Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 734559 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #390 Dátum: 2006.09.01 18:58:40 »
Idézetet írta: "Lotto"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Trotter66"
Ajánlom figyelmetekbe a Márkarekeskedõs fórumban a Super topicjában Kzozee HSZ-ét a rádió nyeszergéssel kapcsolatban. Most akkor tulajdonképen mi is van??

Nézd, én továbbra is csak azt tudom ismételni, amit eddig: volt náluk szervízben az autó, és a szerelõ annyit mondott, hogy nem tudja megcsinálni, lehet, hogy az egész mûszerfal-borítást (vagy hogy hívják azt a nagy darab mûanyagot, ami a két A-oszlop között elfedi a teljes elsõ traktust) ki kellene cserélni.
Szinten csak ismetelni tudom, nem kell kicserelni az egesz nagy darab muanyagot, hanem a fejegyseg korul kell kulon javito kit-tel orvosolni a problemat. :nagymosoly:
:nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #391 Dátum: 2006.09.02 02:07:20 »
Idézetet írta: "Peter"
...rengeteg olyan dolog van benne, amire magadtol nem fogsz rajonni...


Ez azért elég költõi... :roll:
Mi is az a "rengeteg" dolog... :wink:  
Én nem kaptam kezelésit, most nemrég Parker kartárs adta át egy röpke átolvasásra az övét, nem nagyon volt új a nap alatt... :|  
Azt eddig is tudtam, hogyhogy kell bekapcsolni a hátsóablak-fûtést, meg kicserélni egy féklámpa izzót...:nagymosoly:
Sztem ezek a kezelésik szõkenõknek valók...
Hogy nyisd ki az autót, hol kapcsold ki a biztonsági-övet, hol kapcsold fel a belsõ pilácsot... :szemforgat:
Egy Repair Manual! Na az jó kis csemege, :tonqe:  :10:  szeretem olvasgatni, ott tényleg van mit "tanulgatni"... :figyellek:

monguz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #392 Dátum: 2006.09.04 08:14:19 »
Sziasztok!

Volt az auto az ujpesti szervizben. Kiderult, hogy a kihangosito beszerelese utan (meg az auto atvetele elott) egy masik szervizben elfelejtettek visszarakni 2 radio rogzitocsavart. Raadasul a valtozaramat sem szakszeruen szereltek be.  :robbanfej:   Szuperek mindezt orvosoltak, a radio felol erkezo zajok meg is szuntek. Mosmtar csak a biztonsagi ov fix resze nyikorog neha, de azt csak megigazitom, es kesz.  :D

monguz

James

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #393 Dátum: 2006.09.04 22:35:25 »
Hello

A jobb oldali hatso ajtokarpit eszeveszet ordibalasba kezdett. Valaki talalkozott mar a problemaval?
A kocsi 4 honapos, kozeppen a radional is megindult de ha hul az ido abba hagyja, csak nagy melegben csinalja.
Esetleg szervizet is tud mondni a szerencses akinek orvosoltak a problemajat? A motorhang is nagyon behallatszik
sokkal jobban mint amikor vettem. Teljessen letortem  :sir:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #394 Dátum: 2006.09.04 23:44:07 »
Ez a "..motorhang jobban behallatszik..." dolog nem nagyon tetszik nekem. Vagy nem lehet, hogy csak megszoktad, hogy csendes, és már még csendesebbre vágynál? :hmm:
Gabe 254.

James

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #395 Dátum: 2006.09.05 07:47:41 »
Ez a "..motorhang jobban behallatszik..." dolog nem nagyon tetszik nekem. Vagy nem lehet, hogy csak megszoktad, hogy csendes, és már még csendesebbre vágynál?

erosebb gyorsitasnal hangos sokkal, de gondoltam arra hogy csak friss olajra vagyik meg 4e van hatra.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #396 Dátum: 2006.09.20 20:00:11 »
Egy kis érdekesség:  rossz úton vagy mondjuk (legalább is nálam) fekvõrendõrön való áthuppanásnál érzékelhetõ féknyereg-kottyanás az elsõ fékbetétek cseréjét követõen megszûnt... :vag1:

Furcsa, ahogy az is hogy érezhetõen harapósabb lett és sokkal fentebb fog a fékpedál, mint a cserét megelõzõen... :hmm:  
Mondjuk hátsókat is cseréltem (nem feltétlen a kopás miatt, kb. 30-40%osak lehettek, viszont picit megvoltak égve, köszörültek, hangosak voltak :? ) de még ez se indokolna a fent leírt eseményt...
Elvégre 4tárcsás rendszerrõl beszélünk... :nemtom:

Kivlov

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #397 Dátum: 2006.09.24 09:00:02 »
Szevasztok!

Erõs balkanyarban elkezd csikorogni valami (nem fékcsikorgás). Talán inkább nyikorgás:)
És néha ezt megjátsza egyenes szakaszban is de az tényleg ritka.
Azt h honnan jön pontosan a hang elég nehéz megállapítani, szerintem a jobb elsõ lehet az.
Valaki találkozott már ehhez hasonló hangnak nem igazán nevezhetõ "valamivel"...?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #398 Dátum: 2006.09.24 09:03:35 »
Idézetet írta: "Kivlov"
Szevasztok!

Erõs balkanyarban elkezd csikorogni valami (nem fékcsikorgás). Talán inkább nyikorgás:)
És néha ezt megjátsza egyenes szakaszban is de az tényleg ritka.
Azt h honnan jön pontosan a hang elég nehéz megállapítani, szerintem a jobb elsõ lehet az.
Valaki találkozott már ehhez hasonló hangnak nem igazán nevezhetõ "valamivel"...?


Guminyomás, gumik rendben vannak? Ha igen, akkor az is lehet, hogy egy futómûállítás is jól jönne.
Már ha onnan jön a hang...

Kivlov

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #399 Dátum: 2006.09.24 09:09:40 »
Meg lesz az is, ugyis el kell vinnem majd átvizsgálásra mert decemberben lejár a mûszakija.
Tök furcsa lesz majd egy ilyen modern autót vizsgáztatni. Ég és föld a Skoda 105S-hez képest:) Ott rendesen megizzadt az ember az izgalomtól...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #400 Dátum: 2006.09.24 15:42:57 »
Idézetet írta: "Kivlov"
Szevasztok!

Erõs balkanyarban elkezd csikorogni valami (nem fékcsikorgás). Talán inkább nyikorgás:)
És néha ezt megjátsza egyenes szakaszban is de az tényleg ritka.
Azt h honnan jön pontosan a hang elég nehéz megállapítani, szerintem a jobb elsõ lehet az.
Valaki találkozott már ehhez hasonló hangnak nem igazán nevezhetõ "valamivel"...?


A fékpofákon a kopásjelzõ is tud effélét mûvelni, ugyanis az a fék teljes elfogyása elõtt kb 1,5 mm-el a féktárcsához érõ fémlemez, ami borzasztó undorító, és idegesítõ hangon tud zajongani!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #401 Dátum: 2006.09.28 18:06:45 »
Sziasztok!

Elkezdett a kesztyûtartóm zárjánál valami zörögni. Ha a térképek benne vannak, tehát - mível elég érdekes tervezés - benne lévõ súly feszíti a fedelet. Apró, nyöszörgõ, pici zörej. Találkozott már ilyennel Valaki? :hmm:

Köszönettel!
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #402 Dátum: 2006.10.05 13:46:25 »
Idézetet írta: "PParker"
Sziasztok!

Elkezdett a kesztyûtartóm zárjánál valami zörögni. Ha a térképek benne vannak, tehát - mível elég érdekes tervezés - benne lévõ súly feszíti a fedelet. Apró, nyöszörgõ, pici zörej. Találkozott már ilyennel Valaki? :hmm:

Köszönettel!


Igen, nálam is jelentkezik a jelenség :elkeseredett:  . De mióta kifújtam purhabbal, nincs vele gond  :nagymosoly: .

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #403 Dátum: 2006.10.05 15:45:50 »
Idézetet írta: "Vismajor"
Idézetet írta: "PParker"
Sziasztok!

Elkezdett a kesztyûtartóm zárjánál valami zörögni. Ha a térképek benne vannak, tehát - mível elég érdekes tervezés - benne lévõ súly feszíti a fedelet. Apró, nyöszörgõ, pici zörej. Találkozott már ilyennel Valaki? :hmm:

Köszönettel!


Igen, nálam is jelentkezik a jelenség :elkeseredett:  . De mióta kifújtam purhabbal, nincs vele gond  :nagymosoly: .


Köszi a választ! Purhabbal? Ok, de hová, hol fujtad ki? :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #404 Dátum: 2006.10.08 17:04:31 »
Gondolom a zarat fujta ki, ugyanis az zorog, lotyog a zarbetet, legalabbis nekem. Viszont akkor meg zarni nem lehet.

Vagy rosszul gondolom es mashogy oldottad meg Vismajor?
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb