Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 584632 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Yaris Ts
« Válasz #555 Dátum: 2006.10.22 18:02:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Persze abban igazad van, hogy minél nagyobb kocsi annál kényelmesebb. Carinával a 150 az olyan, mint a 130 a Corimmal, és 110 a Yarissal. Szal Lexus GS-el meg valahol 180nál lehet. Ez az utazási komfort. Maga az ülések persze, a Corimban is elfáradok valamennyire mert heti 2*235km-et megyek vele 1huzamban, de rájöttem, hogy a magyar viszonyok közt, mérnöki fizuból nem lehet fenntartani egy vadi új Lexust, szal az embernek be kell érnie kisebb kocsival, pl Yarissal, de akkor legyen már sportos  :vag2:


Igen . Épp most mondtad ki a lényeget , ezzel egyben (nyilván akaratlanul) ellent is mondva a saját eddigi érvelésednek ;) ... szóval , valóban , a sport Yaris az legyen sportos . Mibõl áll a sportosság ? Elsõsorban jó gyorsulóképességbõl , pláne egy ilyen kiskocsi esetében . A nagy vmax eléggé másodlagos egy ilyen autónál - az az utazóautók sajátja , és a Yaris nem utazóautó elsõsorban . A gyártónak mindig el kell döntenie , mikor kihoz egy modellt , hogy mire hangolja - gyorsulásra vagy végsebességre : és ez elsõsorban attól függ , hogy a kocsit jellemzõen hogyan fogják használni . Egy gyorsulás helyett végsebességre optimalizált Yaris , az kábé olyan , mint egy végsebesség helyett gyorsulásra optimalizált nagy Lexus  :rolleyes: ... aki pedig mindenáron hosszútávfutni akar Yarissal , az vegye a dízelt , mert arra az való . Az erõs benzines leeszi a gatyádat , ha nekiállsz tartósan végsebesség környékén tolni neki .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Yaris Ts
« Válasz #556 Dátum: 2006.10.22 18:31:53 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Tondach"
Srácok!
Nem érdekel valakit a Yarisom?! :hmm:


MIért?

Eladnád? Én is gondolkodom a sajáton.
Csere gondolom nem érdekel  :kacag:

Amúgy mit kérnél érte?


Az a terv,hogy ha most sikerülne eladni,akkor tavaszal/nyáron vagy egy új Ts Yaris,vagy egy Auris.Addig meg egy aszfatszaggató OFF Maruti lenne.3millióért vihetik.1,5 hitel van még rajta.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #557 Dátum: 2006.10.22 22:15:40 »
Idézetet írta: "Tondach"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Tondach"
Srácok!
Nem érdekel valakit a Yarisom?! :hmm:


MIért?

Eladnád? Én is gondolkodom a sajáton.
Csere gondolom nem érdekel  :kacag:

Amúgy mit kérnél érte?


Az a terv,hogy ha most sikerülne eladni,akkor tavaszal/nyáron vagy egy új Ts Yaris,vagy egy Auris.Addig meg egy aszfatszaggató OFF Maruti lenne.3millióért vihetik.1,5 hitel van még rajta.


Hát ne haragudj, de sztem senki nem ad ennyit érte. Én is ezért nem tudnám eladni. Ha 2.5-öt kapsz érte, sztem már annak is örülhetsz.
De kívánom, hogy ne így legyen.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Yaris Ts
« Válasz #558 Dátum: 2006.10.22 23:06:19 »
Nekem is ez a sanda gyanúm...

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #559 Dátum: 2006.10.23 11:03:28 »
Idézetet írta: "Tondach"
Nekem is ez a sanda gyanúm...


Viszont ha esetleg a Toyota Financial -nál van a hitel, kérdezd meg, hogy új toyotába hogy számítanák be ha a hitelt is szitén náluk tartod? Erre mindig van lehetõség, esetleg érdemes megpróbálni.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Yaris Ts
« Válasz #560 Dátum: 2006.10.23 11:09:21 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Tondach"
Nekem is ez a sanda gyanúm...


Viszont ha esetleg a Toyota Financial -nál van a hitel, kérdezd meg, hogy új toyotába hogy számítanák be ha a hitelt is szitén náluk tartod? Erre mindig van lehetõség, esetleg érdemes megpróbálni.

ott van.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #561 Dátum: 2006.10.23 13:45:30 »
Idézetet írta: "Tondach"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Tondach"
Nekem is ez a sanda gyanúm...


Viszont ha esetleg a Toyota Financial -nál van a hitel, kérdezd meg, hogy új toyotába hogy számítanák be ha a hitelt is szitén náluk tartod? Erre mindig van lehetõség, esetleg érdemes megpróbálni.

ott van.


Kérdezz rá. Ha úgy is toyotát veszel és újat (de még használt esetében is), akkor ha már a különbözõ átütemezési dolgokat megspórolod, már az is nagy eredmény, fõleg, hogy nem kell bajlódnod a vevõ találással. Nekem ha bármit változtatni akarok a hitelkonstrukción, az a hitelösszeg (felvett, nem a még fentmaradó) 3%-ába kerül, mint kezelésu ktg. Ez 3 MFt-os hitelnél kb 100ezer
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #562 Dátum: 2006.12.15 11:53:27 »
haverom gondolkodik,h lecseréli az 1.0 korzát, és a nagyon eszel a ts yarison :nagymosoly:
a másik alternatívája polo gti lenne...
szeretném lebeszélni a fószvagányról :ordog:
segítsetek!
kérdést intézett hozzám, amire nem tudtam pontos választ adni:
mi különbség van a fészlift és a nemfészlift között?
tudom, lámpák...
de belül a cookpííít  :kacag: miben lett felújítva? miben más? ülések? mûszerfal? kapcsolók?
miben nyújt többet, vagy kevesebbet?
vezetést segítõ elektronikai kütyüvel esetleg megtoldották a fészliftet?

köszi a válaszokat :pofa:

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Yaris Ts
« Válasz #563 Dátum: 2006.12.15 20:17:39 »
Idézetet írta: "leszilaci"
haverom gondolkodik,h lecseréli az 1.0 korzát, és a nagyon eszel a ts yarison :nagymosoly:
a másik alternatívája polo gti lenne...
szeretném lebeszélni a fószvagányról :ordog:
segítsetek!
kérdést intézett hozzám, amire nem tudtam pontos választ adni:
mi különbség van a fészlift és a nemfészlift között?
tudom, lámpák...
de belül a cookpííít  :kacag: miben lett felújítva? miben más? ülések? mûszerfal? kapcsolók?
miben nyújt többet, vagy kevesebbet?
vezetést segítõ elektronikai kütyüvel esetleg megtoldották a fészliftet?

köszi a válaszokat :pofa:

Fészlift elõtt

Fészlift után

VW... uggyanmá. :nyelv:
Yaris Blue Ice 1.0

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #564 Dátum: 2006.12.16 12:40:55 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "leszilaci"
haverom gondolkodik,h lecseréli az 1.0 korzát, és a nagyon eszel a ts yarison :nagymosoly:
a másik alternatívája polo gti lenne...
szeretném lebeszélni a fószvagányról :ordog:
segítsetek!
kérdést intézett hozzám, amire nem tudtam pontos választ adni:
mi különbség van a fészlift és a nemfészlift között?
tudom, lámpák...
de belül a cookpííít  :kacag: miben lett felújítva? miben más? ülések? mûszerfal? kapcsolók?
miben nyújt többet, vagy kevesebbet?
vezetést segítõ elektronikai kütyüvel esetleg megtoldották a fészliftet?

köszi a válaszokat :pofa:

Fészlift elõtt

Fészlift után

VW... uggyanmá. :nyelv:


Jó ez a facefites tesz, csak kár hogy a belsõ térrõl készült kép még a facelift elõtti változatot mutatja..
Egyébként kb. annyit változott a TS mint a "hagyományos" modellek. Ezeken felül:
Kívülrõl szerintem a hátsó lökhárító a legszembetûnõbb változás - megjelentek a nagy ködlámpák.
A faceliftes változatban a VSC már széria, a facelift elõttieknél ezek általában csak a Németországból hozott darabokban vannak benne. Szintén széria a légkondi.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris Ts
« Válasz #565 Dátum: 2006.12.18 21:45:44 »
a régi ts-ek jobban mennek!!
a polo meg szar

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #566 Dátum: 2006.12.19 10:17:27 »
:nagymosoly:
köszönöm a véleményeket
vsc kikapcsolható? annak a kütyünek mi a pontos feladata?menetstabilizáló? nem csúszik meg, vagy indulást segíti,h nem pörög el a kerék?

OFF
másik alternatíva is felmerült: régebbi honda civic, szintén 1.5 motorral.
egyik munkatársamnak ilyen van...háááát engem meggyõzött,h nem rossz :vezetes:  (csak öregebb, többet futott autók általában, és nem óvatosan hajtogatva)
a belseje viszont ritka randa :szomoru:

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Yaris Ts
« Válasz #567 Dátum: 2006.12.19 12:59:44 »
Idézetet írta: "leszilaci"
:nagymosoly:
köszönöm a véleményeket
vsc kikapcsolható? annak a kütyünek mi a pontos feladata?menetstabilizáló? nem csúszik meg, vagy indulást segíti,h nem pörög el a kerék?

OFF
másik alternatíva is felmerült: régebbi honda civic, szintén 1.5 motorral.
egyik munkatársamnak ilyen van...háááát engem meggyõzött,h nem rossz :vezetes:  (csak öregebb, többet futott autók általában, és nem óvatosan hajtogatva)
a belseje viszont ritka randa :szomoru:

Igen, kikapcsolható. Vehicle Stability Control, azaz gépjármû menetstabilizáló.  A lényege a következõ: ha kikapcsolod, engedi kipörögni a kerekeket. Bekapcsolt állapotban ha a havon-jégen akarsz farolgatni-csapatni, akkor elkezd villogni a lámpája, plusz egyfolytában csipog, ha az autó éppen farol-csúszik, vagy éppen máshogy áll a kormány, mint amerre az autó megy. Legalábbis ez a saját tapasztalat. :vag2:  Gyorsulásnál (száraz úton) viszont érdemesebb kikapcsolva tartani, mert úgy nem veszi el induláskor a nyomatékot. Nekem legalábbis úgy mindig jobb idõt sikerült futni. Remélem tudtam egy kis segítséget nyújtani.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #568 Dátum: 2006.12.19 16:04:44 »
Idézetet írta: "Kántor"

Igen, kikapcsolható. Vehicle Stability Control, azaz gépjármû menetstabilizáló.  A lényege a következõ: ha kikapcsolod, engedi kipörögni a kerekeket. Bekapcsolt állapotban ha a havon-jégen akarsz farolgatni-csapatni, akkor elkezd villogni a lámpája, plusz egyfolytában csipog, ha az autó éppen farol-csúszik, vagy éppen máshogy áll a kormány, mint amerre az autó megy. Legalábbis ez a saját tapasztalat. :vag2:  Gyorsulásnál (száraz úton) viszont érdemesebb kikapcsolva tartani, mert úgy nem veszi el induláskor a nyomatékot. Nekem legalábbis úgy mindig jobb idõt sikerült futni. Remélem tudtam egy kis segítséget nyújtani.


Már bocs, de a VSC-t (ami a menetstabilizátor vagy mi a magyar neve) azt nem tudod kikapcsolni.
Amit ki tudsz kapcsolni (bal oldalon TRC OFF gomb) az a kipörgésgátló (Traction Control). Ekkor meg is jelenik egy kis sárga ikon a mûszerfalon, szintén TRC OFF felirattal. Ettõl tud elpörögni a kerék, különben csak ugrál az eleje. Ahogy Te is írtad. De ettõl még a VSC mûködik, vagyis villog ha kicsit, villog+csipog ha nagyon csúszik (vagy csúszna)

Szerintem  :hmm:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #569 Dátum: 2006.12.19 16:05:41 »
Idézetet írta: "SzzS"
a régi ts-ek jobban mennek!!

Mitõl menne jobban?
Vagy kérdés, hogy mit értesz "jobban" alatt.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS