Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796061 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12570 Dátum: 2008.11.21 13:03:35 »

Idézet

GLI 1,8-2,0-es motorral volt.Bár voltak/ vannak elvetemültek kik az 1,6-ot is átépítik GLI-re. :D
Ráncfelvarottnál klíma,2 elektromos tükör(fűthető),4 elektromos ablak,2 légzsák,szemüvegtartó és térképlámpa,plüs kárpit,hátsó ülésben lehajtható könyöklő,ködlámpa, volt benne.Extra még a napfénytető és az alufelni.

Ez azt jelenti hogy csak felszereltségbe van különbség xli és gli között valamint köbcenti?

en sem vagom ezeket de nekem xli van es kb. ilyen (Profy listaja alapjan):
legzsak: nincs
klima: van
e.ablak: 4
e.tukor: nincs
kodlampa: nincs
futheto tukor: nincs (ill. nekem nem tunik futhetonek)
lehajthato konyoklo: nincs
napfenyteto: nincs
szemuvegtarto: nincs
terkeplampa: nincs
alufelni: van de sztem kesobb kerult ra

remelem segitett valamennyit.  8]
Évjárattól is függöt, hogy mit takart a GLi, meg apiactól is.
Az utólsó évjáratos (96-97) sok minden alapfelszereltségben volt.
Az Xli-hez egyedül ködlámpát lehetett rendelni külön extraként anno anélkül, hogy a nagyobb felszereltségűt vett volna az ember.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12571 Dátum: 2008.11.22 01:36:16 »
Üdv Srácok!

Most szeretnék egy Carina-t venni. Lehet, hogy volt már rola szo csak nincs türelmem végigolvasni 800 oldalt:S nem igazán vagyok tisztába az xli, gli zsabzsab jelzésekkel.
Mit jelentenek ezek?

köszi a választ előre is
üdv:B

Felszereltségi szintre utalnak. Az XL az alacsonyabb, a GL a magasabb. Hogy melyik konkrétan mit tartalmaz, az évjárat- és piacfüggő, ahogy azt b.c. Mester is írta. Volt amúgy S felszereltség is bizonyos piacokon (ez még az XL alatti szint), illetve egyes helyeken (pl. Angliában) részben teljesen eltérő jelöléseket használtak. De nálunk jellemzően nagy többségben XL, kisebb részben GL felszereltségű példányokkal lehet találkozni. Motorokkal direkt összefüggés nem feltétlenül van, de pl. én kétliteres XL-t még nem láttam (1.6-os GL-t viszont már igen). Ezzel együtt, jellemzően a magyar állomány túlnyomó többségét 1.6-os XL-ek vagy 2.0 GL-ek teszik ki.

Az i betű pedig azt jelzi, hogy az adott autó benzines. Dízeleknél ilyesféle jelölésekkel lehet találkozni, mint pl. "2.0 D XL" vagy "GL Turbo Diesel".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12572 Dátum: 2008.11.22 11:12:59 »
Sziasztok

Még szeptemberben kérdeztem itt, hogy milyen téli gumit vegyek a 94-es Carina-ra, írtatok is pár típust, de akkor nem volt időm elmenni megnézetni a jelenlegi Semperiteket, hogy milyenek, de végre felmondtam melóhelyemen  :clap: így van időm foglalkozni a kocsival. A legfőbb kérdésem az, hogy mekkora méreteket lehet feltenni erre? A héten kiderült, hogy a Semperitek 12 évesek :sweatdrop: szóval már nem igazán kéne használni őket, igaz mintázatra még bőven jók.

Mivel jön a tél az akksi-t is kimérettem (gyári 14 éves) és azt a választ kaptam, hogy nagy hidegben, ha kint hagyom lehet lesz gondom vele. Kint sose hagyom, mindig garázsban van, de azért kéne bele valami nem túl drága. Mit ajánlanátok?

Lengéscsillapítókat is nézettem, bár nem szervizben, hanem szerelő haverral, azt mondja ~60%-osak lehetnek elöl hátul és hamarosan cserélni kell majd őket, de én úgy gondolom még a 2010 januári műszaki előttig nem kell vele foglalkozni, jól gondolom?

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Carina
« Válasz #12573 Dátum: 2008.11.22 12:56:07 »
a Semperitek 12 évesek

Az már igencsak megkeményedett, valószínűleg repedezett is, szerintem veszélyes.

Viszont a 60 %-os lengéscsillapító még sokáig jó lesz. Szerintem az új lengéscsillapítók sem szoktak 100 %-osak lenni.

sz.pelo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Carina
« Válasz #12574 Dátum: 2008.11.22 13:52:47 »


Felszereltségi szintre utalnak. Az XL az alacsonyabb, a GL a magasabb. Hogy melyik konkrétan mit tartalmaz, az évjárat- és piacfüggő, ahogy azt b.c. Mester is írta. Volt amúgy S felszereltség is bizonyos piacokon (ez még az XL alatti szint), illetve egyes helyeken (pl. Angliában) részben teljesen eltérő jelöléseket használtak. De nálunk jellemzően nagy többségben XL, kisebb részben GL felszereltségű példányokkal lehet találkozni. Motorokkal direkt összefüggés nem feltétlenül van, de pl. én kétliteres XL-t még nem láttam (1.6-os GL-t viszont már igen). Ezzel együtt, jellemzően a magyar állomány túlnyomó többségét 1.6-os XL-ek vagy 2.0 GL-ek teszik ki.

Az i betű pedig azt jelzi, hogy az adott autó benzines. Dízeleknél ilyesféle jelölésekkel lehet találkozni, mint pl. "2.0 D XL" vagy "GL Turbo Diesel".

köszönöm a kimerítő választ

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12575 Dátum: 2008.11.22 14:15:43 »
a Semperitek 12 évesek

Az már igencsak megkeményedett, valószínűleg repedezett is, szerintem veszélyes.

Viszont a 60 %-os lengéscsillapító még sokáig jó lesz. Szerintem az új lengéscsillapítók sem szoktak 100 %-osak lenni.

repedve még nincs, viszont már elég kemény. Most mondtak külföldről hozott 80%-os gumikat 3000 körül, jó lenne tudni milyen méreteket tehetek fel, mert jelenleg 185-ös gumik vannak, de azt hiszem télre 175 vagy 165 jobb lenne, ugyebár télre keskenyebb a jó.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Carina
« Válasz #12576 Dátum: 2008.11.22 14:57:22 »
a Semperitek 12 évesek

Az már igencsak megkeményedett, valószínűleg repedezett is, szerintem veszélyes.

Viszont a 60 %-os lengéscsillapító még sokáig jó lesz. Szerintem az új lengéscsillapítók sem szoktak 100 %-osak lenni.

repedve még nincs, viszont már elég kemény. Most mondtak külföldről hozott 80%-os gumikat 3000 körül, jó lenne tudni milyen méreteket tehetek fel, mert jelenleg 185-ös gumik vannak, de azt hiszem télre 175 vagy 165 jobb lenne, ugyebár télre keskenyebb a jó.
Szerintem a "télre keskenyebb gumi" csak igazán hóban mutat előnyt, de majd jönnek a "szakemberek" és vagy megcáfolnak vagy megerősítenek!
Én télen használom a gyári 185/65R-14-et, nyáron meg 195/60R-15-t!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

dilipapo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Carina
« Válasz #12577 Dátum: 2008.11.22 19:29:42 »
Tisztelt Toyotaguruk!

Tud valaki információval segíteni carina (angol) jobb kormányosból bal kormányossá átalakítással, itthoni forgalombahelyezéssel kapcsolatban?
köszönöm

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12578 Dátum: 2008.11.22 19:45:29 »
Tisztelt Toyotaguruk!

Tud valaki információval segíteni carina (angol) jobb kormányosból bal kormányossá átalakítással, itthoni forgalombahelyezéssel kapcsolatban?
köszönöm

Szerintem felejtős, annyi pénzbe lenne, hogy abból két autót is vehetsz. Kábelezés, műszerfal, kormánymű, lámpák, stb-stb....

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12579 Dátum: 2008.11.22 19:50:17 »
Tisztelt Toyotaguruk!

Tud valaki információval segíteni carina (angol) jobb kormányosból bal kormányossá átalakítással, itthoni forgalombahelyezéssel kapcsolatban?
köszönöm
Felejtsd el, túl nagy meló. Komoly karosszria munkát igényel ráadásul a tűzfalon is, ahol esetleg érintheti az alvázszám környékét, aztán meg csak szivatják majd az embert miatta. Plussz cserélni kell a kormányművet, segédkeretet, nem lesz helye a csomagtérnyitónak, kellenek majd ajtókárpitok, rosszak lesznek a tükrök, stb, stb.... A végtelenségig sorolhatnám!!! Ne, menj bele!

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Carina
« Válasz #12580 Dátum: 2008.11.22 21:01:03 »

1.6 ból is volt GLi !!!!!
Például az enyém  :whistling: :whistling:
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12581 Dátum: 2008.11.22 23:10:28 »
Sziasztok

Még szeptemberben kérdeztem itt, hogy milyen téli gumit vegyek a 94-es Carina-ra, írtatok is pár típust, de akkor nem volt időm elmenni megnézetni a jelenlegi Semperiteket, hogy milyenek, de végre felmondtam melóhelyemen  :clap: így van időm foglalkozni a kocsival. A legfőbb kérdésem az, hogy mekkora méreteket lehet feltenni erre? A héten kiderült, hogy a Semperitek 12 évesek :sweatdrop: szóval már nem igazán kéne használni őket, igaz mintázatra még bőven jók.

Mivel jön a tél az akksi-t is kimérettem (gyári 14 éves) és azt a választ kaptam, hogy nagy hidegben, ha kint hagyom lehet lesz gondom vele. Kint sose hagyom, mindig garázsban van, de azért kéne bele valami nem túl drága. Mit ajánlanátok?

Lengéscsillapítókat is nézettem, bár nem szervizben, hanem szerelő haverral, azt mondja ~60%-osak lehetnek elöl hátul és hamarosan cserélni kell majd őket, de én úgy gondolom még a 2010 januári műszaki előttig nem kell vele foglalkozni, jól gondolom?

A gumijaid tutira csereérettek. 12 év  :eek: ? Testvérek között is legalább dupla élettartam! Inkább tripla. Méret: 185/65x14 ! Ne tegyél föl keskenyebbet; csak mély hóban jobb, amúgy mind száraz, mind nedves úton, sőt letaposott havon is rosszabb a keskenyebb gumi! Romlik vele az autó kanyarstabilitása, hamarabb megcsúszik, hosszabb a fékút. Maradj a gyári méretnél.

Akksi: ez sem semmi, hogy 14 évet kibírt, le a kalappal  :yes: ... Ez ugyancsak legalább a duplája, de inkább a háromszorosa az átlagos élettartamnak. Viszont ezt, amíg nem tapasztalod jeleit a gyengülésnek (pl. hogy hideg motornál már lassabban forgatja az önindítót), nem szükséges cserélned. Többnyire nem egyik pillanatról a másikra krepálnak be. De azért legyél felkészülve rá, hogy talán már ezen a télen újat kell venned. Most szerencsére elég alacsonyan van az akksik ára. Márka? Banner, Exxide... De érdemes a Toyotánál is rákérdezni. 55 Ah-s teljesen jó.

Lengéscsillapítók: ha ez a 60 % padon lett mérve, akkor az még tökéletes! Amúgy addig jók, amíg a kocsi sarkát többször egymás után erősen lenyomva, majd elengedve maxium 1-2-szer leng utána a kasztni; illetve amíg rossz úton nem pattog el, kanyarokban nem billeg-dülöngél nagyon, de ezek persze nehezen mérhető dolgok. Ha kétségeid vannak, méresd be őket padon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12582 Dátum: 2008.11.22 23:18:56 »
Tisztelt Toyotaguruk!

Tud valaki információval segíteni carina (angol) jobb kormányosból bal kormányossá átalakítással, itthoni forgalombahelyezéssel kapcsolatban?
köszönöm

Tegnap este az Általános/Beszélgessünk topikba (mert ott is feltetted a kérdést korábban) írtam neked erre a kérdésre egy elég hosszú választ  :excl:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=3.0
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12583 Dátum: 2008.11.23 01:08:43 »
A gumijaid tutira csereérettek. 12 év  :eek: ? Testvérek között is legalább dupla élettartam! Inkább tripla. Méret: 185/65x14 ! Ne tegyél föl keskenyebbet; csak mély hóban jobb, amúgy mind száraz, mind nedves úton, sőt letaposott havon is rosszabb a keskenyebb gumi! Romlik vele az autó kanyarstabilitása, hamarabb megcsúszik, hosszabb a fékút. Maradj a gyári méretnél.

Akksi: ez sem semmi, hogy 14 évet kibírt, le a kalappal  :yes: ... Ez ugyancsak legalább a duplája, de inkább a háromszorosa az átlagos élettartamnak. Viszont ezt, amíg nem tapasztalod jeleit a gyengülésnek (pl. hogy hideg motornál már lassabban forgatja az önindítót), nem szükséges cserélned. Többnyire nem egyik pillanatról a másikra krepálnak be. De azért legyél felkészülve rá, hogy talán már ezen a télen újat kell venned. Most szerencsére elég alacsonyan van az akksik ára. Márka? Banner, Exxide... De érdemes a Toyotánál is rákérdezni. 55 Ah-s teljesen jó.

Lengéscsillapítók: ha ez a 60 % padon lett mérve, akkor az még tökéletes! Amúgy addig jók, amíg a kocsi sarkát többször egymás után erősen lenyomva, majd elengedve maxium 1-2-szer leng utána a kasztni; illetve amíg rossz úton nem pattog el, kanyarokban nem billeg-dülöngél nagyon, de ezek persze nehezen mérhető dolgok. Ha kétségeid vannak, méresd be őket padon.

Köszi.

Akkor gumi marad 185/65, keresek valami 2 évesnél nem idősebb normálisabb használtat olcsóért.

Akksi tényleg poénos, hogy ennyit bírt, 55 Ah-s gondozásmenteset próbálok szerezni majd, de egyelőre akkor még nem cserélem, amúgy ahogy elfordítom a kulcsot azonnal indul az autó, tehát nem az, hogy forog párat a motor, hanem ahogy  ráindítok azonnal megy, így nem igazán tudom, hogy lassan forgatja az önindítót, vagy nem.

A lengéscsillapítóról azt tudom mondani, hogy szerintem jól fekszi a kanyarokat, nem billeg, nem pattog el az útról, bár gondolkodtam egy futómű vizsgálaton, hogy kiderüljön minden okés-e.

dilipapo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Carina
« Válasz #12584 Dátum: 2008.11.23 17:17:26 »
Köszönöm a válaszokat, akkó nem ugrok ilyen nagy munkába, csak kár szétbontani egy ilyen frankó egybenlévő autót, mégegyszer köszi mindenkinek, ha valakit érdekel egyben alkatrésznek szóljon.