Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 367812 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Beszélgessünk...
« Válasz #360 Dátum: 2006.01.08 10:44:17 »
Majd egyszer megmutatod a rejtelmeket, mert én nem tudok rendesen bepakolni, hogy minden elférjen ilyenkor jön egy kis üléstologatás.

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #361 Dátum: 2006.01.16 08:43:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ügyesen kell pakolni :D Majd tanítalak 1szer 1 találkozón :D

 :hmm:
ez lehetne egy  :toy:  nagy-tali alkalmával betenni a programba, mint "versenyszám"
 :otlet:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #362 Dátum: 2006.01.16 12:16:17 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"
Ügyesen kell pakolni :D Majd tanítalak 1szer 1 találkozón :D

 :hmm:
ez lehetne egy  :toy:  nagy-tali alkalmával betenni a programba, mint "versenyszám"
 :otlet:

Ha el tudok menni, akkor benne vagyok, csak hozzatok elég kaját, amit be lehet tenni. És lehetőleg ne törékenyet, és minél kisebbeket.  :nagymosoly:
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #363 Dátum: 2006.01.16 12:50:59 »
A 7végén Debrecenben voltam, és 2 Aygot is láttam szembejönni az utcán. Pesten még egyet sem...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #364 Dátum: 2006.01.29 00:49:49 »
Az Auto Motor und Sport tesztjét olvastam nemrég , abban az Aygot (1.0 ötajtósat) hasonlították össze néhány más miniautóval : Ford Ka , Fiat Panda , Renault Twingo , VW Fox . Az Aygo csak a Ka-t tudta maga mögé utasítani . A motort és a váltót dicsérték , viszont kritizálták a kemény futóművet , a korántsem kimagasló helykínálatot , a nem tologatható hátsó ülést (ekkora autónál eléggé elengedhetetlen , és ezekben a konkurrensekben mind benne van) , és a pici , ráadásul nehezen pakolható (mivel ugye csak az ablak nyitható) csomagtartót . Ja , és a mindehhez képest meglehetősen magabiztos árat .

Ami azt illeti , az Autószalonon szerzett tapasztalataim alapján egyetértek velük . Bennem is az a benyomás alakult ki , hogy ez az autó ennyi pénzért egészen egyszerűen nem nyújt eleget .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #365 Dátum: 2006.01.29 01:04:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Auto Motor und Sport tesztjét olvastam nemrég , abban az Aygot (1.0 ötajtósat) hasonlították össze néhány más miniautóval : Ford Ka , Fiat Panda , Renault Twingo , VW Fox . Az Aygo csak a Ka-t tudta maga mögé utasítani . A motort és a váltót dicsérték , viszont kritizálták a kemény futóművet , a korántsem kimagasló helykínálatot , a nem tologatható hátsó ülést (ekkora autónál eléggé elengedhetetlen , és ezekben a konkurrensekben mind benne van) , és a pici , ráadásul nehezen pakolható (mivel ugye csak az ablak nyitható) csomagtartót . Ja , és a mindehhez képest meglehetősen magabiztos árat .

Valszeg jogos, bár látatlanban a Pandára tippeltem volna győztesként. A Ka-nak viszont elég vacak a megbízhatósága annak dacára, hogy egy "kiforrott" típus.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #366 Dátum: 2006.01.29 01:07:50 »
Már 2 aygos népítélet van! :kacsint:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #367 Dátum: 2006.01.29 14:37:30 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Auto Motor und Sport tesztjét olvastam nemrég , abban az Aygot (1.0 ötajtósat) hasonlították össze néhány más miniautóval : Ford Ka , Fiat Panda , Renault Twingo , VW Fox . Az Aygo csak a Ka-t tudta maga mögé utasítani . A motort és a váltót dicsérték , viszont kritizálták a kemény futóművet , a korántsem kimagasló helykínálatot , a nem tologatható hátsó ülést (ekkora autónál eléggé elengedhetetlen , és ezekben a konkurrensekben mind benne van) , és a pici , ráadásul nehezen pakolható (mivel ugye csak az ablak nyitható) csomagtartót . Ja , és a mindehhez képest meglehetősen magabiztos árat .

Valszeg jogos, bár látatlanban a Pandára tippeltem volna győztesként. A Ka-nak viszont elég vacak a megbízhatósága annak dacára, hogy egy "kiforrott" típus.


Jól tudod , hogy újautó-tesztben nem értékelik a megbízhatóságot . Okkal . Pl. a Pandánál mit lehetett volna írni , vagy a szintén új Foxnál ? Márka alapján ugyan lehet jósolgatni , de kivételek mindig vannak , exakt pontszámot így nem lehet megítélni . A Panda egyébként apróságokon csúszott el , összeadódó egy-két pontos különbségeken . Alapvetően jónak ítélték .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #368 Dátum: 2006.01.29 14:43:42 »
Idézetet írta: "music"
Már 2 aygos népítélet van! :kacsint:


Én nem csodálom , hogy nem szaporodnak túl gyorsan . Ennyi pénzért sokféle "normális" kisautót lehet kapni , amelyek teljes értékű autónak tekinthetők . Az Aygo nem igazán az . Érdekes , humoros , fiatalos , de a praktikum eléggé lemaradt a prioritásai között .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #369 Dátum: 2006.01.29 19:18:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Jól tudod , hogy újautó-tesztben nem értékelik a megbízhatóságot .

Persze, ezt csak azért írtam, hogy a KA ugyan meverte az Aygot, viszont egy tartós teszten már nem tudná, mert valószínűleg elvérezne a fenntartási költségeken.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk...
« Válasz #370 Dátum: 2006.01.29 19:22:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én nem csodálom , hogy nem szaporodnak túl gyorsan . Ennyi pénzért sokféle "normális" kisautót lehet kapni , amelyek teljes értékű autónak tekinthetők . Az Aygo nem igazán az . Érdekes , humoros , fiatalos , de a praktikum eléggé lemaradt a prioritásai között .

Az ember azt gondolná, hogy van egy tehetősebb sznobréteg, akinek kell.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #371 Dátum: 2006.01.30 13:47:29 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én nem csodálom , hogy nem szaporodnak túl gyorsan . Ennyi pénzért sokféle "normális" kisautót lehet kapni , amelyek teljes értékű autónak tekinthetők . Az Aygo nem igazán az . Érdekes , humoros , fiatalos , de a praktikum eléggé lemaradt a prioritásai között .

Az ember azt gondolná, hogy van egy tehetősebb sznobréteg, akinek kell.


Van is . Csak nem nálunk . Nálunk akinek van pénze , fontos számára a "más" jelleg , és mégis kisautót akar venni , az Minit vagy esetleg Merci A-t vesz majd , vagy urambocsá Smartot . Azoknak a fiataloknak viszont , akiket amúgy a gondolkodásmódjuk esetleg rávehetne egy Aygo megvásárlására , nálunk ehhez nincs elég pénzük . A fenti rétegnek viszont (a Mini-vevőknek) az Aygo túl kicsi , túl olcsó , túl gagyi . Azok meg , akiknek bő kétmilliójuk van kocsira , nem fognak olyan autót választani , amelynek a tervezésénél sokadrangú szempont volt a praktikum .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #372 Dátum: 2006.02.01 07:53:38 »
Idézetet írta: "music"
A 7végén Debrecenben voltam, és 2 Aygot is láttam szembejönni az utcán. Pesten még egyet sem...

tegnap reggel 8 magasságában Mogyoródon láttam 1 aygot szembejönni.... :kacsint:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #373 Dátum: 2006.02.01 13:51:58 »
Van már dízel Aygo is.
455.000 forint a felár. Hát, nem kevés pénz ez egy cirka 50-60 lovas citroen motorért  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #374 Dátum: 2006.02.01 14:06:44 »
Idézetet írta: "Szeke"
Van már dízel Aygo is.
455.000 forint a felár. Hát, nem kevés pénz ez egy cirka 50-60 lovas citroen motorért  :roll:


Teljesen el vannak szállva ezek az Aygo árak  :mivan: ... én itt Pécsett még nem láttam egyet sem , de ez nem is lep meg .

Amúgy most lehet hogy meg fogtok lepődni , de ha ilyen kis városi minit kellene vennem , akkor én gondolkodás nélkül a Twingot választanám  :nagymosoly: ... ez lenne az egyetlen kategória , ahol francia kocsit vennék , de ebben viszont biztosan . Annyira kedves , aranyos , szimpatikus az a kis autó , hogy minden nap öröm lenne ránézni  :szivecske: ... és ez nem új dolog nálam , '93-as megjelenése óta ugyanúgy , töretlenül tetszik , és ez azért nagy szó  :!: ... Időtállót alkottak vele , ami csak ritkán sikerül az autógyártásban . Ennél az autónál nem érdekelne a kisebb megbízhatóság , nem érdekelne , hogy alapban nem szeretem a középre helyezett műszereket , itt tényleg a szívemre hallgatnék  :szemez: ... bár megjegyzem , van egy csomó praktikus oldala is , pl. parányi külső méretek mellett még mai viszonylatban is példás a belső helykínálat , ágyat lehet csinálni az ülésekből (francia autó...) , tologatható a hátsó ülés , és ezzel az újabb , 1.2-es 75 lovas motorral jól megy és keveset eszik . Ja és persze a vászon tolótetős változat kellene , természetesen  :vag2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )