Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719823 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #240 Dátum: 2006.04.28 08:04:37 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Egy újabb kérdés: Nálatok is ki-be kapcsol a klíma reléje, pl. lámpánál való várakozás közben?

Mindig is fogja ezt csinálni, ez a normális mûködése  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #241 Dátum: 2006.04.28 11:49:29 »
Idézetet írta: "Peti500"
Azaz érdekes, hogy katalógus szerint létezik… :hmm:

Milyen katalogusra gondolsz?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #242 Dátum: 2006.04.28 11:58:03 »
Idézetet írta: "Peti500"
Más: Amúgy Ti találkoztatok már „sima” 1.8-as Corollával???

Persze. A világ más részein (pl. USA, arab országok) létezik sima 1.8-as Corolla. Európában viszont nem forgalmaztak sima 1.8-as E12-t.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #243 Dátum: 2006.04.28 19:01:54 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Peti500"
Azaz érdekes, hogy katalógus szerint létezik… :hmm:

Milyen katalogusra gondolsz?


Sima, natúr Autó-Katalógus 2006....

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #244 Dátum: 2006.04.28 19:53:34 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Peti500"
Azaz érdekes, hogy katalógus szerint létezik… :hmm:

Milyen katalogusra gondolsz?


Sima, natúr Autó-Katalógus 2006....

Akkor annak ne higyjünk...

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #245 Dátum: 2006.04.28 19:56:20 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Peti500"
Azaz érdekes, hogy katalógus szerint létezik… :hmm:

Milyen katalogusra gondolsz?


Sima, natúr Autó-Katalógus 2006....

Akkor annak ne higyjünk...


Bocsánat.... Használt Autó-Katalógus 2006...
Így teljes...

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #246 Dátum: 2006.05.03 18:57:34 »
Srácok!
Hová fújjam a WD40-et kérdésem lenne… :nagymosoly:  

Tegnap este vettem észre, hogy a váltó egyesbe rakásánál halk, de azért bosszantó „nyíííííík” hangot hallani…
Csak az egyesbe rakásnál…
Lokalizáltam a nyikorgást, a váltónál az egyik kapcsolóvilla elõtti (lehet, hogy hülyeséget írok) gumiharangba lévõ bowden felõl jön a hang… Kérdés, hogy mit lehet vele csinálni, mert így csak a gumiharangra tudom fújni a WD40-et???

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #247 Dátum: 2006.05.06 14:15:29 »
Sziasztok!
Tegnap felfedeztem egy két apró zörejt a kocsimnál. Mivel még csak 3 hónapos és nem is Pesten autókázom, ezért elég szomorúan veszem az ilyen dolgokat tudomásul.
- A mûszerfal közepe felõl (magnó felett) erõs zörgés hallatszik nagyobb úthibáknál. Mintha két illesztés elmozdulna egymáson egy picit.
- Hátulról, a csomagtér ajtó felõl (felülrõ) nyekergõ hang jön terhelésváltáskor (jobb-bal erõs kormányzás), valamint apróbb egyenetlenségek esetén. :szomoru:
Tudom, nincs tökéletes járgány, de én úgy "tanultam" a Japánok nem zörögnek. Persze én NAGYON fanatikus vagyok. Egyébként én is hallom az ablaktörlõ motor hangját, mert jóóó a fülem. :nagymosoly:
Ha tudtok valami gyógyírt, osszátok meg velem!
Köszönöm!
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #248 Dátum: 2006.05.06 18:08:03 »
Idézetet írta: "norbi1974"

Ha tudtok valami gyógyírt, osszátok meg velem!
Köszönöm!


Vissza kell vini a szervizbe, meg fogjak csinalni. Nekem is zorgott neha a cd, visszavittem, megcsinaltak. Azota kussban van.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #249 Dátum: 2006.05.06 18:18:21 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!
Tegnap felfedeztem egy két apró zörejt a kocsimnál. Mivel még csak 3 hónapos és nem is Pesten autókázom, ezért elég szomorúan veszem az ilyen dolgokat tudomásul.
- A mûszerfal közepe felõl (magnó felett) erõs zörgés hallatszik nagyobb úthibáknál. Mintha két illesztés elmozdulna egymáson egy picit.
- Hátulról, a csomagtér ajtó felõl (felülrõ) nyekergõ hang jön terhelésváltáskor (jobb-bal erõs kormányzás), valamint apróbb egyenetlenségek esetén. :szomoru:
Tudom, nincs tökéletes járgány, de én úgy "tanultam" a Japánok nem zörögnek. Persze én NAGYON fanatikus vagyok. Egyébként én is hallom az ablaktörlõ motor hangját, mert jóóó a fülem. :nagymosoly:
Ha tudtok valami gyógyírt, osszátok meg velem!
Köszönöm!


A gyári rádió zörgése típushiba…

Nagyon bosszantó és zavaró, pláne Bp.-en kocsikázva… :robbanfej:  

Egyik ismerõsöm egy egész hétvégét rááldozott a dolog megszüntetésére… (a saját Coriján) Eredménytelenül… :szomoru:  

Mûszerfalat szétszedte, apró kis valamiket ragasztott be, hogy ne nyikorogjon, eredmény 0.
Úgy látszik a gyári fejegység önmagába (is) nyikorog… :kacsint:  

Egy megoldást viszont tudok és az 100%-os… Fejegység csere… :nagymosoly:  „Sajnos” a néhányezres utángyártott cuccos (beépítõ-keret) jobban viselkedik ilyen téren…
A hátulról jövõ „nyekergést” nekem még nem csinált… (remélem nem is fog)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #250 Dátum: 2006.05.06 19:41:46 »
Igen, sajna tipushiba a cd zorges. Ezert is kell visszavinni, mert tudjak mit kell vele csinalni. Nekem nem csereltek, hanem betettek valami betetet, de tokeletes, mar eleg regen volt, azota se zorog. 1 ora alatt kesz voltak vele.

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #251 Dátum: 2006.05.09 19:47:53 »
Sziasztok!

Norbinak üzenve, a cd környéki mûanyag recsegése nálam is elõjött kb.az autó 1 hónapos korától. Mit ne mondjak, én is elég mérges voltam emiatt. Szivaccsal próbálkoztam, tartós siker nélkül. Ma voltam 15000-s garanciális szemlén és ott felvetettem ezt problémát. A szervizesek ismerik a problémát és teljesen kézszégesnek tüntek. Azt mondták, hogy némileg a mûanyag elem el van szabva, ezért nem illeszkedik tökéletesen. Pénteken megyek vissza a cserére, kíváncsi leszek hogy megszûnik-e a zörgés.
Árpi

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #252 Dátum: 2006.05.10 08:46:53 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

Norbinak üzenve, a cd környéki mûanyag recsegése nálam is elõjött kb.az autó 1 hónapos korától. Mit ne mondjak, én is elég mérges voltam emiatt. Szivaccsal próbálkoztam, tartós siker nélkül. Ma voltam 15000-s garanciális szemlén és ott felvetettem ezt problémát. A szervizesek ismerik a problémát és teljesen kézszégesnek tüntek. Azt mondták, hogy némileg a mûanyag elem el van szabva, ezért nem illeszkedik tökéletesen. Pénteken megyek vissza a cserére, kíváncsi leszek hogy megszûnik-e a zörgés.

Köszi a választ!
Engem is zavar egy kicsit, de a hátulról jövõ (ugyan halk) "nyekergés". Ha pénteken mész a szervízbe nem kérdeznél rá erre a problémára? Nagyon megköszönném. :kacsint: Pontosan nem tudom behatárolni a dolgot, de csak a kocsiszekrény "vetemedésénél" (hirtelen, erõteljes jobb-bal kormánymozdulat illetve patkára feljárás) hallatszik. Tipp: pótféklámpa körüli mûanyag, vagy az ajtópántok.
Elõre is köszönöm!
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #253 Dátum: 2006.05.10 08:53:18 »
Idézetet írta: "Peter"
Igen, sajna tipushiba a cd zorges. Ezert is kell visszavinni, mert tudjak mit kell vele csinalni. Nekem nem csereltek, hanem betettek valami betetet, de tokeletes, mar eleg regen volt, azota se zorog. 1 ora alatt kesz voltak vele.

Druszám, hol csináltattad? Nekem tavaly nyáron Superék eltöltöttek vele egy délutánt, eredménytelenül. Ha viszont van egy óra alatt kivitelezhető, tuti javítási módszer, akkor még a héten kérek időpontot.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #254 Dátum: 2006.05.10 18:04:48 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Peter"
Igen, sajna tipushiba a cd zorges. Ezert is kell visszavinni, mert tudjak mit kell vele csinalni. Nekem nem csereltek, hanem betettek valami betetet, de tokeletes, mar eleg regen volt, azota se zorog. 1 ora alatt kesz voltak vele.

Druszám, hol csináltattad? Nekem tavaly nyáron Superék eltöltöttek vele egy délutánt, eredménytelenül. Ha viszont van egy óra alatt kivitelezhetõ, tuti javítási módszer, akkor még a héten kérek idõpontot.


A Sakuranal csinaltak.