Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 571784 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #525 Dátum: 2006.08.28 20:17:19 »
Azért elmehet a Totalcar is a P.-ba!
Az elõzõ TS Yarisos cikk felvezetõje:
"A nevetséges 105 helyett tisztességes 132 lóerõs motort kap a kisautó sportváltozata"
Amikor kijött a Yaris TS még nem nagyon volt divat a 180 lovas motorokat a kisautókba dobálni, de még az alsóközepesekbe se nagyon.
És szerintem - 105 Le ellenére - még most is elég jól megállja a helyét, a 9 mp-es gyorsulással, szóval nevetségesnek semmiképpen nem nevezném...
Egyébként a nagyobb kasztni és nagyobb súly miatt nem tudom mennyivel lesz dinamikusabb az új TS a 132 Le-vel.
Kíváncsi vagyok a mûszaki adatokra...

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Yaris Ts
« Válasz #526 Dátum: 2006.08.28 20:59:14 »
Idézetet írta: "kmr"
Azért elmehet a Totalcar is a P.-ba!


Rühelem én is a köcsögöket! :punch:  [smilie=sm17.gif]
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #527 Dátum: 2006.08.29 15:00:19 »
Idézetet írta: "SZegecs"

Ja hogy ez a TS képe? Fel sem tûnt.

Ha ez a TS kasznija, akkor nagyon gáz. Ebbensemmi sportos nincsen.....

a yaris2 formavilága nem tetszik....TS-t sem tudták "gatyába rázni"
maradtak a gömbölyded nõies vonalak
annyira lesz ez sportosnak tûnõ, mint az NDK-s nõi kalapácsdobók  :hanyok:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yaris Ts
« Válasz #528 Dátum: 2006.08.29 15:36:09 »
Pont ezért lesz jó az új TS Yaris. Melléd áll egy 1.6-os V. Golf, aztán azt hiszi, hogy 1 literes vagy. A zöldnél rájön, hogy mégse  :kacsint:  :nagymosoly:
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #529 Dátum: 2006.08.29 16:43:13 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "SZegecs"

Ja hogy ez a TS képe? Fel sem tûnt.

Ha ez a TS kasznija, akkor nagyon gáz. Ebbensemmi sportos nincsen.....

a yaris2 formavilága nem tetszik....TS-t sem tudták "gatyába rázni"
maradtak a gömbölyded nõies vonalak
annyira lesz ez sportosnak tûnõ, mint az NDK-s nõi kalapácsdobók  :hanyok:

Az elejét én mér megkedveltem (mexoktam), szerintem a hátulja az ami nagyon jellegtelen.
Viszont ezt a részt a TS lökös elég jól feldobja, így már onnan is OK.

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Yaris Ts
« Válasz #530 Dátum: 2006.08.29 20:24:05 »
Nekem kicsit csalódás a 130akárhány lóerõ. Régebben 150+-ról volt szó. Vagy 180-ról? Így csak köszönni tud a Fiesta ST-nek, meg a Colt CZT-nek, a Clio RS-rõl meg a 206 RC-rõl nem is beszélve. Pedig jól meg kéne õket fingatnia. Ki érti ezt?  :? Az se sokat segít, hogy 1.8-as lesz, a többiek leginkább két literbõl készültek.
Yaris Blue Ice 1.0

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Yaris Ts
« Válasz #531 Dátum: 2006.08.29 21:01:46 »
Idézetet írta: "baru"
Nekem kicsit csalódás a 130akárhány lóerõ. Régebben 150+-ról volt szó. Vagy 180-ról? Így csak köszönni tud a Fiesta ST-nek, meg a Colt CZT-nek, a Clio RS-rõl meg a 206 RC-rõl nem is beszélve. Pedig jól meg kéne õket fingatnia. Ki érti ezt?  :? Az se sokat segít, hogy 1.8-as lesz, a többiek leginkább két literbõl készültek.


És feltöltõs új Corsa OPC. 180+LE....
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #532 Dátum: 2006.08.29 21:24:25 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "baru"
Nekem kicsit csalódás a 130akárhány lóerõ. Régebben 150+-ról volt szó. Vagy 180-ról? Így csak köszönni tud a Fiesta ST-nek, meg a Colt CZT-nek, a Clio RS-rõl meg a 206 RC-rõl nem is beszélve. Pedig jól meg kéne õket fingatnia. Ki érti ezt?  :? Az se sokat segít, hogy 1.8-as lesz, a többiek leginkább két literbõl készültek.


És feltöltõs új Corsa OPC. 180+LE....

Elég sokféle info volt az új TS-rõl. Ha jól emlékszem elõször arról volt szó, hogy lesz több féle motorral is (egy 180Le körüli meg egy kisebb). Aztán jött a 170 körüli teljesítményrõl szóló hír. Most meg kiderült ez a 132.
Még reménykedem benne, hogy kicsit késõbb esetleg lesz egy ennél erõsebb motorral szerelt TS is. Bár az már biztos horror áron lesz...

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #533 Dátum: 2006.08.30 07:57:54 »
Idézetet írta: "kmr"
Elég sokféle info volt az új TS-rõl. Ha jól emlékszem elõször arról volt szó, hogy lesz több féle motorral is (egy 180Le körüli meg egy kisebb). Aztán jött a 170 körüli teljesítményrõl szóló hír. Most meg kiderült ez a 132.
Még reménykedem benne, hogy kicsit késõbb esetleg lesz egy ennél erõsebb motorral szerelt TS is. Bár az már biztos horror áron lesz...

ide a bökõt,h kihoznak majd egy 140lóerõ körüli motort, amihez a TTE-nél lehet venni turbot, vagy kompresszort.
így ócsó' lesz a TS a konkurenciával szemben, csak nem kiemelkedõ motorteljesítménnyel...akinek meg több paci kell, az meg fizesse ki még félszer az autót :turelmetlen:

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Yaris Ts
« Válasz #534 Dátum: 2006.09.28 20:11:55 »
Mikorra várható itthon a Ts?Tetszik...Csak az a 9.3-as gyorsulás:( háááát...

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #535 Dátum: 2006.09.29 08:57:46 »
Idézetet írta: "Tondach"
Mikorra várható itthon a Ts?Tetszik...Csak az a 9.3-as gyorsulás:( háááát...


Most olvastam én is.
Hát ez elég gáz mit ne mondjak. MEg szerintem még mindig nem annyira sportos kinézetû (mindkettõt a saját alap változatához hasonlítva), mint a facelift TS.

Amúgy most hány LE-s motor van benne?
HA több, mint 106, akor mi okozhatja a rosszabb gyorsulási értéket? Váltóáttétel más? Nehezebb kicsit? vagy mi?
ÉS MIÉRT NEM 180 LE-S?????  :sir:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #536 Dátum: 2006.09.29 11:36:15 »
A 9,3-as gyorsulás tényleg nem valami ütõs, nem tudom miért léptek vissza ezen a téren. Azért a régi TS sem szaggatja szét az utat maga alatt, nem kezelhetetlenül erõs, szóval legalább azt a szintet megtarthatták volna.
Nyomatékban az 1,8-as motor miatt erõsebb lesz, és így a rugalmassági értékek is sokkal jobbak lesznek. Ez talán a mindennapi használatban jobban megmutatkozik és e miatt mégiscsak erõsebbenk fog érzõdni az új TS.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #537 Dátum: 2006.10.02 10:18:52 »
Idézetet írta: "SZegecs"
HA több, mint 106, akor mi okozhatja a rosszabb gyorsulási értéket? Váltóáttétel más?

Pontosan.
Írták, hogy a végsebessége jócskán több lesz, mint a régi TS-é.
Most nem az ezres váltóáttételeit használták fel - így feláldozták a takarékosság és a sebesség oltárán a gyorsulást.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #538 Dátum: 2006.10.03 09:25:06 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "SZegecs"
HA több, mint 106, akor mi okozhatja a rosszabb gyorsulási értéket? Váltóáttétel más?

Pontosan.
Írták, hogy a végsebessége jócskán több lesz, mint a régi TS-é.
Most nem az ezres váltóáttételeit használták fel - így feláldozták a takarékosság és a sebesség oltárán a gyorsulást.


Kár...
A Yaris vadászterülete a város, pláne a TS-é, kit érdekel, hogy néhány km-el több a végsebesség...
A fogyasztás meg pláne nem érdekelne ha TS-re fáj a fogam...
Kicsit nehéz megérteni a Toyotát, :hmm:  bár gondolom nem akarnak konkurenciát az Aurisnak, vagy csak megint lódítanak a gyorsulásadatokkal.
Fene se tudja, de tény hogy lehetne egy -picit butított- 1.8 vvtli a motortérben, 180egynéhány pacival.

Peti

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #539 Dátum: 2006.10.03 09:35:04 »
Idézetet írta: "baru"
Nekem kicsit csalódás a 130akárhány lóerõ. Régebben 150+-ról volt szó. Vagy 180-ról? Így csak köszönni tud a Fiesta ST-nek, meg a Colt CZT-nek, a Clio RS-rõl meg a 206 RC-rõl nem is beszélve. Pedig jól meg kéne õket fingatnia. Ki érti ezt?  :? Az se sokat segít, hogy 1.8-as lesz, a többiek leginkább két literbõl készültek.


Elhanyagolja ezt a városi-izomgolyó kategóriát a Toyota... :?
Pedig lenne rá igény :arrow:  lásd az általad felsorolt modelleket.
Van néhány dolog amit nehéz megérteni a Toyotánál... :hmm:
Pl. nagyon kíváncsi leszek az Auris motorkínálatára, nem lepõdnék meg ha (a hírekkel ellentétben) a "szokásos" benzines triumvirátus jönne ki: gyengécske1.4 (az autóhoz képest!!!!) , semmi1.6 és ultrabrutál 1.8... :(