a szegény autó.  :shock:  :rohog:

Üdv: Lymp.  :ordog:


Hát ja  :D ... Próbaút volt , azért merészeltem ilyen sztratoszférikus magasságokba hajszolni a fordulatszámot  :vag2:  :ordog:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Beszélgessünk...
« Válasz #388 Dátum: 2006.02.21 22:20:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Xanyi"
Nekem egy ismerősöm aki vezetett Corollát és Yaris II-öt is 90 lovas D4D-vel azt mondta, hogy a Corollát fürgébbnek érezte...  :hmm:


Feltételezem , hogy a Yaris II még nem nagyon lehetett más , mint bejáratós ;) ...


Ez igaz  :kacsint:
Xanyi

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #389 Dátum: 2006.02.28 15:29:34 »
Különleges Aygo.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154