Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719801 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #300 Dátum: 2006.06.18 10:49:33 »
Idézetet írta: "mozso"
De melyikbe? Ahol vettem 2 hete oda nem viszem. Hianyzott egy alkatresz atadaskor es lenyegeben elhajtottak, hogy miert nem szoltam. De ha hianyzik honnan tudjam hogy hianyzik?! Na mind1. Te hol csinaltattad meg?


Hat az gaz...

Sakuranal csinaltak, en ott vettem az autot es azota is oda hordom szervizbe, mert meg vagyok elegedve veluk.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #301 Dátum: 2006.06.20 13:40:03 »
Idézetet írta: "mozso"
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "mozso"
Ismet megkerdezem, hatha tud valaki segiteni.

A rancfelvarrt Corolla gyari CD-s radio koruli muanyagok zorgeset hogyan lehet megszuntetni? Valaki irta korabban, hogy neki megcsinaltak.

THX


Vissza kell vinni a szervizbe.
Nekem is zorgott, visszavittem, megcsinaltak, azota nem zorog.
Ilyen egyszeru.


De melyikbe? Ahol vettem 2 hete oda nem viszem. Hianyzott egy alkatresz atadaskor es lenyegeben elhajtottak, hogy miert nem szoltam. De ha hianyzik honnan tudjam hogy hianyzik?! Na mind1. Te hol csinaltattad meg?

Ha garanciás (és bizony az, mert úgy látom 2006-os :) )akkor bármelyik  :toy: márkaszervizben meg csinálják neked ingyen.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #302 Dátum: 2006.06.20 15:01:25 »
Igen, valóban javítható a cd környéki zörgés. Nekem is az volt a gondom. Egyedül a Tsusho-hoz ne vidd. Én ott javíttattam, de igencsak erőszakosnak kellett lennem, mire elismerték a hibát.
Árpi

fazekaspeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Corolla hangos motorhang
« Válasz #303 Dátum: 2006.06.23 06:03:02 »
Hali!

Egy 2003-as Corolla Hatchback (5 ajtós) autóm van, melynél adott sebességeknél (kb. 45 km/h és kb 75 km/h) a motor hangos, enyhén süvítő hangot ad ki. Ha a fenti sebességek alatt, vagy azok fölött haladok, akkor újra csendesen jár a motor. 103 ezer km van az autóban, én ebből 10 ezret tettem meg vele. Aki tapasztalt már hasonlót, vagy tudja, hogy mi lehet a hiba forrása, kérem, hogy írja meg.

Köszi.
. Peti

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #304 Dátum: 2006.06.28 10:06:16 »
Érdekes módon, a Supratrend javításai után, rá 2 hétre furcsa, súrlódás szerû hangokat hallok a motor felöl, a forgással együtemben. Miután elõjött a hang, pár napra elhallgatott, aztán most egy hete már nem akar megszünni. Vízpumpát cseréltek, vezérmûszíjat nem.
Szerintetek mi lehet?

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #305 Dátum: 2006.06.28 10:18:41 »
Idézetet írta: "robi"
Érdekes módon, a Supratrend javításai után, rá 2 hétre furcsa, súrlódás szerû hangokat hallok a motor felöl, a forgással együtemben. Miután elõjött a hang, pár napra elhallgatott, aztán most egy hete már nem akar megszünni. Vízpumpát cseréltek, vezérmûszíjat nem.
Szerintetek mi lehet?


Nem lehet hogy hozzáér valamihez a szíj?
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #306 Dátum: 2006.06.28 10:49:34 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Idézetet írta: "robi"
Érdekes módon, a Supratrend javításai után, rá 2 hétre furcsa, súrlódás szerû hangokat hallok a motor felöl, a forgással együtemben. Miután elõjött a hang, pár napra elhallgatott, aztán most egy hete már nem akar megszünni. Vízpumpát cseréltek, vezérmûszíjat nem.
Szerintetek mi lehet?


Nem lehet hogy hozzáér valamihez a szíj?

Néztem, a külső, szabad szemmel látható szíjak rendben tünnek.

Alexandros

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Zörgés
« Válasz #307 Dátum: 2006.06.29 11:03:19 »
Sziasztok!

Jelenleg új vagyok a Toyotások táborában. Múlt hétvégén kaptuk meg a szekeret 2 hónapnyi autó nélkülözés után. A választásunk jól sikerült egy tűzpiros Corolla HB 1.4 D4D. De lehet hogy nekem vannak nagy igényeim de egy új autótól elvárom hogy ne zörögjön. Jelenleg a kormány mögül nekem is zörög valami. De itt már lehet hogy megtaláltam a megoldást nektek köszönhetően.  Bár nem szívesen szedem szét a járgányt mert általában a "szét" az még megy de utánna összerakni, fölegleg hogy teleteszik mindenféle trükkös patentokkal. Így egy kicsit tartok ezektöl a szétszedésektöl

Mindenkinek zörgésmentes, és balesetmentes autókázást kívánok, hogy élmény legyen valóban a vezetés! :toy:

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #308 Dátum: 2006.07.07 22:17:07 »
Kaptam egy jo tippet a radio es a korulotte levo szellozes muagyagjanak nyoszorgesere. Muszarfalapoloval kell befujni a reseket (nem szilikonnal!), illetve ha valaki szetszedi, akkor a muanyag fuleket amivel a radio femhazara csatlakozik az egesz. Ma megcsinaltam es egy orat autokaztam pesten direkt szarabb utakon.

Nos bevalt. Semmi hangja... allitolag sokaig birja is.

Viszont van egy zorgesem meg, amit meg akarok szuntetni, a bezart kesztyutarto zarja zorog, erre van tippetek? Ha kinyotom es ugy megyek, akkor semmi hangja.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
fék
« Válasz #309 Dátum: 2006.07.10 07:59:20 »
Elsõ fékbetétek cseréje után fékezésnél (nem mindig) egy sípoló, berezonáló hangot hallok. Mi lehet ez?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Re: fék
« Válasz #310 Dátum: 2006.07.10 08:17:50 »
Idézetet írta: "Gábor"
Elsõ fékbetétek cseréje után fékezésnél (nem mindig) egy sípoló, berezonáló hangot hallok. Mi lehet ez?


Szvsz, vidd oda vissza ahol csinálták... :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
ütközés érzékelõ
« Válasz #311 Dátum: 2006.07.10 08:22:49 »
Mi a spec neve (ha van) azoknak az érzékelõknek amik az ütközést érzékelik? Milyen elven mûködnek? Tudják az ütközés erõsségét mérni? Direktbe vannak kötve a pirotechnikai eszközökre vagy befutnak egy központi egységbe?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #312 Dátum: 2006.07.10 10:20:58 »
Idézetet írta: "mozso"

Viszont van egy zorgesem meg, amit meg akarok szuntetni, a bezart kesztyutarto zarja zorog, erre van tippetek? Ha kinyotom es ugy megyek, akkor semmi hangja.

Nekem COV-nál volt ugyanez. Supernél ezt is rendbe rakták (ajtón állítottak). A gumikédereket (összes) is itt szilikonozták meg. Azóta teljes csend...pedig a vezetõ oldali B oszlop már nagyon idegesített  :robbanfej: és azt hittem ott fognak valamit állítani, de a teljes szilikonozás segített  :nagymosoly: .

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Zörgéseim
« Válasz #313 Dátum: 2006.07.20 22:22:51 »
Üdv!
Zörgések nálam:
1, a visszapillantó fölött 2000-es fordszám körül elkezdett (220 e km-nél) zörögni a tetõkárpit. Elég zavaró, mert többnyire városban közlekedek, ilyen fordszám környékén. A javítással még nem kísérleteztem.
2, a legbosszantóbb: a szilentgumik! rossz úton kopogott a futómû, mikor megvettem a gépet; macsakövön (pl. Bp., Kámfor u.) úgy szólt, mint a jégesõ. Így hát a mûszaki elõtt megvettem a Szuperben (itt is vizsgáltattam be a futómûvet) az összes szilentgumit (kb. 10 ropi volt), a szerelõ kicserélte, csend is volt - kb. 2 hétig, azóta szinte uolyan, mint elõtte!!! Szerintetek ez normális?
3, szintén rossz úton, szintén fõleg macskakövön, de csak nyáron (letekert ablaknál) tûnt fel, hogy az elsõ kerék az ütésektõl hangosan _csörög_. Elõzõ kocsimnál (Uno) is volt ilyen, állítólag a fékpofák lötyögtek, és nem volt "kóros" jelenség a szerelõ szerint. No de más kocsit (Corollát se) nem szoktam csörögni hallani, akkor ez enyém miért produkál ilyet? Ti tapasztaltatok már ilyet?
Ha felhúzom az ablakot, akkor nem hallatszik be, vagy lehet h csak a kopogás nyomja el? :(
Köszi az észrevételeket!
Latin
num, sed leonem.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Zörgéseim
« Válasz #314 Dátum: 2006.07.20 22:36:29 »
Idézetet írta: "latin"
Üdv!
Zörgések nálam:
1, a visszapillantó fölött 2000-es fordszám körül elkezdett (220 e km-nél) zörögni a tetõkárpit. Elég zavaró, mert többnyire városban közlekedek, ilyen fordszám környékén. A javítással még nem kísérleteztem.
2, a
...
, akkor nem hallatszik be, vagy lehet h csak a kopogás nyomja el? :(
Köszi az észrevételeket!
Latin


Szia!

Nekem is hangosan kopog a bal elsõ féknyereg, amikor rossz az út. (Vagyis majdnem mindig.)  :nagymosoly:

Elõször nem tudtam, hogy mi zörög, de kipróbáltam álló helyzetben: amikor jó erõsen megütöttem a felnit, akkor "zörgött egyet" rendesen, majd miután betömtem a felni és a féknyereg közé egy rongyot, nem szólalt meg. Csak sajna ez menet közben nem mûködik.  :pofa:

Persze lehet, hogy még a betétek is lötyöghetnek kicsit...

Más!

Normális, hogy alapjáraton (5-600 ford/perc), a nyitott motortérben lehet hallani a szelepek kattogását? Szépen, egyenletesen jár, de kicsit(?) ketyeg...

Az a baj, hogy más Corollánál még nem sikerült megfülelnem a motort.  :szomoru:

Üdv, Zoli