Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6705147 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12480 Dátum: 2008.11.04 16:48:46 »
Nem akarok így utólag belepofizni, csak még murray fórumtárs előző pár oldalas "szenvedéséhez" tenném hozzá, hogy 30-ból cseréltem kerek egy éve első szélvédőt mindennel együtt (munkadíj, ragasztás, keret, stb) a Corin.
Gumikat meg lehet venni madaras tecsóba 30 alatt (4-et), ami akár egyetlen télre is jó. De tényleg nem azért írtam, hogy visszahozzuk a témát.  :flowers:

Nem tudom az osanba mit adnak, de itt a nyiregyi kínálat spórolósbót, tecsó stb trayal,tigar csodamárkák... pluszm ég túltároltak is legalább is a spórolósbótba a trayalok 2004es évjáratúak... Végülis gyakorló életveszélyt kereső öngyi jelölteknek ideális vagy éppen, oroszrulettezésre.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #12481 Dátum: 2008.11.04 16:55:44 »
Ott van, hogy egy téli. Kadetten mindig ilyen 5 ezer/db-os gummák voltak.  :ph34r: (Igaz, a Corira már nem raknám rá őket)
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12482 Dátum: 2008.11.04 17:14:22 »
Ott van, hogy egy téli. Kadetten mindig ilyen 5 ezer/db-os gummák voltak.  :ph34r: (Igaz, a Corira már nem raknám rá őket)
Ezzel megkönnyíted a védőangyalod dolgát :clap: :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12483 Dátum: 2008.11.04 18:29:38 »
Küzdöttem ellene, de csak nem sikerült ellenállni az exhibicionizmus eme fura formájú kísértésének, hogy feltegyek én is egy pár fotót a lassan 15 éves Carináról az itt kibontakozó show-hoz...  :winkiss:
Egyébként szegénykém piros fényezése már erősen vesztésre áll a napfény UV sugárzása ellen, de a színezett polírozópaszta, no és a szerető gondoskodás még egy ilyen öreg, megfakult fényezzéssel csodát tud tenni. Kb. két hónap erejéig...

Nem vagyok egy irigy típus, de ez tényleg gyönyörű. És kétliteres kombi.... Jajj, nekem... :wub: :wub:

A piros színhez: Sajnos ez van, nekem a Dai ugyanilyen piros. Egy évvel ezelőtt políroztam, de mostanra már megfakult. Garázsban tartom, második autó. Tavasszal akarom az Apollós sráccal rendbetetetni, aki gépesítettem rendbevágja kívül-belül. Mert megérdekmli.

Még1x grat. a kocsihoz!
Télleg szép a taliga. Jól áll neki is ez a szép szín.
Elgondolkozok a polírozáson (inkább karcmiatt)
Ellenben szerintem a piros szín nem jelenti, hogy jobban öregedne stb a szín. Tesó az enyém olyan öregedős színű? :flowers:

De a Tiéd nem is igazán piros, hanem inkább középpiros, enyhén hajazva a meggypiros felé.

Az alábbi kombi meg ugye echte piros-vörös.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12484 Dátum: 2008.11.04 18:37:56 »
De a Tiéd nem is igazán piros, hanem inkább középpiros, enyhén hajazva a meggypiros felé.

Az alábbi kombi meg ugye echte piros-vörös.
Szerintem ua a szín, csak azt már felpolírozták, ugyanis acryl festék a piros amit igencsak szeret szívni a nap, ami szépen világosodik. Blazio nézd meg légyszi a színkódod.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.04 23:33:13 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12485 Dátum: 2008.11.04 23:31:34 »
Nem akarok így utólag belepofizni, csak még murray fórumtárs előző pár oldalas "szenvedéséhez" tenném hozzá, hogy 30-ból cseréltem kerek egy éve első szélvédőt mindennel együtt (munkadíj, ragasztás, keret, stb) a Corin.
Gumikat meg lehet venni madaras tecsóba 30 alatt (4-et), ami akár egyetlen télre is jó. De tényleg nem azért írtam, hogy visszahozzuk a témát.  :flowers:


Még élni akaró ember nem teszi föl az autójára azokat a gumikat (Wanli, Tigar, Trayal vagy mi a rosseb) amiket a madarasban meg hasonló helyeken árulnak. Nemhogy egy télre, de egy hónapra sem - akkor sem, ha nem 7500-at, hanem 3500-at kérnének darabjáért :excl: Tabynak full igaza van, ezek a gumik szó szerint életveszélyesek. És pont hogy száraz meg főleg vizes úton azok. Legutóbb is volt téligumi-teszt az osztrák autóklubnál - a hasonló kaliberű csodagumik tudnak pl. ilyen kunsztokat, hogy vizes úton 100-ról közel dupla (!!!) akkora velük a fékút - ez annyit jelent, hogy amikor mondjuk a Fuldával szerelt autó megáll, akkor a Nankanggal szerelt még jó 50-el belerongyol mondjuk a - babakocsiba  :whistling: ... Ilyen gumit csak Ahmednek, a halott terroristának ajánlanék  :yes:

Carinára jelenleg a startfelnin van pl. 9 ezerért Debica meg Kormoran gumi. Ezek sem ászok, de a minimális követelményeket azért teljesítik. Na, egy ilyet mondjuk meg lehet venni két, esetleg három szezonra, ha az embernek nagyon elsődleges az ár, és tudja, hogy nem fogja próbálgatni az autó teljesítményének a határait  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12486 Dátum: 2008.11.04 23:33:36 »
De a Tiéd nem is igazán piros, hanem inkább középpiros, enyhén hajazva a meggypiros felé.

Az alábbi kombi meg ugye echte piros-vörös.
Szerintem ua a szín, csak azt már felpolírozták, ugyanis acryl festék a piros amit igencsak szeret szívni a nap, ami szépen világosodik. Blazio nézd meg légyszi a színkódod.

Szerintem is ugyanolyan színű a két autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12487 Dátum: 2008.11.04 23:35:38 »
Ellenben szerintem a piros szín nem jelenti, hogy jobban öregedne stb a szín.

Sajnos de. A nem-metál piros öregszik el, mattul le, fakul ki a leghamarabb az UV hatására. De csak akkor, ha elhanyagolják. Ha kap rendszeresen waxot (meg igény szerint polírt), akkor ez is kvázi korlátlan ideig rendben tartható  :yes:

A tiéd azért olyan pöpec, mert keveset futott, és tudtommal garázsban is állt. Ha nem áll kint a napon, nyilván nem lesz semmi baja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12488 Dátum: 2008.11.04 23:45:43 »
Ott van, hogy egy téli. Kadetten mindig ilyen 5 ezer/db-os gummák voltak.  :ph34r: (Igaz, a Corira már nem raknám rá őket)

Válasz a gummás topikban...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #12489 Dátum: 2008.11.05 08:42:03 »
Szerintem ua a szín, csak azt már felpolírozták, ugyanis acryl festék a piros amit igencsak szeret szívni a nap, ami szépen világosodik. Blazio nézd meg légyszi a színkódod.
Nagyon szívesn megnézem.
Őőő, izé, meg tudnád mondani, hogy honnan tudom meg?  :wacko:
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #12490 Dátum: 2008.11.05 08:55:41 »
Sajnos de. A nem-metál piros öregszik el, mattul le, fakul ki a leghamarabb az UV hatására. De csak akkor, ha elhanyagolják. Ha kap rendszeresen waxot (meg igény szerint polírt), akkor ez is kvázi korlátlan ideig rendben tartható  :yes:

A tiéd azért olyan pöpec, mert keveset futott, és tudtommal garázsban is állt. Ha nem áll kint a napon, nyilván nem lesz semmi baja.
Abszolút ez a tapasztalatom nekem is; nem ez az első (a második ::)) NEM metál piros autóm.
A magyarázata ennek valami olyasmi, hogy ebben a színben van a legtöbb pigment; ami igen rossz viszonyban van az UV-vel... vagy mi.
A lényeg, hogy tényleg nagyon durván le tud amortizálódni ez a szín (kifakulni - szinte kifehéredni; kimattulni; befoltosodni).
Viszont valami hihetetlen változást lehet eszközölni rajta színezett polírozó/wax anyaggal, no és persze alapos, szakértő munkával!

Tehát Taby autójának fényezését a garázs tartotta szép állapotában.
Viszont abban is teljesen biztos vagyok, ha kapna egy minőségi polírt/waxot, még a gazdája is hitetlenkedve csodálná meg az eredményt! :yes:
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12491 Dátum: 2008.11.05 08:56:43 »
Szerintem ua a szín, csak azt már felpolírozták, ugyanis acryl festék a piros amit igencsak szeret szívni a nap, ami szépen világosodik. Blazio nézd meg légyszi a színkódod.
Nagyon szívesn megnézem.
Őőő, izé, meg tudnád mondani, hogy honnan tudom meg?  :wacko:

Rajta van a típustáblán (amin az alvázszám, modellkód meg egyebek is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12492 Dátum: 2008.11.05 09:30:48 »
Sajnos de. A nem-metál piros öregszik el, mattul le, fakul ki a leghamarabb az UV hatására. De csak akkor, ha elhanyagolják. Ha kap rendszeresen waxot (meg igény szerint polírt), akkor ez is kvázi korlátlan ideig rendben tartható  :yes:

A tiéd azért olyan pöpec, mert keveset futott, és tudtommal garázsban is állt. Ha nem áll kint a napon, nyilván nem lesz semmi baja.
Abszolút ez a tapasztalatom nekem is; nem ez az első (a második ::)) NEM metál piros autóm.
A magyarázata ennek valami olyasmi, hogy ebben a színben van a legtöbb pigment; ami igen rossz viszonyban van az UV-vel... vagy mi.
A lényeg, hogy tényleg nagyon durván le tud amortizálódni ez a szín (kifakulni - szinte kifehéredni; kimattulni; befoltosodni).
Viszont valami hihetetlen változást lehet eszközölni rajta színezett polírozó/wax anyaggal, no és persze alapos, szakértő munkával!

Tehát Taby autójának fényezését a garázs tartotta szép állapotában.
Viszont abban is teljesen biztos vagyok, ha kapna egy minőségi polírt/waxot, még a gazdája is hitetlenkedve csodálná meg az eredményt! :yes:
Szerintem a tavaszi talira megejtem majd. De akkor kéretik mindenkinek védőszemüveget felvenni, nehogy vakító legyen a csillogás :whistling: :1eye: :cool2:

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #12493 Dátum: 2008.11.07 15:39:55 »
Sziasztok, egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Ma voltam olaj és szűrőcserén (+ feldobattam a téligumikat) és hazafelé arra lettem figyeles, hogy a műszerfalon a hűtővíz hőfokmérője időnként felvándorol, a normál vízszint alatt egy picivel állásból lassan fel, kb a háromnegyedéig. Később aztán visszament a vízszint alatti részre, de ezt megcsinálta vagy háromszor.
Mikor hazaértem nézegettem a dolgot, járattam álló helyzetben, mikor elkezdett felmenni, akkor kapcsolt be hangosabbra a két ventillátor, és kb fél perc múlva vissza is ment normál állapotba. Viszont a tágulási tartályba belekukkantottam, és az az eléggé gőzölgött.
Kérdésem az lenne, hogy lehet-e az új motorolajnak ilyen hatása, míg 'bejáratódik' vagy hasonló?
Castrol Magnatec 10W40-est raktak bele (33 dl-et).

A kocsi 4 hónapja esett át motorgenerálon, akkor csinált hasonlót a hőfokmérő, igaz akkor maxra is fölment mert eldurrant egy gumicső.
Úgyhogy ha a hőfokrmérő vándorol, én már parázom rendesen...    :helpsmilie:
Válaszaitokat, ötleteiteket előre is nagyon köszi! 

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #12494 Dátum: 2008.11.07 17:07:29 »
Szerintem ua a szín, csak azt már felpolírozták, ugyanis acryl festék a piros amit igencsak szeret szívni a nap, ami szépen világosodik. Blazio nézd meg légyszi a színkódod.
Majd' elfelejtettem megnézni Taby-nak, hogy mi is a színkódom. A típustáblán a következő áll:
ST191L-DWMNKW
3J6FK12-01AS54
Tehát akkor mi is a színkódom?  ::)
Valakinek van kódfejtő segédlete, hogy mi is vagyon leírva ezen beszédes betű- és számsorban?

[a csatolmányt egy admin törölte]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!