Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 726497 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #315 Dátum: 2006.07.20 23:39:47 »
Szerintem nem a szelepek kattogasat hallod (az K.O is lenne a motornak, foleg ha alapjaraton is hallanad), hanem a befecskendezo fuvokakat. Az viszont normalis, mas tipusnal is van, nalam is. Korabban is volt.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #316 Dátum: 2006.07.20 23:42:48 »
Idézetet írta: "mozso"
Szerintem nem a szelepek kattogasat hallod (az K.O is lenne a motornak, foleg ha alapjaraton is hallanad), hanem a befecskendezo fuvokakat. Az viszont normalis, mas tipusnal is van, nalam is. Korabban is volt.


Legyen igazad!  :magasztal:  Akkor megnyugodtam. Köszi!

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #317 Dátum: 2006.07.21 00:35:18 »
Idézetet írta: "mozso"
Szerintem nem a szelepek kattogasat hallod (az K.O is lenne a motornak, foleg ha alapjaraton is hallanad), hanem a befecskendezo fuvokakat. Az viszont normalis, mas tipusnal is van, nalam is. Korabban is volt.


Így igaz!
A Befecskendezõ rendszer adja az ismétlõdõ, kattogó hangot, teljesen normális jelenség...

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #318 Dátum: 2006.07.21 07:48:42 »
Igy van, az injektort hallod, teljesen normalis dolog.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #319 Dátum: 2006.07.21 08:47:54 »
Köszi mindenkinek a válaszokat!

Ha ennyien mondjátok, már nem is foglalkozom a hanggal!  :kacsint:

És megint tanultam valamit, mert eddig nem gondoltam volna, hogy az injektor csattog, azt hittem, hogy az teljesen hangtalanul dolgozik.  :oops:

Szép napot!

Z.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #320 Dátum: 2006.07.21 22:43:08 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Köszi mindenkinek a válaszokat!

Ha ennyien mondjátok, már nem is foglalkozom a hanggal!  :kacsint:

És megint tanultam valamit, mert eddig nem gondoltam volna, hogy az injektor csattog, azt hittem, hogy az teljesen hangtalanul dolgozik.  :oops:

Szép napot!

Z.


Ha belegondolsz, hogy milyen rovid ido alatt, mekkora nyomassal kell az uzemanyagot bejuttatni a hengerbe, raadasul a leheto legjobban elkeverve a levegovel, akkor nem csoda a hangjelenseg. Persze lehetne halkabb is, de ez a befecskendezes inkabb funkcionalisan legyen jo, mint hangra.

Nekem volt par hengerenkenti befecskendezeses japan autom, nagyon jol lehet hallani alapjaraton a gyujtasi sorrendet ha pont szemben allsz a motorral. Az a velemenyem, hogy inkabb halljam a fuvokak suviteset mint a lanc csorgeset, netan valami komolyabb csapagyas meghibasodast (lancsos motorom 1 volt azert, de megcsinaltuk). Korabbi motoroknal ez nem volt annyira hallhato, mert vagy porlaszto dolgozott vagy kozponti befecskendezes volt, most meg minimum 4-szer annyi fuvoka van.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #321 Dátum: 2006.07.21 22:52:24 »
Idézetet írta: "Peter"
Igy van, az injektort hallod, teljesen normalis dolog.


Dejó!
A héten akartam bevinni emiatta  kocsit az egri márkába!
Akkor megnyugszom. De ezelõtt ennyire nem hallottam! Ez is normális?
hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #322 Dátum: 2006.07.27 08:08:25 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy mi okozhatja a 2005-ös corollám jobb elsõ kereke felõl, rossz úton haladva, érkezõ zörejt. A zajt legjobban ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy mûanyag dobozban egy kisebb mûanyag dobozt rázunk.
Ötleteteket megköszönve várom.

Árpi
Árpi

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #323 Dátum: 2006.07.27 08:49:55 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy mi okozhatja a 2005-ös corollám jobb elsõ kereke felõl, rossz úton haladva, érkezõ zörejt. A zajt legjobban ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy mûanyag dobozban egy kisebb mûanyag dobozt rázunk.
Ötleteteket megköszönve várom.

Árpi


Én a féknyeregre tippelek. Bajt nem okoz, csak kicsit zavaró. Ki tudod próbálni, hogy amikor állsz, jó erõsen ráütsz oldalról a gumira. Nálam ekkor lehet hallani, hogy a féknyereg csinálja. (Természetesen a mozgó része, nem pedig az álló.  :pofa:  ) Hogy mit lehet vele csinálni, hogy ne csinálja, nem tudom...  :hmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #324 Dátum: 2006.07.27 22:39:17 »
Nekem ma egy olyan zaj volt a kocsiban, mintha valami rovar zümmögött volna, teljesen felhúztam magam rajta. Aztán kiderült, hogy tényleg egy rovar volt. Egy méh...:D
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #325 Dátum: 2006.07.28 00:51:22 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy mi okozhatja a 2005-ös corollám jobb elsõ kereke felõl, rossz úton haladva, érkezõ zörejt. A zajt legjobban ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy mûanyag dobozban egy kisebb mûanyag dobozt rázunk.
Ötleteteket megköszönve várom.

Árpi


Én a féknyeregre tippelek. Bajt nem okoz, csak kicsit zavaró. Ki tudod próbálni, hogy amikor állsz, jó erõsen ráütsz oldalról a gumira. Nálam ekkor lehet hallani, hogy a féknyereg csinálja. (Természetesen a mozgó része, nem pedig az álló.  :pofa:  ) Hogy mit lehet vele csinálni, hogy ne csinálja, nem tudom...  :hmm:


Az biza a féknyereg lesz... :hmm:
Nekem is ritkán -de- csinálja, pl. ha fekvõrendõrön hajtok át, akkor néha kottyan egyet...
Nem mindig, de már én is lokalizáltam  :arrow: és a féktõl jön a hang... :roll:  
Továbbá ha egyhelyben állok és jobbra-balra mozgatom a kormányt (úgy hogy éppen nyomom a fékpedált) akkor is egyfolytában zörög, mintha lógna valami a kormányösszekötõnél...
Aztán ha elengedem a féket semmi.
Ez van, engem nem zavar, nem nagyon veszek róla tudomást...
Ja, és csak a jobb oldali csinálja... :hmm:

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #326 Dátum: 2006.07.28 06:47:42 »
Köszi szépen az infót. Ha azt mondjátok, hogy megszokott dolog, akkor én sem foglalkozom vele. Hozzá kell tennem, hogy 0 km-tõl csinálja.

Sziasztok
Árpi

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #327 Dátum: 2006.07.28 07:43:13 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem ma egy olyan zaj volt a kocsiban, mintha valami rovar zümmögött volna, teljesen felhúztam magam rajta. Aztán kiderült, hogy tényleg egy rovar volt. Egy méh...:D


Fúuuu! De idegesítõ tud lenni mikor nem tudod, hogy mi zörög? :tepemhajam:
Neki állok keresni - vezetés közben - még jó, hogy eddig nem volt baj... :sunyi:  :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #328 Dátum: 2006.07.28 09:12:25 »
Idézetet írta: "Peti500"

Az biza a féknyereg lesz... :hmm:
Nekem is ritkán -de- csinálja, pl. ha fekvõrendõrön hajtok át, akkor néha kottyan egyet...
Nem mindig, de már én is lokalizáltam  :arrow: és a féktõl jön a hang... :roll:  
Továbbá ha egyhelyben állok és jobbra-balra mozgatom a kormányt (úgy hogy éppen nyomom a fékpedált) akkor is egyfolytában zörög, mintha lógna valami a kormányösszekötõnél...
Aztán ha elengedem a féket semmi.
Ez van, engem nem zavar, nem nagyon veszek róla tudomást...
Ja, és csak a jobb oldali csinálja... :hmm:


Jé, nekem pont fordítva csinálja. Amikor csak megyek szar úton, akkor zörög, de amint elkezdek fékezni, megszûnik a zörgés.  :pofa:

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #329 Dátum: 2006.07.28 11:22:07 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "Peti500"

Az biza a féknyereg lesz... :hmm:
Nekem is ritkán -de- csinálja, pl. ha fekvõrendõrön hajtok át, akkor néha kottyan egyet...
Nem mindig, de már én is lokalizáltam  :arrow: és a féktõl jön a hang... :roll:  
Továbbá ha egyhelyben állok és jobbra-balra mozgatom a kormányt (úgy hogy éppen nyomom a fékpedált) akkor is egyfolytában zörög, mintha lógna valami a kormányösszekötõnél...
Aztán ha elengedem a féket semmi.
Ez van, engem nem zavar, nem nagyon veszek róla tudomást...
Ja, és csak a jobb oldali csinálja... :hmm:


Jé, nekem pont fordítva csinálja. Amikor csak megyek szar úton, akkor zörög, de amint elkezdek fékezni, megszûnik a zörgés.  :pofa:


Ha éppen egy picit rányomok a fékpedálra, akkor zörög... :hmm:  (néha)
Kb. úgy van, mint a féknyikorgásom (ami sajnos megint elõjött :cry: ) ha picit rányomok nyikorog, ha jobban rátaposok abbahagyja...
Ha elmúlik ez a rohadt meleg :faradt:  akkor sztem lekapom az elsõ kereket és kifújom levegõvel a fékpofák környékét...
Egyszer már segített, :wink:  kb. 3hónapig bírta is nyikorgás nélkül... :roll: